Skocz do zawartości

Amplituner kina arcam AVR 10 czy zagra dobrze w stereo?


Carmion

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Chyba nie załapałem do końca :P

 

AAAAAA

Żeby jednocześnie mieć podłączone przewody z wzmacniacza i amplitunera? I je tylko gasić? Nie to nie rób tak.

 

czemu  ? kiedyś tak puściłem z onkyo 676 na 2 strefie do wzmaka yamahy ;) 

to w takim razie jak wzmacniacz zewn. może służyć za końcówkę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że tak czy siak dokupie z czasem końcówkę mocy Roksan Caspian. Bardzo dobrze się łączy z pylonami diamond. W dodatku Arcam ma diraca. Jest to solidny sprzęt i chyba najlepszy wzmacniacz jaki słuchałem. ( Pod mój gust) może dla wymagających kolumn jest za słaby. Ale z pylonmi robi co chcę. 

Nasycone wokale, delikatna, czytelna góra wciąga. Jest to takie potulne granie które naprawdę odpręża. Im dłużej słucham tym bardziej go doceniam. A np. Cambridge azur 851a na początku był efekt wow. Bo naprawdę gra mocno szczegółowo ale nie ma tej melodyjności i słuchanie nie jest takie przyjemne na dłuższą metę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
7 minut temu, PanKlor napisał:

Mierzyłeś ile dają te pułapki albo jak wyglądają niskie tony po tych wszystkich zabiegach? 

Pułapki same w sobie niewiele dały. Najwięcej dały panele za kolumnami i na ścianie. Z basem od 60hz w dół praktycznie nic się nie poprawiło. Ale tu dirac dużo daję. Za to ogólnie pogłos został zlikwidowany i słucha się znacznie przyjemniej. Dla mnie na tylnej ścianie panele z wełny to podstawa bo najwięcej poprawiły.

Myślałem jeszcze nad 4 panelami na suficie ale dałem spokój bo to jednak jest "salon" no i jest wystarczająco dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Carmion napisał:

Najwięcej dały panele za kolumnami i na ścianie.

Dalej mówimy o niskich tonach?! 

2 minuty temu, Carmion napisał:

Z basem od 60hz w dół praktycznie nic się nie poprawiło.

No właśnie. 

 

3 minuty temu, Carmion napisał:

Za to ogólnie pogłos został zlikwidowany i słucha się znacznie przyjemniej. Dla mnie na tylnej ścianie panele z wełny to podstawa bo najwięcej poprawiły.

Najważniejsze, że jesteś zadowolony. A co do tych niskich tonów to aż się prosi o drugi subwoofer gdzies koło kanapy, gniazdko już jest 😉

4 minuty temu, Carmion napisał:

Myślałem jeszcze nad 4 panelami na suficie ale dałem spokój bo to jednak jest "salon" no i jest wystarczająco dobrze. 

Wiadomo powierzchnia mieszkalna to zawsze jakiś kompromis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Dalej mówimy o niskich tonach?! 

Niee, tu już mi chodziło o całokształt. 

 

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Najważniejsze, że jesteś zadowolony. A co do tych niskich tonów to aż się prosi o drugi subwoofer gdzies koło kanapy, gniazdko już jest 😉

W kinie sobie radzi aż nadto. Chodzi mi o stereo. A nie jestem zwolennikiem subwoofera w stereo :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dnia 7.02.2024 o 09:41, Carmion napisał:

Nie widziałem wiadomości. Ogólnie dobrze, jak za te pieniądze to fajny głośnik. 

Ale wymieniłem na diamonda centralny. 

Spoko,   dzięki za odpowiedź 👍,  ja używam centralego Tannoy LCR ale jest on trochę za duży gabarytowo do mojego zestawu  (chociaż gra dobrze) I szukam coś mniejszego. Fronty mam MA Silver 200 i dlatego rozglądam się za czymś z  MA i chyba będzie to MA Silver C150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
57 minut temu, Wojtek77 napisał:

Spoko,   dzięki za odpowiedź 👍,  ja używam centralego Tannoy LCR ale jest on trochę za duży gabarytowo do mojego zestawu  (chociaż gra dobrze) I szukam coś mniejszego. Fronty mam MA Silver 200 i dlatego rozglądam się za czymś z  MA i chyba będzie to MA Silver C150.

Miałem na testy niedawno MA gold c250 razem z ma gold 100 to różnica w filmach była spora. Minus że to dość spory głośnik... Jeżeli mowa o centralnym. 

Nie taka jak przejscie z ma bronze centralny na pylon diamond centralny. 

 

Miałem pomysł na zakup drugiego rela ht 1003 mk2 i ma gold 100. Lecz niestety jak zgrałem fronty z subami to w innych pomieszczeniach mocno bass się przenosił. Do mieszkania w bloku nie przejdzie. 

Dlatego po sprzedaży Pylon diamond 28 przechodzę na ma gold 200. Do stereo wole bez suba słuchać.

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Carmion napisał:

Dlatego po sprzedaży Pylon diamond 28 przechodzę na ma gold 200. Do stereo wole bez suba słuchać.

Czemu sprzedajesz Pylon diamondy ? Wielu mówiło ,że to polski high end ;) 

Słuchałem paru pylonów , fanem nie zostałem , obudowy robią TOP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kubakk napisał:

Czemu sprzedajesz Pylon diamondy ? Wielu mówiło ,że to polski high end ;) 

Słuchałem paru pylonów , fanem nie zostałem , obudowy robią TOP

Dlatego że testowałem u siebie ma gold 100 i poza niedostatkiem basu ( wiadomo monitory) oraz centralny z serii gold to po prostu  diamond nie miał podejścia. Diamond w porównaniu do ma gold to po prostu sypie górą jakby w ślepo. A u Ma gold jest mniej góry ale ma swoje miejsce za każdym razem. Oraz realniejsze wokale są po stronie ma gold. Diamond gra jakby trochę spod koca. Nie twierdzę że to złe kolumny bo za te pieniądze to nadal bardzo dobry wybór.  Ale po prostu serce skradły mi ma gold. Dla mnie różnica jest bardzo duża i dlatego chcę zmiany ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Carmion napisał:

Miałem na testy niedawno MA gold c250 razem z ma gold 100 to różnica w filmach była spora. Minus że to dość spory głośnik... Jeżeli mowa o centralnym.

Apropos rozmiaru, w moim przypadku, gdy ze trzy lata temu kupiłem ten MA gold c250 żona i podstawiłem go pod naszym ówczesnym TV 55'', żona kazała natychmiast wymieniać telewizor na większy, bo cyt.`ten głośnik wygląda idiotycznie przy tak małym telewizorze`. Po zmianie na 75'' już proporcje są ok i nic nie razi. Swoją drogą starsze serie gold miały jeszcze większy centralny.

Natomiast co do samego dźwięku, zdecydowanie warto go kupić juz dla samych dialogów. Wokale w dialogach brzmią 'pełnie' i szczegółowo. Oczywiście, żeby z niego wycisnąć co potrafi, dobrze mieć kanał centralny odpowiednio wzmocniony. Przykładowo zasilany z wbudowanego wzmacniacza x4700h grał fajnie, ale dopiero po podpięciu pod zewnętrzną końcówkę zagrał tak jak powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamondy 28 się sprzedały. 

Ostatecznie zamówiłem gold 100 I drugiego rela HT 1003 MK2

Będę musiał się pobawić w stereo żeby dobrze zgrać. Bo w kinie co dwa rele robiły to szybko zatęskniłem za drugim subem. 

Najlepiej by było gold 200 i drugi sub lecz niestety nie ten budżet. Ale tak czy siak w stereo lepsze granie udało mi się uzyskać z ma gold 100 I 2 suby niż solo Pylon diamond 28 z 1x subem grało dla mnie gorzej niż bez suba. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Jak dajesz 2 suby to MA gold 100 wystarczy , będziesz mieć eleganckie średnie-wysokie , dobrze zgrany sub da lepszą jakość niż byś miał z MA gold 200.

A co teraz z centralem ? ;) 

Centralny zostaję diamond. Jeżeli sprzedam to będę myślał nad ma gold 250 5g

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2023 o 12:27, Carmion napisał:

Najwięcej dały panele za kolumnami i na ścianie

Dnia 12.12.2023 o 12:27, Carmion napisał:

Dla mnie na tylnej ścianie panele z wełny to podstawa bo najwięcej poprawiły.

Powoli zaczynam rozglądać się / szukać różnych estetycznych rozwiązań...

Za kolumnami masz bardzo twardy / kruchy materiał, czyli szkło, to pewnie stąd duża poprawa. A na ścianach podobno obowiązkowo muszą być pułapki. 

Ta wełna za głośnikami, to samoróbka, czy gotowiec?

 

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Sprzedaż. I myśl. Dobrze że Pylon jest tak rozchwytywany u nas to szybko idzie sprzedać uzywane. :)

Gold C250 tez miałes co nie? Dobrze pamiętam?  Jest różnica?

Miałem, w kinie różnica była jeszcze większa. Ale podjąłem decyzję że jak sprzedam centralny pylona to wtedy zamówię. Zależało mi głównie na poprawie w stereo. A na ma Gold 100 I 2x rel było znacznie lepiej. Pod każdym aspektem. Bo gdy wróciłem do diamond 28 to nie chciałem już niczego słuchać bo tak mnie drażniły wysokie tony i wydawało mi się jakby grały przez koc. Takie próbowanie czarowania na siłę. A na ma Gold jest wysoka jakość i lekkość w tym dźwięku. No po prostu lubię te kolumny. Miałem spory problem bo równie dobre wrażenie zrobiły na mnie elac vela. 

 

50 minut temu, AutoPirat napisał:

Ta wełna za głośnikami, to samoróbka, czy gotowiec?

Z własnej roboty wełna to isover pt 80. W rogach też mam pułapki basowe ale wątpię że coś działa na poniżej 60hz. Inwestycja w akustykę daje bardzo wiele 😉 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...