Skocz do zawartości

Amplituner kina arcam AVR 10 czy zagra dobrze w stereo?


Carmion

Recommended Posts

1 godzinę temu, Maykel napisał:

A gdzie kupisz avr10? Piszesz o sprzęcie używanym? Bo z tego co wiem nowy nie do dostania. Ja się interesuje avr5 bo po ostatniej obniżce można go dostać w dobrych pieniądzach.

Tak, nowego bym nie kupił. A szczególnie AVR 11. Tylko ja w audio jestem zwolennikiem sprzętu używanego. 

 

2 minuty temu, Chmarski napisał:

To może pilot uniwersalny? 

Ja zainwestowałem w Sofabton U2 i jestem bardzo zadowolony. Obsługuje mi TV Philipsa, CD Marantza, switch optyczny, wentylator podłogowy i różne wzmacniacze, jakie akurat w domu się pojawiają.

Dość bogata baza z pilotami oryginalnymi. Jeśli czegoś nie ma to ma opcję uczenia się od pilotów oryginalnych. U mnie bez problemów działał z Synthesis Roma, Atoll SDA200, UR Unico Due, MF M5SI i RZ50.

Jeśli nie masz oryginalnego pilota to support stara się ten problem rozwiązać. Mam w tej chwili Quadrala Aurum A8 w domu, do którego pilota trzeba oddzielnie dokupić. W bazie nie było żadnego Quadrala, ale po 48 godzinach od zgłoszenia support znalazł pilota do Aurum A3. Nie jest idealnie w tym przypadku, ale włączenie, głośność, balans czy siłę podświetlenia ekranu mogę już realizować zdalnie. Muszę jeszcze poćwiczyć czy uda mi się osiągnąć pełne sterowanie wejściami, ale na razie mi to tak bardzo nie jest potrzebne. Najważniejsze, że regulacja głośności działa. 

Można przypisywać klawisze jednych urządzeń dla innych (pod TV mam ustawione, że głośność reguluje na wzmacniaczu). 

Można ustawiać makra - jeden przycisk i sekwencja komend - np. włączenie TV wysyła również sygnał do uruchomienia wzmacniacza, switcha optycznego i ustawienie go na konkretnym porcie. 

Jeśli chodzi o Twoją konfigurację to do Arcamów, które bierzesz pod uwagę są od razu w aplikacji do programowania. Jeśli chodzi o Roksana to są kody do Attessy. Nie wiem na ile to zgodne z Caspianem, ale jak masz oryginalnego pilota IR to spokojnie możesz go sobie sklonować. 

Gorzej z pilotami BT, tu jest baza głównie dla telewizorów i przystawek multimedialnych. Do WiiMa nie udało się zorganizować i musiałem dokupić. 

Także zupełnie idealnie nie jest, ale myślę, że jesteś w stanie zastąpić swoje piloty tym jednym.

 

Szkoda tracić na jakości dźwięku, gdy rozwiązanie jest dostępne w tej chwili poniżej 300PLN na Allegro.

 

Może i tak ale już za późno. Ostatnio u mnie muzyka i filmy to 50/50 także jestem w stanie się pogodzić z trochę gorszym stereo. Tak jak pisałem że byłem dość zadowolony ze stereo z Yamaha RN 602 razem z cxn. A w porównaniu do Roksana jest to przepaść. Z innymi kolumnami co miałem to kompletnie nie grało. A na Dynaudio emit 20 była największa różnica jak podłączałem budżetowe sprzęty. Myślę że Arcam AVR 10 powinien sobie lepiej poradzić chociażby od Yamahy RN 602. 

W dodatku rel ht 1003 MK2 może coś poprawić w stereo jak zrobię odcięcie kolumn przy 60hz. Przy klasycznym wzmacniaczu nie możliwości się pobawić w ustawienia. Jedno jest pewne, jeżeli naprawdę nie będę zadowolony w stereo to z czasem kupię końcówkę mocy podobną do Roksana Caspiana z Tigger. Sprzęt już kupiony więc odwrotu nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś zatwardziałym stereofilem, wypróbuj sobie tryby wielokanałowe upmixujące ścieżki stereo. Tajemnica poliszynela... Większość osób które znam majcych co najmniej średniej klasy amplituner z dobrymi głośnikami w całym systemie naprawdę docenia tego typu rozrywkę.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądając Creatora , była taka scena koło 20 minuty i paru sekund , lecieli na akcję , pojawia się muzyka trochę wiercącą w głowie, która chodzi po całym pomieszczeniu , mega efekt tylne i przednie tworzą dźwięk który nagle staje po środku i dalej chodzi ;)  nie wiem co to za kawałek , ale Arcam robi miazgę w takich momentach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Butler napisał:

Jeśli nie jesteś zatwardziałym stereofilem, wypróbuj sobie tryby wielokanałowe upmixujące ścieżki stereo. Tajemnica poliszynela... Większość osób które znam majcych co najmniej średniej klasy amp;ituner z dobrymi głośnikami w całym systemie naprawdę docenia tego typu rozrywkę.

Już się przekonałem że nie jestem. Na początku myślałem że kilka urządzeń dla mnie to nie problem. Ale z czasem zaczęło mi psuć przyjemność ze słuchania. Jestem w stanie udźwignąć utratę jakości na rzecz wygody. Zresztą, jak będzie rozsądnie w stereo, a w dodatku będę miał jeszcze kino to będzie dla mnie wypas. 

 

Dla mnie i tak największy progres w audio to była interwencja w akustykę. Różnica jest przeogromna. 

 

Ale cieszę się że obracam się głównie w używanych sprzętach bo odsprzedaż później tak nie boli portfel. A człowiek bogatszy o kolejne doświadczenia. Trochę sprzętu już przerobiłem zaczynając od zestawu teufel Ultimy z subwooferem i wzmacniaczem. 

 

Jednak stereo to stereo. Ale jeżeli np. się słucha muzyki w tle i coś się robi w mieszkaniu to uważam że jest to ciekawy dodatek. Chociaż u mnie mając inny centralny, inne tyły to będzie mogło się ze sobą gryźć 😅

 

ale pewnie tak będzie z czasem że nie wytrzymam i jeszcze pojawi się w przyszłości post o pomocy w wyborze końcówki mocy 😁 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten AVR10 zagra lepiej niż wspomniana stereofoniczna Yamaha.

Wiec i tak będzie lepiej.

Ile będzie brakować do Caspiana, czy będzie brakować? Czekam niecierpliwie na Twoją wiadomość.

 

8 godzin temu, Maykel napisał:

Więc masz na myśli tego avr10 z olx? Czy będzie zakup przez eBay?

Ebay. Na OLX nie ma takich dobrych promek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ten AVR10 zagra lepiej niż wspomniana stereofoniczna Yamaha.

Wiec i tak będzie lepiej.

Ile będzie brakować do Caspiana, czy będzie brakować? Czekam niecierpliwie na Twoją wiadomość.

 

Ebay. Na OLX nie ma takich dobrych promek.

 

Aktualnie słucham Roksana Caspian z cxn kontra Arcam sa30 

No i mam mieszane uczucia. 

Roksan gra pięknie, czystość i lekkość dźwięku jest na wysokim poziomie. Jakościowo czuć jest jakby lvl wyżej od arcama. Jest ogromny spokój, większy nacisk na wokale. Gra tak potulnie ale coś mi brakuje w tym brzmieniu. Może za spokojnie? Oczywiście w porównaniu do Cambridge i arcama. Mam wrażenie że roksan pasowałby by bardziej do jaśniejszych kolumn?

 

Arcam sa30 słucham w trybie direct. No i gra bardziej otwartą górą, ale już nie ma takich wokali co Caspian. Jest też większe dociążenie. Ale za to brzmienie arcama bardziej mnie wciąga. No i co zauważyłem że Arcam sobie radzi lepiej przy cichym słuchaniu. Jeszcze nie bawiłem się w Diraca bo nie wiem czy w ogóle jest sens jak mam go tylko na chwilę. Ale ma coś w sobie arcam. W dodatku w all in one. Jak AVR 10 zagra tylko niewiele gorzej to będę naprawdę zadowolony. 

 

Dla mnie Roksan Caspian  i arcam zapowiada się ciekawie i w przeciwieństwie do Cambridge azur 851a nie mam wrażenia że wszystko w każdym utworze chcę pokazać kosztem melodyjności. Jest mi zdecydowanie bliżej do takiego brzmienia niż do Cambridge i Yamahy. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to bym zostawił Roksana i kupił avr 10. Jednak na dłuższe odsłuchy zdecydowanie mi roksan bardziej podchodzi. Wszystko jest wyraźniejsze i kontrola basu zdecydowanie na plus. AVR 10 na Bank zagra gorzej niż sa30 w stereo więc przeskok w dół będzie jeszcze większy. Niestety budżet mi na to nie pozwoli. Aby mieć AVR 10 i Roksana. 

 

Chciałem spróbować ustawić Roksana jako końcówka mocy i cxn ustawiłem na pre amp to nie było dźwięku. Chciałem zobaczyć ile stracę w takim wydaniu w stereo. Podłączyłem pod wejście jak zalecało @Q21 ustawiłem przycisk "TAPE" I nic.

Nie wiem o co chodzi i jak powinienem ustawić aby roksan grał jako końcówka mocy. Ktoś pomoże? 

P_20231121_144836.jpg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Carmion napisał:

Chciałem spróbować ustawić Roksana jako końcówka mocy i cxn ustawiłem na pre amp to nie było dźwięku. Chciałem zobaczyć ile stracę w takim wydaniu w stereo. Podłączyłem pod wejście jak zalecało @Q21 ustawiłem przycisk "TAPE" I nic.

Nie wiem o co chodzi i jak powinienem ustawić aby roksan grał jako końcówka mocy. Ktoś pomoże?

Masz na tym gnieździe napis 'internally activated', co oznacza że musisz otworzyć obudowę i coś wewnątrz tego roksana przestawić, aby działał jako końcówka mocy. Pozostaje zerknąć do instrukcji obsługi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję że Roksan Caspian M2 zostaje jako końcówka mocy i szukam budżetowego amplitunera AV z pre Amp na fronty. Im dłużej słucham Caspiana to tym bardziej się do niego przekonuję. Lekkość, wokale i kontrola basu jest na bardzo wysokim poziomie. Brat był u mnie na odsłuchu i powiedział również że Caspian gra jakby dwie półki wyżej i że by go w życiu nie sprzedał. 

czy taka amaha rx-v6a będzie wystarczająca? Czy muszę kupić wyższy model aby było rozsądne pre amp? 

Jak Roksan zostaje to arcam jest poza budżetem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maykel napisał:

Ostatnio widziałem na eBay.uk używany avr10 za 700 funtów gdzie ostatecznie poszedł za 750. A teraz jest u nas na olx za 6700 te same zdjęcia co na aukcji eBay. I sprzedawca pisze że nowy. Więc różnie to bywa.

Polacy na audio kombinują od lat :/

Nowy od prywaciarza to nie nowy. Owszem czasem się zdarza import prywatny. Ale to jest inna sprawa.

12 godzin temu, Carmion napisał:

Podłączyłem pod wejście jak zalecało @Q21 ustawiłem przycisk "TAPE" I nic.

Kto tak napisał Q21? Tam trzeba w środku coś zmienić. Ja już nie pamiętam co. Ale TAPE nie wystarczy.

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Podjąłem decyzję że Roksan Caspian M2 zostaje jako końcówka mocy i szukam budżetowego amplitunera AV z pre Amp na fronty. Im dłużej słucham Caspiana to tym bardziej się do niego przekonuję. Lekkość, wokale i kontrola basu jest na bardzo wysokim poziomie. Brat był u mnie na odsłuchu i powiedział również że Caspian gra jakby dwie półki wyżej i że by go w życiu nie sprzedał. 

czy taka amaha rx-v6a będzie wystarczająca? Czy muszę kupić wyższy model aby było rozsądne pre amp? 

Jak Roksan zostaje to arcam jest poza budżetem. 

 

Pytanie co znaczy rozsądne.

W przypadku Yamahy model 1080 czy tam A4A ma lepsze. Ale to już wieksza kasa.

6A ma moim zdaniem i tak przyzwoite.

Mówiłem że Caspian M2 gra na prawde dobrze w swojej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie co znaczy rozsądne.

W przypadku Yamahy model 1080 czy tam A4A ma lepsze. Ale to już wieksza kasa.

6A ma moim zdaniem i tak przyzwoite.

Mówiłem że Caspian M2 gra na prawde dobrze w swojej cenie.

Rozsądnie to tak aby mocno nie zniekształciło brzmienia samego Roksana Caspiana. 

 

Czy różnica będzie znacząca w przypadku podstawowego v6a a pomiędzy a4a? 

Jest jeszcze model a2a. Widzę że też ma pre na fronty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak będzie. Ale skoro to ma być samo pre to nei wiem czy bym dokładał.

Niesyety A4A jest duzo droższa.

A2A to jest V6A w innej obudowie. Tu nie warto.

Mój brat miał kiedyś v6a i zmienił na a6a to różnica w kinie jest dość znacząca. W muzyce również. Tylko że on wykorzystuje 5 kanałów z ampli bez końcówki mocy. 

U mnie będą tylko 3 kanały wykorzystywane bo fronty będzie Caspian zasilał. Czytałem gdzieś że Roksan w formie końcówki mocy ma tryb automatycznego wybudzania i wygaszenia. Więc spory plus. 

 

No nie do końca samo pre. Jeszcze chyba dac jest inny. 

 

Myślę że mając amplituner AV i móc ustawić odcięcie kolumn np. Na 60hz na rzecz subwoofera będzie łatwiej go zgrać z kolumnami w stereo. A rel ht 1003 MK2 powinien sobie też poradzić w stereo. Niestety jak miałem wzmacniacze to nie miałem takich opcji. Więc pewnie dlatego było trudniej zgrać. Więc może subwoofer w stereo takim sposobem będzie miał jakieś zalety. 

 

Czyli wezmę pod uwagę dwa modele v6a i a4a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Carmion napisał:

Mój brat miał kiedyś v6a i zmienił na a6a to różnica w kinie jest dość znacząca. W muzyce również. Tylko że on wykorzystuje 5 kanałów z ampli bez końcówki mocy. 

No tu tak. Od A4a jest przeskok. W A2A nie.

7 minut temu, Carmion napisał:

Czytałem gdzieś że Roksan w formie końcówki mocy ma tryb automatycznego wybudzania i wygaszenia. Więc spory plus. 

Ma sens

7 minut temu, Carmion napisał:

Czyli wezmę pod uwagę dwa modele v6a i a4a. 

Tak jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No tu tak. Od A4a jest przeskok. W A2A nie.

Ma sens

Tak jest.

 

Zrobiłem kalibrację i brzmienie się ułożyło. Jest porządek na scenie. Ale czy przebija roksana? No nie wiem. Jedno jest pewne że arcam radzi sobie super jako all in one.

 

Screenshot_20231122-102731_Messenger_1.jpg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubakk napisał:

Żeby wzmacniacz fajnie grał na końcu , to amplituner musi mieć wypas przedwzmacniacz , jakiś budżetowy amplituner może popsuć. Ale to każdy wie kto czyta amerykańskie fora a/v , po coś są ampli same pre anthem,arcam itd.  by właśnie dokupić zewn. lepsze końcówki

No i mam mętlik w głowie. Arcam avr10/20 czy zostawić Caspiana i kupić Yamahę. Po kalibracji brzmienie arcama mi się bardzo podoba. Jest znacznie czyściej, bass nie zamula no i przede wszystkim po całym mieszkaniu się nie nosi. Arcam brzmi bardziej rozrywkowo i dźwięk jest bardziej oderwany. 

Problem w tym że Caspian i Arcam mi się bardzo podoba. 

Ale mimo wszystko arcam wydaje się rozsądniejszy ponieważ zagra i lepiej w kinie. No i jednak all in one by było. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...