Skocz do zawartości

Wzmacniacz jako końcówka mocy do odsłuchu stereo


Niklas

Recommended Posts

Cześć,
Posiadam zestaw kina domowego 5.1.4 podłączony pod amplituner Denon AVC-X6700H. Kolumny stereo to Pylon Diamond 28. Chciałbym napędzić je jakimś konkretnym wzmacniaczem (robiłem wstępne odsłuchy i prawdopodobnie wybiorę MF M5si lub M6si). Chciałbym się dowiedzieć jak to to poprawnie podłączyć z amplitunerem żeby w miarę sprawnie można to było przełączać pomiędzy odsłuchem kinowym  a odsłuchem stereo (zasilanie z wzmacniacza)? 

Czy muszę coś dodatkowego (okablowanie) kupować do wzmacniacza? I czy te wymienione wzmacniacze da się tak połączyć?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablem rca podłączysz wyjście preout z amplitunera do wejścia wzmacniacza stereo. Dodatkowo kablem jack porty trigger out amplitunera do trigger in wzmacniacza. Najlepiej wybrać wzmacniacz stereo który potrafi grać jako koncowka mocy. wtedy takie rozwiązanie jest praktycznie bezobsługowe. w przeciwnym razie czeka Cie pilnowanie głośności w dwóch urządzeniach co może być problematyczne jeżeli nie jesteś jedynym użytkownikiem systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2023 o 11:41, Niklas napisał:

Cześć,
Posiadam zestaw kina domowego 5.1.4 podłączony pod amplituner Denon AVC-X6700H. Kolumny stereo to Pylon Diamond 28. Chciałbym napędzić je jakimś konkretnym wzmacniaczem (robiłem wstępne odsłuchy i prawdopodobnie wybiorę MF M5si lub M6si). Chciałbym się dowiedzieć jak to to poprawnie podłączyć z amplitunerem żeby w miarę sprawnie można to było przełączać pomiędzy odsłuchem kinowym  a odsłuchem stereo (zasilanie z wzmacniacza)? 

Czy muszę coś dodatkowego (okablowanie) kupować do wzmacniacza? I czy te wymienione wzmacniacze da się tak połączyć?

Z góry dzięki za pomoc :)

Również posiadam pylon diamond 28

Tylko że używam Cambridge azur 851a + cxn V2. Wcześniej miałem cxa 80.  Z Cxa nie chciałem ich słuchać bo grało za bardzo męcząco. Nie było takiej lekkości i czystości. A azurem pylony dają piękny, czysty dźwięk. Niskie tony wzmacniacz kontroluje wzorowo tak jakby bawił się tymi kolumnami. Nieważne przy jakim poziomie głośności. Bass jest mega dobrze kontrolowany oraz bardzo melodyjny. Nie ma mowy o jakimkolwiek zamuleniu.

Ja jakbym był na Twoim miejscu to rozejrzał bym się za używaną końcówką mocy Cambridge azur 851w niestety nowych chyba już nie ma bo nie produkują a ta końcówka podobno jest lepsza od integry. Pracuje w klasie xd. Czyli przy cichym słuchaniu sama klasa A. To czuć bo przy bardzo cichym słuchaniu dźwięk jest pełny. Przypomina to delikatnie wzmacniacz lampowy. Minus jest taki że zużywa więcej prądu. Ale dla mnie dla takiego dźwięku to nie minus.

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bezproblemowo połączysz oba wzmacniacze do Twojego ampli. Pod Diamondy na pewno też sprawdziłbym Audiolaba 9000A, Regę Elicit MK5, czy klasycznie Atolla IN200. Każde z nich na pewno da się polubić. Audiolab jest wzmacniaczem grajacym lekką V-ką, Rega z kolei jest gęstsza, bardziej analogwa, a Atoll naturalny, minimalnie ocieplony. Podobna szkoła jak Musical Fidelity. 

Każdy z nich podłączysz pod wejscie by-pass z wykorzystaniem wyjść pre-out w Twoim ampli :) Zapraszamy również na indywidualne wyceny, postaramy się przygotować atrakcyjną wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisał kolega w kwestii podłączenia, dodatkowo przełącz z tyłu muzicala przełączni ht jak dobrze pamiętam to wtedy zagra jak typowa końcówka mocy. To bardzo fajne rozwiązanie, potencjalnie cd lub gramofon będziesz znów mógł podłączyć bezpośrednio do wzmaka ;) sam wybrałem właśnie z tego powodu musicala, bo wiem, że kiedyś jak będę chciał kino to nie stracę swojego brzmienia w stereo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Czym w zasadzie różnią się typowe końcówki mocy z wzmacniaczami? Na jakimś forum czytałem jeszcze, że polecaną końcówką też jest Roksan K3. 
Aktualnie mam ww. system podłączony do TV i aplikacje z TV (spotify/tidal) są źródłem dźwięku i chciałbym, żeby tak zostało - planuje też dokupić odtwarzacz sieciowy i cd player (z tego co rozumiem to polepszy jakość) , rozumiem że wtedy sterowanie byłoby też z TV lub telefonu?

 

Chciałbym, żeby sterowanie było jak najmniej problematyczne - żebym mógł spokojnie przełączać się z kina domowego na odsłuch muzyki w stereo bez osobnych głośności. Czy w tych MF lub innych propozycjach te rzeczy byłyby spełnione?
 

Dnia 30.09.2023 o 21:28, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Jak napisał przedmówca, nic nie jest do dodania. Pytanie z naszej strony czy wybór wzmacniacza jest już przesadzony? Czy jeszcze jestes elastyczny?

Wybór nie jest jeszcze przesądzony, rozważam różne opcje w budżecie do ok 10-12k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym do Tych Pylonów dobrał coś jaśniejszego i szybszego od Musicala.

Np Końcówka Caspian M2 albo Nu Prime

A jak Musical Ci dzwiekowo podszedł to moim zdaniem wybór Atolla byłby tu trafniejszy.

 

Czy ww. propozycje da się połączyć z moim ampli tak, żeby sterowanie głośnością było z 1 pilota?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PanKlor napisał:

Jeżeli tylko kupisz końcówkę mocy z trigger out to takie rozwiązanie jest praktycznie bezobsługowe i przezroczyste dla użytkownika.

No nie tylko. Jeśli interga my tzw. by-pass, to właśnie można z niej korzystać jakby była samą końcówką. Może ewentualnie być potrzebne jej włączenie bo nie każdy wzmak ma trigger in.

No a poza tym trigger out ma urządzenie strujące (amplituner), a trigger in sterowane (końcówka bądź integra).

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Butler napisał:

No nie tylko

"Jeżeli tylko" nie oznacza, że to co zaproponowałem to jest jedyne rozwiązanie. ;)

Co do trigger in/out pełna zgoda. Pokiełbasiły mi się kierunki.

 

Do autora:

Koncowka mocy - zawsze będziesz sterował głośnością z amplitunera. Brak złącza trigger in będzie wymagał ręcznego włączenia końcówki.

Wzmacniacze powinny posiadać opcje bypass (w przeciwnym przypadku robi się problem z glosnoscia) i najlepiej trigger in (patrz wyzej).

Tak czy inaczej najlepiej będzie jak sobie wypożyczysz sprzęt do posłuchania w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2023 o 11:03, Niklas napisał:

Czy ww. propozycje da się połączyć z moim ampli tak, żeby sterowanie głośnością było z 1 pilota?

Tak. Bo ja mówie o końcówce a nie integrze.

Integra by musiała miec by pass albo main in albo inne tego typu wejscie bezposrednio na koncowke. Tobie chyba nie potrzebna integra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...