Skocz do zawartości

Amplituner kina arcam AVR 10 czy zagra dobrze w stereo?


Carmion

Recommended Posts

Witam, posiadam Roksana Caspian M2 z Cambridge cxn V2.

Kolumny - pylon diamond 28 ( by zostały) 

metraż 21m2+ korytarz 9m2. Wysokość ok 278cm. Dość dobrze ogarnięty akustycznie ( panele za kolumnami i na tylnej ścianie) 

Jednak się zastanawiam nad zrobieniem kina domowego 5.1 ( sufitowe nie wchodzą w grę) zacząłem częściej oglądać filmy i brakuję mi trochę przestrzenności. Jestem w stanie zrezygnować trochę z jakości w stereo. Ponieważ całkiem spoko grało u mnie Yamaha RN 602. Chociaż w porównaniu do rokansa to dość spora różnica. Ale jak miałbym kino to mógłbym to przełknąć. 

Głównie zależy mi też nad all in one. Więc zacząłem rozważać arcama sa30. Bo obsługując tv trochę wkurza używaniem 3 pilotów. 

Ale skoro Arcamy AVR 10 podobno grają dobrze w stereo to może warto iść w tym kierunku? Celowo piszę o AVR 10 bo mogę kupić w dość dobrej cenie. Na konsoli nie gram więc lepsze HDMI nie jest dla mnie konieczne i niewarte w moim przypadku takiej dużej dopłaty. 

 

co do kina to już dokupiłem frontowy monitor audio bronze 6g. Bo po taniości się trafiło. Na tył też by poszły małe bronzy np. FX.Zależy mi aby nie były głębokie bo mam mało miejsca. Do tego wziąłbym sub rel ht 1003/1205. Nie chcę rela z serii t. Bo miałem już T9i i uważam że w filmach jak testowałem u brata to radził sobie gorzej niż seria ht. Ale w muzyce znacznie lepiej. Tylko że ja w stereo i tak bym używał tylko 2.0 bo jestem w zupełności zadowolony z basu z samych kolumn. No i niestety najniższe częstotliwości w muzyce mocno nosiło się po sąsiadach czego wolałbym uniknąć. Zależy mi też aby subwoofer nie był duży więc seria ht byłaby spoko. Lub nawet z monitora Audio jakiś subwoofer. Lub bowers. Wszystko zależy od ceny w jakiej udałoby się kupić. 

 

Celowo napisałem o rozbudowę o monitor audio bronze bo nie chcę wydawać nie wiadomo ile pieniędzy. W kinie oczekuję aby było trochę przestrzennie i z efektami. W większości i tak oglądam na netflix/disney. 

 

No i teraz pytanie. Czy taki Arcam AVR 10 gra znacznie gorzej w stereo niż arcam sa30?  Nie chcę się bawić w amplitunery kina+ końcówki mocy. Czy taki zestaw ogólnie ma sens aby pogodzić stereo i kino? 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, do Caspiana będzie bardzo daleko, ale sam Arcam zagra nieźle w stereo, jak na ampli KD. Może warto rozważyć jednak dzielonkę i niedrogi amplituner dokupić do zestawu? Nie tracisz nic w stereo, w KD możesz używać Caspiana jako końcówki. Reszta planu, tj Bronze FX i REL HT już bardzo fajna :) Odezwij się w razie czego, damy fajny rabat na komplet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, do Caspiana będzie bardzo daleko, ale sam Arcam zagra nieźle w stereo, jak na ampli KD. Może warto rozważyć jednak dzielonkę i niedrogi amplituner dokupić do zestawu? Nie tracisz nic w stereo, w KD możesz używać Caspiana jako końcówki. Reszta planu, tj Bronze FX i REL HT już bardzo fajna :) Odezwij się w razie czego, damy fajny rabat na komplet. 

Tak, tylko że roksan nie będzie się uruchamiał razem z amplitunerem kd. Nie ma Tiggera.  A ja chciałem mieć all in one. Tak jak pisałem że jestem w stanie zrezygnować trochę ze stereo, ale skoro ma być to aż taka przepaść to jeszcze się zastanowię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Zawsze możesz wziąć AVR10 teraz i porównać bezpośrednio :) 

A jak Arcam AVR 10 wypadnie na tle Yamaha rx-a6a?

Jeżeli bym się zdecydował żeby Roksana zostawić to na jaki amplituner miałbym zwrócić uwagę? Aby posiadał dość dobry dac i działał dobrze jako pre-amp zbytnio nie degradował brzmienie Roksana? Wtedy rozumiem że na Roksanie głośność bym musiał ustawić na maksa i sterował bym wtedy amplitunerem AV? Np. marki Denon 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego mógłbym zostawić Roksana i kupić "ciepło grający" amplituner do kina. Teraz i tak muszę operować kilkoma pilotami więc pod względem wygody za wiele by się nie zmieniło.

Za rozsądny amplituner posiadający średniej jakości pre amp zapewne też będzie trzeba wydać i te najtańsze zapewne się nie będą nadawać.

Pod które wejście miałbym podłączyć amplituner AV do Roksana aby regulować głośnością tylko w amp AV?

ROKSAN-CASPIAN-M2-TYL.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Pod power amp input :) 
Warto będzie potestować, ale moim zdaniem jakiś średniej klasy amplituner KD będzie okej, zależnie od tego, ile byś wymagał od tego kina. 

Czego bym wymagał? Aby w stereo mocno nie zniekształciło się brzmienie w porównaniu do połączenia z cxn. Jeżeli uda się uzyskać podobny efekt w stereo i mieć naraz kino to byłbym bardzo zadowolony. 

A kino? W 5.1? Będzie to podstawowe kino więc nie oczekuję nie wiadomo czego. Większy nacisk kładę na stereo. Ale chciałbym mieć nieco przestrzenności w filmach. 

Centralny bronze, tyły bronze. Zdaję sobie sprawę że kolumny będą dość słabe. Więc dużo wymagać nie mogę. Gdybym zostawił Roksana to raptem do napędzenia przez amp AVR robią się tylko 3 kanały. Także za dużo roboty by amplituner nie miał. 

Subwoofer to raczej będzie Bowers asw 610 lub Dali. Wychodzi najkorzystniej cenowo. Bardzo mi zależy aby też rozmiarowo były jak najmniejsze przez co suby z bass reflex omijam. 

Dużo zależy od tego na jaki amplituner AVR bym musiał zwrócić uwagę aby to dość dobrze zagrało w stereo z samym roksanem i w kinie. Bardzo poproszę o jakieś propozycję. Musi być w nim Tidal connect. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zagra to dobrze w stereo. Ale nie będzie to poziom Caspiana z Pylonami. Po prostu.

Dnia 12.11.2023 o 21:47, Carmion napisał:

No i teraz pytanie. Czy taki Arcam AVR 10 gra znacznie gorzej w stereo niż arcam sa30?  Nie chcę się bawić w amplitunery kina+ końcówki mocy. Czy taki zestaw ogólnie ma sens aby pogodzić stereo i kino? 

Sa30 to klasa G. Gra inaczej cicho. Taki układ ma dopiero AVR30/31

17 godzin temu, Carmion napisał:

A jak Arcam AVR 10 wypadnie na tle Yamaha rx-a6a?

Yamaha bardziej rozdzielcza. Jasniejsza. Szybsza. Ale Arcam potęzniejszy, nasycony.

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Na upartego mógłbym kupić Arcam AVR 10 I podpiąć do niego Roksan Caspian m2

A z czasem dokupić subwoofer i tyły. 

No tak :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem zagra to dobrze w stereo. Ale nie będzie to poziom Caspiana z Pylonami. Po prostu.

Sa30 to klasa G. Gra inaczej cicho. Taki układ ma dopiero AVR30/31

Yamaha bardziej rozdzielcza. Jasniejsza. Szybsza. Ale Arcam potęzniejszy, nasycony.

No tak :)

 

Załóżmy że roksan zostanie. 

 

Ale poproszę o jakieś tańsze propozycję amplitunera AV z dość dobrym pre-amp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Denon X3700/3800 bo na niego są czesto promocję teraz,

Yamaha 6A, ma chodź na pewno troszkę słabszej jakości. Onkyo 7100

 

Granie yamahy w amplitunerze kina mi nie podchodzi. Co prawda w filmach mi się podoba ale w stereo już nie. Wolę cieplejsze klimaty. 

Zastanawiam się nad tym demonem x3700 i zostawić Roksana do stereo. Myślę ile stracę w stereo jak roskan by grał jako końcówka mocy. Oczywiście w porównaniu do Cambridge cxn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Carmion napisał:

Granie yamahy w amplitunerze kina mi nie podchodzi. Co prawda w filmach mi się podoba ale w stereo już nie. Wolę cieplejsze klimaty. 

Zastanawiam się nad tym demonem x3700 i zostawić Roksana do stereo. Myślę ile stracę w stereo jak roskan by grał jako końcówka mocy. Oczywiście w porównaniu do Cambridge cxn.

Dlatego będzie końcówka :) Co ma wtedy brzmienie Yamahy do tego :P

No na pewno trochę się straci ale zyska się na kinie.

10 godzin temu, PanKlor napisał:

To ma sens jak go kupisz za ~3k ale takich ofert nie ma. Możesz kupić za 3,5-4k używanego x3700 albo za 4k nowego X3800 z Amazona. 

Zgadzam się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak: 

zestaw kolumn mam już wybrany 

  • fronty - pylon diamond 28
  • centralny monitor audio bronze 5g
  • na tył  -  q acoustics 3010 ( miały być 3020 ale ostatecznie zdecydowałem się na mniejszy model bo będą stały bardzo blisko) 
  • subwoofer - rel ht 1003 mk2 

 

Amplituner prawdopodobnie będzie Arcam avr 10

Nie wiem co zrobię z roksanem caspianem, bo zależy mi aby było all in one. No i niestety jakbym miał postawić roksana, arcama avr 10 i centralny na komodzie to by było wszystko ściśnięte. Zastanawiam się czy solo arcam 10 by wystarczył do stereo i w porównaniu do roksana czy to by była taka mocna przepaść. Cenowo wychodzi to dla mnie najkorzystniej z solo arcam avr 10 i z  rel ht 1003 mk2 mógłbym się pobawić w stereo. Ustawiając np. odcięcie kolumn na 60hz, co by trochę odciążyło amplituner w stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MASX napisał:

Ale wiesz, że Caspiana musisz rozebrać, żeby przełączyć go w tryb końcówki mocy. Nie pamiętam jak dokładnie ta czynność wygląda bo odpuściłem temat tego wzmacniacza i kupiłem AVR10, żeby mieć AIO.

I jak jesteś zadowolony w trybie stereo z samym arcamem avr10? Mi też zależy nad all in one. Dużo gorzej gra w stereo od klasycznego wzmacniacza stereo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MASX napisał:

Nieee mam porównania do wzmacniacza stereo. Gra dla mnie bardzo dobrze.

Jutro będę porównywał roksana caspiana M2 z cxn kontra arcam sa30. 

Ogólnie już kupiłem wszystko oprócz amplitunera. No i jednak na tył padło q3020 razem z dedykowanymi uchwytami ściennymi. 

  

Ale głównie zależy mi na all in one. Nie chcę mieć 3 pilotów do obsługi TV i każdy od czegoś innego. A skoro all in one z HDMI jest ograniczony pod względem stereo dlatego pomysł nad kinem domowym. Jak Arcam AVR 10 słabo zagra w stereo to z czasem pomyśle nad jakąś końcówką mocy z Tigger aby była wygoda użytkowania. Bo już z kina się nie wycofam bo wszystko oprócz amplitunera kupione 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carmion napisał:

Nie chcę mieć 3 pilotów do obsługi TV i każdy od czegoś innego.

To może pilot uniwersalny? 

Ja zainwestowałem w Sofabton U2 i jestem bardzo zadowolony. Obsługuje mi TV Philipsa, CD Marantza, switch optyczny, wentylator podłogowy i różne wzmacniacze, jakie akurat w domu się pojawiają.

Dość bogata baza z pilotami oryginalnymi. Jeśli czegoś nie ma to ma opcję uczenia się od pilotów oryginalnych. U mnie bez problemów działał z Synthesis Roma, Atoll SDA200, UR Unico Due, MF M5SI i RZ50.

Jeśli nie masz oryginalnego pilota to support stara się ten problem rozwiązać. Mam w tej chwili Quadrala Aurum A8 w domu, do którego pilota trzeba oddzielnie dokupić. W bazie nie było żadnego Quadrala, ale po 48 godzinach od zgłoszenia support znalazł pilota do Aurum A3. Nie jest idealnie w tym przypadku, ale włączenie, głośność, balans czy siłę podświetlenia ekranu mogę już realizować zdalnie. Muszę jeszcze poćwiczyć czy uda mi się osiągnąć pełne sterowanie wejściami, ale na razie mi to tak bardzo nie jest potrzebne. Najważniejsze, że regulacja głośności działa. 

Można przypisywać klawisze jednych urządzeń dla innych (pod TV mam ustawione, że głośność reguluje na wzmacniaczu). 

Można ustawiać makra - jeden przycisk i sekwencja komend - np. włączenie TV wysyła również sygnał do uruchomienia wzmacniacza, switcha optycznego i ustawienie go na konkretnym porcie. 

Jeśli chodzi o Twoją konfigurację to do Arcamów, które bierzesz pod uwagę są od razu w aplikacji do programowania. Jeśli chodzi o Roksana to są kody do Attessy. Nie wiem na ile to zgodne z Caspianem, ale jak masz oryginalnego pilota IR to spokojnie możesz go sobie sklonować. 

Gorzej z pilotami BT, tu jest baza głównie dla telewizorów i przystawek multimedialnych. Do WiiMa nie udało się zorganizować i musiałem dokupić. 

Także zupełnie idealnie nie jest, ale myślę, że jesteś w stanie zastąpić swoje piloty tym jednym.

 

Szkoda tracić na jakości dźwięku, gdy rozwiązanie jest dostępne w tej chwili poniżej 300PLN na Allegro.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...