Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Kurde ciekawy opis ;D zazdroszczę testów;) 

 

Myślę myślę gdzie by go tam moc postawić bo wizualnie to powiem, że idealnie do designerskich salonów gdzie nie ma miejsca na audio na malutkiej szafeczce rtv ;), sparowalbym go z jakimiś elacami albo Heco Aurora 300 albo kefem q350 i jest zestaw do 3 koła, który powinien dawać frajdę i być świetna alternatywa do soundbarow ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pograły trochę z Wharfedale Evo 4.2. Muszę powiedzieć ,że bardzo fajne połączenie. Jestem zaskoczony bo to kapryśne dziady. Nie ma ostrej góry, nie ma się czego bać :)

Mam na miejscu jeszcze smsl a300 i audiolaba 6000a ale nie będę miał chyba aż tyle czasu na testy. Z Elacami to może być bardzo dobry duet. Nawet nie tylko z debiut ale i z unifi. Strzelam,że takie Polk audio R200 ( albo rozrywkowo es20)  Aurora 300 / 700, może i kef r300 pasowałby tu świetnie.

 

Znalazlem ciekawy błąd , który jest raczej łatwy do usunięcia przez aktualizacje oprogramowania.

Jeżeli włączony jest " volume indicator" to diody zostają zapalone nawet kiedy wzmacniacz przejdzie w czuwanie. Kiedy się wyłączy tą opcję i jeszcze status light to mamy wzmacniacz bez siodeł podczas pracy. Spoko , trochę jak night mode kiedyś w Saabach.

Screenshot_2023-11-27-22-56-40-87_5592fe85c89b9c7526dd9939eef9599a.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2023 o 17:43, Tomasz S. napisał:

Ciepły. Ta metalowa obudowa działa też jako system chłodzenia. Dzisiaj jest włączony u mnie cały dzień. Pożyczyłem sample przedprodukcyjny dzięki uprzejmości @ProjectPi postaram się napisać coś więcej niedługo. Testuję go z tv i jako streamer z takimi kolumnami jak mam na miejscu:)

Super, czekam

Nie ma ostrej góry :):)

To jestem mile zaskoczony. Super!

No to będzie jednak hicior!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to będzie jednak hicior!

Będzie zdecydowanie. Wydaje mi się ,że głównym powodem będzie jak łatwo się przyzwyczaić do tego urządzenia.

Włączasz TV - wzmacniacz włącza się sam, nie używasz, sam się uśpi. Tak samo ze Spotify. Pilot ?  głównie ten od TV albo regulacja telefonem. Ten dodany do zestawu jest też super i wreszcie po bluetooth więc nie trzeba " celować " ale mało go używałem. Granie bardzo uniwersalne i można robić EQ, większości przypadnie do gustu. No i mały rozmiar i bardzo fajny wygląd. To urządzenie ma tak dużo zalet za relatywnie mało pieniędzy i żyje się z nim tak łatwo ,że to musi być hit.

Ale...

Wydaje mi się ,że dla większości osób np na tym forum to będzie albo ciekawostka albo rozwiązanie np do sypialni.  Jeżeli mamy już fajne , mocne wzmacniacze z barwą jaką lubimy jak np Atoll to wygoda Wiima nas tu nie przekona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Wydaje mi się ,że dla większości osób np na tym forum to będzie albo ciekawostka albo rozwiązanie np do sypialni.  Jeżeli mamy już fajne , mocne wzmacniacze z barwą jaką lubimy jak np Atoll to wygoda Wiima nas tu nie przekona.

Wiesz co, ale to może być właśnie klucz do sukcesu tego urządzenia :) Firma ewidentnie nie chce sie kopać z koniem audiofilem, gdzie w jego oczach długo będzie "chińczykiem". Ja w nim widzę opcję idealną, gdy ktoś potrzebuje all in one o niedużych wymiarach i solidnej mocy :) Uważam, że dodanie HDMI jest strzałem w dziesiątkę, zauważmy ile tu było pytań od nowych użytkowników, którzy chcieli złożyć pierwszy zestaw ale port HDMI był ważny by można było podpiąć pod TV i jednym pilotem regulować głośnością :) Do tego warto wspomnieć o świetnym wsparciu aplikacji, samej aplikacji, która jest naprawdę świetna ( a w tej cenie to już typowy killer :P ) .

Popatrz, taki wiim amp, plus np elac debut b6.2 albo jakie Heco aurora 300 czy Kefy q350 i jesteś w stanie się zamknąć w 3 tysiakach, ewentualnie 3 500 zl i masz bardzo ładnie wyglądający i przede wszystkim bardzo uniwersalny zestaw:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Gałązka ale ja tak samo myślę. To będzie hit i chyba nie znam łatwiejszej i wygodniejszej opcji na początek teraz. Jeszcze w tej cenie. 

Jak wchodził Wiim Mini to tłumaczyłem to samo i tak samo spotka się to tym razem z oporem. Dlatego zanim ludzie się rozkręcą wolałem dodać taki disclaimer ,że to nie sprzęt dla wszystkich. Bo potem są niepotrzebne kłótnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomasz S. napisał:

To będzie hit

Kwestia mody. Raz jest popularne duże, raz małe, raz angielskie, raz chińskie, raz z manufaktur, raz od potentatów...

Ma to wszystko niewiele wspólnego z rzeczywistymi osiągami sprzętu. Taka zabawa. I my tu na forum w jakiejś części sami te mody i "prawdy", co gra, a co nie gra kreujemy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Nic w tej cenie tyle nie oferuje.

Dokładnie. Do tej pory najtańszym wzmacniaczem sieciowym podobnych rozmiarów był Powernode który kosztuje nieporównywalnie więcej. @Tomasz S. mógłbyś porównać Wiim Amp do Smsl A300? 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Charicki napisał:

Do tej pory najtańszym wzmacniaczem sieciowym podobnych rozmiarów był Powernode który kosztuje nieporównywalnie więcej. @Tomasz S.

Było tego typu konstrukcji więcej w ostatnich latach i nie zawojowały rynku. Ale może teraz jest ten czas. Kreujmy, a wykreujemy! Jestem za (pod warunkiem, że nie będzie awaryjny). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozglądam się za takim urządzeniem, ale ostatnia recenzja Wiim Amp która pojawiła się na YT i padło stwierdzenie że Fosi Audio V3 ma lepszą dynamikę dźwięku trochę mnie przystopowała. 

Poszukuję wzmacniacza do sypialni, z funkcjami sieciowymi  (odtwarzanie nie po BT tylko przez WiFi) i pilotem (aby nie latać i wyłączać sprzęt jak przy Fosi). Nie potrzebny mi HDMI ARC, a też mam określony budżet. 

Jak taki Wiim Amp wypada dźwiękowo w przypadku porównania do Yamahy WXA-50 ?? (czy może jeszcze do czegoś, piszcie jak macie jakieś propozycje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rajmund_OL napisał:

Cześć,

Rozglądam się za takim urządzeniem, ale ostatnia recenzja Wiim Amp która pojawiła się na YT i padło stwierdzenie że Fosi Audio V3 ma lepszą dynamikę dźwięku trochę mnie przystopowała. 

Poszukuję wzmacniacza do sypialni, z funkcjami sieciowymi  (odtwarzanie nie po BT tylko przez WiFi) i pilotem (aby nie latać i wyłączać sprzęt jak przy Fosi). Nie potrzebny mi HDMI ARC, a też mam określony budżet. 

Jak taki Wiim Amp wypada dźwiękowo w przypadku porównania do Yamahy WXA-50 ?? (czy może jeszcze do czegoś, piszcie jak macie jakieś propozycje).

Bez HDMI w podobnej cenie można kupić RCD-N10 Denona z HEOS'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Artur Charicki napisał:

@Tomasz S. mógłbyś porównać Wiim Amp do Smsl A300? 

Nie zdążyłem a niestety dziś po południu / jutro wcześnie muszę oddać urządzenie :/

A300 mam na miejscu ale nie mam drugiego Wiim. Mam Chromecast Audio więc też to nie do końca byłoby porównanie 1:1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz S. napisał:

Nie zdążyłem a niestety dziś po południu / jutro wcześnie muszę oddać urządzenie :/

Wszystko, co dobre, gdzies sie konczy ;)

Musze wrzucic go znow na pomiary.

3 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Firma ewidentnie nie chce sie kopać z koniem audiofilem, gdzie w jego oczach długo będzie "chińczykiem".

Chce sie zmierzyc z tymi mniej rasowymi, ale to za ladnych pare miesiecy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, klimkr napisał:

Bez HDMI w podobnej cenie można kupić RCD-N10 Denona z HEOS'em.

Super, dziękuję za odpowiedź.

Zastanawiałem się nad tym Denonem, tylko nie jestem przekonany czy wysteruje moje podłogówki (fakt nie są jakieś trudne do ogarnięcia 92 dB, 4 ohm, 80 W RMS).

Już zerkałem na używki (Denon PMA-900HNE, Marantz Melody X, Marant PM7000N), ale dwa razy przejechałem się na sprzęcie używanym i chyba nie mam siły/ochoty czaić się na dobrą ofertę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ProjectPi napisał:

Chce sie zmierzyc z tymi mniej rasowymi, ale to za ladnych pare miesiecy.

Jeżeli wierzyć ich forum to nie tak strasznie długo :)

 

Cytat

As mentioned in a user reply from the WiiM/Linkplay CEO on the WiiM Fan Page on Facebook, WiiM are developing a new device called the WiiM Ultra which will have a screen, aluminium case and USB audio output. It should be available Q2 2024

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rajmund_OL napisał:

Super, dziękuję za odpowiedź.

Zastanawiałem się nad tym Denonem, tylko nie jestem przekonany czy wysteruje moje podłogówki (fakt nie są jakieś trudne do ogarnięcia 92 dB, 4 ohm, 80 W RMS).

Już zerkałem na używki (Denon PMA-900HNE, Marantz Melody X, Marant PM7000N), ale dwa razy przejechałem się na sprzęcie używanym i chyba nie mam siły/ochoty czaić się na dobrą ofertę. 

Też się przejechałem na używanym sprzęcie, tego cyfrowego to chyba nikt nie naprawia.

Używałem Denona N9 i po podłączeniu do dużych kolumn nie było źle, chociaż, jak dla mnie, wyraźnie gorzej niż z PMA-800NE. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. @ProjectPi nie mam na myśli tego jak to zrozumieliście, chodzi mi bardziej o to, że konie często będą mówić, że to tylko wiim, że jest za tani że coś tam :D :) O tym mówię;) ich Wiim długo nie przekona, ale normalnych użytkowników jak najbardziej :) mnie przekonał już mini na tyle że wywaliłem z domu Denona z Heosem :P , mało tego nawet przez ostatnie dwa miechy w denona miałem wpiętego wiima pro i w ten sposób korzystałem z funkcji sieciowych :) Także świadomych ludzi, sprzęty wiima szybko przyciągają:) a dla konia to zawsze będzie za tanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...