Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe do wzmacniacza Musical Fidelity m6si


fred114

Recommended Posts

U mnie Pylon diamond 25 są w 21m2 + korytarz 8m2. Pomieszczenie wysokie bo 277cm. Grają super. A jest kuchnia itp. Słychać tylko bass z kolumn. Już nie pracuje mi kuchnia, szklanki czy klamka od drzwi wyjściowych. 

Przy heco Aurora 700, nawet podstawkowe Dynadio emit 20 potrafiły spowodować że szklanki się odzywały podczas odsłuchu. 

Użytkuje z Cambridge cxa 80 i cxn V2. Co mi się podoba to kontrola basu, gra to bardzo dynamicznie i jest czystość. Dla mnie jest delikatnie za jasno. Ale to naprawdę delikatnie. Nie wiem czy mam coś ruszać bo mogę coś poprawić innym wzmacniaczem, ale zarazem coś pogorszyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Dali Opticon 6 MKII

Moim skromnym zdaniem Dali powinno zdecydowanie popracować nad wykończeniem i stylistyką, bo zaczynają w tym względzie mocno odstawać choćby od wspomnianych przez Ciebie Monitor Audio czy Audio Physic. Np. Opticiony - okelina w winylu, widoczne załamania powierzchni i szczeliny na łączeniach, przyciężkie skrzynki trochę bez polotu, terminale osadzone pod kątem, do tego jeszcze w zagłębieniu (nie cierpię tego rozwiązania, od strony kolumn mam widełki i dla mnie jedyne akceptowalne rozwiązanie to to, co mam np. w Velach - fotka poniżej). Dali przy 5K za podstawki i 9K za Opticony 6 pownno się jednak bardziej postarać, to nie są tanie kolumny. Jakkolwiek bardzo im kibicuję, bo Dali 450 otworzyły mi kiedyś uszy, że można inaczej i lepiej, choć pierwsze kolumny, czyli Tannoy M3, kiedy je kupiłem, wydawały mi się wierzchołkiem góry lodowej;) A 450 miałem po Tannoyach z wielką radością 8 lat...

 

wrr.jpg

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 12:36, Carmion napisał:

Dla mnie jest delikatnie za jasno. Ale to naprawdę delikatnie. Nie wiem czy mam coś ruszać bo mogę coś poprawić innym wzmacniaczem, ale zarazem coś pogorszyć. 

Spróbuj się pobawić akustyką. Taką rzecz jesteś w stanie poprawić.

Dnia 1.09.2023 o 20:19, tomasz1w napisał:

Moim skromnym zdaniem Dali powinno zdecydowanie popracować nad wykończeniem i stylistyką, bo zaczynają w tym względzie mocno odstawać choćby od wspomnianych przez Ciebie Monitor Audio czy Audio Physic. Np. Opticiony - okelina w winylu, widoczne załamania powierzchni i szczeliny na łączeniach, przyciężkie skrzynki trochę bez polotu, terminale osadzone pod kątem, do tego jeszcze w zagłębieniu (nie cierpię tego rozwiązania, od strony kolumn mam widełki i dla mnie jedyne akceptowalne rozwiązanie to to, co mam np. w Velach - fotka poniżej). Dali przy 5K za podstawki i 9K za Opticony 6 pownno się jednak bardziej postarać, to nie są tanie kolumny. Jakkolwiek bardzo im kibicuję, bo Dali 450 otworzyły mi kiedyś uszy, że można inaczej i lepiej, choć pierwsze kolumny, czyli Tannoy M3, kiedy je kupiłem, wydawały mi się wierzchołkiem góry lodowej;) A 450 miałem po Tannoyach z wielką radością 8 lat...

 

wrr.jpg

Zgadzam się. Sam byłem użytkownikiem kolumn Dali i faktycznie chcesz wykonanie to Epicony :/

Duńczycy się cenią.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Carmion napisał:

Jestem w trakcie robienia paneli na sufit, oraz niedługo CXA 80 zastąpi Cambridge azur 851a. Mam nadzieję że z cxn zrobi to lepszą robotę. Bo i tak w cxa z dac nie korzystałem. 

CXN jest świetnym urządzeniem.

851A gra lepiej. Wycofali ta serie jestem ciekaw czy będzie coś nowego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 16:11, fred114 napisał:

Brakuje mi przede wszystkim  soczystego basu ,za dużo jest srodka i góra też nie jest specjalna Raczej wolał bym nowe ale używki  w bardzo dobrym stanie też są akceptowalne .Przeznacza na kolumny około 10000 zł.

W tym budżecie do sprawdzenia obowiązkowo są Monitor Audio Silver 500, Dali Opticon 6 czy Focal Vestia No2 czy Aria 926. Z podstawek Goldy 100 są bardzo dobrą propozycją choć tego dołu jest tam na prawdę dużo. R1 od Audiovectora to petarda jeśli chodzi o kontrolę basu i pod tym podpisuje się całkowicie. Dodatkowo jeżeli chodzi o przestrzeń to chyba najlepszy model w tym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Goldy 100 5g (...) Mają jednak trochę ciemny dźwięk.

Ja porównywałem je kiedyś ze swoimi Silver 100 6g i Goldy wcale nie wydawały mi się dużo ciemniejsze. Charakter góry był oczywiście łagodniejszy i szlachetniejszy niż w Silverach, ale ilościowo nie miałem wrażenia braku. Dobre paczki, z perspektywy czasu żałuję nawet, że ich kiedyś nie kupiłem, choć, znając siebie, już i tak bym je dawno sprzedał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem bardzo ladnie wykonane skrzyneczki, brzmienie tez na poziomie i ten bas. Tylko ze troche za ciemne - ten sam wynik przy porownaniu ich do Olympica Nova 1 co przy Pylon Diamond 25. Jesli dobrze pamietam te wolnostojace tez taki charakter mialy. No ale to ta sama marka i model. Pewnie tez podzespoly sie nie roznia.

No ale kazdy z nas co innego lubi i inaczej slyszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 12:36, Carmion napisał:

czystość. Dla mnie jest delikatnie za jasno. Ale to naprawdę delikatnie

Xavian XN250, podstawki. Precyzja z „kremem”, nie do pogodzenia jak się zdaje. A jednak. I właśnie tak dla mnie brzmią. Zachęcam, tylko używki, ponieważ już lata świetlne poza produkcją.

Następnie zachęcam do przyłożenia ucha do Harbeth 7. Przedostatni wypust. Używki. 
Nie będzie za jasno, a poza tym to takie śliczne brzmienie, no którym nie idzie się znudzić. Już prawie, prawie się z nimi ożeniłem.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artur Brol napisał:

Goldy 100 5g da fajne. Wygląd i dźwięk. I rzeczywiście, jak z podstawkowych kolumn niezły basie.

Mają jednak trochę ciemny dźwięk.

Przynajmniej w porównaniu z Pylon Diamond 25.

Ciemny?

To była wina elektroniki. Wzmacniacza albo źródła.

One nie grają tak jasno jak Silvery. Ale to nie sa ciemne kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2023 o 17:01, AudioTube napisał:

Xavian XN250, podstawki. Precyzja z „kremem”, nie do pogodzenia jak się zdaje. A jednak. I właśnie tak dla mnie brzmią. Zachęcam, tylko używki, ponieważ już lata świetlne poza produkcją.

Następnie zachęcam do przyłożenia ucha do Harbeth 7. Przedostatni wypust. Używki. 
Nie będzie za jasno, a poza tym to takie śliczne brzmienie, no którym nie idzie się znudzić. Już prawie, prawie się z nimi ożeniłem.

pozdrawiam

Akurat w tej kwestii jestem pewien że to wzmacniacz ponieważ słuchałem również wzmacniacza lampowego Line Magnetic audio LM-88IA.

Na tym pylony zagrały cudownie.

Niestety w moim przypadku wzmacniacze lampowe odpadają ze względu na to że sprzęt stoi w salonie i w tle często coś leci w TV. Cambridge źle aż tak nie wypada. Posiada dobrą kontrolę basu, gra wystarczająco szczegółowo ale odrobinę za jasno. Na szczęście tylko odrobinę. Bo ogólnie brzmienie jest naprawdę dobrej jakości. 

Ogólnie za ok 2 tygodnie powinienem mieć już Cambridge azur 851a. Więc jestem ciekaw co on wniesie bo podobno gra potężniej i nie tak jasno jak cxa 80. No i znacznie lepiej sobie radzi przy cichym odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2023 o 09:02, Artur Brol napisał:

W porównaniu z Olympica Nova 1 i Pylon Diamond 25 zabrzmiały ciemno.

Nie twierdzę że tak ciemno że nic nie było widać, ale wyraźnie ta różnice było słychać.

Test był z Gato Audio DIA250s i NAD z serii Masters. Nie wiem jaki model.

No właśnie szczególnie to porównanie z Diamondami mnie interesuje.

Ale ok rozumiem. I jak najbardziej szanuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ... Posiadam kolumny FOCAL CHORUS 826W LE 30 Th z przetwornikami takimi jak w modelach Utopia ... Chciałbym do nich kupić właśnie wzmacniacz MF M6si ... Kolega wcześniej pisał, że ma Focale Aria 926 i spisują się z tym wzmacniaczem ekstra ... Ciekawe czy ten model Focala też tak zabrzmi jak Aria 926 hmm ...

Dnia 30.09.2023 o 14:55, BernardWilliamson napisał:

 

 

Dnia 30.09.2023 o 14:55, BernardWilliamson napisał:

 

 

1.jpg

Edytowano przez KRYTOL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie znam tego modelu w takim razie. Ale próbuj. Musicala wypożyczysz bez problemu.

Co je teraz nagłaśnia?

Miałem wzmacniacz Taga Harmony HTA 2000 B V.2 hybryda ale on nie daje się do tych kolumn, te kolumny potrzebują dużo prądu i mocy by je dobrze napędzić ... Obecnie chodzą tylko na ampli Marantz SR 7015 w trybie Stereo ... Ale to nie jest to co wzmacniacz Stereo ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2023 o 07:50, ADAM7 napisał:

Jak dobierałem kolumny w cenie do 15 tys. do wzmaka mf m6si to najlepiej zagrały focale. 

Myślę że od tych kolumn trzeba rozpocząć odsłuchy. W moim przekonaniu najlepiej zgrywają się z musicalem.

Witam ... Kolega pisze, że ma Focale Aria 926 i bardzo dobrze zagrały z MF M6si, proszę powiedzieć jakie to w sumie brzmienie, jaka barwa czy bas faktycznie schodzi do samego dołu i scena wychodzi do środka słuchacza ?  Ja mam Focale Chorus 826W, wersje limitowaną 30 Th z przetwornikami takimi jak są montowane w Utopiach ... Te kolumny są podobne do siebie ale czy zagra podobnie mój model hmm

IMG_20231001_130104.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tych chorusów z musicalem więc nie mogę napisać jak to konkretne polaczenie zagra.  Musisz sprawdzić osobiście. Natomiast miałem przyjemność posłuchać MF z focalami 926 oraz z kantami. To brzmienie jakie naprawdę lubię, granie takie trochę od dołu. Bas soczysty nisko schodzący z kontrolą nic się nie rozlewa.  Średnica wypchnięta do środka i w pierwszej chwili ma się wrażenie że jest za mało wysokich. Kompletnie nic nie iskrzy, trzeba się przyzwyczaić. Jak ktoś słuchał bardzo dźwięcznych wysokich tonów może być rozczarowany. Jak dla mnie gra to bardzo szlachetnie naturalnie chociaż może się wydawać że po cieplejszej stronie mocy. A w ogóle MF z kantami to bajka, pewnie 6 jest do nich za słaba ale jak dla mnie to moglby byc system juz docelowy .Tylko że te kanty prawie 40 tysi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...