Skocz do zawartości

Phonar P30s + Yamaha RX-A4A ?? + kolumna centralna Klipsch RP-404c??


Kris84

Recommended Posts

Kurczę, posłuchałem paru recenzji na temat Arcam AVR 5 i chyba to jest to czego szukam...cena 11500zł....nawet składając na używanych komponentach (lub nowych) przyzwoity wzmak lub końcówkę mocy i KD, które dobrze zagra w stereo w połączeniu z nimi...to zbliżę się do ceny 10 000zł... a nie ukrywam, że wolałbym sprzedaż ratalną ;)

 

PS: Jestem po pierwszych testach Phonar'ów p30s na wzmacniaczu Unitry PW 8040 (2x 20W) ...bez komentarza... a i tak jestem zachwycony jak te kolumny grają :)

Czy jest jeszcze jakiś sprzęt pokroju Arcam AVR 5, który zagra podobnie w KD jak i w stereo?

Edytowano przez Kris84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem go u siebie, mamy z kolegą odmienne warunki akustyczne, inne kolumny... Nie pokuszę się o porównanie z moim Denonem. Poprzednio stał u niego Onkyo TX-NR818. Może to też kwestia upływu czasu i utraty pewnych parametrów (kondensatory itp), ale różnica w każdym aspekcie wydawała nam się ogromna. Odsłuch stereo na Audiovectorach to aż mnie zadziwił, świetne, ogromne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - fakt przy innych kolumnach i pomieszczeniu to zupełnie niemiarodajne. Pytam bo jednak straszny kloc z tego Atolla i knuję czy jest jakiś amplituner który zagra podobnie lub lepiej od Denona z końcówką, będzie miał Diraca i 9 kanałów wzmocnienia. Arcamy odpadają, chyba tylko NAD zostaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

No to masz jeszcze Anthem z modelami MRX 540, 740 i 1140. Pomijając japońskie flagowce to chyba większego wyboru nie ma w tych pieniądzach. JBL Synthesis® SDR-35 to już ponad 30k

Anthem dopiero 1140 - niższe mają za mało końcówek. MSRP ~25 kPLN. No i nie ma Diraca tylko ARC. Pozostaje jakoś poknuć i zrobić małą półeczkę, żeby schować Atolla pod szafką RTV. Skubany prawie się nie grzeje nawet jak się troche głośniej posłucha. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sfinalizowany! Zdecydowałem się na Arcama AVR5, a finalnie zachęciła mnie do tego nieoczekiwana obniżka ceny z 11 500zł na 8888zł i możliwość zakupu w 10 ratach ;) 

Dzięki Panowie za wszystkie podsunięte opcje, ale myślę, ze w tej cenie niczego lepszego nie znajdę... Jako ciekawostkę powiem, że AVR 5 ma pobór mocy 90W - 1,5KW - robi wrażenie ;) 

Jak otrzymam przesyłkę na pewno podzielę się wrażeniami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 10:08, Kris84 napisał:

Czy Yamaha AS1000 to waszym zdaniem dobre połączenie z Phonar p30s? Na ten moment wydaje mi się dobra opcją ;)  Nad amplitunerem KD jeszcze się zastanawiam . 

AS1000 ma wejście Direct in co, mam nadzieję, że umożliwi uzyskanie wystarczjąco zadawalającego dźwięku z KD

AS1000.jpg

W przyszłości chce zbudować kino, w oparciu o phonary, ale rónież mam nadzieje, że streaming z amplitunera KD w opcji stereo, przez wzmacniacz/końcówkę mocy pozwoli na uzyskanie naprawdę dobrego dźwięku (nie mówie tu o hi-endzie , ale może o czym co wychodzi nieco wyżej niż przeciętność)

 

Zastanawiam się jeszcze nad RX-A2A czy jakośc dzwięku będzie ta sama co w RX-A4A?

A2A nie. On mocno odstaje. To wolał bym dużo tańsza 6A

Tak Yamaha AS1000 to fajny model. Teraz dużo tańszy bo nie ma wycieraczek.

Wiec jego cena spadła względem wyższych, nowszych.

 

Moim zdaniem ten AVR5 to na prawdę fajny model. Mimo że trzeba nieco więcej czasu poświecić na jego ustawienie.

Ale gra na prawde super.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach AVR5 :) 

Jak już wcześniej wspominałem głośniki to Phonar p30s. Jedyny wzmacniacz, z którym wcześniej je testowałem to Unitra PW 8040 - moje wrażenia:

1) do pewnego poziomu głośności, z opcją kontur grało to bardzo fajnie (potężny dynamiczny bas, schodzący dość nisko, równy środek i góra - na prawdę byłem zaskoczony, że z takim starym sprzętem zagra to przyzwoicie ;)

2) Z AVR5 na początku brakowało mi basu w stosunku do niesamowitej głośności z jaką ten sprzęt może grać...pobawiłem się trochę korektami, dodałem basu i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, bo moc i czystość wydostających się dźwięków jest niesamowita.  Myślę, że w kinie będzie moc...

3) sama obsługa arcama jest dość specyficzna, można wszystko zrobić z poziomu wyświetlacza, ale daje możliwość dobrej konfiguracji ręcznej całego zestawu :)

4) Czy jest to dobry zestaw do samego stereo ? myślę, że bez sensu ;) Natomiast, na ten moment, jako zestaw KD + stereo jest to strzał w dziesiątkę... 

5) W przyszłości będę chciał spróbować jak p30s grają z typowym wzmacniaczem stereo większej mocy aby zobaczyć czy jest jakaś różnica na plus w porównani z AVR5

 

Dziękuje wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może mi ktoś powiedzieć czy da się odpalić netflix'a z AVR5?  Walczyłem z tym pół dnia i się poddaję...

Sytuacja wygląda tak, że mój TV ma hdmi ARC, a AVR5 ma eARC - w jakiś sposób się dogadują razem (wyświetla się pasek głośności z AVR5 na TV), natomiast dźwięk z TV nie jest przesyłany na amplituner...kabel HDMI w standardzie 2.1

Ze względu na to, że AVR5 teoretycznie ma obsługę chromecast, zainstalowałem na telefonie aplikację, połączyłem, ale ARCAM jest w tej aplikacji widoczny tylko jako emiter dźwięku, a obrazu nie...na netflixie tez nie widzę opcji ,,cast"

Jeśli źle rozumuję to proszę o wyprowadzenie z błędu... chiałbym aby mój Netflix był obsługiwany z telefonu i wyświetlany poprzez AVR5 na TV czy jest to możliwe? Dodam, że w TV mam uszkodzone wyjście optyczne ;(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kris84 napisał:

Sytuacja wygląda tak, że mój TV ma hdmi ARC, a AVR5 ma eARC - w jakiś sposób się dogadują razem (wyświetla się pasek głośności z AVR5 na TV), natomiast dźwięk z TV nie jest przesyłany na amplituner...kabel HDMI w standardzie 2.1

Obydwie strony muszą być zgodne z daną wesję HDMI, więc jeżeli TV nie ma eARC to takiej transmisji nie będzie. Musisz AVR5 ustawić aby używać 'zwykłego' ARC. Sterowanie głośnością to inny pozdbiór HDMI - CEC, więc to sobie działa niezależnie od problemów z (e)ARC.

24 minuty temu, Kris84 napisał:

Ze względu na to, że AVR5 teoretycznie ma obsługę chromecast, zainstalowałem na telefonie aplikację, połączyłem, ale ARCAM jest w tej aplikacji widoczny tylko jako emiter dźwięku, a obrazu nie...na netflixie tez nie widzę opcji ,,cast"

 

 

Jeśli chodzi o amplitunery to przez chromecast/apple airplay obsługują jedynie dane dźwiękowe. Żadnego video przez AVR nie puścisz. To możesz zrobić przez TV, czy jakąś przystawkę video o ile oczywiście ma wsparcie dla tych protokołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Obydwie strony muszą być zgodne z daną wesję HDMI, więc jeżeli TV nie ma eARC to takiej transmisji nie będzie

Nieprawda. Do wysłania dźwięku z Netflixa wystarczy zwykły ARC. 

@Kris84 jaki TV? Upewnij się, ze jako wyjscie dzwieku masz ustawione HDMI oraz bitsream/passtgrough. Dodatkowo sprawdz czy polaczyles gniazda ktore maja eARC/ARC . Zazwyczaj TV maja tylko jedno takie gniazdo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PanKlor napisał:

Nieprawda. Do wysłania dźwięku z Netflixa wystarczy zwykły ARC. 

@Kris84 jaki TV? Upewnij się, ze jako wyjscie dzwieku masz ustawione HDMI oraz bitsream/passtgrough. Dodatkowo sprawdz czy polaczyles gniazda ktore maja eARC/ARC . Zazwyczaj TV maja tylko jedno takie gniazdo.

Telewizor to Sony Bravia kdl 50w656a (już dość wiekowy, ale ma Apple Netflix)

Ma wejście ARC dokładnie oznaczone, a po stronie Arcama wyjście eARC (nie znalazłem opcji zmiany na ARC, ale wydaje mi się że jest w trybie auto)

Co do opcji ustawiana wyjścia dźwięku na konkretnie HDMI w menu TV  nie ma...

Zastanawiam się jaka opcje wybrać na amplitunerze - jaki tryb pracy, bo w menu gdzie wybieram mode nie występuje wskazanie na konkretne wejście eARC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Nieprawda. Do wysłania dźwięku z Netflixa wystarczy zwykły ARC.

Nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi - napisałem, że transmisji eARC nie będzie i w związku z tym trzeba przestawić amplituner na ARC.

1 godzinę temu, Kris84 napisał:

Co do opcji ustawiana wyjścia dźwięku na konkretnie HDMI w menu TV  nie ma...

 

Jeżeli chcesz przesyłać dźwiek przez ARC to gniazdo ARC w TV będzie wejściem dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...