Skocz do zawartości

Audiofil ,który zmienia sprzęt i posiada trzy płyty.


Recommended Posts

12 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

Thrash, nie trash.Te dwa slowa maja zupelnie inne znaczenia.

Skoro nie chcesz sie katowac tym gatunkiem muzycznym to luz.Ale skad wiesz ze jest slabej jakosci skoro go nie lubisz?

 

Bo swojego czasu słuchałem Heavy Metalu, czasem też Thrash Metalu I innych metalowych gatunków, nawet w rockowych ostrych kawałkach trudno znaleźć dobre realizacje. A skoro o jakości realizacji mowa to bliżej "mu" do trash, jak do thrash.

Oczywiście są wyjątki, ale można je liczyć na palcach jednej ręki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DiBatonio napisał:

 A skoro o jakości realizacji mowa to bliżej "mu" do trash, jak do thrash.

Oczywiście są wyjątki, ale można je liczyć na palcach jednej ręki. 

na palcach jednej ręki i to jeszcze ręki roztargniętego stolarza

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fandiscopolo napisał:

@DiBatonio jak na osobe ktora pouczala innych odnosnie pisowni to sporo bledow robisz.

 

Przykłady poproszę...

Jak już to efekt pisania z tabletu i nie zwrócenia uwagi na brak spacji, literówka itp.

A jeśli masz na myśli slowo Thrash, to wybacz, ale nie mam ustawionego słownika angielskiego, żeby wstawiał właściwe dla tego języka słowa.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

Adi nie ma bezbarwnego sprzętu,  czy to się komuś podoba, czy nie nie ma takiego.

Może gdyby poszukać w sprzęcie o rodowodzie studyjnym, to można coś takiego znaleźć. 

Ale są bardziej koloryzujące i mniej. Barwność/bezbarwność jest nieco podobna do neutralności, równości, a przynajmniej ma podobny wydźwięk. To miał zapewne @Highlander_now na myśli, plus niskie zniekształcenia, jak wspomniał. To jest właśnie hi-end, słyszysz tylko to co jest zawarte w nagraniu, ani mniej, ani więcej.

9 godzin temu, shureido napisał:

bezbarwny sprzęt to pozostałość z czasów gdy panowała moda na słuchanie wynikami pomiarów 🤭

Słuchanie wynikami pomiarów. Co to znaczy? Bezbarwny, przynajmniej dla mnie=nie wprowadzający słyszalnych zniekształceń, grający równo, pokazujący tylko to, co zostało zapisane w nagraniu, ani mniej, ani więcej. To powinna być definicja hi-endu. Pozostałość z dawnych czasów? Nie wiem, być może. Kiedyś nie było snake oil i tym podobnych bzdur. Niestety, ktoś postanowił sobie obrać Clarka Stanleya za wzór do naśladowania.

Słówko muzykalny też mnie bawi. To płyta, album mają zapewnić muzykalność, a nie sprzęt.

Niedawno rozmawiałem z producentem kolumn, które są takie, jakie opisał @Highlander_now. Niskie zniekształcenia, możliwie najmniejsze zabarwienie. To jest to. Gdybym chciał kolumny docelowe, to właśnie zamówiłbym u takiej firmy, z taką filozofią dźwięku.

https://lenardaudio.com/index.html

 

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DiBatonio napisał:

Otóż nie, do tego typu testów bardzo dobrze sprawdzają się płyty dobrze zrealizowane konkretnych wykonawców i wytwórni.

Czyli wchodzimy w sferę subiektywnych odczuć, to jest audiofilia. Ja jestem melomanem, stąd taki rozdźwięk między nami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Highlander_now napisał:

Czyli wchodzimy w sferę subiektywnych odczuć, to jest audiofilia. Ja jestem melomanem, stąd taki rozdźwięk między nami.

dobrze zrealizowana płyta, czyli zarejestrowany na niej dźwięk, odpowiada brzmieniu w rzeczywistości i o takich realizacjach wspomina @DiBatonio np. wytwórnie takie jak Reference Recordings, 2L, GRP, Candid czy Chesky

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba takie proste nie jest.

Może być nagranie dobrze, w studiu zrealizowane, tylko teraz, moim zdaniem, czy jest sprzęt który może to dokładnie tak zaprezentować, by odpowiadało temu co realizatorzy w trakcie nagrania słyszą?

I czy w ogóle płyty o takie jakości istnieją.

Żeby to stwierdzić, trzeba by chyba AB test zrobić - zestaw/ sala koncertowa.

Jestem ciekaw jaki to by musiał byś sprzęt, by zaprezentować np. koncert muzyki klasycznej, nawet taki kameralny, tak jak to w rzeczywistości brzmi.

Pomieszczenie, w którym byśmy tego słuchali,  też musiało by być pewnych rozmiarów.

Nie raz już czytałem,  że żaden sprzęt tego nie odwzoruje. Koncertu na żywo. 

Takie luźne,  poranne przemyślenia moje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DiBatonio napisał:

Przykłady poproszę...

Jak już to efekt pisania z tabletu i nie zwrócenia uwagi na brak spacji, literówka itp.

A jeśli masz na myśli slowo Thrash, to wybacz, ale nie mam ustawionego słownika angielskiego, żeby wstawiał właściwe dla tego języka słowa.

 

 

Przyklady:kliknij w swoj profil,pozniej: zobacz moja aktywnosc.Pojawia sie Twoje odpowiedzi.Poczytaj na spokojnie i znajdziesz  bledy.

Tylko zwrocilem uwage.Nic osobistego.

 

A00FD5DF-4285-4FBA-97AB-0A957C0C17FD.thumb.jpeg.3b6e005284c11235d5958de778b93050.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Highlander_now napisał:

Czyli wchodzimy w sferę subiektywnych odczuć, to jest audiofilia. Ja jestem melomanem, stąd taki rozdźwięk między nami.

Audiofila to jest dość pojemne pojecie, nie czuje się audiofilem, bardziej melomanem. Nie zmieniam niczego w systemie już od ładnych paru lat, owszem wcześniej goniłem za tym i owym, ale temat zamknąłem. 

Nie skaczę po utworach, kiedy siadam do muzyki.

Włączam i słucham całej (ulubionej) płyty, a później kolejnej itd.

 

55 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Przyklady:kliknij w swoj profil,pozniej: zobacz moja aktywnosc.Pojawia sie Twoje odpowiedzi.Poczytaj na spokojnie i znajdziesz  bledy.

Czyli to co już napisałem powyżej...

Mówiąc szczerze niczego rażącego nie znajduję...

Domyślasz się dlaczego wytłuściłem co napisałeś? 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dla Ciebie zagadka 🙂 To siebie przeczytaj jeszcze raz. (Interpunkcja + spacja)

Wiercisz mi dziurę w brzuchu, ale....

Tym się różnimy, że ja jak komuś zwracałem uwagę na pisownię, to pisałem o co chodzi, a nie odsyłałem do jego profilu, żeby siebie czytał. 

Wiem, że pewno chodzi o Artura, ale jeśli Tobie coś przeszkadza w mojej pisowni, to napisz co.

Chyba, że sam nie jesteś pewien.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DiBatonio napisał:

Wiem, że to dla Ciebie zagadka 🙂 To siebie przeczytaj jeszcze raz. (Interpunkcja + spacja)

Wiercisz mi dziurę w brzuchu, ale....

Tym się różnimy, że ja jak komuś zwracałem uwagę na pisownię, to pisałem o co chodzi, a nie odsyłałem do jego profilu, żeby siebie czytał. 

Wiem, że pewno chodzi o Artura, ale jeśli Tobie coś przeszkadza w mojej pisowni, to napisz co.

Chyba, że sam nie jesteś pewien.

 

 

Instrukcja obslugi powyzej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil, meloman, 5 płyt, 10 płyt, i tak dalej....panie i panowie co wy piszecie? Sprzęt bezbarwny........ hahahaha, a gdzie w tym przyjemność słuchania muzyki?

Już dajcie spokój, naprawdę, a jak ktoś lubi ciepło, nie ostro, wokal z przodu przyjemny to co ? To zbrodnia jest?

Co z budowaniem brzmienia pod siebie? Po to aby sprawiało przyjemność słuchania?

Ja zmieniłem starego CD ROTELA na stare DVD SONY plus DAC Tagi.....i te same płyty brzmią przyjemniej.

Zasugerowano mi na innym forum żeby jednak pójść w CD plus DAC, ok , sprawdzę.

I czy ja chcę mieć sprzęt bezbarwny? Nie

Ja chcę sprzęt który będzie dawał przyjemność ze słuchania muzyki. Tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...