Skocz do zawartości

Amplituner do 6000 zł


Lukaszwr

Recommended Posts

Żeby amplituner kd oddawał 2x 180w 4 czy 8om musiałby mieć mocarne zasilanie które swoje waży ;) 

Ampliaki z wyższej półki mają realnie podawane moce dla 2 czy więcej kanałów i jeśli tam dadzą 50W+ to jest się z czego cieszyć , w warunkach domowych więcej nie trzeba.

Dla autora onkyo 7100 z diraciem byłoby w miarę fajne , dirac sporo zmienia w jakości brzmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kubakk napisał:

Żeby amplituner kd oddawał 2x 180w 4 czy 8om musiałby mieć mocarne zasilanie które swoje waży ;) 

 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3585-avc-x3800h

 

Cytat

Menu selekcji impedancji nie jest łatwo dostępne, a informacja o konieczności takich ustawień „zakopana” w instrukcji obsługi. Istnieje więc ryzyko, że użytkownik nieświadomie podłączy do wzmacniacza ustawionego w trybie 8-omowym, fabrycznym, kolumny 4-omowe. Tym bardziej że z grubsza połowa producentów zespołów głośnikowych przedstawia swoje konstrukcje 4-omowe jako 8-omowe.

Sprawdziliśmy więc, co będzie się działo w takim przypadku. Zgodnie z oczekiwaniami, przy wysterowaniu jednego lub dwóch kanałów moc rośnie – nie tylko w stosunku do trybu 4-omowego, ale nawet trybu 8-omowego i obciążenia 8-omowego. Dostajemy aż 2 x 182 W!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufaj tak ślepo pomiarom bo potem w domu okazuje się że kompletnie tego nie osiągniesz.

Zobacz na spadek mocy przy 4 omach. A kolumny schodza jeszcze niżej. Do tego pomiary sa prowadzone przy jednej częstotliwości.

Chcesz lepiej jak powiedział Kubakk ozbieraj do Anthema albo Arcama. Chcesz dobrze to Denon X 3800 z Amazona. Wyrzedały się? Poczekaj. Tysiak w kieszeni lepiej zostawić.

6100 gra fajnie tylko ma słabą kalibrację.

Moim zdaniem RZ50 to model wyższy od Denka 3800

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do Ciebie.

Powtórze

Nie ufaj tak ślepo pomiarom bo potem w domu okazuje się że kompletnie tego nie osiągniesz.

Zobacz na spadek mocy przy 4 omach. A kolumny schodza jeszcze niżej. Do tego pomiary sa prowadzone przy jednej częstotliwości.

To co masz w pomiarach to testy lab. W domu jest inaczej. Srogo inaczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zmienia sporo.

Tak - szczególnie w stereo. 

Wracając do wątku o mocy. 

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zobacz na spadek mocy przy 4 omach. A kolumny schodza jeszcze niżej. Do tego pomiary sa prowadzone przy jednej częstotliwości.

Moc spada jak przestawisz selektor na 4 Ohmy. Jak zostawisz 8 a podłączysz 4 Ohm (albo niżej) to moc rośnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszwr napisał:

Chciałbym tylko kupić ampli dla siebie z lepszym brzmieniem niż wypozyczone Onkyo

lepszym czy innym? Akurat Ty będziesz porównywał Onkyo 6100 do Denon-a 3800 czy Cinema 60 - to chyba troszkę wyższe modele, musiałbyś postawić obok Onkyo 7100 ewentualnie nieco wyższa półka RZ50 tu pewnie granie będzie inne względem 6100. Miałem Onkyo TX-NR686, a teraz mam Marantz-a SR-5013 (Onkyo zniszczył piorun, modele z tej samej półki swego czasu) i powiem Ci jak tylko będzie okazja (wolne środki) zmieniam na Onkyo RZ50, no chyba że będzie tak dobrze że pozwolę sobie na Arcama. Uwaga to jest moje odczucie - dla mnie Marantz w kinie nie dorasta Onkyo do pięt, w Onkyo jest dynamika, rozmach, życie i potrafi wyrwać z fotela, Marantz mimo lepszej kalibracji nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Gra ładnie, ale dla mnie zbyt łagodnie. Oczywiście ja nie jestem wyznacznikiem, piszę po prostu jakie na mnie porównywalne modele dwóch marek zrobiły wrażenie. A jak to mówią o gustach się nie dyskutuje, ale może warto byłoby do tego porównania dorzucić wyższy model Onkyo niż 6100. Tym bardziej że masz już dostępny Dirac w 7100 i RZ50.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu fajną cenę na Denona AVC x3800 h niecałe 1000 Euro.

https://heimkinowelt.at/denon-avc-x3800h-94-kanal-verstaerker-dolby-atmos-mit-dts-x-und-imax-enhanced-schwarz-a33844.html

Przesyłka do Polszy coś 35 Euro...

Sklep sprawdzony 

Żal nie brać....

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszwr napisał:

Nie chce yamahy, zbyt dużo złych opinii i problemów. Poza tym do kolumn Polk yamaha raczej nie bardzo. 

Problem był z HDMI na początku, ale został wyeliminowany. Natomiast innych nie było:)  po za tym zawsze można sprawdzić jaki ostatecznie efekt mógł być z kolumnami Polka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PanKlor napisał:

Moc spada jak przestawisz selektor na 4 Ohmy. Jak zostawisz 8 a podłączysz 4 Ohm (albo niżej) to moc rośnie. 

Przy jednej częstotliwości.

Nie zmienisz selektora to jest to kwestia czasu żywotności. Myslisz że po co to jest?

Po co producent to zaaplikował?

17 godzin temu, Lukaszwr napisał:

Wybór padnie na Denona 3800 lub Marantz Cinema 60. Wypożyczam dwa i będę się bawić. Przy okazji jeszcze podpytam. Posiadam przewody Melodika 2250 na frontach czy jest sens z takiego samego przewodu wymienić blaszki w głośnikach przy załączać ? Da to jakaś korzyść ?  

Może być lepiej ale na razie te kable zostaw. Mój głos na X3800

16 godzin temu, Lukaszwr napisał:

Tak wiem, ze nie ma. Ale nie jest mi on tez jakoś mega potrzebny. Nie planuje dokładania głośników, zwykle 5.1 mi pasuje. Chciałbym tylko kupić ampli dla siebie z lepszym brzmieniem niż wypozyczone Onkyo 

No to Cinema 60 nie gra lepiej.

10 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Masz tu fajną cenę na Denona AVC x3800 h niecałe 1000 Euro.

https://heimkinowelt.at/denon-avc-x3800h-94-kanal-verstaerker-dolby-atmos-mit-dts-x-und-imax-enhanced-schwarz-a33844.html

Przesyłka do Polszy coś 35 Euro...

Sklep sprawdzony 

Żal nie brać....

Wysyłają?

 

Yamaha fajny sprzet ale A2A nie warto. Była ostatnio gdzieś promocja na A4A. Do tego dokładać warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Przy jednej częstotliwości

Przy jednej (moze)to oni to zmierzyli. Bo skoro rośnie tylko  przy jednej to po co producent stosuje selektor impedancji? ;)

 

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

czasu żywotności.

Masło maślane. ;) Wiadomo, że wysoka temperatura raczej nie służy. Pytanie czy to takie istotne czy sprzęt podzia 8 czy 10 lat. Gdyby to było krytyczne to te ustawienia byłyby łatwo dostępne w menu a nie schowane pod tajemniczą kombinacja klawiszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...