Skocz do zawartości

Następca Cambridge azur 851a do pylon diamond 28


Carmion

Recommended Posts

3 godziny temu, Kraft napisał:

Też tak sądzę. Pieniądze na nowy wzmacniacz plus te ze sprzedaży D28 to pewnie z 15 000 zł. Można powybierać. Łatwo nie będzie, ale jest szansa na prawdziwą zmianę.

 

Akurat nie oczekuję zmiany nie wiadomo jakiej bo brzmienie kolumn mi odpowiada, przesłuchaniem sporo kolumn i na lampowym wzmacniaczu one zagrały najfajniej. Skoro odpowiada mi brzmienie z Yamahy RN 602. Nic mnie nie męczyło ale jakościowo było czuć że krok w tył. 

Po prostu azur gra dla mnie zbyt analitycznie na górze przez co odbieram to jako nieco suche brzmienie. A jak wiadomo  wzmacniacz należy do jasnych. 

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Wypożycz w Q21 arcama sa30 (zrobią Ci od razu rabat , może przypasuje to już nie odeślesz) , sprzęt w klasie G + Dirac , także można finalnie sprzęt sobie ustawić nawet jak akustyka nienajlepsza

PS: mam co prawda ampli kd avr11 , czyli sprzęt na słabszych końcówkach A/B - po ustawieniu gra to na tyle przyjemnie ,że SET300B był w tym roku odpalany 2x - o czym wspomnę w moim teście po roku użytkowania w grudniu ;)

Aż się przez chwilę zastanawiałem czy kupić amplituner do kina i złożyć 5.1 tymbardziej że amplitunery do kina też potrafią zagrać. Ale miałbym duży problem wcisnąć tyły. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecił bym  Atolla in200 signature. Myślę, że z Pylonami dobrze by się zgrał. Osobiście ma ten wzmacniacz z Hyperionami IV plus zamiast cnx mam streamer na malinie. Wcześniej miałem In100 też z AA, grał bardzo dynamicznie (taki nieokiełznany wariat) ale ogólnie było ok. Po zmianie na In200 dźwięki złagodniały stały się takie dojrzałe nie tracąc na dynamice. Po kilku miesiącach osłuchałem się z tym piecykiem i zaczęło mi czegoś brakować. Zacząłem po prostu kombinować co by zmienić by było jeszcze lepiej. Kable zmieniłem na Chorda (wcześniej Kimber) , zasilający na Oyade nawet zastanawiałem się na Emotiwą Pt jako przedwzmacniacz. Ale po kilku nieprzespanych nocach ( to niestety w naszym audiofilskin hobby czas na przemyślennia :) ) doszedłem do wniosku, że może wina leży po stronie transportu. Tak więc zaszalałem i do mojej maliny zamiast Hifiberry Digi 2pro kupiłem Digione Signature i to był strzał w przysłowiową 10 . To co zaczęło się wydobywać się z moich Hyperionów to poezja dźwięku. Nawet nie wiedziałem, że w utworach które znam od wielu lat są takie niuansiki ukryte których wcześnie nie było słychać. Dźwięki to po prostu bajka, myślę, że nie szybko zacznę znów kombinować by coś zmienić.  Pylony grają podobnie do moich Hyperionów tak więc może Atoll to dobry kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Carmion napisał:

Witam wszystkich ponownie, 

Czy ktoś miał możliwość porównania arcama a39 lub sa30? Czy zagra to bardziej ocieplonym dźwiękiem w porównaniu do azura 851a?

Nie wiem co masz na myśli ocieplonym. Moim zdaniem delikatnie cieplej bo bas jest nutke bardziej zmiekczony względem 851A. Ale to nie jest ciepłe granie w rozumieniu, nie wiem, globalnym.

Wypozycz go w czym problem żeby sprawdzić w domu. A Diraciem sobie i tak ustawisz barwę pod siebie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem co masz na myśli ocieplonym. Moim zdaniem delikatnie cieplej bo bas jest nutke bardziej zmiekczony względem 851A. Ale to nie jest ciepłe granie w rozumieniu, nie wiem, globalnym.

Wypozycz go w czym problem żeby sprawdzić w domu. A Diraciem sobie i tak ustawisz barwę pod siebie.

 

Ogólnie jestem zadowolony z brzmienia oprócz wysokich tonów. Cambridge za bardzo gra analitycznie pod tym względem że chcę za bardzo wszystko pokazać. Chciałbym żeby górę trochę złagodził i uwolnił średnicę bardziej.  Oczywiście nie oczekuję zmiany o 180%. Ale sposób grania Cambridge czułem nawet na innych kolumnach. 

Myślę nad arcam sa30 ( podoba mi się że miałbym wszystko w jednym)

Lub zostawić cxn V2 i  wymienić na roksan caspian m2. 

Albo po prostu wymienić na RN 803d bo mi się podobało te rozrywkowe brzmienie. Ale już nie chciałbym się cofać do tyłu.

 

Oczywiście wszystkie produkty bym brał używane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy CA nie ma takiej sygnatury w swoich produktach , gdyż mój seryjny CA Dacmagic100 także mocno podbijał górę , niby fajnie na lampie plankton był wszechobecny , ale np Umbrella Rihanny wierciła przez cały utwór talerzami dziurę w głowie ;)

Arcam jak dla mnie gra bardziej środkiem , dirac tylko dopełnia całość. Mówię na podstawie ampli który bazuje na elementach SA10 ,przy SA30 zapewne bambosze spadają. Dla mnie wyznacznikiem dobrego sprzętu jest to czy coś dodaje od siebie , lepsze nie muszą , nawet taki sub svs sb1000pro mimo iż potrafi łomotać to nie musi by był przyjemny odbiór ,szczególnie po spięciu DL-em w 2.1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Nie wiem czy CA nie ma takiej sygnatury w swoich produktach , gdyż mój seryjny CA Dacmagic100 także mocno podbijał górę , niby fajnie na lampie plankton był wszechobecny , ale np Umbrella Rihanny wierciła przez cały utwór talerzami dziurę w głowie ;)

Arcam jak dla mnie gra bardziej środkiem , dirac tylko dopełnia całość. Mówię na podstawie ampli który bazuje na elementach SA10 ,przy SA30 zapewne bambosze spadają. Dla mnie wyznacznikiem dobrego sprzętu jest to czy coś dodaje od siebie , lepsze nie muszą , nawet taki sub svs sb1000pro mimo iż potrafi łomotać to nie musi by był przyjemny odbiór ,szczególnie po spięciu DL-em w 2.1 :)

Brat zamówił arcama sa30 

A ja żeby mieć coś innego to Roksan Caspian M2. Chciałem mieć coś innego niż on. Także cxn zostaję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Carmion napisał:

Ogólnie jestem zadowolony z brzmienia oprócz wysokich tonów. Cambridge za bardzo gra analitycznie pod tym względem że chcę za bardzo wszystko pokazać. Chciałbym żeby górę trochę złagodził i uwolnił średnicę bardziej.  Oczywiście nie oczekuję zmiany o 180%. Ale sposób grania Cambridge czułem nawet na innych kolumnach. 

Myślę nad arcam sa30 ( podoba mi się że miałbym wszystko w jednym)

Lub zostawić cxn V2 i  wymienić na roksan caspian m2. 

Albo po prostu wymienić na RN 803d bo mi się podobało te rozrywkowe brzmienie. Ale już nie chciałbym się cofać do tyłu.

 

Oczywiście wszystkie produkty bym brał używane. 

Caspian M2 gra mniej gora od 851A.

Gra też przyjemniej srednicą. Zdecydowanie bardziej go wolę. Osobiscie to jeden z moich ulubionych wzmacniaczy w tym budżecie.

W Arcam SA30 bedziesz mial jednak znacznie szerszy wybór korekcji dzwieku. Wiec tu brzmienie po prsotu do sienie dostosujesz.

13 godzin temu, Carmion napisał:

Brat zamówił arcama sa30 

A ja żeby mieć coś innego to Roksan Caspian M2. Chciałem mieć coś innego niż on. Także cxn zostaję. 

Fajne podejście :)

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

ciekawe czy tez, inna, jesli chodzi o brzmienie.

Inna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Caspian M2 gra mniej gora od 851A.

Gra też przyjemniej srednicą. Zdecydowanie bardziej go wolę. Osobiscie to jeden z moich ulubionych wzmacniaczy w tym budżecie.

W Arcam SA30 bedziesz mial jednak znacznie szerszy wybór korekcji dzwieku. Wiec tu brzmienie po prsotu do sienie dostosujesz.

Fajne podejście :)

Inna

Porównanie będzie azur z cxn, roksan z cxn i arcam sa30. 

Patrzę że mocowo jest najsłabszy roksan ale pylony mają wysoką skuteczność, także nie powinno być problemów żeby napędzić kolumny. Się nie mogę doczekać porównania wszystkich wzmacniaczy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Carmion napisał:

Porównanie będzie azur z cxn, roksan z cxn i arcam sa30. 

Patrzę że mocowo jest najsłabszy roksan ale pylony mają wysoką skuteczność, także nie powinno być problemów żeby napędzić kolumny. Się nie mogę doczekać porównania wszystkich wzmacniaczy. 

 

Tylko wyrównaj głośność w dB w miejscu odsłuchu. To może wpłynąć na wnioski. I zmieniaj sekwencje. Ja ten podłączony jako drugi odbieram jako grający lepiej;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Tylko wyrównaj głośność w dB w miejscu odsłuch. To może wpłynąć na wnioski. I zmieniaj sekwencje, bo przeważnie ten podłączony jako drugi gra lepiej;).

Pewnie że tak, chociaż jak słuchałem cxn i azur i później podłączyłem Yamahę RN 602 to szybko wyłapałem że dość sporo brakuję. Ale sama barwa było słychać że jest cieplej. Ale nie jest to taka zmiana jak na kolumnach np. Dynaudio. Bo tam to już przepaść była. 

Jeżeli roksan z cxn zagra prawię identycznie w porównaniu arcam sa30, to wybór padnie na arcama sa30 bo to jednak all in one I wygoda większa. Ale wątpię że tak będzie że nie będę czuł różnicy. Jaram się i się cieszę że mogę się obracać w takich solidnych sprzętach 😀

 

Jeszcze jadę w weekend na audio - video show. Jestem ciekaw Pylon diamond MK2. Pierwszy raz w życiu będę uczestniczyć w takiej imprezie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Carmion napisał:

Porównanie będzie azur z cxn, roksan z cxn i arcam sa30. 

Patrzę że mocowo jest najsłabszy roksan ale pylony mają wysoką skuteczność, także nie powinno być problemów żeby napędzić kolumny. Się nie mogę doczekać porównania wszystkich wzmacniaczy. 

 

Daj znac co po odsłuchach :)

Myslę że najciekawszy jak się pobawisz z ustawieniami będzie SA30

19 godzin temu, Carmion napisał:

Jeszcze jadę w weekend na audio - video show. Jestem ciekaw Pylon diamond MK2. Pierwszy raz w życiu będę uczestniczyć w takiej imprezie. 

No to cierpliwości.

Warto być przy najmniej raz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...