Skocz do zawartości

Amplituner kina arcam AVR 10 czy zagra dobrze w stereo?


Carmion

Recommended Posts

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

 

Tak tylko teoretyzując... (ciekaw jestem opinii)

Jakby to było bez subów, ale w zamian z przodu stały dobre podgłogówki, z dobrym zejściem, jak np. właśnie te MA Gold.

To sądzisz, że...?

 

 

Sądzę, że byłby to spory kompromis. Miałem przez parę dni silver 500 (basu im nie brakuje) w pomieszczeniu 20m.
Dopiero jak przyszedł SVS to zrobił zatrzęsienie, wtedy kiedy trzeba.
Po za tym wychył membran nie dawał by mi spokoju na dłuższą metę. Potrafiło nimi mocno rzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AutoPirat napisał:

Tak tylko teoretyzując... (ciekaw jestem opinii)

Jakby to było bez subów, ale w zamian z przodu stały dobre podgłogówki, z dobrym zejściem, jak np. właśnie te MA Gold.

To sądzisz, że...?

Do stereo wystarczą spokojnie dobre podłogowe kolumny. Okolice 30hz i tak to już jest wystarczająco niski bass. 

Do kina kompletnie nie byłoby sensu ponieważ straciłoby się sygnał LFE. 

Skoro już posiadam suby do kina, które sobie dobrze radzą w stereo i w dodatku mam Diraca który ogarnia mody pomieszczenia. To dla mnie posiadanie podłogowych kolumn jest niepotrzebny.  Bo mogę wykorzystać suby. A dwa suby fajnie działają w stereo pod warunkiem że się nie przesadzi z ustawieniem. 

Gdybym nie miał kina to wziąłbym ma gold 200/300 bez żadnego suba. Tylko że mam Arcama AVR 20 który gra niewiele gorzej w stereo jak sa30 i nadal mam kino tak? Dla mnie to jest duży kompromis na kino/stereo.  Bo tu i tu jest fajny poziom. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Czy podłogówki mogłyby zastąpić sub? Pewnie tak ale ktore?

Nawet jak będą miały odpowiednio duże przetworniki zastanawiałeś się czym to zasilić? Subwoofery mają po kilkaset wat na 1 kanał. Często więcej niż cały amplituner. Dodatkowo mało które schodzą tak nisko. Przypominam, że jesteśmy w dziale "Kino domowe" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

I wykorzystujesz te kilkaset watt?

 

Zapewne nie (w sensie poboru z sieci) ale z jakiegoś powodu SVS SB-3000 który ma 800W schodzi niżej i generuje większe wrażenia w kinie (masa dźwieku, kopnięcie, zejście etc.) niż SVS SB-1000 Pro który ma 325W. W obu przypadkach to dużo więcej niż przeciętny wzmacniacz/końcówka mocy ma na kanał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich liczbach, ten efekt powinien byc - i jest jak piszesz - murowany.

Ja ma suba, ale to pewnie taka larwa mala, niepozorna, w porownaniu z tym o ktorych piszesz.

Mam juz troche wiekowy 2.1 zestaw od LG. Nawet juz chyba nie produkuja. Z takimi malymi glosniczkami na stojakach chudych jak nogi czapli. Jednak w kinie, z tego co pamietam, calkiem przyjemnie sie to prezentuje. Dawno juz jednak nic nie ogladalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie tony potrzebują więcej dB , przyjmijmy 10-30dB względem reszty kolumn , może ktoś policzyć ile wzmacniacz musiałby generować mocy gdyby taki niskotonowiec miał wygenerować bez zniekształceń w kolumnie ;) Średnia głośność ~75dB dla średnich tonów gdzie jest w miarę fajnie na odsłuchu to na niskim byłoby pod 100dB , przy grubszych zejściach 105-110dB - dla 300W wzmaka subowego to mały problem.

Poza tym jak to jest ,że moja 9W lampa na dużych kolumnach miażdżyła basem (reszta pasma lekko przykryta) natomiast na moich mniejszych + sub miazga pozostała ,ale reszta pasma jest klarownie zszyta.

btw wiele topowych zestawów na AudioShow itp. składa się z modułów , w tym subwooferowych z własnym zasilaniem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Brol napisał:

Ja ma suba, ale to pewnie taka larwa mala, niepozorna, w porownaniu z tym o ktorych piszesz.

 

Wbrew pozorom te subwoofery które mam nie są takie duże. Ten mniejszy to kostka o boku ok 35 cm. Na początku byłem nim zachwycony. Fajnie gra w stereo, w kinie w porównaniu do takiej budżetowej Kody (60 czy 80W) robił przeciąg. Za to jak się trochę podgłośni to ten większy potrafi sprawić, że poczujesz efekty kinowe w trzewiach. 

 

16 minut temu, Kubakk napisał:

10-30dB względem reszty kolumn , może ktoś policzyć ile wzmacniacz

Każde +3 dB to moc x 2. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Artur Brol napisał:

Mojego jak czasem wlaczylem, to sie lament podnosil. A to taki budzetowy sub. Mnie jednka wystarczal.

 

A to akurat nie problem nawet ze słabym subem. Akustyka pomieszczenia powoduje, że często za dobry bas uznajemy jego dużą ilość w konkretnej częstotliwości przy absolutnym braku kilku innych. Fale stojące, mody pomieszczenia, strzałki, węzły itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, przemeklbn napisał:

Ja bym tą górę w goldach nazwał 'aksamitną' skoro już odnosimy się w dyskusji do tekstyliów (koc 🙂) Szczegółowa, ale zupełnie nie kłująca, delikatna, ale nie w takim sensie, że czegoś w niej brakuje i chcielibyśmy ją bardziej eksponować.

@Carmionjestem ciekawy jak odczujesz różnicę w całości, gdy również centralny wymienisz.

No ładne ładne to określenie.

Aksamitna niech będzie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam u siebie ma gold 100 i drugiego rela. W kinie ogromny progres. Jest znacząco czyściej i pomieszczenie równo napełnione basem. A w stereo również wszystko na plus. Ale bez kalibracji dirac takiego efektu bym nie uzyskał. Bo mam dość duże mody na 30-50hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...