Skocz do zawartości

Zestaw stereo na start


erykowski

Recommended Posts

Witajcie, ostatnio sporo korzystam z telewizora, więc stwierdziłem, że przydałoby się poprawić jakość audio. 

Po researchu najbardziej skłaniałem się do kolumn aktywnych z racji, że pokój i tak jest nieduży, a w moim budżecie o większy zestaw ciężko. W oko wpadły mi też zestawy 2.1 od edifiera. Jednak po przeczytaniu kilku wątków zaczynam myśleć o używanym zestawie kolumn + amp. 

Kilka informacji:

-> Budżet: okolice 1000zł, nie jest jednak sztywny.

-> Do czego?: filmy: 60%, gry 20%, muzyka 20%.

-> Jaka muzyka?: głównie rock i jego różne odmiany, czasem zahaczam o metal. Zespoły to np. Cage The Elephant, Nothing But Thieves, Artcit Monkeys czy Bring Me The Horizon.

-> Sprzęt może być jak najbardziej używany.

-> Telewizor to TCL 43C725.

-> Pokój ma około 18m2, ale narożnik z telewizorem zajmują mniej więcej jego połowę. Niżej mam bardzo prosty rysunek. Głośniki planuje położyć pod tv, który znajduje się 1m nad ziemią.

 

Z góry dzięki za pomoc i wszystkie odpowiedzi :)

pokoj audio.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, erykowski napisał:

Cały czas szukam i chyba w końcu znalazłem coś ciekawego. 
Co myślicie o Jamo S803 + Aiyima D03?

Jamo sobie odpuść miałem model 807 i poza ładnym wyglądem nic więcej nie wnosił do salonu :) 

Piotra propozycjaa jest bardzo fajna, te Elac to bardzo fajnie wycenione kolumny :) Jeżeli jednak będzie to za dużo to pomyśl np o używanych Magnat Supreme 202 i połączyć ją można albo z jakimś właśnie chińczykiem. Ja ostatnio kupiłem do biura S.M.S.L. ad18 który można kupić na amazonie za 650 zł i ma optyka więc można połączyć z TV , wyjście na suba, no i BT co ułatwi komunikacje i puszczanie muzyki np z telefonu czy tabletu :). Oczywiście jeśli budżet pozwoli na Loxije A30 to bierz go :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Oczywiście jeśli budżet pozwoli na Loxije A30 to bierz go :)

Loxjie A30 jest tylko 150 zł droższy na amazonie, więc myślę ze wybór padnie na niego.

Jeśli chodzi natomiast o same kolumny to jak duża różnica jest pomiędzy tymi Magnatami a Elacami? Używane magnaty chodzą w okolicy 400 zł za parę, wiec bardzo przyjemnie. Elaca nie mogę znaleźć używanego niestety, a nowe na olx zaczynaja się od 800 zł około. Warto płacić 2 razy więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosnikowe-glosniki-elac-debut-2-0-b6-2-CID99-IDWSnAz.html 

nie znam użytkownika ale gdzieś musisz liczyć mniej więcej dwa razy tyle :) Elac brzmi jednak neutralniej od Magnata :) Magnat gra mocno dołem pasma, góra jest dość uspokojona, Elac niby podobny charakter ale po prostu lepiej :) Na magnaty zawsze jest popyt więc możesz sobie sprawdzić jak Ci się spodoba takie zestawienie i najwyżej sprzedać. Albo wziąć sobie nówki z sklepu wysyłkowego i masz 2 tygodnie na przetestowanie  :) Ja osobiście te magnaty miałem w biurze i wg mnie na swój budżet to grały naprawdę fajnie a co mi sięnajbardziej podobało to to, że za takie pieniądze monitory potrafiły mieć naprawdę mocny bas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn aktywnych miałbyś dynamiczne Edifier S2000 MKIII oraz Argon Audio Fenris A4. Obie opcje niestety przekraczają mocno zakładany budżet ale dopiero od tego przedziału można zwrócić uwagę na monitory aktywne.  Jeśli byłbyś zainteresowany odsłuchem lub wypożyczeniem to zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Ci studyjne monitory. W tym budżecie możesz rozważyć KRK RP5 i Presonus Eris E5, sklepy z pro audio również robią odsłuchy więc przynajmniej nie kupisz kota w worku a według mnie te modele pozamiatają nawet pasywne używki. Dobrze by było żebyś w budżecie uwzględnił DAC`a bo Twój TV ma tylko wyjście słuchawkowe, które co prawda na początek może wystarczyć, ale finalnie będzie ograniczeniem więc lepiej byłoby wyjść optykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie byłem zdecydowany na zestaw Elac B6.2 + Loxjie A30, a teraz pojawiło się sporo nowych opcji😅

4 godziny temu, Q21 napisał:

Z kolumn aktywnych miałbyś dynamiczne Edifier S2000 MKIII oraz Argon Audio Fenris A4. Obie opcje niestety przekraczają mocno zakładany budżet ale dopiero od tego przedziału można zwrócić uwagę na monitory aktywne. 

Budżet do tego stopnia byłbym w stanie zwiększyć, ale teraz czy lepiej zagrają takie Edifiery czy ten zestaw wymieniony wyżej?

3 godziny temu, S4Home napisał:

A ja polecę Ci studyjne monitory. W tym budżecie możesz rozważyć KRK RP5 i Presonus Eris E5, sklepy z pro audio również robią odsłuchy więc przynajmniej nie kupisz kota w worku a według mnie te modele pozamiatają nawet pasywne używki.

To jest bardzo ciekawa propozycja, ale czy ich ułożenie nie będzie przeszkodą? Z tego co pamietam ułożenie monitorów studyjnych ma spore znaczenie i tak jak byłbym w stanie ustawić je na wysokości uszu, to niestety, ale będę zdecydowanie bliżej siebie niż ja od nich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, erykowski napisał:

Już prawie byłem zdecydowany na zestaw Elac B6.2 + Loxjie A30, a teraz pojawiło się sporo nowych opcji😅

Budżet do tego stopnia byłbym w stanie zwiększyć, ale teraz czy lepiej zagrają takie Edifiery czy ten zestaw wymieniony wyżej?

To jest bardzo ciekawa propozycja, ale czy ich ułożenie nie będzie przeszkodą? Z tego co pamietam ułożenie monitorów studyjnych ma spore znaczenie i tak jak byłbym w stanie ustawić je na wysokości uszu, to niestety, ale będę zdecydowanie bliżej siebie niż ja od nich. 

Takie same reguły dotyczą monitorów studyjnych jak i hi-fi także nie. O ułożenie nie musisz martwić się bardziej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań a nawet powiem więcej - dobre monitory studyjne mają taką scenę i przestrzeń, że wręcz łatwiej jest cieszyć się głębią niż w tanich konstrukcjach pasywnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Dobrze by było żebyś w budżecie uwzględnił DAC`a bo Twój TV ma tylko wyjście słuchawkowe, które co prawda na początek może wystarczyć, ale finalnie będzie ograniczeniem więc lepiej byłoby wyjść optykiem.

W sumie te studyjne są ciekawym rozwiązaniem, ale jakiego DAC'a proponujesz w takim razie? Chciałbym poznać różne opcje i ewentualnie później wypożyczyć je, żeby odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie tego Loxije a tymi ELACami serio.

Masz przyzwoity nowy wzmacniacz. Ktory jak Ci nie podejdzie sprzedaż z nieweilka stratą. I kolumny które zostaną u Ciebie na dłużej. Bo coś lepszego to juz drożej.

Rynek profesjonalny to fajny kierunek. ale i inne granie. Zdecydowanie bardziej otwarte. Analityczne, dokładne. Szybsze ale i krótsze na basie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Rynek profesjonalny to fajny kierunek. ale i inne granie. Zdecydowanie bardziej otwarte. Analityczne, dokładne. Szybsze ale i krótsze na basie.

 

Jestem tego świadomy. Cały czas najbardziej skłaniam się do Elaców i je mógłbym kupić w ciemno. Gdybym jednak zainsterezowal się tymi monitorami to napewno bym się umówił na odluch albo je wypożyczył. 

Edytowano przez erykowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tak jest. Słuchałem KRK, słuchałem Adamów, kupiłem Yamahy bo faktycznie doceniłem scenę i analityczność, ale KRK i Adamy to basowe i konturowe brzmienie, które przypomina JBL i Monitor Audio więc śmiem twierdzić, że wokół profesjonalki w świecie hi-fi narosło dużo mitów bo gdyby wzrosła świadomość to zainteresowanie hi-fi mogłaby spaść. I fakt, wiele monitorów zaprojektowanych jest tak, że pasmo przenoszenia jest węższe niż w hi-fi ponieważ w studiach używa się subów. Chodzi o to, że żeby zoptymalizować pracę membrany w tym paśmie, które wrzuca na niego zwrotnica a nie wymuszać sztucznego dudnienia. Od tego są dedykowane suby właśnie. 

13 godzin temu, erykowski napisał:

W sumie te studyjne są ciekawym rozwiązaniem, ale jakiego DAC'a proponujesz w takim razie? Chciałbym poznać różne opcje i ewentualnie później wypożyczyć je, żeby odsłuchać.

Jeżeli masz tylko 1000 zł to kup cokolwiek co przekonwertuje Ci sygnał na analogowy. To i tak będzie lepsze niż analog z telewizora. No chyba, że znajdziesz jakieś 500 zł to wtedy będzie można myśleć już o czymś konkretnym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2023 o 09:03, erykowski napisał:

Jestem tego świadomy. Cały czas najbardziej skłaniam się do Elaców i je mógłbym kupić w ciemno. Gdybym jednak zainsterezowal się tymi monitorami to napewno bym się umówił na odluch albo je wypożyczył. 

Czemu w ciemno. Wypozyczasz. Niektóre salony Top wypozyczają sprzet.

Dnia 8.09.2023 o 15:56, erykowski napisał:

Powiedzmy, że udałoby mi się dołożyć kilka stówek. Co wtedy polecasz?

Używany Arcam rDAC

Toppinga byś mógł wybrać pod warunkiem że wybrane kolumny grają nieco cieplej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2023 o 08:12, S4Home napisał:

Jeżeli masz tylko 1000 zł to kup cokolwiek co przekonwertuje Ci sygnał na analogowy. To i tak będzie lepsze niż analog z telewizora.

Hej to zależy od tv. Mój wzmacniacz z kolumnami przekraczał wielokrotnie kwotę tu wymienioną , a wciąż tv "leci" z wyjscia słuchawkowego. 

Z mojej strony... "pakuj" cały hajs w wąskie gardło czyli kolumny, albo lepiej w aktywne. Dac dokupisz lub nie, jesli bedziesz zadowolony z dzwieku tylko z "dziurki" tv.

Ps: w tv korzystam z radia (czasem leca w tle polskie stacje, netflix i youtube) jest zejscie, jest czystość, jest nawet holograficzna scena - muzyka youtube - waskie gardło czyli kolumny u mnie najdroższe z całości zestawu. To tyle Ode mnie.

Pozdr.

Ps2: u mnie sygnał z wyjscia słuchawkowego to ok 30 w 100stopniowej skali.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...