Skocz do zawartości

matt23

Recommended Posts

Hej, ostatnio zacząłem na poważnie myśleć o zakupie stereo (najpewniej), czy mógłbym was prosić o jakieś rady i wskazówki?

 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt.
Około 5000zł.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Celuję w sprzęt nowy.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy).
Myślę, że stereo.

4) Jaka jest powierzchnia pokoju.
3,2 x 4 = 12,8 m2

5) Jakiej muzyki słuchamy.
Hmm, chyba nie ma klucza, od Death Metalu, przez Trash, Nu, Grunge, Rock, aż do alternatywy. Również sporo elektroniki House, Trance, Rap, Pop. Także stara polska muzyka estradowa np. Wodecki, Zaucha. Może łatwiej będzie powiedzieć, że słucham wszystkiego oprócz disco-polo i Dubstepu :)

6) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Raczej zakup na lata.

7) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony.
Wydaję mi się, że potrzebuje funkcji sieciowych w ampli, jak na razie to chyba serwisy streamingowe byłby głównym źródłem muzyki, albo wysokiej jakości pliki audio, ale w tej kwestii jestem zielony.

Druga cecha której potrzebuje, to jak mi się zdaje HDMI. Zestaw byłby sprzęgnięty z telewizorem, a TV z PS5.

Jedyny poważny sprzęt, którego miałem okazje posłuchać to: Onkyo tx-8270 wraz z Monitor Audio 300 7G. No i zrobiło to na mnie mega wrażenie. Spróbuję opisać, jak słyszałem ten dźwięk oraz co mi się w nim podobało (Co może okazać się wierutnymi bzdurami XD). Dźwięk był dla mnie bardzo szczegółowy, było go dużo oraz był wyraźny. Miałem wrażenie, że dźwięk Hi-hat’u dobiegał gdzieś spod sufitu, a bas czułem całym ciałem, a nie że słyszałem dudnienie w uchu. Dźwięk był głęboki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może posłuchaj Bowersów 607 lub Usher s-520. Do tego amplituner pokroju Denona DRA 800H. Powinno być nieźle. W tym budżecie wybór nówek będziesz miał mocno ograniczony. 

A masz jak to ustawić w pokoju? Ustawienie i akustyka mogą być ważniejsze niż sam sprzęt. Może wrzuć fotki pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależałoby Ci na HDMI to miałbyś takie opcje jak Denon DRA800h, DRA900h, Onkyo 8270 lub Marantz nr1200.  Denon i Onkyo będą prezentowały łagodniejszy charakter brzmienia natomiast Marantz precyzyjne, dynamiczne, analityczne. 

Warto byłoby posłuchać połączenia Onkyo 8270 + Monitor Audio Silver 50. Uzyskasz brzmienie z dobrze zaznaczonym dołem ze świetną kontrolą oraz szczegółową ale nienachalną górę. 
Z Marantzem NR1200 bardzo dobre połączenie tworzą Dynaudio Emit 10, które w takim pomieszczeniu nie powinny mieć problemu z nagłośnieniem. Nie są to aż tak wymagające monitory jak Emit 20 więc Marantz spokojnie sobie poradzi z napędzeniem. 

Zastanów się jeszcze czy HDMI jest konieczne. Możesz wybrać wzmacniacz z wejściem optycznym i uzyskasz wyższej klasy brzmienie. W takim przypadku mamy zdecydowanie więcej możliwości w doborze wzmacniacza. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft

image.png.6a43ab9d42626994959a14b7969e5d5c.png

 

@Q21 Dzięki, co tracę decydując się na podłączenie tv za pomocą kabla optycznego względem kabla HDMI?

Zastanawiam się jeszcze jak wypadają takie monitory jak silver 50 pod względem głośności/mocy bo wyglądają niepozornie. Pozostając jeszcze przy Monitor Audio słyszałem, że wariant brozne 100 jest godny polecenia. Czy jednak w zestawieniu z wyższą serią (silver) wypada po prostu słabiej pod wieloma względami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, matt23 napisał:

 

@DiBatonio Kurcze już raz edytowałem post i nie mogę ponownie. Drzwi są w lewym dolnym rogu na "dolnej" ścianie :D

To spokojnie możesz zachować symetrię po bokach, jeśli chodzi o rozstaw głośników. 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matt23 napisał:

@Kraft

image.png.6a43ab9d42626994959a14b7969e5d5c.png

 

@Q21 Dzięki, co tracę decydując się na podłączenie tv za pomocą kabla optycznego względem kabla HDMI?

Zastanawiam się jeszcze jak wypadają takie monitory jak silver 50 pod względem głośności/mocy bo wyglądają niepozornie. Pozostając jeszcze przy Monitor Audio słyszałem, że wariant brozne 100 jest godny polecenia. Czy jednak w zestawieniu z wyższą serią (silver) wypada po prostu słabiej pod wieloma względami?

Bierz bronz 100 mimo że metraż mały 12m (chyba minimum) na te kolumny, to jednak uderzenie będzie konkretne a jak będzie za dużo Basu to mniej na wzmacniaczu bassu (o ile będzie taka regulacja) czy aplikacji sterującej i Bedzie ok 👌 silwer lepsze ale czy warto w kwocie 5tys... Plus wzmacniacz 📢 plus strimer.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na propos wspominanych zestawów z B&W 607s2 , jest też propozycja z multimedialną, stereofoniczną Yamahą WXA50 o której również można wiele dobrego się dowiedzieć :)

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-musiccast-wxa-50-bowers-wilkins-607-s2-anniversary-edition.html

Zabrzmi to przyjemnie, szybko, dynamicznie. W małych pokojach, jak znalazł!

Na wyposażeniu jest optyk, podłączysz to również do telewizora :) plus duuuuużo streamingowych opcji :)
 

Daj znać, chętnie zaprezentujemy Ci taką kombinację. Może okaże się strzałem w dziesiątkę!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...