Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Czyli co? Kupujemy WiiM AMP., do tego KEF LS50 Meta i za 5500 zł wymiatamy w prawie całym paśmie (poza najniższymi częstotliwościami). Potem zbieramy na dobrego suba (5000-6000 zł) i mamy już pełnopasmowy endgame. A wieszczyli, że tanio to już było. A tu dobre Hi-Fi schodzi pod strzechy. 

Oczywiście trzeba jeszcze zadbać o ustawienie i akustykę, ale i tak to wszystko wydaje się być w zasięgu (ambitnego) Kowalskiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Potem zbieramy na dobrego suba (5000-6000 zł) i mamy już pełnopasmowy endgame

Nie jest to sprzęt idealny, audiofilski ani dla każdego. Jest bardzo spoko, w swojej cenie to w ogóle rewelacja czy rewolucja.Funkcjonalnie daje bardzo dużo w atrakcyjnym opakowaniu jeżeli mówimy i porównujemy  wzmacniacze stereo. Endgame dla amplifikacji w klasie D to może być jakiś Purifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 10:15, Rfvujm napisał:

Wiim Pro + S.M.S.L SU-1 + Fosi V3) tak wyraźnie zwiększył (wg niego) dynamikę. Bardziej DAC, czy amp?

Obstawiam że DAC

Dnia 1.12.2023 o 10:15, Rfvujm napisał:

Wiem, że to subiektywne, ale czy myślicie, że ta utrata dynamiki względem wspomnianego wyżej zestawu referencyjnego (który pewnie trzeba by mieć włączony cały czas, albo za każdym razem włączać z palca trzy urządzenia) jest na tyle pomijalna, że uzasadnia wybranie jednak WiiM Ampa?

Zestaw referencyjny :)

Fajnie to brzmi przy tym zestawiku :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Od pewnego czasu poszukuję zestawu stereo do małego pokoju. Cena ok. 3k. Zestaw chciałbym podpiąć do tv, aczkolwiek priorytetem dla mnie jest dobrej jakości muzyka (streaming z telefonu).

Zastanawiam się nad omawianym wzmacniaczem i kolumnami do niego. Czy elac debut 2.0 b6.2 będą dobrym pomysłem? Kolumny będą stały tuż obok ściany. Istotne, aby wszystko miało w miarę małe rozmiary (wielkościowo jak te kolumny elac/bądź mniejsze).  Myślałem też aby podpiąć do tego subwoofer, ale to w przyszłości.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matlik napisał:

Ja też czekam na premierę. Myślę, że będzie nowa zabawka na święta :) Poradzi ktoś czy ten wzmacniacz dobrze będzie współpracował z elac debut 2.0 b6.2? A może polecacie inne głośniki w budżecie do ok. 3k?

Teoretycznie powinno to być całkiem przyjemne połączenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matlik napisał:

Przepraszam - źle się wyraziłem. 3k za zestaw czy wzmacniacz i 2 głośniki..

No to idealnie. Kolumny ok. 1400, wzmacniacz ok. 1600, z przewodami lekko przekroczysz ;)

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Tutaj niby już jest

Ja bym przed zamówieniem jednak wcześniej zadzwonił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 11:29, Matlik napisał:

Dzień dobry,

 

Od pewnego czasu poszukuję zestawu stereo do małego pokoju. Cena ok. 3k. Zestaw chciałbym podpiąć do tv, aczkolwiek priorytetem dla mnie jest dobrej jakości muzyka (streaming z telefonu).

Zastanawiam się nad omawianym wzmacniaczem i kolumnami do niego. Czy elac debut 2.0 b6.2 będą dobrym pomysłem? Kolumny będą stały tuż obok ściany. Istotne, aby wszystko miało w miarę małe rozmiary (wielkościowo jak te kolumny elac/bądź mniejsze).  Myślałem też aby podpiąć do tego subwoofer, ale to w przyszłości.. 

Tak

Dnia 5.12.2023 o 11:17, Matlik napisał:

Ja też czekam na premierę. Myślę, że będzie nowa zabawka na święta :) Poradzi ktoś czy ten wzmacniacz dobrze będzie współpracował z elac debut 2.0 b6.2? A może polecacie inne głośniki w budżecie do ok. 3k?

tak

Dnia 5.12.2023 o 12:41, Tomasz S. napisał:

Debut są fajne, ale  cenie do 3 tys można lepiej. Za1417 masz już model Unifi UB5.2

https://amzn.eu/d/er8oAtg

Tak

Dnia 5.12.2023 o 13:37, Palmos napisał:

niedostępny.

Chyba źle sobie kliknęli w opcjach wystawiając ogłoszenie :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ProjectPi napisał:

Daty czego? Premiera miala miejsce, Amp jest w sprzedazy, w US.

No właśnie już nie jest, zagraniczne fora podają do wiadomości że na obecną chwilę sprzęt jest nie osiągalny. 

Osoby które zamówiły na amazonie w usa, mają termin na 17-20 grudzień pod warunkiem terminowej dostawy od producenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tą datą na Amazonie to różnie bywa, zamówiłem egzemplarz w piątek i dziś do mnie dotarł. Do wczoraj miałem przewidywany termin dostawy na koniec grudnia aż tu nagle wiadomość o nadaniu.

Przy okazji, witam wszystkich bardzo serdecznie, mój pierwszy post na forum ;) Jestem zielony jeśli chodzi o tematy profesjonalnego audio, ale mam nadzieję, że z takim zapleczem wiedzy na Waszym forum niedługo to się zmieni :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...