Skocz do zawartości

ATMOS w małym salonie? :)


Mateusz Górniak

Recommended Posts

26 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli jest mozliwość chodzenia po pokoju z kolumnami :)

W Onkyo nie ma jka w Denonie że możesz dowolnie manewrować końcówkami.

Ale moment.

Dalej mówimy o 7.1.4?

 

Tak dalej o 7.1.4 :) wczytalem sie w temat dosc dobrze i jestem w trakcie licytacji A2 ktory pojdzie na front a swoj nowy A3 wrzuce na surroundy oraz centralny..niestety innego wyjscia nie ma jesli chodzi o RZ50 i 7.1.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

W Onkyo nie ma jka w Denonie że możesz dowolnie manewrować końcówkami.

 

44 minuty temu, Mateusz Górniak napisał:

Tak dalej o 7.1.4 :) wczytalem sie w temat dosc dobrze i jestem w trakcie licytacji A2 ktory pojdzie na front a swoj nowy A3 wrzuce na surroundy oraz centralny..niestety innego wyjscia nie ma jesli chodzi o RZ50 i 7.1.4

No i tego właśnie się obawiałem "wertując" instrukcję RZ50, teraz mam potwierdzenie że gdybym się zdecydował na RZ50 to żeby uzyskać 11 (7.1.4) kanałów będę musiał niestety dokupić dodatkową końców na SBL i SBR, mimo że na fronty chcę wykorzystać posiadanego Audiolab-a, który obecnie pięknie gra mi w stereo, a w kinie (Marantz SR5013) "odbębnia" robotę jako końcówka dla frontów. No i chcę wrócić do Onkyo, a "oni" robią takiego psikusa. Szkoda, muszę nad tym pomyśleć, a może Denon 4700/4800 zobaczymy, miało być Onkyo z Dirac i 7.1.4 ale trochę mi Onkyo zburzyło "misterny plan"

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Czy to źle?

Nie jest zle bo kasa jest na sprzet, ale bylem poprostu w bledzie myslac ze RZ50 udzwignie z zapasem mocy 7.1.4, malo tego dokupilem koncowke A3 ktora bylem przekonany ze po podpieciu LCR moge żonglowac ustawieniami co do kanalow w ampie a tu na sztywno taki numer?? Powaznie za taka kase takie cos? Dokupie ten A2 bo nic innego juz nie wymysle i powinno to starczyc na lata..:)

41 minut temu, tomek72 napisał:

 

No i tego właśnie się obawiałem "wertując" instrukcję RZ50, teraz mam potwierdzenie że gdybym się zdecydował na RZ50 to żeby uzyskać 11 (7.1.4) kanałów będę musiał niestety dokupić dodatkową końców na SBL i SBR, mimo że na fronty chcę wykorzystać posiadanego Audiolab-a, który obecnie pięknie gra mi w stereo, a w kinie (Marantz SR5013) "odbębnia" robotę jako końcówka dla frontów. No i chcę wrócić do Onkyo, a "oni" robią takiego psikusa. Szkoda, muszę nad tym pomyśleć, a może Denon 4700/4800 zobaczymy, miało być Onkyo z Dirac i 7.1.4 ale trochę mi Onkyo zburzyło "misterny plan"

 

No niestety takie podejscie teraz maja szkoda ze to robia na sztywno gdzie napewno wieksza rzesze fanow by zyskali gdyby bylo mozna inaczej to zrobic i żonglowac ustawieniami hak sie chce, aczkolwiek ja sobie to tak tlumacze ze majac A2 i A3 to przedluzam zywotnosc RZ50 bo lubie glosno filmy ogladac a jak wiadomo sprzet lubi sie nagrzewac.. :) nic innego juz nie wymysle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mateusz Górniak napisał:

No niestety takie podejscie teraz maja szkoda ze to robia na sztywno gdzie napewno wieksza rzesze fanow by zyskali gdyby bylo mozna inaczej to zrobic i żonglowac ustawieniami hak sie chce, aczkolwiek ja sobie to tak tlumacze ze majac A2 i A3 to przedluzam zywotnosc RZ50 bo lubie glosno filmy ogladac a jak wiadomo sprzet lubi sie nagrzewac.. :) nic innego juz nie wymysle

Jakieś dwa lata temu jak wybierałem pierwszy amplituner to właśnie możliwość konfiguracji preout na fronty u Denona przeważyła nad Onkyo.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba też zacznę się nad tym zastanawiać jak @Butler, chociaż szczerze mówiąc Denon-a nie miałem okazji posłuchać, a różnica w kinie między poprzednim Onkyo TX-NR686 a obecnym Marantz-em SR5013 jest kolosalna dla mnie na korzyść Onkyo. Ale Marantz to "specyfik", jak na ampli kina bardzo równy i całkiem niezły w stereo co może być okupione delikatnością w kinie, Denon pewnie brzmi "bardziej kinowo". Trzeba będzie albo się umówić przed decyzją na odsłuch, albo wypożyczyć i zdecydować. Różnica w cenie między X4800 a RZ50 ~500 zł, za te pieniądze może używaną końcówkę bym gdzieś zdobył, rozważam nawet jakiegoś używanego NAD-a do wykorzystania jako końcówka dla SBL i SBR do tego Onkyo, pozostaje rozwiązanie połączenia Trigger, bo Onkyo ma jedno wyjście, a nie wiem czy można to podzielić po prostu robiąc kabelek typu "Y". Jeszcze można w tym aspekcie popatrzeć na dużo tańszego Denona X3800 też ma procesor 11 kanałowy, a łatwość przypisania rozwiązuje problem. Tracę co prawda Dirac-a (którego ewentualnie można dokupić). No trzeba się zastanowić i najlepiej posłuchać.

Z drugiej strony trochę nie rozumiem takiego podejścia (Onkyo), nawet tańsze modele jeśli posiadają wyjście PRE dla dwóch kanałów są to fronty, więc OK jeżeli robimy PRE dla całego procesora dlaczego w pierwszej kolejności nie "odcinać" końcówek frontów i przypisać je do np. tyłu. Większość przypadków jeżeli ktoś kombinuje w system hybrydowy to stara się wykorzystać fronty do kina i stereo, a dopiero niejako dalszym naturalnym etapem jest dokładanie końcówek na pozostałe kanały. Trochę to Onkyo pokpiło sprawę. Ale zobaczę, w każdym razie trochę mi plan zburzyli.

@Mateusz Górniak powodzenia po skompletowaniu wszystkiego i miłych wrażeń życzę z oglądania, jest moc 💪 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest głównym aspektem kupna Onkyo , a nie Denon ?

Dirac ?

@tomek72 masz chyba ogarniętą akustykę . Potrzebujesz Dirac ?

Nie lepiej zainwestować w ,,potwora,, Denon 8500 ? Końcówki ustawiasz w/g własnych fantazji.

U mnie końcówka jest na front efekt. Potrzebowałem czegoś małego , wydajnego i padło na Matrix mini i Amp. Teraz jest 9.2.6 na moich maluchach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maciek72 napisał:

Co jest głównym aspektem kupna Onkyo , a nie Denon ?

Dirac ?

@tomek72 masz chyba ogarniętą akustykę . Potrzebujesz Dirac ?

Nie lepiej zainwestować w ,,potwora,, Denon 8500 ? Końcówki ustawiasz w/g własnych fantazji.

Generalnie głównym powodem jest różnica między poprzednikiem Onkyo (TX-NR686), a obecnym Marantz-em (SR5013), tamto grało dla mnie zdecydowanie lepiej w kinie, było żywo, dynamicznie, jak miało gruchnąć to gruchnęło tak że człowiek podskoczył na fotelu 😁, a Marantz gruchnie, ale to nie to.

Dirac - tak kusi mnie, ale nie wiem czy nie z czystej ciekawości, akustykę mam ogarniętą (chociaż zawsze można jeszcze coś tam poprawić 😉) na tyle, że ostatnio wyłączyłem nawet Audyssey, bo mam wrażenie że więcej szkodzi niż pomaga 🤔. Mam wrażenie z Audyssey dźwięk jest bardziej "przymulony", przytłumiony, traci naturalną dynamikę i proporcje - przynajmniej takie mam wrażenie. Do stereo mam Audiolaba, więc może stąd takie wrażenie w kinie, może gdzieś tam ucho się przyzwyczaiło 😀 do słuchania bez korekcji.

Denon 8500 - no gdybym miał taki budżet, to nie wiem czy nie patrzyłbym wtedy w stronę Arcama. Szczerze mówiąc to nie wiem czy ten Marantz nie nastawił mnie negatywnie (psychicznie) do koncernu D&M i chyba z tyłu głowy czai się obawa przed zakupem Denona i tym czymś brakującym do Onkyo. Jak będzie tak daleko to nie pozostanie nic innego jak odsłuch i to chyba najlepiej przez wypożyczenie i odpalenie w pełnej konfiguracji. Jednak możliwości konfiguracyjne końcówek i PRE w Denonie muszę przyznać "łoją" Onkyo pod każdym względem, dopiero teraz się temu przyjrzałem i jestem pod wrażeniem 😮.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, tak wszyscy chwalą tego Arcama. W czym on będzie lepszy od tego co @maciek72 napisał. Czyli Denona 8500? Czy nasze ucho jest jeszcze w stanie coś wychwycić z tych ultra minimalnych różnic? Czy to już jest na zasadzie mam taką firmę to na pewno jest lepiej. Więcej dokładności, dynamiki, czystości dźwięku. Powiem szczerze, że gdybym chciał coś zmienić w swoim sprzęcie (a nie wiem czy udoskonalić) to właśnie z Denona x4400h przejść na 8500 czy A1H z także dodatkowymi końcówkami. Tak jak teraz mam. Denona znam na wylot. Całe menu mogę z zamkniętymi oczami obsługiwać (oczywiście to co jest naj potrzebne). Więc tak się zastanawiam. Nie którzy z Was co lubią stereo to pewnie więcej usłyszą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, jestem wstepnie po podlaczeniu 7.1 narazie bez atmosow chodz leza w pudle to jeszcze troszke powiercic musze by zawiesic je, wstepnie kalibracja wykonana umik1 na presecie kalibracyjnym mikrofonu z ich strony(umika) gdzie stworzylem w dirac live 3 presety na swoj RZ50 oparte na curves od Harmana(sa za darmo w necie) czyli +10dB, drugi +6dB oraz ostatni default po czystej kalibracji(bez presetu) 17 punktow wide, czyli gdy ogladaja film dwie osoby badz wiecej , pierwsze wrazenia - miazga, miod na moje uszy, jedynie co to SVS na bluetooth(telefonie) dostroilem ciut bardziej pod moje ucho niz jak po dirac live :) ale to normalne ze jedni wola zejsc nizej z dolem a drudzy stronia od tego, a wiec pozycyjnosc niesamowita, sprawdzalem na test sound atmos na YT oraz Netflixie, jak i film Diune....bajka, rewelacja, uszy nie moga sie nacieszyc samym 7.1 a co dopiero jak doloze 4 atmosy, jak dla mnie ten wybor kina i zestawow glosnikow plus sub byl strzalem w 10 mimo tego iz nie mialem mozliwosci odsluchu, a duzo o tym czytalem, oczywiscie LCR podpiete pod A3, teraz kompletuje jeszcze A2 i podlaczam atmosy i mysle ze ten zestawik na lata mi starczy :)

Edytowano przez Mateusz Górniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 09:11, tomek72 napisał:

No i chcę wrócić do Onkyo, a "oni" robią takiego psikusa. Szkoda, muszę nad tym pomyśleć, a może Denon 4700/4800 zobaczymy, miało być Onkyo z Dirac i 7.1.4 ale trochę mi Onkyo zburzyło "misterny plan"

Ale oni zawsze tak mieli.

A no dzwięk jest inny. Jak lubisz Onkyo to w to idź.

Dnia 4.11.2023 o 09:53, Mateusz Górniak napisał:

Nie jest zle bo kasa jest na sprzet, ale bylem poprostu w bledzie myslac ze RZ50 udzwignie z zapasem mocy 7.1.4, malo tego dokupilem koncowke A3 ktora bylem przekonany ze po podpieciu LCR moge żonglowac ustawieniami co do kanalow w ampie a tu na sztywno taki numer?? Powaznie za taka kase takie cos? Dokupie ten A2 bo nic innego juz nie wymysle i powinno to starczyc na lata..:)

Zawsze tak mieli.

Dnia 4.11.2023 o 12:06, maciek72 napisał:

Co jest głównym aspektem kupna Onkyo , a nie Denon ?

Dirac ?

@tomek72 masz chyba ogarniętą akustykę . Potrzebujesz Dirac ?

Nie lepiej zainwestować w ,,potwora,, Denon 8500 ? Końcówki ustawiasz w/g własnych fantazji.

U mnie końcówka jest na front efekt. Potrzebowałem czegoś małego , wydajnego i padło na Matrix mini i Amp. Teraz jest 9.2.6 na moich maluchach 

Dzwięk. Onkyo gra znacznie bardziej żywo

Niektórzy to lubią.

Dnia 4.11.2023 o 13:38, STELVIO napisał:

Chłopaki, tak wszyscy chwalą tego Arcama. W czym on będzie lepszy od tego co @maciek72 napisał. Czyli Denona 8500? Czy nasze ucho jest jeszcze w stanie coś wychwycić z tych ultra minimalnych różnic? Czy to już jest na zasadzie mam taką firmę to na pewno jest lepiej. Więcej dokładności, dynamiki, czystości dźwięku. Powiem szczerze, że gdybym chciał coś zmienić w swoim sprzęcie (a nie wiem czy udoskonalić) to właśnie z Denona x4400h przejść na 8500 czy A1H z także dodatkowymi końcówkami. Tak jak teraz mam. Denona znam na wylot. Całe menu mogę z zamkniętymi oczami obsługiwać (oczywiście to co jest naj potrzebne). Więc tak się zastanawiam. Nie którzy z Was co lubią stereo to pewnie więcej usłyszą. 

Będzie gorszy w ilości kanałów. Ale to kompletnie inne granie. Nasycone, pełne Otwarte i swobodne. Różnica na tle Japończyków w graniu jest duża.

Przytulił bym go chętnie ale kasy brak :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...