Skocz do zawartości

Nowe głośniki do CEOL-N10 czy nowy zestaw?


ADAM_NDE23_AKA_VNDE

Recommended Posts

Dzień dobry.

Słucham muzyki na Denonie CEOL-N10, jednak dźwięk z płyt CD wydaje się przytłumiony. Czy powinienem wymienić głośniki z zestawu (jeśli tak, to na jakie?), czy zakupić nowy zestaw (jeśli tak, jaki(e) polecacie? (odpadają Denon D-M41 i Marantz Melody X M-CR612))?

Muzyki słucham na dwa sposoby: (1) płyt CD i LP, siedząc ok. 2,7 m od głośników, skupiając się na dźwiękach; (2) mp3 z komputera — podłączonego do wejścia analog in — i radia internetowego, pracując przy komputerze, z muzyką cicho grającą z głośników stojących przy monitorze. Całe pomieszczenie ma ok. 18 m kw., a głośniki oddalone są od siebie na ok. 70 cm.

Najczęściej słucham muzyki elektronicznej — ambient, ambient techno i pokrewnych — ale nie zależy mi na mocno łupiącym basie, tylko na przejrzystości dźwięku (poza tym, mieszkam w bloku), a także jazzu i muzyki poważnej.

Budżet, którym dysponuję, to ok. 5 tysięcy zł.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

raczej cały system do wymiany o ile słuchasz dużo LP i chcesz poprawić jakość odsłuchu.

Budżet masz skromny, ale na pewno znajdziesz coś ciekawego na rynku wtórnym tylko bez pośpiechu i po dokonaniu testów.

Szukaj wzmacniacz tranzystorowy  i kolumny 3 drożne ok 100W skuteczność powyżej 90dB

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety są pewne ograniczenia zestawu Denonie CEOL-N10, oczywiście zastosowanie nowych, znacznie lepszych głośników wyraźnie wpłynie na polepszenie jakości dźwięku, ale sądzę że docelowo czeka Cie zmiana jednostki.

Moja propozycja jest taka - najpierw zmień kolumny na lepsze, dobierz możliwie najlepszy model i na razie ciesz się z lepszego hi-fi na obecnej elektronice, a jak zdecydujesz że chcesz iść dalej, to do nowych kolumn dokupisz sobie nową elektronikę.

Spójrz na kolumny Monitor Audio Bronze 100, które dodadzą życia, swobody, dynamiki, analityczności do Twojego systemu. To chyba najlepsza opcja i w sumie bardzo rozsądna cenowo. Druga moja propozycja to Polk Audio R200. Także możesz w takiej konfiguracji liczyć na znacznie większą analityczność, przestrzeń, bardziej żywiołowe granie. 

Spójrz proszę na moje propozycje, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, bardzo atrakcyjne oferty dla forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ADAM_NDE23_AKA_VNDE napisał:

Dzień dobry.

Słucham muzyki na Denonie CEOL-N10, jednak dźwięk z płyt CD wydaje się przytłumiony. Czy powinienem wymienić głośniki z zestawu (jeśli tak, to na jakie?), czy zakupić nowy zestaw (jeśli tak, jaki(e) polecacie? (odpadają Denon D-M41 i Marantz Melody X M-CR612))?

Muzyki słucham na dwa sposoby: (1) płyt CD i LP, siedząc ok. 2,7 m od głośników, skupiając się na dźwiękach; (2) mp3 z komputera — podłączonego do wejścia analog in — i radia internetowego, pracując przy komputerze, z muzyką cicho grającą z głośników stojących przy monitorze. Całe pomieszczenie ma ok. 18 m kw., a głośniki oddalone są od siebie na ok. 70 cm.

Najczęściej słucham muzyki elektronicznej — ambient, ambient techno i pokrewnych — ale nie zależy mi na mocno łupiącym basie, tylko na przejrzystości dźwięku (poza tym, mieszkam w bloku), a także jazzu i muzyki poważnej.

Budżet, którym dysponuję, to ok. 5 tysięcy zł.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Lepsze kolumny oczywiście dużo zmienią, ale zacząłbym od rozstawienia ich szerzej - 70 cm to prawie obok siebie.

Płyty są przytłumione, a te mp3 nie? Połączenie przez wejście analogowe z komputerem nie jest chyba dobrym pomysłem. W Ceol N10 masz HEOS - możesz przesyłać dźwięk z komputera bezprzewodowo przez np. UPnP.

No i spróbuj jakiegoś serwisu streamingowego (Amazon, Spotify, Tidal), zwykle są darmowe konta na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klimkr napisał:

Płyty są przytłumione, a te mp3 nie?

Faktycznie, też, ale to mi w ogóle nie przeszkadza, gdyż muzyki w formacie MP3 słucham jedynie, by ocenić, czy warto kupić płytę z nią.

 

3 godziny temu, klimkr napisał:

Połączenie przez wejście analogowe z komputerem nie jest chyba dobrym pomysłem. W Ceol N10 masz HEOS - możesz przesyłać dźwięk z komputera bezprzewodowo przez np. UPnP.

Dlaczego nie jest dobrym pomysłem? Nie wiem, co to jest UPnP, ale na pewno zgłębię temat. PS mam PC-ta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo po wgraniu apki Mconnect9 na początek może być darmowa wersja Lite,bo normalna kosztuje coś około 7 euro) ,łaczysz ją sz Tidalem.

Otwierasz apkę ,Wybierasz Play to, a tam swojego Ceola po UPnP, potem wybierasz Browser i tam klikasz Tidal, a dalej to już sam wybierasz co ma grać.Mconnect612playlista.jpg.81ce38121230ab4913e5403c5959c12d.jpgMconnect612.jpg.a539f262397b3574d9ef0796ba9664ba.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Możesz też na przykład puścić Tidala z fona

Nie mam smartfona.

Dnia 27.10.2023 o 09:06, Q21 napisał:

Druga moja propozycja to Polk Audio R200.

A jak w porównaniu z tymi głośnikami wypadają inne tej firmy, tj. Polk Audio Signature Elite ES20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ADAM_NDE23_AKA_VNDE napisał:

Nie mam smartfona.

A jak w porównaniu z tymi głośnikami wypadają inne tej firmy, tj. Polk Audio Signature Elite ES20?

No to widać jeszcze nie odkryłeś streamingu! Nie wiesz co tracisz. Mam około 500 płyt cd ale gdy poznałem co to Tidal(dla innych może odpowiednia będzie inna platforma streamingowa),odtwarzacza cd przestałem używać. Tworzę sobie playlisty do słuchania, których na płytach nigdy bym nie kupił.

Co do kolumn, to tych nie słuchałem, ale prawie każde które kupisz oddzielnie zagrają lepiej od tych w komplecie.Ja mojego mcr 612 po zakupie lepszego sprzętu przeniosłem do sypialni i dokupiłem sobie kolumny Wilson EL-4 ,od gościa który kupił cały zestaw kolumn do kina domowego,a pózniej zostawił tylko kolumny główne.Dałem za nie używane kolumienki 1000zł i jestem z nich bardzo zadowolony.Wiadomo można lepiej, ale obecnie całość służy bardziej za dzwięk z tv w sypialni, a muzy to słucham w innym pokoju.

Te kolumienki Polka na pewno grają dobrze i jeśli cena jest dobra warto się nimi zainteresować.R200 to super kolumny na pewno dużo lepsze od Audio Signature Elite ES20, ale i sporo droższe.Kupił bym R200 ,ale to już z myślą o wymianie Ceola na coś lepszego.

Ceol może spełnić swoją rolę,ale można go nazwać zabaweczką. Napiszę o swoich doświadczeniach.

Tego mcr612 miałem około 4 lat i grał mi z kolumnami Dali Zensor 5 i byłem całkiem zadowolony z tego zestawu. Jak postanowiłem zmienić na coś lepszego i kupiłem Arcama SA30 to jeszcze około 2 miesięcy grał on Zensor 5 i nawet nie wiedziałem wcześniej, że one mogą tak fajnie zagrać. Chodzi o to że sprzęty typu Ceol czy 612 nie wyciągną z lepszych kolumn tego co one na prawdę potrafią.

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2023 o 14:17, klimkr napisał:

zacząłbym od rozstawienia ich szerzej - 70 cm to prawie obok siebie

Mógłbym to zrobić. Wtedy te głośniki od Denona (lub inne, nowe) obsługiwałyby amplituner, a osobne głośniczki podłączyłbym do komputera. Podoba mi się ta opcja, zwłaszcza, że ktoś powyżej napisał, iż "połączenie [amplitunera] przez wejście analogowe z komputerem nie jest chyba dobrym pomysłem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ADAM_NDE23_AKA_VNDE napisał:

Mógłbym to zrobić. Wtedy te głośniki od Denona (lub inne, nowe) obsługiwałyby amplituner, a osobne głośniczki podłączyłbym do komputera. Podoba mi się ta opcja, zwłaszcza, że ktoś powyżej napisał, iż "połączenie [amplitunera] przez wejście analogowe z komputerem nie jest chyba dobrym pomysłem".

Nie wiem jak dokładnie masz podłączonego Ceola do komputera - pewnie przez kartę dźwiękową. Wtedy wszystko idzie przez Windows plus łapie zakłócenia. Dlatego lepiej przesyłać w postaci cyfrowej np. bezprzewodowo lub kablem optycznym.

Przesyłanie bezprzewodowe korzysta z UPnP i wymaga odpowiedniego programu np. Foobara i chyba najłatwiej od tego zacząć. Można też udostępnić zasoby komputera i odczytywać pliki przez HEOS (wymaga telefonu/tableta, z pilota chyba zbyt uciążliwe).

Żeby podłączyć kablem optycznym potrzebny jest konwerter USB/SPDIF np. Douk U2 lub SMSL PO100 (ok. 300 zł na Amazon.pl), Ceol ma wejścia optyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie.

Odkryłem, że można w ustawieniach zmiejszyć basy, i to bardzo poprawiło dźwięk, więc na razie zostaję przy głośnikach z zestawu, rozstawionych szerzej (w przyszłości kupię pewnie Polk Audio S20E).

Jeśli chodzi o połączenie komputera z amplitunerem, zamierzam utworzyć na desktopie hotspot i kablem sieciowym połączyć go z amplitunerem.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...