Skocz do zawartości

System dzielony vs lepszy amplituner


Murciano

Recommended Posts

Mam jeszcze pytanie - a jak jest z tym odcięciem na 80 Hz przy stereo? W taki Arcamie tego odcięcia nie ma i grają tylko fronty, czy bas, podobnie jak w innych amplitunerach musi iść z suba?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Murciano napisał:

a jak jest z tym odcięciem na 80 Hz przy stereo? W taki Arcamie tego odcięcia nie ma i grają tylko fronty, czy bas, podobnie jak w innych amplitunerach musi iść z suba?

To nie chodzi o to czy tak jest w Denonie, Arcamie czy innym ampli. W kinie takie są zalecenia THX by kino miało większy potencjał i przekaz był wierniejszy. Odsłuch w stereo także może być realizowany w układzie 2.1, są dostępne suby (najczęściej o konstrukcji zamkniętej) które świetnie radzą sobie z muzyką a nie każdy ma kolumny które wystarczająco nisko schodzą i czymś trzeba sobie pomóc. To od Ciebie zależy co będzie grało, masz to w ustawieniach.

Nawet zwykłe wzmacniacze 2ch mają często wyjście na sub, kiedyś to było nie do pomyślenia, herezja... Ale czasy się zmieniają i wielu się przekonuje że to sensowne rozwiązanie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Murciano napisał:

Mam jeszcze pytanie - a jak jest z tym odcięciem na 80 Hz przy stereo? W taki Arcamie tego odcięcia nie ma i grają tylko fronty, czy bas, podobnie jak w innych amplitunerach musi iść z suba?

W arcamie w opcjach możesz sobie ustawić fronty jako duże lub małe i dla małych ustalić odcięcie co 10hz. Ja w kinie mam ustawione na 70 a w stereo jako duże (bez odciecia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również zależy jak będziesz chciał słuchać stereo, jeżeli z korekcją akustyczną wówczas albo 2.1 i zostawiasz odcięcie jak do kina, albo ustawiasz jako duże i bez sub-a, albo bez korekcji przełączasz w tryb Direct i amplituner wyłącza korekcję, a głośniki grają pełnym zakresem - podobnie sytuacja będzie wyglądała gdybyś muzykę odtwarzał przez dodatkowy wzmacniacz zintegrowany obsługujący fronty jeżeli pójdziesz w system dzielony. 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienia.

 

Mi się wydaję, że mój obecny Pioneer 1018 po kalibracji ustawia odcięcie na 80 Hz i to odcięcie obowiązuje bez względu na to czy słucham w 2.0, 2.1 czy 5.1 i może z tego wynikają moje pytania (nie znalazłem w menu opcji ustawienia różnych częstotliwości odcięcia dla stereo i dla kina). Pewnie stąd wynikają te moje oczywiste dla Was pytania.

Podobnie wybieram 4 czy 8 ohm - raz dla całego systemu

Pozdrawiam!

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeżeli amplituner ustawi odcięcie, a do odsłuchu stereo chcesz pełne pasmo wówczas trzeba to zmienić w ustawieniach odcięcia głośników. Nie działa to z poziomu zmiany trybu na stereo. O wiele prostszym sposobem (ale wtedy pomijasz ewentualną korekcję) jest tryb Direct czyli bezpośredni omijający ustawienia korekcji i odcięcia głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 08:15, Murciano napisał:

A to mnie zaskoczyłeś... 😂🤣

Bo tak w sumie to zmieściłby się nawet zestaw

- Denon 3800 (jeśli amazon wróci) + Atoll AM200 (czyli zestaw a'la Burtler)

Butler ma X4

:)

Dnia 20.09.2023 o 08:15, Murciano napisał:

a Ty w tych pieniądzach doradzasz jednak Arcama - mogę prosić o jakieś kilka słów uzasadnienia?

Bo zawsze miałem osobny system do stereo.

Więc jeśli został bbym przy kinie 5.1 albo 5.1.2 to szedł bym w lepszej klas gatunkowo dzwiek. Jeśli chciałbym wiecej kanałów no to tedy Denon. ale jak mówie tu wybór masz miedzy dobry a dobrym.

Dnia 20.09.2023 o 08:15, Murciano napisał:

Plus była też gdzieś dyskusja o jakiejś fabryce która spłonęła i że akurat denon x3800 ma gorsze pre-outy niż miał 3700. Prawda to?

W testach wypada słabej. Ale to Ci powie komputer. A człowiek?

Dnia 20.09.2023 o 08:37, przemeklbn napisał:

Zapewne dlatego, że @Piotr Sonido osobiście słuchał tego Arcama, a inni dyskutanci - nie.

Tego Arcama i Denonów, Onjaczów, Pioneerów i innych Yamach od 20 juz prawie lat:/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Butler ma X4

:)

Bo zawsze miałem osobny system do stereo.

Więc jeśli został bbym przy kinie 5.1 albo 5.1.2 to szedł bym w lepszej klas gatunkowo dzwiek. Jeśli chciałbym wiecej kanałów no to tedy Denon. ale jak mówie tu wybór masz miedzy dobry a dobrym.

W testach wypada słabej. Ale to Ci powie komputer. A człowiek?

Tego Arcama i Denonów, Onjaczów, Pioneerów i innych Yamach od 20 juz prawie lat:/

 

Tylko tak jak napisałem na początku - mi finalnie bardziej zaležy na stereo, więc mając 12/13 tys. na elektronikę myślałem, że jednak lepiej wyrzucić te 4,6 tys. na denka x3800 z amazona, a pozostałe 8 tys. przeznaczyć na wzmal stereo, a Ty jednak poleciłeś Arcama do preferencji skrzywionej w kierunku stereo.

To mnie zaskoczyło, bo byłem pewny, że wzmal stwreo za te 7-8 tys. zje w streo takiego Arcama...

Po prostu dla mnie kino nie kest priorytetem - mam je bo mam, kable w ścianach są więc warto skorzystać, ale jednak bardziej zależy mi na dobrej jakości stereo, niż na imponującym kinie 🤷‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Murciano napisał:

Tylko tak jak napisałem na początku - mi finalnie bardziej zaležy na stereo, więc mając 12/13 tys. na elektronikę myślałem, że jednak lepiej wyrzucić te 4,6 tys. na denka x3800 z amazona, a pozostałe 8 tys. przeznaczyć na wzmal stereo, a Ty jednak poleciłeś Arcama do preferencji skrzywionej w kierunku stereo.

Arcam kinowy to poziom SA20.

Jaka szansa że kupując X3800 kupisz jeszcze lepszy wzmak/końcówkę pod to?

Abstrahuje o barwę. Ale klasowo?

28 minut temu, Murciano napisał:

To mnie zaskoczyło, bo byłem pewny, że wzmal stwreo za te 7-8 tys. zje w streo takiego Arcama...

No i może. Bo na przykład za tyle kupisz Roksana M2 i on to zrobi.

A źródło? Co będzie źródłem dla tego wzmaka wtedy?

Ok czaje.

Kolumny już wybrane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Murciano napisał:

Po prostu dla mnie kino nie kest priorytetem - mam je bo mam, kable w ścianach są więc warto skorzystać, ale jednak bardziej zależy mi na dobrej jakości stereo, niż na imponującym kinie 🤷‍♂️

Rozumiem, że to 'stereo' to skrót myślowy na słuchanie muzyki. Tego nie wiesz, czy przy dobrym sprzęcie wielokanałowym nie zaczniesz słuchać w trybie wielokanałowym ,tj z pomocą upmixera. Zresztą obecnieu produkcja muzyczna też idzie w kierunku wielokanałowym, więc z takimi żródłami też będzie coraz lepiej. Mi osobiście taki odłuch muzyki sprawia duża przyjemność.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 24.09.2023 o 20:21, Murciano napisał:

Tylko tak jak napisałem na początku - mi finalnie bardziej zaležy na stereo, więc mając 12/13 tys. na elektronikę myślałem, że jednak lepiej wyrzucić te 4,6 tys. na denka x3800 z amazona, a pozostałe 8 tys. przeznaczyć na wzmal stereo, a Ty jednak poleciłeś Arcama do preferencji skrzywionej w kierunku stereo.

To mnie zaskoczyło, bo byłem pewny, że wzmal stwreo za te 7-8 tys. zje w streo takiego Arcama...

Po prostu dla mnie kino nie kest priorytetem - mam je bo mam, kable w ścianach są więc warto skorzystać, ale jednak bardziej zależy mi na dobrej jakości stereo, niż na imponującym kinie 🤷‍♂️

I jaka decyzje podjąłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, azumaluk napisał:

I jaka decyzje podjąłeś?

Onkyo RZ50 z francji za 1190 ojro

Niestety musiałem zmniejszyć budżet.

Ale jeśli komuś to pomoże to przy moich preferencjach poważnie rozważałem też:

1. Yamaha V6A (wczoraj 499 ojro na amazon.de)+ Marantz PM7000 (wczoraj 699 ojro na amazon.de) czyli dokladnie identyczny budzet jak RZ50 (1198 ojro) i wtedy pewnie ciut gorsze kino, ale streaming stereo z pominięciem yamaha (u mnie przegrało ze względu na usability, marantz nie ma main in).

2. Denon x3800 - dobra cena, ale Piotr Sonido twierdził, ze gra gorzej od RZ50 (i ja też odniosłem takie wrażenie choć specem nie jestem) + Diraca trzeba dokupić, a juz zupelnie przelało szale goryczy, że nawet za appke do ustawienia basu trzeba dopłacić 20 ojro (takie info w necie, bo nie dopytalem w sklepie). Irytuje polityka "wyciągania" kasy metodą salami, więc emocjonalnie skreśliłem.

Ja też lubię bardziej jasne granie z wykopem, niż neutralne, więc to też chyba sprawia, że onkyo podchodzi mi bardziej, a denon trochę zza zasłonki gra. Oczywiście obawiam się o trwałość onkyo, bo masa narzekania, ale może będzie dobrze. W necie w wielu miejscach znalazlem też info, że rz50 mniej sie grzeje vs x3800, a to zawsze lepiej.

Chyba zrzuciłem z siebie już wszystko co się dowiedziałem. 

W dalszej kolejności pójdą kolumny - kuszą Klipsche 😂🤣, historycznie kochalem jbl-e, ale zanim odłożę kasę to jest jak jest.

pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Piotr Sonido w żadnym razie niczego nie sugeruję 😉, natomiast uznaję Twoje komentarze za wyważonę i dlatego je sobie cenię.

W sumie całkiem fajne to audio - mógłbym to sprzedawać 😂🤣, chociaż wiem od znajomego co miał taki sklep, że to niełatwy kawałek chleba.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu,

system dzielony to lepsze niż lepszy amplituner: procesor + końcówki mocy.

niestety ubyło producentów, jeżeli końcówkę mocy np. 5cio kanałową można kupić w sklepie za rozsądną cenę, to wybór wśród procesorów niewielki a koszt kosmiczny, chyba że szukać na rynku wtórnym. nie mam doświadczenia z wieloma firmami, tylko rotel. nie ma wstydu jeżeli chodzi o jakość w stereo.

a nawet, idąc typowo w kino, wolałbym zestaw: nie najdroższy ampli plus wydajna końcówka mocy. bo te np. 11 końcówek mocy w wyższej klasy ampli to żal...

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik czytający to forum i założyciel tego wątku to mam też taką trochę smutną konstatacje, że w zasadzie to nie ma w czym wybierać. Polecane są:

- x2800, s970 lub czasem v6a (marantz odjechał cenowo)

- dla ciut wyzszego budzetu x3800, rzadziej 7100, a jeszcze rzadziej rz50, bo dotychczas cenowo był zbyt blisko Arcama AVR5 i wtedy reko na Arcam

- dla "bogoli" Arcam avr10/11

tyle.

Na tej podstawie myślę, że potrafię sobie wyobrazić jak wygląda system prowizyjny dla dystrybutorów.

Natomiast ten zestaw opcji w PL ma za zadanie obsłużyć w zasadzie 100% potrzeb ludzi, którzy chcą coś więcej niż soundbar. Ja tam się nie znam, ale ogólnie to wygląda na bide - naprawde na świecie już nic więcej nie ma do 2000 ojro? A jeśli tak to ten rynek chyba niestety znika. 

Za granicą czasem parują jeszcze tego Marantza cinema 70s z jakąś końcówką, ale to też egzotyczna konstrukcja (on tam zresztą był wyraźnie tańszy niż nasze 3599 zl - chodził po 649 ojro).

To takie trochę zaproszenie do dyskusji 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert eN napisał:

wracając do tematu,

system dzielony to lepsze niż lepszy amplituner: procesor + końcówki mocy.

niestety ubyło producentów, jeżeli końcówkę mocy np. 5cio kanałową można kupić w sklepie za rozsądną cenę, to wybór wśród procesorów niewielki a koszt kosmiczny, chyba że szukać na rynku wtórnym. nie mam doświadczenia z wieloma firmami, tylko rotel. nie ma wstydu jeżeli chodzi o jakość w stereo.

a nawet, idąc typowo w kino, wolałbym zestaw: nie najdroższy ampli plus wydajna końcówka mocy. bo te np. 11 końcówek mocy w wyższej klasy ampli to żal...

Ten przykład Cinema 70s jako preamp to celowo jako nawiązanie do Twojego posta. Teoretycznie najtańszy preamp na rynku, co prawda kiepska korekcja, ale system 5.1.2 mozna mieć za 680 ojro (3000 zl marantz) + powiedzmy emotiva basx a5 za 3400 zl, czyli 6400 zl bez kabli. No bo ten marantz te 2 sufitowe to chyba sam napędzi (dlatego liczę końcówkę na 5).

Ale ogólnie to nikt tego nie traktuje poważnie. Ja też znalazłem, ale finalnie nie słuchałem takiego zestawienia.

Myślisz, że to by mogło brzmieć lepiej niż ampli za 6-7 tys?

pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Murciano napisał:

@Piotr Sonido w żadnym razie niczego nie sugeruję 😉, natomiast uznaję Twoje komentarze za wyważonę i dlatego je sobie cenię.

W sumie całkiem fajne to audio - mógłbym to sprzedawać 😂🤣, chociaż wiem od znajomego co miał taki sklep, że to niełatwy kawałek chleba.

Dziekuję bardzo.

11 godzin temu, Robert eN napisał:

wracając do tematu,

system dzielony to lepsze niż lepszy amplituner: procesor + końcówki mocy.

niestety ubyło producentów, jeżeli końcówkę mocy np. 5cio kanałową można kupić w sklepie za rozsądną cenę, to wybór wśród procesorów niewielki a koszt kosmiczny, chyba że szukać na rynku wtórnym. nie mam doświadczenia z wieloma firmami, tylko rotel. nie ma wstydu jeżeli chodzi o jakość w stereo.

a nawet, idąc typowo w kino, wolałbym zestaw: nie najdroższy ampli plus wydajna końcówka mocy. bo te np. 11 końcówek mocy w wyższej klasy ampli to żal...

No lepiej ale to często własnie kwota zaporowa.

10 godzin temu, Murciano napisał:

Jako laik czytający to forum i założyciel tego wątku to mam też taką trochę smutną konstatacje, że w zasadzie to nie ma w czym wybierać. Polecane są:

- x2800, s970 lub czasem v6a (marantz odjechał cenowo)

- dla ciut wyzszego budzetu x3800, rzadziej 7100, a jeszcze rzadziej rz50, bo dotychczas cenowo był zbyt blisko Arcama AVR5 i wtedy reko na Arcam

- dla "bogoli" Arcam avr10/11

tyle.

Na tej podstawie myślę, że potrafię sobie wyobrazić jak wygląda system prowizyjny dla dystrybutorów.

Natomiast ten zestaw opcji w PL ma za zadanie obsłużyć w zasadzie 100% potrzeb ludzi, którzy chcą coś więcej niż soundbar. Ja tam się nie znam, ale ogólnie to wygląda na bide - naprawde na świecie już nic więcej nie ma do 2000 ojro? A jeśli tak to ten rynek chyba niestety znika. 

Za granicą czasem parują jeszcze tego Marantza cinema 70s z jakąś końcówką, ale to też egzotyczna konstrukcja (on tam zresztą był wyraźnie tańszy niż nasze 3599 zl - chodził po 649 ojro).

To takie trochę zaproszenie do dyskusji 😉

To i tak jest wybór. Uwierz w czasie pandemii to był wybór: Weź co jest.

9 godzin temu, Murciano napisał:

Myślisz, że to by mogło brzmieć lepiej niż ampli za 6-7 tys?

Czyli Cinema 70s z Emotiva? No zagra to lepiej od X3800. Czy zagra lepiej od X4800? Na pewno inaczej. Trzeba by odsłuchać. Bo jest spora szansa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja wrócę do tematu 

jako że zależy mi również na muzyce, szukając w sumie dobrej ceny Arcama 11. Jeden ze sklepów zaproponował właśnie  Cinema 70s, jako urządzenie które ma wszystko obecnie można miec hdmi, usługi sieciowe i przyjemna obsługa itd. 

A do tego właśnie dobrej jakości końcówka z uwagi że cinema 70 pod takie zestawienie zostało stworzone, a juz kiedyś w konsultacjach i aplikacji do projektowania dowiedziałem sie ze na więcej niż 5.1.2  nie mam miejsca, (pomieszczenie 45 mk ale przestrzeń kinowa mniejsza niz połowa tego)  

Ich propozycja to Cinema 70s plus Pier audio 580 se, średnie kino ale w tym układzie i odległościach sobie poradzi a do tego bardzo dobrej jakości stereo  z pier audio o którym praktycznie ma informacji w Internecie

Na aglojezycznym forum spotkałem ze zestawiają  cinema 70 właśnie z emotivą 

Z drugiej stron RZ50 we Francji jest za lekko ponad 5000 w stosunku do 3600 za Cinema 70 w Polsce 


Ewentualnie przeglądając portale znalazłem zestaw @Butler na amazon x4800 jest za 6400 plus używany AM200  i zamykam poniżej 10k . Tylko czy x4800 to nie za dużo na potrzeby 5.1.2

Edytowano przez azumaluk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azumaluk napisał:

Ich propozycja to Cinema 70s plus Pier audio 580 se

Dobrze byłoby posłuchać Diamondów w tym zestawieniu :) Oczywiście o ile dalej są Twoimi docelowymi kolumnami. Osobiście prędzej wybrałbym Arcama, chyba że muzyka znacznie przeważa nad KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2024 o 08:13, azumaluk napisał:

Ja wrócę do tematu 

jako że zależy mi również na muzyce, szukając w sumie dobrej ceny Arcama 11. Jeden ze sklepów zaproponował właśnie  Cinema 70s, jako urządzenie które ma wszystko obecnie można miec hdmi, usługi sieciowe i przyjemna obsługa itd. 

A do tego właśnie dobrej jakości końcówka z uwagi że cinema 70 pod takie zestawienie zostało stworzone, a juz kiedyś w konsultacjach i aplikacji do projektowania dowiedziałem sie ze na więcej niż 5.1.2  nie mam miejsca, (pomieszczenie 45 mk ale przestrzeń kinowa mniejsza niz połowa tego)  

Ich propozycja to Cinema 70s plus Pier audio 580 se, średnie kino ale w tym układzie i odległościach sobie poradzi a do tego bardzo dobrej jakości stereo  z pier audio o którym praktycznie ma informacji w Internecie

Na aglojezycznym forum spotkałem ze zestawiają  cinema 70 właśnie z emotivą 

Z drugiej stron RZ50 we Francji jest za lekko ponad 5000 w stosunku do 3600 za Cinema 70 w Polsce 


Ewentualnie przeglądając portale znalazłem zestaw @Butler na amazon x4800 jest za 6400 plus używany AM200  i zamykam poniżej 10k . Tylko czy x4800 to nie za dużo na potrzeby 5.1.2

Ale one nie zagrają jak Arcam AVR11.

Nawet jak zastosujesz Cinema 70s i dobrą końcówkę. Mimo całkiem fajnych złącz PRE OUT to tu będzie jednak nadal kompromis.

Rz50 fajny klocek. To samo. Nastawiony kinowo. Bardzo go lubię. To inne brzmienie niż Arcamy.

X4800 konkurent RZ50 też. Chodx tu brzmienie jest inne.

Słuchałeś tego Arcama?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido tak słuchałem, i tak słuchać że stereo jest lepsze ale nie dwukrotnie lepsze jak wskazuje cena.  a obsługa w rz50 duzo przyjemniejsza. Już pomijam że płacąc 5300 k za rz 50  mam jeszcze 7 k na końcówkę biorąc pod uwagę budżet potrzebny na arcama.  A 7 k to końcówkę do rz50 chyb można kupić całkiem niezłą (byłoby inaczej gdybym brał pod uwage polskie ceny 7500-8000 vs 11-12k to tak jest to warte i ole moge wycenić tak subiektywna sprawe) 

moze do tego jeszcze nie dorosłem, by placić tyle wiecje za  zmianę która nie idzie za wyskością kwoty 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...