Skocz do zawartości

Odtwarzacz Blu-ray jako CD do Yamaha RN-602


darek.s74

Recommended Posts

Cześć. Posiadam amplituner jak w tytule, do którego podłączony mam telewizor kablem optycznym.
Mam do tego kolekcję płyt CD, których nie mam na czym odtwarzać i wymyśliłem sobie zakup jakiegoś odtwarzacza. Budżet mam dość ograniczony (około 500-600 zł.) więc jeśli chodzi o odtwarzacze CD w grę wchodzą tylko używki.
Więc wpadłem na pomysł o zakupie Blu-ray i wykorzystywania go do słuchania płyt (nowe można kupić za 500-600 zł.). Tylko czy to jest dobry pomysł i jakość dźwięku z takiego z odtwarzacza byłaby lepsza niż ze Spotify (aktualnie w ten sposób słucham muzyki)? Jeśli tak to na co mam zwrócić uwagę przy zakupie i jaki jakimi kablami podłączyć go do Yamahy. Pomyślałem o wyjściu optycznym, ale tam podpięty mam TV - czy istnieją jakieś rozdzielacze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, darek.s74 napisał:

Czy z Yamaha RN-602 sensownie by któryś zagrał?

Zdecydowanie lepiej kupić kilkuletni odtwarzacz CD zamiast nowego w podobnej cenie. Choćby Yamahę 700 lub 1000 (czyli dość świeże modele). 

Był niedawno bardzo podobny temat-też o sensie używania BR do płyt CD. Poszukaj to i poczytaj, bo jest tam parę propozycji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby pominąć kwestię czy 1500 to drogo za jak nowy sprzęt (tak, wiem że budżetowy) to z tych wymienionych któryś się nada? Nie mam kasy (a bardziej zgody żony 😀) żeby jednorazowo wyłożyć kilka ładnych stów na używany sprzęt. Ale raty po kilkadziesiąt złotych to już nie byłby większy problem. Zresztą nie znam sie i bałbym się kupować używkę z lat 90-tych żeby nie trafić na jakiego złoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do tego Pioniera Yamaha 303 i czy ma znaczenie to, że ampli jaki posiadam to Yamaha RN-602? I czy dźwięk z takiego odtwarzacza będzie zauważalnie lepszy niż ze Spotify?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...