Skocz do zawartości

Amplituner kina arcam AVR 10 czy zagra dobrze w stereo?


Carmion

Recommended Posts

27 minut temu, Carmion napisał:

A na ma Gold jest wysoka jakość i lekkość w tym dźwięku. No po prostu lubię te kolumny. Miałem spory problem bo równie dobre wrażenie zrobiły na mnie elac vela. 

Jak szukałem dla siebie, to MA Silver były za słabe. Po usłyszeniu Pylonów, to też były w tyle.

Za to Gold ponoć już właśnie nieźle brzmi (fajnie byłoby posłuchać, ale wykończenie mi nie pasowało). Elac też odpuściłem - te "dziady" w TOP HiFi skutecznie mnie zniechęcili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 minuty temu, AutoPirat napisał:

Jak szukałem dla siebie, to MA Silver były za słabe. Po usłyszeniu Pylonów, to też były w tyle.

Za to Gold ponoć już właśnie nieźle brzmi (fajnie byłoby posłuchać, ale wykończenie mi nie pasowało). Elac też odpuściłem - te "dziady" w TOP HiFi skutecznie mnie zniechęcili.

Możliwe, mi np. Seria bronze w ogóle nie podchodziła. 

Tak samo jak elac carina. Krzykliwa góra. Nieprzyjemna. Za to vela to naprawdę udana kolumna. 

obsługa fakt, specyficzna. Miałem wrażenie że na siłę chcieli mi coś sprzedać. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Carmion napisał:

Za to vela to naprawdę udana kolumna. 

obsługa fakt, specyficzna. Miałem wrażenie że na siłę chcieli mi coś sprzedać. 

Umówiony byłem na odsłuch Carina. Przyszedłem i usłyszałem, że Cariny nie ma, bo się sprzedały, i że w tej cenie mają B&W 603. Posłuchałem B&W i przy okazji poprosiłem o Elac Vela. Dziad wielce obrażony i z łaską przyniósł. Po odsłuchu zapytałem o cenę tych Vela (niestety nie wiem dokładnie który model), ...i mówiąc cenę 24kPLN, patrzył na mnie jak na wariata. I przyznam, że zagrały tak, że chciałem je mieć. I te "dziady" sprawiły, że napisałem już list do zarządu B&W i Elac, ale w końcu nie znalazłem bezpośredniego maila do zarządu, bo bym im wysmarował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ale moga sie podobac. No i basik tez maja fajny. Wykonczenia chyba 3 kolory maja, ale moge sie mylic.

To bardzo indywidualna sprawa ten gust - ja najbardziej celowałem w MA Silver jesion, MEGA ŁADNE  ...ale niestety po odsłuchu, ...brakło im tego czegoś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podobaly, te Goldy. Jak pisalem, wykonanie, fakt ze sie je przykreca do stojaka i cena przystepna.

Ale niestety, w porownaniu z Diamond25 od Pylona, nie pokazaly niczego co by mnie przekonalo ze je powinienem kupic.

Nawet byly troszeczke ciemniejsze od Pylonow. Dlatego tez ich nie kupilem. Lubie jak D25 brzmia.

Nie inaczej, to bardzo indywidualna sprawa i kazdy z nas inaczej kazdy zestaw kolumn odbierze. To samo moze nawet uslyszy, ale jesli co innego mu sie spodoba ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Carmion napisał:

Miałem, w kinie różnica była jeszcze większa. Ale podjąłem decyzję że jak sprzedam centralny pylona to wtedy zamówię. Zależało mi głównie na poprawie w stereo. A na ma Gold 100 I 2x rel było znacznie lepiej. Pod każdym aspektem. Bo gdy wróciłem do diamond 28 to nie chciałem już niczego słuchać bo tak mnie drażniły wysokie tony i wydawało mi się jakby grały przez koc. Takie próbowanie czarowania na siłę. A na ma Gold jest wysoka jakość i lekkość w tym dźwięku. No po prostu lubię te kolumny. Miałem spory problem bo równie dobre wrażenie zrobiły na mnie elac vela. 

 

Z własnej roboty wełna to isover pt 80. W rogach też mam pułapki basowe ale wątpię że coś działa na poniżej 60hz. Inwestycja w akustykę daje bardzo wiele 😉 

Dzieki za informację.

Tak się spodziewałem właśnie.

 

10 godzin temu, AutoPirat napisał:

Elac też odpuściłem - te "dziady" w TOP HiFi skutecznie mnie zniechęcili.

Do swojego produktu? :P

To ja Cie moge do nich zachęcić jeśli chcesz :D

10 godzin temu, Carmion napisał:

Możliwe, mi np. Seria bronze w ogóle nie podchodziła. 

Bronze / Silver i Gold to inne produkty. Za każdym razem przeskok jest dość istotny.

9 godzin temu, AutoPirat napisał:

Umówiony byłem na odsłuch Carina. Przyszedłem i usłyszałem, że Cariny nie ma, bo się sprzedały, i że w tej cenie mają B&W 603. Posłuchałem B&W i przy okazji poprosiłem o Elac Vela. Dziad wielce obrażony i z łaską przyniósł. Po odsłuchu zapytałem o cenę tych Vela (niestety nie wiem dokładnie który model), ...i mówiąc cenę 24kPLN, patrzył na mnie jak na wariata. I przyznam, że zagrały tak, że chciałem je mieć. I te "dziady" sprawiły, że napisałem już list do zarządu B&W i Elac, ale w końcu nie znalazłem bezpośredniego maila do zarządu, bo bym im wysmarował.

Ehhh :/

Vele jak coś to z niemiec zamawiaj.

Który salon?

Trafi kolejny na black list.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Który salon?

Trafi kolejny na black list.

...wiesz, często chodzę w "szmatach", to następnym razem specjalnie podjechałem pod drzwi, nówka autem premium (może zbyt brudny był). Ale było jeszcze dziwniej. Oni to mają chyba "sprane" głowy, może pseudo super szkoleniami. Sądzę, że to ogólnie taka ich polityka, jak dla mnie to taki głęboki PRL w połączeniu z fajnymi zabawkami, ...i mają te swoje "skarbeńka"...

Poczułem się jak w powieści Tolkiena. Golum i Smeagol (i ich Mistrz), a Bilbo Baggins to klient...

Gollum: Czy on się zgubił?
Bilbo Baggins: Tak, tak, i chcę się nie zgubić... tak szybko, jak to możliwe!
Gollum: Och! Wiemy! Znamy bezpieczne ścieżki dla hobbitów! Bezpieczne ścieżki w ciemności... ZAMKNIJ SIĘ!
Bilbo Baggins: Nic nie powiedziałem...
Gollum: Nie rozmawiałem z tobą!

---------------

Gollum: Chcemy tego, potrzebujemy tego. Musi mieć to, co cenne. Ukradli nam to. Podszypne małe hobbity. Zły, podchydny, fałszywy!
Smeagol: [potrząsa głową] Nie. Nie mistrzu!
Gollum: [warczy złośliwie] Tak, cenne, fałszywe! Będą cię oszukiwać, skrzywdzić, KŁAMAĆ.
Smeagol: Mistrz jest moim przyjacielem.
Gollum: Nie masz żadnych przyjaciół; nikt cię nie lubi!
Smeagol: [zamyka uszy rękami] Nie słucham... Nie słucham...

tumblr_m05c4n2rlx1qiz3j8o1_250.gif.4ab531317c01ccb3d059b5e67e813f6e.giftumblr_m05c4n2rlx1qiz3j8o2_250.gif.6e22e02b96242bd660b0d7bfcb1818dc.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie zgodzę że Goldy są ciemniejsze od diamond. Diamond jak pisałem. Sypie wysokimi jak szalony tylko że lokalizacji i szczegółowości nie ma. U gold jest mniej wysokich ale błyszczą nawet mocniej. Tylko że te błyszczenie to nie przeszkadza bo ładnie pokazuje szczegóły. A szczególnie w kinie dało się to odczuć. Brzmienie jest gęste i lekkie. Diamond jest pod tym względem kilka klas niżej i podejrzewam że silvery pod tym względem też wypadają lepiej. 

Także dla mnie i dla braci diamond w porównaniu do Gold grał jak przez koc. W dodatku nie można porównywać diamond do Gold bo to inna klasa sprzętu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

No widzisz, a dla mnie to jest na odwrót,  choć może nie powiedziałbym że MA Gold gra przez koc, ale napewno Pylony nie ktore ja mam nie są moim zdaniem o klasę niżej. Są inne, to wszystko. 

Cały tego urok, każdemu coś innego odpowiada. 😏

 

 

Goldy w porównaniu do Diamond są bardzo otwarte. Tylko że mniej jest wysokich. A pylony sypią nimi jak szalone, ale jest to bardzo matowe brzmienie. Więc może Ci się tak wydawać przez większą ilość że są jaśniejsze 😉

No ale słuchaliśmy w 5 osób i każdy z nas wskazał przewagę goldow. 

Z całym szacunkiem do diamond, ale to dla mnie przeskok o dwie klasy. Goldy się docenia na dłuższą metę. A diamondy może na początku zrobią efekt wow. A później tylko się z nimi męczysz bo te wysokie tony po prostu są sztuczne i czuć duży koc.

Wokale i bass to też spora przewaga goldow. Więc nie wiem jak można nadal porównywać diamond do gold. Brzmienie ma kilka warstw. A w diamond jest zlane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli tak wam wyszlo, to ok. 

Tylko jak mozna slyszec za duzo wysokich tonow i jednoczesnie koc. 

Nie wazne, nie bedziemy sie spierac o to ktore w jakiej klasie sie znajduja. 

To jest dowod na to ze kazdy co innego lubi czy nawet odbiera. I dobrze.🙂

Pozatym chyba o D28 mowisz, jesli sie  nie myle. A ja mam D25.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Brol napisał:

Pozatym chyba o D28 mowisz, jesli sie  nie myle. A ja mam D25

Hehe, ślepy prowadził kulawego ;) 

Po własnych doświadczeniach, to wiem jedno - odsłuch tylko w domu! ...i najlepiej w parę osób, bo jak jest wiele "UCH", to nic nie umknie! 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur Brol napisał:

No jesli tak wam wyszlo, to ok. 

Tylko jak mozna slyszec za duzo wysokich tonow i jednoczesnie koc. 

Nie wazne, nie bedziemy sie spierac o to ktore w jakiej klasie sie znajduja. 

To jest dowod na to ze kazdy co innego lubi czy nawet odbiera. I dobrze.🙂

Pozatym chyba o D28 mowisz, jesli sie  nie myle. A ja mam D25.

 

 

Miałem d25 i później d28. Diamond sypie wysokimi ale one siedzą w kolumnie. Gra mocno nienaturalnie jakby coś dodawały od siebie tylko są mocno matowe. A w gold są oderwane od kolumny i mają wyraźną scenę i separację. Wszystko ma swoje miejsce i nienachodzi na siebie. Można słuchać godzinami bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Nawet na Cambridge azur 851a mi nie przeszkadzało ich słuchać. Gdzie na diamond krwawiły mi uszy. 

Na krótkim odsłuchu można ma gold nie docenić. Je się docenia coraz bardziej z czasem.

Więcej pylona już nie kupie. Kiedyś Diamondy były dobre bo były tanie. A teraz w tych cenach jest wiele ciekawszych kolumn. 

Np. Heco celan, elac solano, kef seria R. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

@AutoPiratTak, tylko nie przypadkiem to twoje ucho ma sluchac i uslyszec, albo nie uslyszec ?  

 

Oczywiście, że tak, ale chwile słabości, albo przemęczenia, albo zafixowania się na coś, to każdemu się zdarza. Byłem tak podekscytowany MA Silver 500, że dziękuję losowi, że przypadkiem wpadł kuzyn. Kazał sobie Pink Floydów zapuścić, bo jak stwierdził przykładali bardzo dużą uwagę do czystego brzmienia i "wyszło szydło z worka". Zostały tak obnażone, że przegrały z monitorami :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Carmion napisał:

 

Miałem d25 i później d28. Diamond sypie wysokimi ale one siedzą w kolumnie. Gra mocno nienaturalnie jakby coś dodawały od siebie tylko są mocno matowe. A w gold są oderwane od kolumny i mają wyraźną scenę i separację. Wszystko ma swoje miejsce i nienachodzi na siebie. Można słuchać godzinami bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Nawet na Cambridge azur 851a mi nie przeszkadzało ich słuchać. Gdzie na diamond krwawiły mi uszy. 

Na krótkim odsłuchu można ma gold nie docenić. Je się docenia coraz bardziej z czasem.

Więcej pylona już nie kupie. Kiedyś Diamondy były dobre bo były tanie. A teraz w tych cenach jest wiele ciekawszych kolumn. 

Np. Heco celan, elac solano, kef seria R. 

Nienaturalnie, sypanie wysokimi, matowe - no jakbysmy o innych kolumnach rozmawiali😁

Nie slysze tego nigdzie w brzmieniu tych D25 ktore mam. Wrecz przeciwnie. Dla mnie to jest naturalne, wywazone i przjemne brzmienie. Nie mowie ze Goldy byly zle - wrecz przeciwnie. Tylko charakter brzmienia D25 mi bardziej odpowiadal niz Goldow. 

1 minutę temu, AutoPirat napisał:

Oczywiście, że tak, ale chwile słabości, albo przemęczenia, albo zafixowania się na coś, to każdemu się zdarza. Byłem tak podekscytowany MA Silver 500, że dziękuję losowi, że przypadkiem wpadł kuzyn. Kazał sobie Pink Floydów zapuścić, bo jak stwierdził przykładali bardzo dużą uwagę do czystego brzmienia i "wyszło szydło z worka". Zostały tak obnażone, że przegrały z monitorami :/

Ok, nie pomyslalem o tym tak , masz racje 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Artur Brol napisał:

Nienaturalnie, sypanie wysokimi, matowe - no jakbysmy o innych kolumnach rozmawiali😁

Nie slysze tego nigdzie w brzmieniu tych D25 ktore mam. Wrecz przeciwnie. Dla mnie to jest naturalne, wywazone i przjemne brzmienie. Nie mowie ze Goldy byly zle - wrecz przeciwnie. Tylko charakter brzmienia D25 mi bardziej odpowiadal niz Goldow. 

No to najważniejsze że jesteś zadowolony 😉 ja też nie twierdzę że diamond jest zły. Ale nie można porównywać z Gold. To zupełnie inna półka grania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AutoPirat napisał:

...wiesz, często chodzę w "szmatach", to następnym razem specjalnie podjechałem pod drzwi, nówka autem premium (może zbyt brudny był). Ale było jeszcze dziwniej. Oni to mają chyba "sprane" głowy, może pseudo super szkoleniami. Sądzę, że to ogólnie taka ich polityka, jak dla mnie to taki głęboki PRL w połączeniu z fajnymi zabawkami, ...i mają te swoje "skarbeńka"...

Wiele salonów w Polsce to niestety wciąż pdoejscie PRL :/

 

 

Gold gra detalicznie ale nie eksponuje góry. To jest przykład gdzie te dwa opisy nie idą w parze. Dlatego góra jest przyjemniejsza w MA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Gold gra detalicznie ale nie eksponuje góry. To jest przykład gdzie te dwa opisy nie idą w parze. Dlatego góra jest przyjemniejsza w MA

Ja bym tą górę w goldach nazwał 'aksamitną' skoro już odnosimy się w dyskusji do tekstyliów (koc 🙂) Szczegółowa, ale zupełnie nie kłująca, delikatna, ale nie w takim sensie, że czegoś w niej brakuje i chcielibyśmy ją bardziej eksponować.

@Carmionjestem ciekawy jak odczujesz różnicę w całości, gdy również centralny wymienisz.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Carmion napisał:

Ja już testowałem centralny razem z gold 100 I drugim relem. To w kinie była duża przepaść. Świetny centralny

Takie są i moje spostrzeżenia. Generalizując, nie przychylam się do wniosku, że w kinie wystarczy dobry sub (suby) i jakiekolwiek głośniczki (jak przewijające się tu często na forum Tannoy Hts), bo i tak je odcinamy na 80Hz 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przemeklbn napisał:

Takie są i moje spostrzeżenia. Generalizując, nie przychylam się do wniosku, że w kinie wystarczy dobry sub (suby) i jakiekolwiek głośniczki (jak przewijające się tu często na forum Tannoy Hts), bo i tak je odcinamy na 80Hz 🙂

Nie tylko bass gra. Liczy się wszystko.  Ja wolę mieć lepszej jakości 5.2 niż niewiadomo ile kolumn. Najlepiej by było mieć centralny gold I na tyły dać FX gold. Ale to już na bogato opcja 😃 

Dwa suby w kinie dużo dały. Nie pod kątem ilości basu, ale wyrównał się bass w całym pomieszczeniu i jest po prostu lepszej jakości. Rel HT bardzo lubię ze względu na jego kontrolę. A to że nie ma takiego zejścia jak w otwartej konstrukcji to mnie nie boli. Bo do bloku i tak szaleć nie można. A przede wszystkim w stereo dobrze grają. Także podłogowe fronty już mi niepotrzebne. Co mnie cieszy bo podstawkowe kolumny są dużo tańsze niż podłogowe konstrukcję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Carmion napisał:

Dwa suby w kinie dużo dały. Nie pod kątem ilości basu, ale wyrównał się bass w całym pomieszczeniu i jest po prostu lepszej jakości. (...) Także podłogowe fronty już mi niepotrzebne. Co mnie cieszy bo podstawkowe kolumny są dużo tańsze niż podłogowe konstrukcję. 

4 godziny temu, przemeklbn napisał:

Takie są i moje spostrzeżenia. Generalizując, nie przychylam się do wniosku, że w kinie wystarczy dobry sub (suby) i jakiekolwiek głośniczki (jak przewijające się tu często na forum Tannoy Hts), bo i tak je odcinamy na 80Hz 🙂

 

Tak tylko teoretyzując... (ciekaw jestem opinii)

Jakby to było bez subów, ale w zamian z przodu stały dobre podgłogówki, z dobrym zejściem, jak np. właśnie te MA Gold.

To sądzisz, że...?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...