Skocz do zawartości

Yamaha RX-V6A pozycjonowanie


Iron

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się  (na razie hipotetycznie) nad zmianą amplitunera .Obecnie mam Denona AVR-X1500H i myślałem o Yamaha RX-V6A (obecnie w dobrej cenie na Amazon https://www.amazon.pl/Yamaha-Odbiornik-RX-V6A-czarny-wirtualizatorem/dp/B08G4X4TLW  ) . Tylko czy w takim wypadku jest to wymiana na równorzędny sprzęt? Czy Yamaha jest jednak odpowiednikiem  serii AVR-X2xxx Denona?

Yamaha ta ma jednak sporo opinii na temat niedogadywania się z TV poprzez eARC ( co w przypadku Denona AR-X1500H, który posiada starszą wersję czyli ARC, działa bardzo dobrze ). Może ktoś się wypowie na te tematy , proszę o opinie.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sądzę, że w przypadku jakości dźwięku zrobisz pewien przeskok, a w szczególności zmienisz charakter tej prezentacji. W przypadku nazwijmy to "nowoczesności" to poziom będzie wyrównany pomiędzy tymi urządzeniami. Gdybyś chciał sprawdzić jak to urządzenie sprawdzi się w Twoim systemie, to możesz napisać na priv :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Wynika z nich że to jednak mały bo mały , ale krok naprzód. Obecnie mam Denona ale poprzednio miałem Yamahę (niski model 371) ale ogólny charakter brzmienia ( super tryby DSP między innymi) mi się podobał ( przynajmniej dotąd dopóki nie usłyszałem Denona 😁), Ale to był niski model , myślę że rx-v6a gra zdecydowanie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przy aktualnych cenach to oszczędność rzędu 250 zł za brak polskiej gwarancji.

W momencie zakładania wątku ta Yamaha była za 2450 zł , mniej więcej . A w polskiej dystrybucji 3099 zł więc to daje około 650 zł różnicy. A co do gwarancji , czy Yamaha nie ma gwarancji europejskiej? Choć zgadzam sie ze kwota 250 to nie jest wielka różnica

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

Przy aktualnych cenach to oszczędność rzędu 250 zł za brak polskiej gwarancji.

Staszek teraz Ty piszesz na forum? Bo jeśli tak to przeciez o tym rozmawialiśmy.

To co teraz mowisz nie jest prawdą.

Zakup Amplitunera Yamahy przez Amazon, Niemieckie sklepy, UK , itp nie ma znaczenia.

Masz dokładnie taką samą gwarancję!

To nie Polski dystrybutor daje gwarancje 2+1 jak jest na przykład w przypadku Horna i Denona tylko Yamaha europe.

https://europe.yamaha.com/en/support/warranty/high-end-extended-warranty.html

https://europe.yamaha.com/en/support/warranty/rxv-extended-guarantee.html

Na serie Avantage masz nawet 5 lat.

Rejestrujesz produkt w razie problemów piszesz do Yamahy.

Jaka jest różnica? Ano mikro. Polski serwis może przeprowadzić aktualizację i reset fabryczny ,  nie ten który my możemy tylko wejść do serwisowego menu. Pamiętasz kiedyś wchodziliśmy tak do Onkyo.

To wszystko. Wszystkie dalsze serwisy są i tak wysyłane do centrali Yamahy. Płytki HDMI, Końcówki mocy itp.

Więc w praktyce nie ma żadnej różnicy. GWARANCJA jest dokładnie taka sama. A mało tego AMAZON bez problemu zwraca kase jeśli chcesz.

Na Amazonie jest obecnie za 2700 zł, ale był za 2500 zł. W polskich salonach za 3100. Jeśli schodzicie rabatem do 2700 to pewnie , wtedy nie ma specjalnie różnicy. Ale GWARANCJA JEST.

17 godzin temu, Iron napisał:

W momencie zakładania wątku ta Yamaha była za 2450 zł , mniej więcej . A w polskiej dystrybucji 3099 zł więc to daje około 650 zł różnicy. A co do gwarancji , czy Yamaha nie ma gwarancji europejskiej? Choć zgadzam sie ze kwota 250 to nie jest wielka różnica

Ma własnie.

Wiec jeśli Polskie salony dają cene 2700 to gitara.

17 godzin temu, Q21 napisał:

https://www.q21.pl/yamaha-rx-v6a.html u nas ciut taniej obecnie ;) 

Już coś lepiej. Ale jeszcze trzeba przycisnąć :)

Wiem że możecie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Aktualna cena na amazon de to 2250,52 zł  plus 26,66 koszty wysyłki (obniżka -37% , przynajmniej tak jest napisane). biorąc pod uwagę europejską gwarancję Yamahy to naprawdę okazyjna cena . A u polskich dystrybutorów , jak i zresztą tez na amazonie pl cena "zamurowana 😛 " na 2749 zł.

edit

właśnie sprawdziłem na "zywym organiźmie" , po dodaniu do koszyka  na niemieckim amazonie , po zniżkach które się automatycznie naliczyły wyszło niecałe 2006 zł...

to daje różnicę na poziomie ~30 % w stosunku do ceny polskich sklepów

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować powyższego  postu więc tylko dodam że chodzi o RX-V6A, a metoda płatności to blik, przy wybraniu płatności kartą wychodzi 2078 zł ( kwestia przewalutowania ,choć ostateczna cena może różnić się w zależności od banku)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

2000 zł to rewelacyjna cena na ten model.

Poczekamy zobaczymy czy Polski dystrybutor zareaguje na to. Ale wydaje mi się że nadal takich osób które kupują zza granicy jest za malo i po prostu nie ma potrzeby, Swoje stany się spokojnie sprzedadzą.

Myślę, że gdy nowy model będzie na horyzoncie to ceny spadną. Pytanie o ile..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie te czasy. Pamiętam jak działał rynek amplitunerów 15-17 lat temu. Teraz tak nie ma.

1. Na razie nie ma na horyzoncie nic innego

2. Producenci nie produkują ilościowo urządzeń jak dawniej. Wiec jak ma wchodzić nowy model to starego jest już niewiele

- Ma to wyeliminować problem pokazujący że cena poprzedniego amplitunera może bardzooo spaść.

- eliminuje to także problem z różnicą pomiedzy starym a nowym modelem. Aczkolwiek ostatnio w tej kwestii widzimy już bez przypału działanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...