Skocz do zawartości

Jaki amplituner kina domowego do BOWERS & WILKINS 603 S2 5.1


DariuszL

Recommended Posts

Hej Forumowicze , mam do was pytanko , szukam jakiegos w miare dobrego amplitunera kina domowego do kolumn BOWERS & WILKINS   603 S2  5.1 ,wszystko bedzie podlaczone do PC i TV. Głównie gry filmy, z czasem chce dokupic wzmacniacz stereo . Który z tych ampli co wymieniłem niżej bedzie ok i ma w miare dobre stereo 

Zastanawiam sie nad :

Marantz sr7015

Denon avr-x4700h

Onkyo TX-RZ50  dzwiek THX Certified  tu chodzi mi o gry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę konfigurację Twoich kolumn, polecam amplituner Denon lub Marantz ze względu na charakterystykę brzmienia - bardziej ciepłego, dociążonego. Będzie to plus przy odsłuchu muzyki. Onkyo natomiast zagra bardziej jasno, detalicznie, ale przy kinie domowym będzie wyraźny plus dla Onkyo. Jeśli zamierzasz w przyszłości dokupić wzmacniacz stereo (zwróć tylko uwagę, żeby miał wejście na końcówkę mocy), stawiałbym na Onkyo TX-RZ50. Jest jeszcze bardzo ciekawa alternatywa w postaci Integra DRX3.4, w kinie bezkonkurencyjne rozwiązanie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne oferty. W naszym salonie możesz także sprawdzić, jak brzmi cały system Dolby Atmos, zbudowany na głośnikach instalacyjnych Sonus faber - warto!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DariuszL napisał:

Hej Forumowicze , mam do was pytanko , szukam jakiegos w miare dobrego amplitunera kina domowego do kolumn BOWERS & WILKINS   603 S2  5.1 ,wszystko bedzie podlaczone do PC i TV. Głównie gry filmy, z czasem chce dokupic wzmacniacz stereo . Który z tych ampli co wymieniłem niżej bedzie ok i ma w miare dobre stereo 

Zastanawiam sie nad :

Marantz sr7015

Denon avr-x4700h

Onkyo TX-RZ50  dzwiek THX Certified  tu chodzi mi o gry 

Poczytaj trochę  o THX – co to znaczy ,   co oznacza logo THX na urządzeniach,  jakie warunki musi spełniać sala kinowa , aby uzyskać certyfikat THX . Zakładam,  że na nic Ci się zda ten standard w amplitunerze  .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche poczytałem o THX , nie wszystkie karty dziwekowe do Pc  maja THX oraz musiał bym szukac filmów z thx . Chyba bede celowac w Denona bo Marantz jakos nie podchodzi mi wygladem z tym małym wyswietlaczem

Co do wzmacniacza stereo to mysle nad :

 

Marantz PM7000N

Audiolab 7000A

Edytowano przez DariuszL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu istotne są własne upodobania oraz charakter kolumn. Marantz w tym gronie jest najspokojniejszy i dla kogoś obeznanego z kinem domowym sprawia wrażenie trochę wycofanego. Ale równocześnie jest najrówniejszy i najmniej podbarwia, co również ma swoich zwolenników. Często jest przez to sugerowany jako hybryda dajaca dobie radę także w muzyce. W tym gronie nie ma złego wyboru, nie ma też mowy o tym by jeden bił resztę na głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DariuszL napisał:

Faktycznie troche poczytałem o THX , nie wszystkie karty dziwekowe do Pc  maja THX oraz musiał bym szukac filmów z thx . Chyba bede celowac w Denona bo Marantz jakos nie podchodzi mi wygladem z tym małym wyswietlaczem

Co do wzmacniacza stereo to mysle nad :

 

Marantz PM7000N

Audiolab 7000A

Marantz nie ma wejścia by-pass, więc nie jest tu najlepszą opcją. Audiolab jak najbardziej może się spodobać, ale najprędzej przy amplitunerze Marantza moim zdaniem. Do Bowersów sprawdziłbym Fezza Torus 5040, czy Atolla IN100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 17:11, DariuszL napisał:

Jeszcze male pytanie czy warto dorzucić kolo 400zl do Denona AVC-X6700H? Lepiej bedzie grac niż 4700H? 

Różnica 4 stówek? Proste że dołóż.

Dnia 20.09.2023 o 17:32, DariuszL napisał:

Jak to jest z poborem prądu? Np. 6700H ma pobór 750W, czy ampli caly czas pobiera tyle? Czy w zależności od ile jest głośników i jak głośno slucha się, czy danony maja jakiest tryby eco? 

Absolutnie tyle nie pobiera. Średnio będzie brał 150W. Chodź to zalezy jak głosno słuchasz i jakie masz kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu i zdecydowałem sie na Maratz SR7015. 

Możecie mi polecic jakies dobre kable głosnikowe do kolumn BOWERS & WILKINS   603 S2  Anniversary Edition , 606 S2 ,  HTM6 , ASW610 . Z czasem mam zamiar dokupic zintegrowany wzmacniacz stereo wiec jak juz mam kupowac kable to takie które bedą pasowac pod wzmak stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem dalej kable o raczej ciemniejszym brzmieniu.

Wtedy Van Den Hul, Cardas 101

Albo bardziej neutralne

Kimber 8PR, Chord Clearway

Możesz poodac coś z trochę tańszych i w miarę dobrych, jaki przekrój ma byc tych kabli, bo z tego co kiedys wyczytalem do wiekszych przednich kolumn grubsze idą a do reszty cieńsze ale ile w tym prawdy do nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.oleole.pl/kable-glosnikowe/oehlbach-kabel-oe192-2x2-5-mm-10-m-bialy.bhtml - masz tani i wystarczająco dobry. Ja osobiście nie słyszę różnic między kablami. 

Do moich jasnych głośników w sklepie sprzedali mi "PRO-JECT Connect IT LS S2". Wziąłem, nie wnikałem za bardzo. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

https://www.oleole.pl/kable-glosnikowe/oehlbach-kabel-oe192-2x2-5-mm-10-m-bialy.bhtml - masz tani i wystarczająco dobry. Ja osobiście nie słyszę różnic między kablami. 

Do moich jasnych głośników w sklepie sprzedali mi "PRO-JECT Connect IT LS S2". Wziąłem, nie wnikałem za bardzo. 

 

Praktycznie każdy kabel ma jakiś swój charakter brzmienia ,bardziej lub mniej słyszalny. Na taki charakter składa się praktycznie wszystko: jakość miedzi , grubość przewodników, ich ułożenie a nawet izolacja .

Dobierając kable do swojego systemu testowałem 4 różne marki w podobnym przedziale cenowym  : Qed-a, Furutecha,Jantzen-a i Cardasa . Każdy kabel , to było praktycznie inne brzmienie, które było naprawdę słyszalne . Każdy kabel , to był zupełnie inny bas .Ostatecznie wybrałem Cardasa 101 .

Przepraszam , ale nie wiem jak można twierdzić,  że kabel to kabel , że się nie słyszy różnicy między kablami . 

Jeśli nie słyszysz różnic między kablami , to masz zdecydowanie ze słuchem coś nie tak . (bez urazy ) .

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2023 o 12:54, fluid81 napisał:

Przepraszam , ale nie wiem jak można twierdzić,  że kabel to kabel , że się nie słyszy różnicy między kablami . 

Jeśli nie słyszysz różnic między kablami , to masz zdecydowanie ze słuchem coś nie tak . (bez urazy ) .

 

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/swiaty-rownolegle

polecam książkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...