Skocz do zawartości

Porada do słuchawek


Recommended Posts

Witam, przychodzę z prośbą o poradę. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem słuchawek w budżecie 700-800zł, zależy mi na dobrej jakości dźwięku, wygodzie użytkowania, i na wygłuszeniu środowiska zewnętrznego, i żeby były na kablu. Słuchawki mają służyć do grania i słuchania muzyki zarówno w domu jak i w podróży. Mam też kilka pytań: Czy znacznie lepiej jest kupić osobno słuchawki do użytku domowego i w podróży (zależy mi na dobrym wygłuszeniu)? Czy różnica między anc a biernym wygłuszeniem słuchawek zamkniętych jest duża? Czy ktoś ma zdanie na temat jakości dźwięku w słuchawkach sony wh-1000xm4 i jak wypadają na tle słuchawek studyjnych w budżecie ok. 700zł? Czy ktoś może używał słuchawki Beyerdynamic DT770 Pro i czy może powiedzieć jak jest u nich z wygłuszeniem? Jestem zainteresowany paroma modelami: Beyerdynamic DT770 Pro, sony wh-1000xm4, akg k702, rode nth-100, które by się sprawdziły najlepiej z moimi potrzebami i jakie jeszcze polecacie? Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć

Sprawdź koniecznie dwa modele od Audio Technica

A550 Z i AD700X

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-a550z.html

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-ad700x.html

Najważniejsza różnica będzie taka, że model 550 będzie modelem "zamkniętym" a AD700X "otwartym"

Co w praktyce nie każdemu pasuje aby słychać go miało być zewsząd :)

Najlepiej byłoby jakbyś odsłuchał u nas w sieci obydwu tych modeli na dobrym źródle i wzmocnieniu. 

Jeśli masz chęć, zapraszamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Mam bezpośrednie porównanie SONY WH-1000mx3 i DT 770 pro 80 ohm. Sony grają z podbiciem basu. Dźwięk jest bardziej mięsisty i dynamiczny. ANC robi dobrą robotę. Np.  w samolocie czy innym gwarnym miejscu. 770 grają bardziej wyrównanym pasmem, ale basu w nich nie brakuje tam gdzie ma być,  a że są zamknięte to hałas z zewnątrz nie przeszkadza za bardzo. W 770 używanych z telefonem na zewnątrz może być problemem trzy metrowy kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś ze sobą dwie różne słuchawki. Jedna jest mobilna druga typowo domowa, więc jest to niemiarodajne.

Jeśli koncentrujesz się na słuchawkach bardziej mobilnych ale z przewodem, to w budżecie do 1000 zł możemy Ci dodatkowo zaproponować 

B&W PX7s2 https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/bowers-wilkins-px7-s2.html

dostaniesz bardzo dobre ANC i muzykalne słuchawki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Porównałeś ze sobą dwie różne słuchawki. Jedna jest mobilna druga typowo domowa, więc jest to niemiarodajne.

 

O takie porównanie pytał autor topika. A że dysponuję oboma modelami, co prawda sony o model starszy, to je ze sobą porównałem.  Z drugiej strony pytał o słuchawki w budżecie max 700 PLN a tu się już mu proponuje prawie dwukrotnie droższe. Ot marketing taki. Przy niedzieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2023 o 20:47, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeśli koncentrujesz się na słuchawkach bardziej mobilnych ale z przewodem, to w budżecie do 1000 zł możemy Ci dodatkowo zaproponować 

B&W PX7s2 https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/bowers-wilkins-px7-s2.html

dostaniesz bardzo dobre ANC i muzykalne słuchawki :)

 

Jak można połączyć kablem PX7 s2 z telefonem? USB-C? Bo chyba nie mają one wejścia na małego jacka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2023 o 11:04, maxredaktor napisał:

Jak można połączyć kablem PX7 s2 z telefonem? USB-C? Bo chyba nie mają one wejścia na małego jacka?

No jeśli już chcemy łączyć niezłe słuchawki z telefonem to koniecznie trzeba dołożyć dongla, dzwięk bardzo na tym zyskuje a i problem braku wejścia jacka w telefonie znika. U mnie to wygląda tak.

IbASSO +SŁUCHAWKI.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maxredaktor napisał:

Dongla mam :) - Hidizs S9 Pro - Tyle że owszem, podłączę go np. do komputera (przez USB), ale słuchawki mogę wpiąć albo przez wejście na jacka 3,5 mm albo zbalansowane 2,5 mm. Z kolei PX7 s2 ma jedynie USB C, nie mają zwykłego wejścia na jacka.

dc6d49022b73170926d3bc4ccc13737a.png.52f5c577916ac63befb0bf3531d97796.png

To może musisz dorobić odpowiedni kabelek, ja dorobiłem do swoich GR1 kabelek z miedzi OCC i wejściem zbalansowanym 4,4 bo na takim najlepiej gra mój dongiel iBasso.Orginalny kabel był na jacku 3,5.Mogę dać namiar na gościa , który może się czymś takim zająć.Ja jestem bardzo zadowolony z jego pracy,a zapłaciłem 400zł za taki kabel.

Czytałem o PXTs2 na stronie Top Hifi i niby one mają kabelek z jackiem 3,5 ,w takim wypadku nie powinieneś mieć problemu z połączeniem ze swoim donglem.

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/bowers-wilkins-px7-s2.html

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maxredaktor napisał:

Na razie korzystam ze starszej wersji PX, która ma - na szczęście - wejście na jacka. Ale jak będę je zmieniał, to się chętnie do Ciebie odezwę w sprawie tego kabelka.

Super, najlepiej napisz na priv,bo na ten dział, rzadko zaglądam, przeważnie studiuję dział Stereo.

Teraz idę na krankengimnastic, ale pózniej poszukam i może sam wyślę ci te namiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxredaktor napisał:

Na razie korzystam ze starszej wersji PX, która ma - na szczęście - wejście na jacka. Ale jak będę je zmieniał, to się chętnie do Ciebie odezwę w sprawie tego kabelka.

W starej wersji jest minijack na mini jack, w nowej usb na mini jack, zawsze też można zadzwonić do naszego serwisu w celu dopytania o takie kable :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...