Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

22 godziny temu, stach_s napisał:

Żeby była jasność, ja nie neguję różnic w brzmieniu transportów i słyszę też jak różnie mogą "grać" kable ;)

Przepraszam z gory, ze sie tak wtrace ni z gruchy, ni z pietruchy i to jeszcze w zlym watku, ale osobiscie bardzo sie dziwie, ze slyszysz roznice w transportach, czy kablach, a sluchasz muzyki jeszcze na leciwym PMA-925R. Pamietam, ze na poczatku swojej przygody z audio, gdy bylem jeszcze na studiach to uwazalem go za super sprzet, ale po latach stwierdzam, ze jednak byl jednym z najgorszych. Posiadasz firmowa wersje, czy jakas po modyfikacjach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bebbop napisał:

Przepraszam z gory, ze sie tak wtrace ni z gruchy, ni z pietruchy i to jeszcze w zlym watku, ale osobiscie bardzo sie dziwie, ze slyszysz roznice w transportach, czy kablach, a sluchasz muzyki jeszcze na leciwym PMA-925R. Pamietam, ze na poczatku swojej przygody z audio, gdy bylem jeszcze na studiach to uwazalem go za super sprzet, ale po latach stwierdzam, ze jednak byl jednym z najgorszych. Posiadasz firmowa wersje, czy jakas po modyfikacjach? 

Denon jest po modyfikacji, ale i tak leży w kartonie jako zapas, gram na Marantzu Pm68 również po modzie. 

Wcześniej był Naim Uniti, a jeszcze wcześniej wiele innych. Te stare piecyki to taki sentymentalny powrót do przeszłości. 

BTW, uważam że ten stary Marantz po serwisie i lekkim tuningu wcale nie gra gorzej od rzeczonego Naima, po prostu inaczej ;)

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stach_s napisał:

Denon jest po modyfikacji, ale i tak leży w kartonie jako zapas, gram na Marantzu Pm68 również po modzie. 

Wcześniej był Naim Uniti, a jeszcze wcześniej wiele innych. Te stare piecyki to taki powrót do przeszłości ;)

Dzieki za odpowiedz. Cos tak czulem, ze pewnie po modyfikacjach Mcgyvera jak zobaczylem takze Marantza 68 :7 Modyfikowanego nie sluchalem, wiec sie nie wypowiadam. Tez kiedys mialem modyfikowany odtwarzacz CD Sony CDP-930QS przez Andrzeja Stelmacha i jego DAC'iem. Ostatecznie cos sie w nim zepsulo. Po kontakcie z Panem Andrzejem uslyszalem, ze nic nie zrobi, bo nie ma juz czesci i sie skutecznie wyleczylem z modyfikowanych rzeczy. Jak ktos ma wiedze i sam lubi sie pobawic to ok, ale jak liczysz na kogos innego to jednak moze trafic sie "niespodzianka" jak w moim przypadku. Ale rozumiem o co chodzi z tym powrotem do przeszlosci. Po latach kupilem 920QS. Fakt, lezy gdzies pod kanapa, bo nie mam gdzie go postawic, ale podoba mi sie jego wyglad, funkcjonalnosc, budowa. Po prostu ladny kawalek sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dla odmiany napiszę coś o samym Wiim Amp jeżeli szanownemu gronu to nie przeszkadza :)

Na koniec stycznia planowana jest aktualizacja,która pozwoli portu USB używać nie tylko jako wejścia ale też wyjścia. Krótkie info od nich tutaj:

https://forum.wiimhome.com/threads/usb-output.232/page-6#post-33066

I propo Wiimow to też zapowiedzieli kilka cech nadchodzącego Wiim Ultra:

Here are the upgraded features of the WiiM Ultra.

 

- USB out

- USB media server

- Sub out

- HDMI ARC

- Wi-Fi 6/BT LE audio

- A display

- Integrated power supply

- Phono input

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz S. napisał:

To może ja dla odmiany napiszę coś o samym Wiim Amp jeżeli szanownemu gronu to nie przeszkadza :)

Na koniec stycznia planowana jest aktualizacja,która pozwoli portu USB używać nie tylko jako wejścia ale też wyjścia. Krótkie info od nich tutaj:

https://forum.wiimhome.com/threads/usb-output.232/page-6#post-33066

 

W sumie fajnie, że coś robią i skuchają głosu użytkowników, pytanie tylko o zasadność takiego wyjścia 🙂 jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie ktoś kupuje wiim amp żeby podłączyć do niego zewnętrznego dac 😄 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reCode napisał:

W sumie fajnie, że coś robią i skuchają głosu użytkowników, pytanie tylko o zasadność takiego wyjścia 🙂 jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie ktoś kupuje wiim amp żeby podłączyć do niego zewnętrznego dac 😄 

DAC ze wzmacniaczem sluchawkowym np.

Dodatkowe mozliwosci bylyby mozliwe, gdyby wyjscie usb audio i wyjscia analogowe mogly dzialac rownolegle.

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio Panowie odechciewa się czegokolwiek ... w tym wątku jest wszystko ale informacji o wiimie amp od użytkowników lub osób, które go testowały ciężko znaleźć... Jak w każdym innym wątku o  wiimach... rozumiem, że jedna i druga strona chce sobie coś udowodnić ale potem znaleźć coś w tych wątkach graniczy z cudem ... a dyskusje w tych wątkach to kwintesencja polskich for internetowych... odpowiedzi na pytania nie znajdziesz ale raka dostać można 🤦

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową forumowych doradców zamówiłem w grudniu kefy ls50+ wiima ampa z amazona, faktycznie z początku grzał się w czasie grania, ale po ostatniej aktualizacji temperatura pracy znacząco spadła - na tyle że teraz jest letni/ciepławy zamiast gorącego jak bym to określił wcześniej. Poza tym jako wzmacniacz do telewizora jest dla mnie wystarczający. Chodzi mi jeszcze po głowie zamówienie loxjie a40 dla porównania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WiimAlboNieWiim napisał:

Za namową forumowych doradców zamówiłem w grudniu kefy ls50+ wiima ampa z amazona, faktycznie z początku grzał się w czasie grania, ale po ostatniej aktualizacji temperatura pracy znacząco spadła - na tyle że teraz jest letni/ciepławy zamiast gorącego jak bym to określił wcześniej. Poza tym jako wzmacniacz do telewizora jest dla mnie wystarczający. Chodzi mi jeszcze po głowie zamówienie loxjie a40 dla porównania 

Cześć. Masz LS-y 50 Mety czy zwykłe LS-y? Jak Ci się zgrywa tem Wiim z Kefami? Mógłbyś opisać w paru zdaniach swoje wrażenia odsłuchowe? Też rozważam zakup takiego zestawu. Masz już jakieś porównanie do innego sprzętu, czy to Twój pierwszy system, no i na ilu metrach gra Ci ten sprzęcik? 

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WiimAlboNieWiim napisał:

Chodzi mi jeszcze po głowie zamówienie loxjie a40 dla porównania 

Możesz zamówić dla porównania. Na pewno sporo osób chętnie poczyta. Na pewno jeżeli chodzi o Wiim Amp to streaming, jedna obudowa z wbudowanym zasilaczem, aktualizacje, pilot i oprogramowanie będą na czele jego zalet. Loxjie A40 + streaming ( Wiim mini ) kosztowo wyjdą podobnie jak Wiim Amp. Ja raczej bym nie zmieniał, ale skoro na Amazon zwroty są darmowe i w ciągu miesiąca to czemu by nie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

Cześć. Masz LS-y 50 Mety czy zwykłe LS-y? Jak Ci się zgrywa tem Wiim z Kefami? Mógłbyś opisać w paru zdaniach swoje wrażenia odsłuchowe? Też rozważam zakup takiego zestawu. Masz już jakieś porównanie do innego sprzętu, czy to Twój pierwszy system, no i na ilu metrach gra Ci ten sprzęcik? 

Adam

Mam zwykłe najtańsze Lsy z allegro za 3k, gra mi to na 55mkw (sufit katedralny dwuspadowy 6m w szczycie) - więc warunki odsłuchowe trudne (na codzień jest delikatny pogłos).  Dla mnie dźwięk jest świetny, przekracza moje oczekiwania - z początku niezbędna jest korekta equalizera, ale po dostrojeniu przepadłem. Bas bardzo przyjemny, nie zagłusza innych tonów ( takie wrażenie miałem w przypadku poprzedniego taniego zestawu 5.1 z amplitunerem sony). Chodziło mi o dobre audio bez subwoofera do netflixa i tidala i sprawdza się na 101%. Dla jasności wychodzę z soundbarów i innych plastikowych zestawów kin domowych, więc to pierwszy zestaw z prawdziwego zdarzenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

jest to mój pierwszy post.

Mam taki mały zestaw-  Loxjie a30+ kolumny Polk ES20  i właśnie kupiłem streamer Wiim Pro Plus. Użytkuję go głównie go do słuchania Tidala ( streamer połączony łączem analogowym) oraz oglądania TV ( tutaj korzystam z optyka).  Z jakości dźwięku jestem  zadowolony, ale zauważyłem że Wiim Amp ma szerszą funkcjonalność, na której mi zależy( hdmi arc i automatycznie odpala się przy włączeniu tv oraz sam przełącza źródła dźwięku). Mam takie pytanie- czy po zamianie mojego wzmacniacza i streamera na Wiim Amp powinienem dźwiękowo raczej zyskać/stracić- czy też nie będzie jakieś większej różnicy.   Cenowo wychodzi podobnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Lukass ,

Ja na Twoim miejscu w takiej sytuacji zamieniłbym Loxjie A30 + Wiim Pro Plus na Wiim Amp głównie ze względu na samą przyjemność użytkowania i moc.

Realnie w Loxjie A30 masz około 18 Watt w 8 Ohmach i 40W w 4 Ohmach. Nie wiem czy potrzebujesz więcej ale miło jest je mieć. Dodatkowo lepszy wygląd i brak części kabli, lepszy pilot po BT, HDMI Arc, sterowanie pilotem od TV i uruchamianie z nim, zarządzanie subwooferem itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na przyjemność użytkowania i większą moc chciałem kupić ten wzmacniacz.

Z drugiej strony naczytałem się, że Wiim Amp ma

- gorszy dac niż streamer Wiim Pro Plus  

- wady konstrukcyjne i wydobywa z siebie trzaski słyszalne przy cichym odsłuchu

- mocno się nagrzewa.

Pytanie czy wady tego wzmacniacza to nic poważnego i czy w ogóle różnica w jakości  dac-a  wykorzystanego w wiim amp będzie  słyszalna przy moich budżetowych kolumnach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukass czy różnica w DAC będzie słyszalna tego nie wiem. Miałem te kolumny i moim zdaniem są doskonałe na początek. Zresztą moim zdaniem , grają blisko jakościowo do Elac UB52 z którymi je porównywałem.

Co do nagrzewania to możliwe,że zawsze tak będzie. Obudowa działa tam jako ( można powiedzieć ) część chłodzenia. Po aktualizacji teraz pobiera mniej prądu w stanie spoczynku więc pewnie wtedy powinien być chłodniejszy.

Problem z wydobywaniem dźwięku jest potwierdzony w pewnej części pierwszej partii. Wiim wymienia urządzenia , których to dotyczy. Pewnie nowsze wypusty nie będą miały tej właściwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...