Skocz do zawartości

Czy Marantz PM 8006 to dobry pomysł?


Monk60

Recommended Posts

Posiadam amplituner Marantz SR 5015 z kolumnami frontowymi Dali Opticon 8 MKII (pozostałe do kina domowego to Magnat), bez subwoofera. Nie jestem zadowolony z efektu stereo, dlatego potrzebuję wzmacniacza, Czy Marantz PM 8006 to dobry pomysł. Salon 60 m2, moja muzyka to głównie rock i rock symfoniczny z lat 60-70. Od dźwięku oczekuję raczej ciepła z dużą ilością szczegółów, porządnego basu i w miarę szerokiej sceny. Będę wdzięczny za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli odpowiada Ci styl grania Marantza, to jak najbardziej, PM8006 jest ciekawą opcją. Jeśli szukasz wzmacniacza all-in-one, to jest to jedna z fajniejszych, ale też obecnie droższych opcji. Warto spojrzeć na Audiolaba 7000A, Atolla IN100, Musical Fidelity M3si. To też cieplejsze wzmacniacze, z bardzo fajną dynamiką i sceną. Zdecydowanie mogą się spodobać. Nie określę jednak, który z nich jest najlepszy, bo to już musi być decyzją Twoją, po odsłuchu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Monk60, czytałem Twój post na sąsiednim forum. Być może problemem u Ciebie nie jest wzmacniacz a pomieszczenie. Masz naprawdę spory pokój i sam wzmacniacz tego basu nie wyczaruje niewiadomo ile. Niby te dali nie należą do maluchów ale czy dają radę z basem w takim metrażu? Mam starszy model marantza i generalnie jestem z niego zadowolony. Można oczywiście dyskutować czy cena nowego pm 8006 jest adekwatna do walorów jakie prezentuje ale w audio jednemu podoba się to, innemu co innego. Kwestia gustu. Najlepiej wypożyczyć sprzęt do domu i przetestować we własnych, czterech kątach. Marantz ma ten plus, że bezproblemowo zintegrujesz go z kinem domowym. Ale podobne atuty mają też chyba wszystkie wymienione przez Q21 wzmacniacze. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielenie stereo i kina daje bardzo dobry efekt, na pewno będziesz zadowolony i wyłożone fundusze "odwdzięczą" się zdecydowanie lepszym dźwiękiem w muzyce. Ja mam Marantz-a SR5013 i Audiolab-a 8300A do stereo. Jak go dołożyłem to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Co do samego modelu wzmacniacza najlepiej gdybyś mógł posłuchać go u siebie. Masz spory metraż i chociaż Opticon-y 8 nie są małe to w 60m² trzeba by sprawdzić przed zakupem czy osiągniesz zamierzony efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monk60 witaj.

Koledzy fajnie ujęli pewne sprawy i branża także doradziła. Ja od siebie dodam trochę i nie zanudzam. Na pytanie czy

5 godzin temu, Monk60 napisał:

Marantz PM 8006 to dobry pomysł

No jasne, że dobry. Będziesz pan zadowolony. 
A jak już o mnie zapomnisz, to nie zapomnij, że najnajnaj większy wpływ na „stereo” mają kolumny. Zaraz pół kroczku z tyłu „odpowiednie” Twoje miejsce odsłuchowe. Pół kroczku znowu dalej, to żeby jak klaszczesz dłońmi, to by „echo” nie grało. 

A te 60 metrów to ważna informacja, gdy będziesz np kładł parkiet czy inny materiał na podłogę. Do audio to bardziej interesujące gdzie siedzimy😃

Uciekam i powodzenia z Marantzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma duży salon o powierzchni 60 metrów. W takich warunkach trzeba dobrze pomyśleć jak rozstawić sprzęt. Ktoś powyżej wspomina, że założyłeś taki post na innym forum i ktoś zauważył problem z akustyką. Czy mógłbyś zatem podesłać jakieś zdjęcie Twojego pomieszczenia? Być może zanim wyłożysz pieniądze na nowy wzmacniacz, trzeba będzie pokombinować z ustawieniem :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z @Top Hi-Fi & Video Design na dziś macie mój szacun, kłaniam się w pół i czapki z głów za

21 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Być może zanim wyłożysz pieniądze na nowy wzmacniacz, trzeba będzie pokombinować z ustawieniem

Przyznaję, parę razy się uszczypnąłem, czy nie śnię. 

Q21 rozkręcili produkcję filmów na różniste targety, a ja pomyślałem sobie teraz jak fajnie, by było obejrzeć film pt Zobaczyć dźwięk. Z Hegla, Kefa i np Chorda Clearway. 
 


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AudioTube napisał:

Chłopaki z @Top Hi-Fi & Video Design na dziś macie mój szacun, kłaniam się w pół i czapki z głów za

Przyznaję, parę razy się uszczypnąłem, czy nie śnię. 

Q21 rozkręcili produkcję filmów na różniste targety, a ja pomyślałem sobie teraz jak fajnie, by było obejrzeć film pt Zobaczyć dźwięk. Z Hegla, Kefa i np Chorda Clearway. 
 


 

 

Adam, jest masę filmów od @Top Hi-Fi & Video Design na YouTube. Ja np bardzo lubię te, prowadzone przez niejakiego Janka, który swoim językiem przypomina mi najwybitniejszych forumowych recenzentów. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten  Marantz SR gra jednak mocno przeciętnie tym bardziej z takimi kolumnami.

Ale nie do końca uważam żeby PM 8006 był tu dobry kompan. Zarówno ze względu na cenę i jak partnerstwo.

Akustyka to bardzo ważny temat, warto o nią walczyć. Przeważnie z drugą połówką ale i ze sobą.

Ale to moim zdaniem po podpięciu innego wzmaka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...