Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo


t3usz

Recommended Posts

Umiłowani w dźwięku!

Dojrzałem do decyzji o zakupie pierwszego zestawu stereo.  Z wymagań koniecznych: możliwość połączenia gramofonu, wejście optyczne (lub ostatecznie BT) 

Pomieszczenie 6x4,5m, odsłuch mniej więcej na środku pomieszczenia 

Po wstępnym przesianiu ofert przez sito zasobności portfela wybór kolumn podłogowych zawęża się do:

1. Elac Debut 2 5.2

2. Kef Q550

3. Audio Monitor 200 bronze 

oraz jeden ze wzmacniaczy:

1. Rotel A11MK2

2. NAD C338

3. Audiolab A6000

4. Cyrus One 

Nie chce żeby kolumny zdominowały przestrzeń swoją obecnością (stąd taki wybór) nie biorę również pod uwagę kolumn podstawkowych (bo i tak muszą na czymś stać, zatem zabiorą tyle samo miejsca )

Czy któraś z tych kombinacji jest wybitnie nietrafiona? (Albo która sprawdzi się najlepiej przy założeniach opisanych powyżej)

Dzięki za pomoc i proszę o wybaczenie braku kompetencji :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. Środek pokoju to potencjalnie najgorsze miejsce odsłuchowe, bo znajdują się w nim obszary maksymalnego wzmocnienia modów pomieszczenia. Jak już będziesz miał sprzęt, to popróbuj przesunięcia go w przód lub tył. Może będzie lepiej. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za uwagę.

Rozumiem, że trafiłem do „audiofilskiego ula”, jednak proszę o wyrozumiałość dla amatora - dźwięk stanowić ma głównie przyjemne tło, a nie stanowić centrum życia domowego - nie mam (możliwości ani umiejętności) na stworzenie salonu odsłuchowego - chcę „ożywić” moją dawną kolekcję winyli mając jednocześnie możliwość skorzystania posłuchania  muzyki  z serwisów streamingowych.

oczywiscie, że chętnie popróbuję różnych ustawień (ale będą to ruchy bardziej kosmetyczne, niż przesuwanie mebli o 270stopni i burzenie ścian.xd)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się Twoimi wskazówkami to na placu boju pozostawiam Rotela A11 MK2 i NAD C338

czy któryś z nich można określić słowem „jaśniejszy”w odniesieniu do generowanego dźwięku?

Mroczne dominacje basów to nie moje rewiry;)

Patrząc jedynie wizualnie to proponowana przez Ciebie Yamaha  sprawia wrażenie „kolubryny”

Edytowano przez t3usz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj od razu Cyrus One-ma wydajny wzmacniacz, BT i pre gramofonowe do wkładek MM, a wersji One HD dochodzą wejścia cyfrowe (po 1 szt: coaxial, optyk i USB).

Są w sieci dostępne testy obu wersji Cyrus One (a także One Cast-z Wifi, ale mniejszą liczbą wejść analogowych: 1 uniwersalne oraz 1 pre gramofonowe MM).

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, t3usz napisał:

Kierując się Twoimi wskazówkami to na placu boju pozostawiam Rotela A11 MK2 i NAD C338

czy któryś z nich można określić słowem „jaśniejszy”w odniesieniu do generowanego dźwięku?

Mroczne dominacje basów to nie moje rewiry;)

Patrząc jedynie wizualnie to proponowana przez Ciebie Yamaha  sprawia wrażenie „kolubryny”

No to może coś niższego, np. Denon? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Mała uwaga. Środek pokoju to potencjalnie najgorsze miejsce odsłuchowe, bo znajdują się w nim obszary maksymalnego wzmocnienia modów pomieszczenia. Jak już będziesz miał sprzęt, to popróbuj przesunięcia go w przód lub tył. Może będzie lepiej. 

Ech, a ja dwa dni temu wyciągnąłem kolumny na środek pokoju i wreszcie pojawila się przestrzeń w utworach. Teraz pies szczeka daleko na prawo ode mnie. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, t3usz napisał:

Kierując się Twoimi wskazówkami to na placu boju pozostawiam Rotela A11 MK2 i NAD C338

czy któryś z nich można określić słowem „jaśniejszy”w odniesieniu do generowanego dźwięku?

Mroczne dominacje basów to nie moje rewiry;)

Patrząc jedynie wizualnie to proponowana przez Ciebie Yamaha  sprawia wrażenie „kolubryny”

W zakresie "jasności" to ani A11mk2 ani C338 nie należą do tej grupy. W Rotelu otrzymasz więcej transparentności w Nadzie więcej neutralności.

Bas znowu będzie mocniejszy w A11 , w Nadzie lżej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaśniejszymi rozwiązaniami ze wskazanych przez Ciebie na pewno są Monitor Audio Bronze 200 i moim zdaniem bardziej Rotel niż Nad. Warto jednak sprawdzić też Cambridge AXR100, to ponownie jaśniejszy sprzęt, ewentualnie drożej Cambridge CXA61, ale na niego możemy zrobić super cenę :) Zgra się ze wszystkimi kolumnami z wymienionych, ale sam wybrałbym pewnie KEFy pod niego. Bronze 200 mamy w zestawie z przewodem głośnikowym, a CXA61 z WiiM Mini w razie czego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich . Od kilku dni czytam to forum i przeczytaniu sporej ilości materiału, mam podobny dylemat jak założyciel tego posta. Chciałbym zakupić stosunkowo zadowalający zestaw stereo .Do tej pory byl to stary zestaw Pioneera, wzmacniacz,tuner fm, deck, kolumny pioneer. Salon 25m2 Przyszedł czas że chciałbym od czasu do czasu posłuchać w trochę lepszej jakości. Z pewnością muzyka bardzo różna  począwszy od elektronicznej, Grechuty, a czasami jest dzień na AC/DC. Z pewnością obowiązkowy również  tuner fm ,radio internetowe, steaming , BT  Budżet powiedzmy 8-9tys .Z całej masy dostępnego sprzętu wyłuskałem yamahe r-n800A bo nowość, ale po kilkunastu godzinach przerzucając strony na necie jak to bywa masa dylematów . Może jednak wystarczy r-n803d a może zestaw A-S701 +NP-S303 + RS202D no i  kolumny , Aurora 700, Audio Monitor Bronze , Silver , nie dziwię się ze wielu ma taki mętlik w głowie.  Pomożecie mi jakoś to ogarnąć? Lubie górę ale i bas dźwięk przejrzysty.  Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2023 o 10:25, t3usz napisał:

Umiłowani w dźwięku!

Dojrzałem do decyzji o zakupie pierwszego zestawu stereo.  Z wymagań koniecznych: możliwość połączenia gramofonu, wejście optyczne (lub ostatecznie BT) 

Pomieszczenie 6x4,5m, odsłuch mniej więcej na środku pomieszczenia 

Po wstępnym przesianiu ofert przez sito zasobności portfela wybór kolumn podłogowych zawęża się do:

1. Elac Debut 2 5.2

2. Kef Q550

3. Audio Monitor 200 bronze 

oraz jeden ze wzmacniaczy:

1. Rotel A11MK2

2. NAD C338

3. Audiolab A6000

4. Cyrus One 

Nie chce żeby kolumny zdominowały przestrzeń swoją obecnością (stąd taki wybór) nie biorę również pod uwagę kolumn podstawkowych (bo i tak muszą na czymś stać, zatem zabiorą tyle samo miejsca )

Czy któraś z tych kombinacji jest wybitnie nietrafiona? (Albo która sprawdzi się najlepiej przy założeniach opisanych powyżej)

Dzięki za pomoc i proszę o wybaczenie braku kompetencji :P

 

Poszukaj używanego sprzętu, za te same pieniądze zbudujesz dużo lepszy zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nawet z Powernode daje to sobie radę, pomimo że jest to mniejszy klocuszek. Funkcje są nawet wyższe, bo nie trzeba modułu kupować :)

 

 

Jutro sprawdzam u Was Nad 700 z Imagine. (Chociaż wizualnie ta 700 jest dla mnie trochę zbyt gadżeciarska, to najważniejsze będzie jak zadziała na uszy)

Mam też na oku (uchu) Audiolab 6000 play (odsłuch też jutro, zobaczę z czym zostanie zaserwowany) 

Budżet zaczyna się rozciągać - muszę zacząć się pilnować 

 

Edytowano przez t3usz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odsłuchy za mną.

Wzmacniacz - absolutnie nie Audiolab a6000. Cyrus One został zwycięzcą tego pojedynku.

Kolejno do Cyrusa podpięliśmy Wharedale Linton, Dynaudio Emit 30, Davis Krypton 6 (oraz poza protokołem - tak żeby sprawdzić na co mnie nie stać Monitor Audio Silver 300)

w tym zestawieniu wygrywa Dynaudio ;)

Wieczorem sprawdzę NAD…

Edytowano przez t3usz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

C700 sprawdz ale moim zdaniem posłuchaj sobie powernode i tego Rotela w Topie. A potem gdzie indziej posłuchaj Cambridge, Audiolab i na przykład Cyrus.

 

Świetny pomysł. Porównywać brzmienie wzmacniaczy odsłuchują je w innych pomieszczeniach i na różnych kolumnach. Idę o zakład, że np. różnice w graniu Rotela i Cyrusa będą łatwe do wyłapania;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...