Skocz do zawartości

Książki czytane i polecane przez miłośników muzyki (co czytamy)


misiekx

Recommended Posts

20 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Tak, podobała mi się.

I ten krucyfiks 🙃. Latem lubię wciągnąć jakiegoś Kinga.

Lubie też fantastykę, chyba nawet bardziej od Kinga. 

Czytałeś może coś Sandersona? 

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Sporo, ja mam kilka od Mastertona, F Paul Wilson i To od Kinga

Myślę że to nie jest nawet jedna czwarta kolekcji 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kw202 napisał:

Czytałeś może coś Sandersona? 

Nie. Z tych rejonów, to najdalej zapuszczałem się w Kinga. I jego znam dobrze. Uwielbiam ten kiczowaty klimat amerykańskiego sennego miasteczka i to co się może stac w zamkniętej społeczności. Moje ulubione to "Sklepik z marzeniami" , "Pod kopułą" i "Mgła", oraz zbiory opowiadań w tym klimacie. Czytywałem Pilipiuka. A w pamięci mam uniwersum z "Metro2033". To cały mój romans z tego typu literaturą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdecydowanie od Pilipiuka wolę Pilcha 🙂.

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

"To" znasz?

Ja? Pewnie, ale średnio mi się podobała ta książka. Tak do połowy było fajnie, gęstniejąca atmosfera, łączące się hostorie, dużo dygresji i solidmych opisów popkultury USA. Ale później już zbyt dosadnie, kiczowato. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Nie. Z tych rejonów, to najdalej zapuszczałem się w Kinga. I jego znam dobrze. Uwielbiam ten kiczowaty klimat amerykańskiego sennego miasteczka i to co się może stac w zamkniętej społeczności. Moje ulubione to "Sklepik z marzeniami" , "Pod kopułą" i "Mgła", oraz zbiory opowiadań w tym klimacie. Czytywałem Pilipiuka. A w pamięci mam uniwersum z "Metro2033". To cały mój romans z tego typu literaturą.

Sanderson to juz klasyk. Ma swoje uniwersum w którym natworzyl książek. W sumie chyba najlepsza to Elantris i seria z mgły zrodzony. Plus dostał i dokończył koło czasu Jordana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bahzell napisał:

Sanderson to juz klasyk. Ma swoje uniwersum w którym natworzyl książek. W sumie chyba najlepsza to Elantris i seria z mgły zrodzony. Plus dostał i dokończył koło czasu Jordana. 

Archiwum burzowego światła, jak dla mnie bomba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla miłośników Wojny Secesyjnej i historii Stanów Zjednoczonych😉 Najznakomitsze zwycięstwo konfederacji nad unionistami. 60 tys. armia rebeliancka pokonała ponad dwukrotnie silniejszą armię federalną. Geniusz Szarego Lisa (Lee) i Stonwalla (Jacksona). Okupione jednak wielką stratą, śmiercią tego ostatniego. Część historyków uważa, że gdyby Jackson nie zginął, wynik bitwy pod Gettysburgiem, dwa miesiące później, byłby inny. 

 

IMG_20240301_163415.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...