Skocz do zawartości

Jakie kino domowe kupić


flat_erik

Recommended Posts

Pozostań przy konfiguracji 5.1, na więcej raczej nie masz miejsca. Możesz zawsze ewentualnie w przyszłości dokupić głośniki Atmos i postawić na frontach. Ewentualnie przy remoncie pomieszczenia możesz wbudować w sufit głośniki Atmos. Warto natomiast, żeby amplituner miał Dolby Atmos.

Wracając do konkretów, zwróciłbym Twoją uwagę na amplituner Denon AVR-X2800H, bądź Onkyo TX-NR6100. To dwa nowoczesne amplitunery praktycznie w pełni wyposażone. Różnią się lekko brzmieniem. Z Denon położyłbym kolumny Klipsch R-600F set 5.0 lub Monitor Audio Monitor 300 Black Edition Set 5.0. Natomiast z Onkyo połączyłbym Kef Q750 set 5.0 lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0. Całość wspomógłbym subwooferem SVS SB-1000.

To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać. Zapraszamy także na odsłuchy dobrego systemu kina domowego w Dolby Atmos w naszej salce odsłuchowej. Oczywiście przy zakupie zestawu możesz liczyć na indywidualną, atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Q21 napisał:

Pozostań przy konfiguracji 5.1, na więcej raczej nie masz miejsca. Możesz zawsze ewentualnie w przyszłości dokupić głośniki Atmos i postawić na frontach. Ewentualnie przy remoncie pomieszczenia możesz wbudować w sufit głośniki Atmos. Warto natomiast, żeby amplituner miał Dolby Atmos.

Wracając do konkretów, zwróciłbym Twoją uwagę na amplituner Denon AVR-X2800H, bądź Onkyo TX-NR6100. To dwa nowoczesne amplitunery praktycznie w pełni wyposażone. Różnią się lekko brzmieniem. Z Denon położyłbym kolumny Klipsch R-600F set 5.0 lub Monitor Audio Monitor 300 Black Edition Set 5.0. Natomiast z Onkyo połączyłbym Kef Q750 set 5.0 lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0. Całość wspomógłbym subwooferem SVS SB-1000.

To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać. Zapraszamy także na odsłuchy dobrego systemu kina domowego w Dolby Atmos w naszej salce odsłuchowej. Oczywiście przy zakupie zestawu możesz liczyć na indywidualną, atrakcyjną ofertę cenową.

Dziękuje, poczytam o tych propozycjach i wrócę z pytaniami ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ma sens jak najbardziej.

Jest kilka ciekawych opcji w tym budzecie.

Wybór zwęził bym do Yamaha 6A vs Denon X2800

KEf Q 750 vs Monitor audio Bronze 200

a jako sub alternatywa to HT1205

 

Dziękuje za odpowiedź, na innym forum polecają mi bardziej zestawy oparte na dwóch monitorach i małych satelitach, ze względu na niewielką przestrzeń salonu

Podsumowując rekomendacje, które wydają mi się mieć najwięcej sensu :D

Podłogowe:

Klipsch R-600F + Denon AVR-X2800H

KEf Q 750 set 5.0 + Denon AVR-X2800H

Podstawkowe:

Klipsch Reference Theater Pack 5.0 + Denon AVR-X2800H

Dali Oberon 3 + Dali Oberon Center + Dali Fazon Sat Micro + Denon AVR-X2800H

Teraz otwarte pytania:

- czy przy takim metrażu podłogowe sprawdzą się?

- jak dużym problemem jest to, że tylne głośniki będą w niewielkiej odległości od ściany, ze względu na to, że nie mam możliwości odsunięcia kanapy od ściany?

- jak do tych wszystkich propozycji ma się soundbar samsung HW-Q990C?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, flat_erik napisał:

Klipsch R-600F

R-600F to niższa seria Klipsch-a, jeżeli rozważasz Klipsch-a to raczej rozglądaj się za nowymi modelami RP (Reference Premiere), ewentualnie używki RP lub starsze na fronty RF, bardzo fajny opis historii modeli jest tutaj. A już na pewno przed zakupem należałoby ich posłuchać, seria Reference (obecna jest niższą serią i zastąpiła Synergy ale gra zupełnie inaczej) jest powiedzmy o wiele bardziej "agresywna" w przekazie i o ile do kina może się sprawdzić, o tyle przy muzyce już niekoniecznie. Sam mam Klipsch-a (RF-82 stara seria Reference) na froncie i jestem bardzo zadowolony (mnie odpowiadają), a to co wyżej to tylko moje zwrócenie Twojej uwagi na pewne niuanse w poczynaniach modelowo-marketingowych Klipsch-a.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, flat_erik napisał:

Jakiś konkretny model polecasz?

Yamaha 6A lub Denon 2800 + MA Bronze 200 + FX 6G które kolega wyżej podlinkował i będziesz pan zadowolony ;) Mam podobny metraż i FX wrzucone na tylną ścianę. Jest naprawdę super i polecam. Kolorystycznie też mają spory wybór więc zapewne coś ci wpadnie w oko. Gabaryt mają minimalistyczny i nie kłują w oczy. Osobiście bardziej wole połączenie z yamahą, miałem również z Denonem i również sprawowały się świetnie. Jednak Yamaha mi znacznie bardziej leży pod kino i gry.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, flat_erik napisał:

Dziękuje za odpowiedź, na innym forum polecają mi bardziej zestawy oparte na dwóch monitorach i małych satelitach, ze względu na niewielką przestrzeń salonu

I słusznie. Ja poleciłem Bronze 200 jako małe podłogówki bo odpada kwestia standów.

21 godzin temu, flat_erik napisał:

Podsumowując rekomendacje, które wydają mi się mieć najwięcej sensu :D

Podłogowe:

Klipsch R-600F + Denon AVR-X2800H

Te Klipsche absolutnie nie.

21 godzin temu, flat_erik napisał:

Dali Oberon 3 + Dali Oberon Center + Dali Fazon Sat Micro + Denon AVR-X2800H

Dali nie do Denona!

21 godzin temu, flat_erik napisał:

- czy przy takim metrażu podłogowe sprawdzą się?

Małe tak

21 godzin temu, flat_erik napisał:

- jak do tych wszystkich propozycji ma się soundbar samsung HW-Q990C?

Pytasz poważnie ? :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, flat_erik napisał:

Jakiś konkretny model polecasz?

Nawiazując jeszcze do tego co Piotrek ci napisał o małych podłogówkach. Zmierz sobie w domu i zrób jakąś imitacje jak to będzie wyglądało. A jak ci się spodoba to sobie poszerzysz o nie wybór. Tak wyglądają te MA 200 względem Tagi 607 którą miałem wcześniej, na żywo są jeszcze mniejsze wizualnie. 

IMG_4616.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łukasz P. napisał:

Nawiazując jeszcze do tego co Piotrek ci napisał o małych podłogówkach. Zmierz sobie w domu i zrób jakąś imitacje jak to będzie wyglądało. A jak ci się spodoba to sobie poszerzysz o nie wybór. Tak wyglądają te MA 200 względem Tagi 607 którą miałem wcześniej, na żywo są jeszcze mniejsze wizualnie. 

IMG_4616.jpeg

Są całkiem  spoko, dziękuje, dodam je do "listy przebojów".

Nie wiem na ile to zasadne pytanie, ale czy w moim przypadku KEF Q550/750 nie sprawdzi się lepiej ze wzgłedu na to, że membrana bass reflex jest z przodu i można przysunąć tył głośnika maksymalnie do ściany?

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

I słusznie. Ja poleciłem Bronze 200 jako małe podłogówki bo odpada kwestia standów.

Te Klipsche absolutnie nie.

Dali nie do Denona!

Małe tak

Pytasz poważnie ? :(

 

Dzięki za odpowiedź, soundbar to tzw ostatnia deska ratunku 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przy kupnie o to pytałem, nawet zrobiłem test w domu dosuwając MA 200 do samej ściany i w obu przypadkach wszystko było Ok. Ja się przynajmniej nie odsłuchałem żadnego problemu. Chłopaki z forum też pisali w kilku wątkach o tym że nie należy się tego bać. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 09:04, flat_erik napisał:

Nie wiem na ile to zasadne pytanie, ale czy w moim przypadku KEF Q550/750 nie sprawdzi się lepiej ze wzgłedu na to, że membrana bass reflex jest z przodu i można przysunąć tył głośnika maksymalnie do ściany?

Nie bo KEF gra bardziej rozluznionym basem. To Bronzy/Silvery możesz bardziej dosuwać

To nie kwestia położenia bass reflex!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...