Skocz do zawartości

Yamaha A-S301 vs A-S501


MilanJadczak

Recommended Posts

Powinieneś opisać pomieszczenie w jakim sprzęt będzie grał, jego wielkość, odległość miejsca odsłuchowego od kolumn głośnikowych etc. A także jak głośno słuchasz muzyki.

Bo może wystarczyłaby Ci 301-ka.

Ale....ale nie musisz. Na dzisiaj różnica w cenie to tylko 450 zł, więc bierz 501-kę.

Jest mocniejsza, lepiej posteruje kolumnami przy większych poziomach głośności. Będzie lepsze granie.

image.png.615d3e99a908cd6e44dc965446bb8c9b.png

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że pierwszy odpiszesz właśnie Ty :) 

Co to znaczy nie warto ? Dla jednego nie warte dopłaty, dla drugiego już tak.

Dla Ciebie może większy zapas mocy nie jest warty dopłaty 450 zł...czyli jednego zbiornika paliwa w samochodzie osobowym, ale dla mnie na przykład warto byłoby dopłacić.

Tym bardziej, że taka mała różnica w cenie pomiędzy tymi modelami  za często raczej nie występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, terracan1929 napisał:

Powinieneś opisać pomieszczenie w jakim sprzęt będzie grał, jego wielkość, odległość miejsca odsłuchowego od kolumn głośnikowych etc. A także jak głośno słuchasz muzyki.

Bo może wystarczyłaby Ci 301-ka.

Ale....ale nie musisz. Na dzisiaj różnica w cenie to tylko 450 zł, więc bierz 501-kę.

Jest mocniejsza, lepiej posteruje kolumnami przy większych poziomach głośności. Będzie lepsze granie.

image.png.615d3e99a908cd6e44dc965446bb8c9b.png

15 m2 ale troche dziwny podzial bo zestaw jest zmuszony grac na dluzsza sciane po prawej stronie pomieszczenia czyli realnie jakies 7,5 m2. po prostu chodzi mi o roznice w jakosci dzwieku, czy jest zauwazalna. oraz czy przyszlosciowo (moze kiedys kupie podlogowe kolumny) bedzie lepsza.

21 godzin temu, Kraft napisał:

Te kolumny i tak nie przyjmą 120 W, więc "zapas" mocy jest zbędny. 

ale przyszlosciowo podlogowki juz moze beda mialy chrapke na wieksza moc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MilanJadczak napisał:

15 m2 ale troche dziwny podzial bo zestaw jest zmuszony grac na dluzsza sciane po prawej stronie pomieszczenia czyli realnie jakies 7,5 m2. po prostu chodzi mi o roznice w jakosci dzwieku, czy jest zauwazalna. oraz czy przyszlosciowo (moze kiedys kupie podlogowe kolumny) bedzie lepsza.

ale przyszlosciowo podlogowki juz moze beda mialy chrapke na wieksza moc

W jakości dźwięku nie poczujesz zauważalnej różnicy, będzie ona kosmetyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MilanJadczak napisał:

ale przyszlosciowo podlogowki juz moze beda mialy chrapke na wieksza moc

Podłogówki mają mniejsze zapotrzebowanie na moc, bo są zazwyczaj skuteczniejsze. 

Wzmacniacze grają w momieszczeniach z realnym mocami poniżej 1W!  Wyścig na te dziesiątki, setki watów jest bez sensu. Nakręcili go marketingowcy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Podłogówki mają mniejsze zapotrzebowanie na moc, bo są zazwyczaj skuteczniejsze. 

Wzmacniacze grają w momieszczeniach z realnym mocami poniżej 1W!  Wyścig na te dziesiątki, setki watów jest bez sensu. Nakręcili go marketingowcy. 

Ważna w tym przypadku będzie efektywność głośników które kiedyś będziesz dobierał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kraft napisał:

Wzmacniacze grają w momieszczeniach z realnym mocami poniżej 1W

Zgadza się.

Wiem o tym dobrze, bo mam wskaźniki wychyłowe i mogę to dokładnie zaobserwować.

Ale nie znaczy to, że nigdy większa moc się nie przydaje ! Grałem na Yamaszce 602 zbudowanej na bazie AS 501 właśnie, i przy głośnym słuchaniu (które zdarzało się rzadko, ale jednak się zdarzało) 602-ce brakowało mocy i grała mocnymi zniekształceniami.  A że to li tylko zbyt mała moc była przyczynkiem zniekształceń wiem stąd, że po 602-ce przyszła pora na 701-kę, gdzie takich problemów już nie miewałem.

 

Zresztą o czym mowa. Człowiek planuje zakup na lata, a różnica w cenie to 450 zł, czyli bardzo mała. 

Ja doradzam dopłacić. I to jest moja opinia. O którą dopytywał i ją otrzymał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, terracan1929 napisał:

Zgadza się.

Wiem o tym dobrze, bo mam wskaźniki wychyłowe i mogę to dokładnie zaobserwować.

Ale nie znaczy to, że nigdy większa moc się nie przydaje ! Grałem na Yamaszce 602 zbudowanej na bazie AS 501 właśnie, i przy głośnym słuchaniu (które zdarzało się rzadko, ale jednak się zdarzało) 602-ce brakowało mocy i grała mocnymi zniekształceniami.  A że to li tylko zbyt mała moc była przyczynkiem zniekształceń wiem stąd, że po 602-ce przyszła pora na 701-kę, gdzie takich problemów już nie miewałem.

 

Zresztą o czym mowa. Człowiek planuje zakup na lata, a różnica w cenie to 450 zł, czyli bardzo mała. 

Ja doradzam dopłacić. I to jest moja opinia. O którą dopytywał i ją otrzymał.

zawsze mogę kupić używaną 501. w moim regionie taki sprzęt kosztuje tylko 1500 zł +/- także też jest to opcja do rozważenia 

Edytowano przez MilanJadczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MilanJadczak napisał:

zawsze mogę kupić używaną 501. w moim regionie taki sprzęt kosztuje tylko 1500 zł +/- także też jest to opcja do rozważenia 

Owszem, ale różnie może być ze sprzętem używanym. Tym bardziej, że produkcja AS501 jest już kilkuletnia.

Za 600 zł więcej masz u nas nową sztukę z pełną gwarancją ;)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s501.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwkNOpBhBEEiwAb3MvvZQNee9zGJQ5-AllJ5u41N8jQB4K-dX50q5jg5TRhDGA81vKJwzjeBoCj-EQAvD_BwE

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie Roksan Caspian. Bardzo neutralnie brzmiący wzmacniacz, bardzo energetyczne granie.  Nie napisałeś jakiego dźwięku oczekujesz, więc taka moja propozycja. 

Pozdrawiam 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-roksan-caspian-mk2-ndd

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, terracan1929 napisał:

przy głośnym słuchaniu (które zdarzało się rzadko, ale jednak się zdarzało) 602-ce brakowało mocy i grała mocnymi zniekształceniami.  A że to li tylko zbyt mała moc była przyczynkiem zniekształceń wiem stąd, że po 602-ce przyszła pora na 701-kę, gdzie takich problemów już nie miewałem.

 

Można prosić o garść szczegółów? Jakie kolumny? Jakie źródło? Jak duże pomieszczenie? Jak daleko siedziałeś od kolumn? Czy pomieszczenie było bardzo wytłumione? 

I jeszcze jedno pytanie. Do ilu watów na wskaźnikach swojej A-S 1200 dochodzisz, jak grasz obecnie równie głośno, co w podanym przykładzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie odpuszczasz :) 

Ale wielkość pomieszczenia nie ma znaczenia , bo tak jak na samym początku napisałem, przy tak małej różnicy w cenie brałbym 501-kę.

Ale jeśli drążysz temat, to dam trochę danych o które pytasz . Choć w przypadku kolegi nic to nie zmienia.

Były to wówczas Zensory 7, źródło to radio net + spotify + CD , salon 35 m2, sofa do odsłuchu 2,5 m od kolumn. Czy bardzo wytłumione pomieszczenie ? Bardzo może nie, ale dosyć tak. Są dywany, zasłony, firany, sofy, fotele etc.

Tu fotka z innego wątku.

image.png.d1124c955b98fc217e025c32e3ee4394.png

13 minut temu, Kraft napisał:

jeszcze jedno pytanie. Do ilu watów na wskaźnikach swojej A-S 1200 dochodzisz, jak grasz obecnie równie głośno, co w podanym przykładzie?

Oczywiście. Standardowe słuchanie u mnie to moc 0,01 - 1 W /8Ohm. Ale zdarzają się sytuacje (rzadko, bo rzadko, ale się zdarzają) ,że gram 100 W/8 Ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Do ilu watów na wskaźnikach swojej A-S 1200 dochodzisz, jak grasz obecnie równie głośno, co w podanym przykładzie?

@terracan1929, a ostatnie pytanie?

8 minut temu, terracan1929 napisał:

Oczywiście. Standardowe słuchanie u mnie to moc 0,01 - 1 W /8Ohm. Ale zdarzają się sytuacje (rzadko, bo rzadko, ale się zdarzają) ,że gram 100 W/8 Ohm.

100 W? Ciężko w to uwierzyć. Ciekaw, ile masz wtedy dB w pokoju? 120? Dla przykładu, żeby oddać 94 dB Zensory 7 potrzebują tylko 9,9 W. Opticony są nawet trochę skuteczniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kraft napisał:

 

Krafcie drogi, naprawdę nie mam zamiaru wciskać Ci kitu i opowiadać bzdur. Pytałeś to odpowiedziałem. 

Czy jest 120 dB ? Nie sądzę. Mam otwarte wyjście z salonu na hall, więc sporo ciśnienia ucieka także tam :) W pokoju można wysiedzieć :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...