Skocz do zawartości

Zamiennik dla Beresford TC-7220


zelekzelek

Recommended Posts

Kilka tygodni temu sam szukałem czegoś tańszego niż ten Beresford. Także zastanawiałem się nad urządzeniem, proponowanym przez kolegę @Chmarski. Przed podjęciem decyzji porozmawiałem z kolegą @elektron6 , który zasugerował, że jednak najlepszym i najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem bedzie beresford. Miałem to szczęście, że trafiła sie używka na olx, za mniej niż połowa ceny nowego urzadzenia. Wiem, że na rynku wtórnym ten przełącznik to prawdziwy rarytas, ale może jednak warto dołożyc 200 pln i kupić sprawdzony sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda oryginał w środku.

Nie wiem czy oryginał ma zabezpieczenie przed jednoczesnym wybraniem obu źródeł. Poza tym te kabelki na zdjęciach jednak bardziej mi odpowiadają w "polskiej" wersji niż oryginale.

Decyzję oczywiście podejmie pytający. Ja tylko podrzuciłem zgodnie z prośbą jakąś opcję. 

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chmarski napisał:

Nie wiem czy oryginał ma zabezpieczenie przed jednoczesnym wybraniem obu źródeł. 

Ma. Wciskając jeden przycisk, drugi automatycznie zostaje "wyrzucany". 

Po włączeniu przełącznika do tak zwanego toru, nie zauważyłem żeby system grał gorzej/inaczej. 

Nie jestem ekspertem od spraw technicznych, dlatego swój wybór podjąłem po konsultacji z ekspertem. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, rozumiem oba punkty widzenia - z jednej strony Beresford to sprawdzona marka, i nawet jeśli wygląda to "licho" w środku - jednak działa/ktoś się pod tym podpisuje/jest sprawdzone, itd. Z drugiej strony - mamy produkcje "domową", - jeśli oprze się na dobrych elementach to raczej cudów nie ma, musi się sprawdzać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jak tego z Allegro. Tańszy bo na jedną parę kolumn, a te do których porównujesz są do dwóch par, co powoduje ich większe skomplikowanie, więcej materiałów użytych i włożonej pracy.

Jeśli wystarczy Ci możliwość przełączania dwóch wzmacniaczy do jednych kolumn (lub dwóch par kolumn do jednego wzmacniacza) to też z Amazona Ci wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam serdecznie

 

Co zatem polecacie Panowie (możliwe że i Panie). Brać lepiej Berseforda który jest jakaś marką (chociaż nie wiem czy nie widziałem przypadkiem takich samych przełączników na AliExpress tylko bez logo beresford na froncie, co by wskazywało na lichą jakość), czy może brać rodzimej produkcji samoróbkę od gościa z allegro która jest prosta w konstrukcji czyli chyba najmniej (lub w cale) nie wpływa na dźwięk.

Tutaj linkuję produkt dostępny na polskim rynku:

https://allegro.pl/oferta/przelacznik-2-kol-2-wzm-beresford-selektor-switch-11286130510

Aha i dodam jeszcze, że Beresford, na zdjęciach z wnętrza (jak linkował kolega wyzjej) wygląda na bardziej skomplikowany niż prosty przełącznik zwierający przewody. Czy to nie wpłynie na jakość dźwięku? Co wybrać lepiej (bez zwracania uwagi na cenę)?

Edytowano przez Slabuss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A nie lepiej tego Dynavoxa, ma dobre opinie. Z amazona możesz go kupić, na pewno ma lepsze wejścia na banany i chyba jednak dużo ładni8ej wygląda od tego z allegro.

No dobra, to nawet jak Dynavox to jak się on ma kontra Beresford? Bo mam okazję też za poniżej 600zl kupić Berseforda MKIII. Ten Dynavox nie wiem jak wygląda w środku, czy to prosta konstrukcja jak ten polski z Allegro czy jednak wewnątrz bardziej zaawansowany.

 

Niemniej mocno się teraz zastanawiam nad tym Dynavoxem i może faktycznie jego wezmę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Slabuss napisał:

No dobra, to nawet jak Dynavox to jak się on ma kontra Beresford? Bo mam okazję też za poniżej 600zl kupić Berseforda MKIII. Ten Dynavox nie wiem jak wygląda w środku, czy to prosta konstrukcja jak ten polski z Allegro czy jednak wewnątrz bardziej zaawansowany.

 

Niemniej mocno się teraz zastanawiam nad tym Dynavoxem i może faktycznie jego wezmę

Masz u góry zdjęcie jak wygląda środek, modelu na 2 wzmaki i 1 kolumny. Tu masz recenzje z amazona. 

Ja narazie nie korzystałem, ale kupiłem drugiego lepszego wzmaka i jeśli go zostawię to też będę potrzebował takiego, bo drugich kolumn nie mam już gdzie postawić.

https://www.amazon.pl/Dynavox-przelącznik-wzmacniacza-wzmacniaczy-zaciskowego/product-reviews/B09166PTXB/ref=cm_cr_dp_d_show_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...