Skocz do zawartości

Phonar P30s + Yamaha RX-A4A ?? + kolumna centralna Klipsch RP-404c??


Kris84

Recommended Posts

18 minut temu, przemeklbn napisał:

Nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi - napisałem, że transmisji eARC nie będzie i w związku z tym trzeba przestawić amplituner na ARC.

Jeżeli chcesz przesyłać dźwiek przez ARC to gniazdo ARC w TV będzie wejściem dźwięku.

ARC (eARC) działa dwukierunkowo? Trochę tego nie rozumiem bo wejście/wyjście eARC na Arcamie opisane jest out??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kris84 napisał:

ARC (eARC) działa dwukierunkowo? Trochę tego nie rozumiem bo wejście/wyjście eARC na Arcamie opisane jest out??

 

Transmisja jest dwukierunkowa, z amplitunera do TV będzie szło wszystko, natomiast z powrotem do amplitunera tylko dźwięk. We wcześniejszym wpisie błędnie napisałem, że to gniazdo TV będzie wejściem dźwięku (to byłoby bez sensu), a faktycznie będzie oczywiście wyjściem dźwięku, a wejściem na obraz, itd.

W obydwu urządzeniach masz po 1 takim gnieździe, więc pozostaje je tylko połączyć jeżeli chcemy używać  HDMI ARC.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemeklbn napisał:

Transmisja jest dwukierunkowa, z amplitunera do TV będzie szło wszystko, natomiast z powrotem do amplitunera tylko dźwięk. We wcześniejszym wpisie błędnie napisałem, że to gniazdo TV będzie wejściem dźwięku (to byłoby bez sensu), a faktycznie będzie oczywiście wyjściem dźwięku, a wejściem na obraz, itd.

W obydwu urządzeniach masz po 1 takim gnieździe, więc pozostaje je tylko połączyć jeżeli chcemy używać  HDMI ARC.

Rozumiem, tylko problem jest w tym, że chciałby aby obraz był odtwarzany z apki w TV (Netflix), a dźwięk trafiał poprzez ARC/eARC do amplitunera...jednak tak się nie dzieje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kris84 napisał:

Panowie czy może mi ktoś powiedzieć czy da się odpalić netflix'a z AVR5?  Walczyłem z tym pół dnia i się poddaję...

No tak :)

Zapewne chodzi o zmianę sygnału e opcjach aplikacji Netflix lub ustawień telewizora.

Standardowa rzecz.

 

11 godzin temu, Kris84 napisał:

Rozumiem, tylko problem jest w tym, że chciałby aby obraz był odtwarzany z apki w TV (Netflix), a dźwięk trafiał poprzez ARC/eARC do amplitunera...jednak tak się nie dzieje 

nie masz wielokanałowego czy żadnego?

Czy w opcjach jesy wybrane HDMi jako źródło dzwieku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY ;)

1) miałem źle wybrane źródło dźwięku na ustawieniach AVR5, jeśli chcemy aby dźwięk szedł z jednego z HDMI oznaczonego jako out1 (eARC) trzeba wybrać opcję DISPLAY 

2) następnie w opcjach tego wejścia/wyjścia ustawiamy audio z hdmi

3) trzeba również włączyć CEC control - u mnie na output 1

Troszkę mnie też zmyliło to, że dźwięk jest słyszany tylko podczas odtwarzania filmów z netflix'a,, a nie są słyszalne dźwięki systemowe menu TV - także pierwsze wrażenie jest takie że nie ma dźwięku :D

 

Dzięki Panowie za wszystkie sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

PODSUMOWANIE

Ponieważ użytkuję już AVR 5 jakiś czas postanowiłem, że podzielę się dotychczasowymi wrażeniami i wnioskami ;)

- po pierwsze jestem zadowolony z zakupu mimo, iż nie mam jeszcze pełnego zestawu KD (docelowo 5.1, może 5.1.2)

- po drugie wczoraj podłączyłem moje Phonar'y P30s w opcji Bi-amping (AVR wykożystuje kanały 6 i 7 do zasilenia sekcji HF kolumny) połączone dwoma przewodami 2x4m2) i w mojej opinii głośniki zaczęły grać jak powinny ;)

- w opcji bi-amp przypada 60W/kanał przy 8ohm - czyli 120W na jednego P30s 

- po tej zmianie w mojej opinii kolumny zaczęły grać pełniej i wyraźniej, scena dźwiękowa jakby szersza, słyszę więcej szczegółów, bas pełniejszy i lepiej kontrolowany zarówno przy cichym jak i głośnym słuchaniu, generalnie przed podłączeniem bi-amp miałem pewien niedosyt, ale jestem BARDZO zadowolony :)(źródło dźwięku to Spotify także może być tylko lepiej :D )

- myślę, że w aktualnym zestawieniu to Phonary grają na 80% swoich możliwości... z mocniejszym prądowo wzmacniaczem/końcówką na pewno pokażą jeszcze więcej.

- Wniosek: AVR 5 jako KD i stereo to bardzo dobre rozwiązanie, które daje możliwości rozbudowy - ze swojej strony polecam!

Edytowano przez Kris84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...