Skocz do zawartości

CD


ADAM7

Recommended Posts

Po około roku kompletowania sprzętu wydaje mi się że w miarę możliwości osiągnąłem wymarzony cel. Obecnie posiadam wzmak MF 6 msi , kolumny audiovektor R3 signature no i właśnie wspomniany w tytule odtwarzacz cd, yamaha 1000. Słucham wyłącznie płyt . Zastawiam się czy wymiana odtwarzacza wniesie jakieś pozytywne zmiany. Czego obecnie mi brakuje? Dobre pytanie, które sobie sam zadaje. Wydaje mi się że wszystko gra ok, ale czy może być lepiej? Lepsza rozdzielczość, ciut więcej góry? Dźwięk bardziej przestrzenny? Czy to zapewni zmiana odtwarzacza? Jakby komuś przyszło cokolwiek do głowy lub zna odpowiedz na moje pytania proszę o sugestie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adamie.

40 minut temu, ADAM7 napisał:

Wydaje mi się że wszystko gra ok, ale czy może być lepiej?

Adamie, świetne pytanie. Ono dotyczy mnie i 99% nas na tym forum. Czuj się jak w domu. 
 

 

42 minuty temu, ADAM7 napisał:

Czy to zapewni zmiana odtwarzacza?

Cierpliwości, pojawią się i inne sugestie.

Ja od siebie zacznę i jeśli 

43 minuty temu, ADAM7 napisał:

Lepsza rozdzielczość, ciut więcej góry?

Kolumny do wymiany, absolutnie i bez dwóch zdań.

pozdro

Adam😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ADAM7 napisał:

Proponujesz wywalić serce całego mojego systemu

A kto mówił, że audiofilem być to łatwe i proste. Dziś jest zaskoczenie, jutro przyjdzie wyparcie, ale za jakiś czas przyjdzie i akceptacja. 

Proponuję to, co i mnie pomogło. Braki w rozdzielczości, hehe jakbym to „wczoraj” u siebie słyszał. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ADAM7 napisał:

Po około roku kompletowania sprzętu wydaje mi się że w miarę możliwości osiągnąłem wymarzony cel. Obecnie posiadam wzmak MF 6 msi , kolumny audiovektor R3 signature no i właśnie wspomniany w tytule odtwarzacz cd, yamaha 1000.

Tak, wymiana odtwarzacza na lepszy przyniesie przyrost jakości. Na pewno nie porównywalny z wymianą kolumn czy nawet wzmacniacza, ale jednak. Możesz tez poeksperymentować z dodaniem DACa i wtedy zostawić jamaszkę jako transport, bo chyba więcej na rynku jest daków niż cedeków. Plus na rynku wtórnym zakup dac wydaje się bezpieczniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaw0001 napisał:

To może być ciężko o detal. Pogłosy temu nie służą. Niestety

Dzięki, że to napisałeś.

Po mojemu, „pogłos” to hałas. A gdy jest za duży, to bardzo trudno cokolwiek przyjemnego z brzmienia wyłuskać.

Gdy trzy osoby siedzące przy stole jednocześnie mówią, to ja wstaję i odchodzę, ponieważ nie tylko nie rozumiem o co im chodzi, ale i zaczyna boleć mnie głowa. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno zmiana CD da jakieś efekty, ale ciężko określić jak duże :) Nie napisałeś ile chciałbyś wydać, więc podrzucę kilka opcji z różnych budżetów. Na pewno spojrzałbym na opcje od Musical Fidelity, nie tylko zagrają bardzo dobrze, ale i będą pasować designem do Twojego wzmacniacza. Taniej, raczej jako skok w bok w kierunku innej barwy jest M3scd, a drożej, w kierunku barwy i lepszej detaliczności jest M6scd :) Warto też przemyśleć Primare CD35, chociaż to już bardzo duży wydatek. Fajne, naturalne granie zaserwuje również Cyrus CDi-XR :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...