Skocz do zawartości

Następca Cambridge azur 851a do pylon diamond 28


Carmion

Recommended Posts

Witam, posiadam Pylon diamond 28 z Cambridge azur 851a z Cambridge cxn V2. 

Ogólnie z brzmienia jestem zadowolony. Ale pomimo przesiadki z cxa 80 ( gdzie dla mnie był bardzo jasny i grał wysokimi) to azur gra mniej wysokiki, bardziej średnicą i jest dokładniejszy oraz ma lepszą kontrolę nad basem. 

Chciałbym uzyskać nieco cieplejsze brzmienie przypominające wzmacniacz lampowy. ( niestety lampa odpada) Cambridge cxn jako dac i źródło raczej zostaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Chciałbym uzyskać nieco cieplejsze brzmienie

Zdaniem 50 letniego zgreda najłatwiej osiągniesz to poprzez dobranie kolumn, gdzie rodzaj drivera a szczególnie pewne świadome uwypuklenie charakterystyki częstotliwościowej może dać zamierzony efekt brzmieniowy. 
Dla mnie cieplej - chłodniej to prawdopodobnie co innego aniżeli dla Ciebie.

Pylon to duża firma. Ilość kolumn i podstawek to nic innego aniżeli pewna ilość możliwości gdzie konstruktorzy zastosowali różniste „manipulacje” tymi charakterystykami. Każdy model brzmi inaczej. Tu podnieśli wyższy bas - cieplej, gdzie indziej zastosowali zwrotnice, gdzie wyższe „sypią” na srebrno. Dziesiątki możliwości. 
 

Ciekawym jakie są szanse, że poprzez zmianę wzmaka tak dobierzesz tą charakterystykę, by zostawiła „dobroć” a poprawiła to na czym Tobie najbardziej zależy. 

Zaraz pojawi się wysyp propozycji i to fajnie, ponieważ tworzymy społeczność i dzielimy się naszą radością, wiedzą, doświadczeniem. 
Ja jestem ciekawy jaką teraz drogą pójdziesz? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim, ile chciałbyś wydać na nowy wzmacniacz?

Wspomniany Torus jak najbardziej jest świetną opcją, ale pomyślałbym nad Torusem 5040 - w końcu CXN V2 ma bdb DAC, a 5040 mamy w przyjemnej cenie ;) Warto też rozważyć hybrydy od Vincenta, taniej SV-500, a drożej i znacznie lepiej SV-228. To ciepłe, ale dynamiczne granie, z dobrym detalem i sceną. Moim zdaniem fajna para do Diamondów 28 :) Klasycznie też Atoll IN100 oraz Musical Fidelity M3si i droższy M5si

Podobnie Roksan Caspian M2, czy naturalnie grający Moon 240i. Nowy Arcam Radia A25 też może być bardzo ciekawym rozwiązaniem na nowy wzmacniacz. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, majkel74 napisał:

One wszystkie „cieplejsze” niż Kambodża 851?

Azur 851a w porównaniu do cxa 80 gra raczej neutralnie, aż tak nie sypie wysokimi i bliżej jest wokal. Z basem jest bardzo duży progres i nie jest taki pusty i płytki jak w 80. Azur po prostu się bawi kolumnami i robi z nimi co chcę. Ale dla mnie to trochę za analityczne brzmienie. Po kilku godzinach odsłuchu troche mnie męczy brzmienie.  Szkoda mi trochę zmienić wzmacniacz bo uważam że jest bardzo dobry. Boję się że jak zmienię to co innego będzie mi przeszkadzać. 

Rozważam też wymianę cxn na jakiś zewnętrzny ocieplony DAC do 4/5tysięcy i do tego wiim mini/pro 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Jeśli może być hybryda to Unison Research Unico Primo.

Słuchałem go z Operami Prima 2015. Jak dla mnie to nie było ciepłe granie. Nie poczułem tej lampy w nim. Synthesis Roma 96DC to zupełnie inna gra i tu ciepło jest. Roma 54DC jest zdecydowanie bliżej ciepłego brzmienia lampowego... jak dla mnie bardzo blisko.

 

14 minut temu, Carmion napisał:

Rozważam też wymianę cxn na jakiś zewnętrzny ocieplony DAC do 4/5tysięcy i do tego wiim mini/pro

To może pomyśl nad Atoll SDA200. Jest na wyprzedaży w @Na Temat Audio. Połączenie Atolli in200 i MS120. Ja ten egzemplarz sprawdzałem u siebie i bardzo mi się podobało jego brzmienie.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel74 napisał:

One wszystkie „cieplejsze” niż Kambodża 851?

Nie wiem jeszcze, jak nowy Arcam, ale Atoll i Moon tak. 

17 minut temu, Carmion napisał:

Szkoda mi trochę zmienić wzmacniacz bo uważam że jest bardzo dobry. Boję się że jak zmienię to co innego będzie mi przeszkadzać. 

Rozważam też wymianę cxn na jakiś zewnętrzny ocieplony DAC do 4/5tysięcy i do tego wiim mini/pro 

Zawsze coś może przeszkadzać, ale przy nowych sprzętach jest możliwość odsłuchów, wypożyczeń :) Zapraszam w razie czego, jest trochę opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Azur 851a w porównaniu do cxa 80 gra raczej neutralnie, aż tak nie sypie wysokimi i bliżej jest wokal. Z basem jest bardzo duży progres i nie jest taki pusty i płytki jak w 80. Azur po prostu się bawi kolumnami i robi z nimi co chcę. Ale dla mnie to trochę za analityczne brzmienie. Po kilku godzinach odsłuchu troche mnie męczy brzmienie.  Szkoda mi trochę zmienić wzmacniacz bo uważam że jest bardzo dobry. Boję się że jak zmienię to co innego będzie mi przeszkadzać. 

Rozważam też wymianę cxn na jakiś zewnętrzny ocieplony DAC do 4/5tysięcy i do tego wiim mini/pro 

Tak troche dziwnie , doradzac ci bys kolumny zmienil, bo dopiero to zrobiles, ale mozesz poszukac kolumn ktore sa bardziej sztywne - tzn konstrukcja jest sztywna, jak postukasz w taka kolumne to prawie sie nic nie wydobywa z nich lub bardzo niski dzwiek. Tak jak np. Sonus Faber Electa lub Minima Amator.  

Takie kolumny - tak zakladam po spotkaniu z tymi dwiema - maja bardziej wypelniony dzwiek. Dociazony - moze tak.

Przy nich Olympica Nova - podstawkowa wersja - zagrala, moze tak - mial ten jej dzwiek mniej wypelnienia. Moze to by bylo to czego szukasz. Nie mowie ze grala zle, zaznaczam.

Nie koniecznie te modele - bo so kosztowne - ale chyba sa inne firmy ktore takie bardzo sztywne konstrukcje maja. Np. Gato FM 30 tez chyba ma taka konstrukcje - 30 kg sztuka.

Moze ich starsze modele tez takie sa? Bedzie taniej, jakis z drugiej reki.

Oczywiscie nie wiem czy to jest to czego szukasz, ale z tego co pamietam, taki dociazony dzwiek jak by tak bardziej, hm lampowo brzmi 😏

Co do dac 'ów, teraz sa R2R modne. Jedni mowia, ze sa dobre czy lepsze od Delta Sigma, inni ze nie, jeszcze inni ze roznicy nie ma.

Za te 5000 mozesz sprobowac i jednych, i drugich.

Np. Denafrips Ares 12th 

image.png.985142f4e939aab721be0df45aaa2e4a.png

Musician Draco

image.png.da3e0d2699b279d436cf55841fd2104e.png

Ja mam Singxer SDA2 wzmacniacz sluchawkowy - calkiem dobry i DAc w jednym. Tyle ze niestety nie ma go w sprzedażny.

Firma jednak wciaz produkuje inne zabawki. Warto zerknac. 

https://magnahifi.com/nl/ jeden ze sklpeow w NL

IfI audio UK 

Schiit Audio US

HiFiman Serenade - r2r, wzmacniacz sluchawkowy i chyba nawet streamer Chiny (ten mi sie podoba) 

image.png.41dc3e9ce454f845f376213722f48663.png

lub ten - tez r2r

image.png.682d3eea534cd11271db893c5dda0e73.png

Audiolab

To z tego co pamietam. Sa jeszcze chinskie - calkie juz dobre. Nowy Eversolo np.

Albo vintage odtwarzacz cd z 2 ma chipami PMC1704 na kanal lub 1702 . Kilka ich jest.

Tutaj list odtwzrzaczy i ich dac'i

https://najlepszeodtwarzacze.pl/jakie-przetworniki-d-a-sa-w-odtwarzaczach-cd-i-dac-pelna-lista.php

Powinny byc wszystkie w tej cenie do 5 tys

Jeszcze jeden sklep z NL

https://www.earsunlimited.com/merk/specials/

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisał, największą różnicę zrobi zmiana kolumn na takie które bardziej będą Ci odpowiadać (sam widziałeś jak różnie grają diamondy 25 vs 28 vs Dynaudio) wzmacniacz to dopełnienie całości.
Nawet jak zakupisz wzmacniacz który jest uważany za ciemny, ciepły i gra basem  np. starsze NAD-y to jeżeli głośnik wysokotonowy Cię drażni czy też nie podszedł charakterem w danym modelu kolumn to tego niestety nie zmienisz.. przerabiałem to, miałem 4 różne wzmacniacze i dopiero po zmianie kolumn okazało się że to jest to czego szukałem
Podstawa to kolumny o odpowiednim charakterze grania dla Ciebie a wzmacniacz do doszlifowania ostatecznego brzmienia.

Jak się bardzo upierasz to PMA 1600ne jest po tej cieplejszej stronie ze świetnym basem (gdyby zależało Ci na źródle do kompletu to mają też streamer który też jest zdecydowanie bardziej po tej ciepłej stronie, zestaw miły w odbiorze dla ucha na długie godziny grania)
Jak zauważyłeś po przesiadce z cxa80 (który jest jasnym wzmacniaczem i pisałem Ci o tym w wątku poprzednim) na Azura różnica na plus dla Ciebie, lepsza kontrola basu, więcej środka itd ale charakter grania jest dalej Cambridge-owy i tego nie zmienisz..

Także podstawa to odpowiednie kolumny a potem można je doszlifować elektroniką, tym bardziej że z akustyką już sobie jakoś radzisz, budując panele akustyczne to na wielki Plus+ :)  
Z panelami akustycznymi też nie przesadzaj bo nadmierna ilość już wiele nie zmienia a wiadomo jest to salon mieszkalny a nie studio odsłuchowe i trzeba pójść na kompromisy :) Jest też najczęściej ta druga połówka która ma najwięcej do powiedzenia we własnym M :D 

Wiem że łatwo pisać z za ekranu wypożyczaj kolumny i odsłuchuj (w realu to tanie nie jest i trzeba mieć te wolne środki na to wypożyczanie) ale taka jest prawda najlepiej by było przetestować 2-3 modele i wtedy byś wiedział co najbardziej Ci odpowiada..
Moim zdaniem trochę szkoda że jak Ci pasował charakter grania Dynaudio to przy nich nie zostałeś i nie poszedłeś po prostu po wersję większą podłogową (a chociaż by ich nie odsłuchałeś) może to było by to.. (monitorów vs podłogówek nie stawia się na równi) duża powierzchnia obudowy bardzo pomaga przy cichych odsłuchach, u mnie emity 30 wraz z Denon-em zrobiły naprawdę robotę pomimo że są tam dwie 14-stki na paczkę, wcześniej miałem po dwie 17-stki i nie było tak miło przy cichych odsłuchach jak teraz, a też słucham sporo elektroniki czy HH no ale u mnie grają w 18m2 a nie pamiętam jaka powierzchnia jest u Ciebie


Życzę powodzenia w dalszym poszukiwaniu! ;) 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bartek_86 napisał:

Tak jak kolega wyżej pisał, największą różnicę zrobi zmiana kolumn na takie które bardziej będą Ci odpowiadać (sam widziałeś jak różnie grają diamondy 25 vs 28 vs Dynaudio) wzmacniacz to dopełnienie całości.
Nawet jak zakupisz wzmacniacz który jest uważany za ciemny, ciepły i gra basem  np. starsze NAD-y to jeżeli głośnik wysokotonowy Cię drażni czy też nie podszedł charakterem w danym modelu kolumn to tego niestety nie zmienisz.. przerabiałem to, miałem 4 różne wzmacniacze i dopiero po zmianie kolumn okazało się że to jest to czego szukałem
Podstawa to kolumny o odpowiednim charakterze grania dla Ciebie a wzmacniacz do doszlifowania ostatecznego brzmienia.

Jak się bardzo upierasz to PMA 1600ne jest po tej cieplejszej stronie ze świetnym basem (gdyby zależało Ci na źródle do kompletu to mają też streamer który też jest zdecydowanie bardziej po tej ciepłej stronie, zestaw miły w odbiorze dla ucha na długie godziny grania)
Jak zauważyłeś po przesiadce z cxa80 (który jest jasnym wzmacniaczem i pisałem Ci o tym w wątku poprzednim) na Azura różnica na plus dla Ciebie, lepsza kontrola basu, więcej środka itd ale charakter grania jest dalej Cambridge-owy i tego nie zmienisz..

Także podstawa to odpowiednie kolumny a potem można je doszlifować elektroniką, tym bardziej że z akustyką już sobie jakoś radzisz, budując panele akustyczne to na wielki Plus+ :)  
Z panelami akustycznymi też nie przesadzaj bo nadmierna ilość już wiele nie zmienia a wiadomo jest to salon mieszkalny a nie studio odsłuchowe i trzeba pójść na kompromisy :) Jest też najczęściej ta druga połówka która ma najwięcej do powiedzenia we własnym M :D 

Wiem że łatwo pisać z za ekranu wypożyczaj kolumny i odsłuchuj (w realu to tanie nie jest i trzeba mieć te wolne środki na to wypożyczanie) ale taka jest prawda najlepiej by było przetestować 2-3 modele i wtedy byś wiedział co najbardziej Ci odpowiada..
Moim zdaniem trochę szkoda że jak Ci pasował charakter grania Dynaudio to przy nich nie zostałeś i nie poszedłeś po prostu po wersję większą podłogową (a chociaż by ich nie odsłuchałeś) może to było by to.. (monitorów vs podłogówek nie stawia się na równi) duża powierzchnia obudowy bardzo pomaga przy cichych odsłuchach, u mnie emity 30 wraz z Denon-em zrobiły naprawdę robotę pomimo że są tam dwie 14-stki na paczkę, wcześniej miałem po dwie 17-stki i nie było tak miło przy cichych odsłuchach jak teraz, a też słucham sporo elektroniki czy HH no ale u mnie grają w 18m2 a nie pamiętam jaka powierzchnia jest u Ciebie


Życzę powodzenia w dalszym poszukiwaniu! ;) 



 

Niee, trochę kolumny pograły i środek oraz bass się ruszył. Już tak wysokimi nie gra. Jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Wysokie tony już nie kują i są fajnie zaokrąglone. Tak jakby zmiękły Nawet przyjemniej brzmią niż w dynaudio. Idealnie się odnajdują w moim pomieszczeniu.  Ale mimo wszystko trochę za analityczne brzmienie. Wiem jak to potrafi zagrać na wzmacniaczu lampowym I chyba powinienem w tym kierunku iść. Tylko to też będzie grało do TV itp. Także no wolałbym uniknąć lampy. Jakbym miał pokoik tylko do Audio to wziąłbym bez żadnego zastanowienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba Gato Audio DIA 250s.

To jes wzmacniacz w klasie D ale bardzo przyjemnie brzmi. Nawet bym nie pomyślał o słowie analitycznie. Raczej muzykalnie. Trochę kosztuje jako nowy, może z drugiej ręki coś?

Albo jakiś przetwornik z AKM chipem.

Np. 4497 którego mam w Singxer SDA2. Grał bardzo podobnie, czy tak samo jak PCM w Gato DIA250s.

Był trochę tylko cichszy - ale to może wina tego, że nie potrafiłem  dopasować głośności.

Denon CD DCD S10 4 razy PCM 1702.

Wejścia i wyjścia cyfrowe. Jako dac.

Bardzo dobre vintage przetworniki.

Na listę zerknij, jest tam tego od groma.

Ogólnie, chipy od AKM i PCM od BurrBrown kojarzą mi się z ciepłym granie. Jakoś tak...

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie brzmienie jest na wysokim poziomie. Ale jak to w naszym hobby bywa. Chcę się coś poprawić. Ogólnie progres jest bardzo duży. Pylony grają bardzo szeroką scenę. Chociaż na początku grały dziwnie bo dość ostro, mało basu i wokalu. Przez co wysokie jakby kuły. Ale miałem je dosłownie po 3 dniach od produkcji...  Aktualnie czuć że pylony nie grają jasno w porównaniu do bowers 702 s3, elac vela FS 407 oraz monitor audio silver, kef r700. To bliżej mi nadal do pylona diamond. Nie twierdzę że są to lepsze kolumny od wymienionych wyżej. Ale lubię pylona ze względu że nie ma kujących wysokich tonów w porównaniu do reszty kolumn co słuchałem, bo są tak jakby zaokrąglone. Jest ich nadal dużo, ale są łagodniejsze. A wokal mają bardzo przyjemny i cieszę się że się otworzył. Jeszcze ani razu nie miałem wrażenia jakby ktoś chciał krzyczeć jak to miałem wrażenie przy klipsch czy elac Carina. Basik jest taki trochę gumowaty w porównaniu do elac vela. Ale podoba mi się. 

Audiofilem nie jestem, bo nie zależy mi na analitycznym brzmieniu I słyszeniu wszystkiego co jest w utworze. Lecz lubię posłuchać muzyki w dobrej jakości i żeby te brzmienie nie męczyło. Wychodzi na to że jestem fanem ciepłego brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Musisz posłuchać. Ja miałem SA20 i mam A29, zmienię go chyba dopiero jak się zepsuje... ale SA20 który z moim kolumnami grał świetnie z innymi (Quadrale)  grał sucho i ostro. Więc od zgrania dużo zależy. Arcam ma tez tradycyjnie czułe wejścia, więc moim zdaniem dla dobrej jakości i  dociążonego brzmienia potrzebuje mniej niż 2V na wyjściu z daca/streamera/cd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Carmion napisał:

Witam wszystkich ponownie, 

Czy ktoś miał możliwość porównania arcama a39 lub sa30? Czy zagra to bardziej ocieplonym dźwiękiem w porównaniu do azura 851a?

Moim zdaniem Arcamy grają naturalniej od Azura 851A, który niektórym może wydawać się techniczny i oschły. Są też według mnie lekko cieplejsze, ale raczej główna różnica jest tu w sposobie prezentowania detali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem Arcamy grają naturalniej od Azura 851A, który niektórym może wydawać się techniczny i oschły. Są też według mnie lekko cieplejsze, ale raczej główna różnica jest tu w sposobie prezentowania detali. 

Zastanawiam się nad zmianą bo azur dla mnie jest delikatnie za analityczny. Szczególnie wysokie tony. Już cieplej brzmi Yamaha RN 602 gdzie jest to jasne granie... 

Mam okazję wymienić azura na arcama a39. Wtedy by grało razem z cxn. 

Mam też okazję kupić w dobrej cenie arcama sa30 i wtedy by grał solo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu nie kupował w ciemno, tylko pożyczał z salonów i sprawdzał co Ci podejdzie a co nie. Już kupiłeś tego Cambridge'a, który najwyraźniej Ci nie do końca pasuje. Kupisz Arcama, który też może Ci się nie spodobać.

Serio, wypożyczaj, słuchaj i jak nie pasuje to oddawaj. Koszt przesyłek ewentualnie ponosisz i nie martwisz się kiedy i za ile uda Ci się ten niechciany wzmacniacz sprzedać i ile na tym ewentualnie stracisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz w Q21 arcama sa30 (zrobią Ci od razu rabat , może przypasuje to już nie odeślesz) , sprzęt w klasie G + Dirac , także można finalnie sprzęt sobie ustawić nawet jak akustyka nienajlepsza

PS: mam co prawda ampli kd avr11 , czyli sprzęt na słabszych końcówkach A/B - po ustawieniu gra to na tyle przyjemnie ,że SET300B był w tym roku odpalany 2x - o czym wspomnę w moim teście po roku użytkowania w grudniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...