Skocz do zawartości

Dobór kolumn do Yamaha A-S701


goblinos

Recommended Posts

Cześć wszystkim
Udało mi się w dobrej cenie kupić wzmacniacz Yamaha A-S801, teraz szukam do niego kolumn.
Pomóżcie proszę, bo mi już mózg nie wyrabia. Przeczytałem już dziesiątki wątków i kolumnach dobrze współgrających z tą Yamahą i mam już mętlik, chociaż wyłuskałem jakie typy się powtarzają:
- Audio Academy Hyperion (nie wiem czy tylko IV czy starsze konstrukcje też wchodzą w grę)
- Dali Zenzor \ Oberon 7 
- Heco Aurora 700 \ 900
- Pylon Audio Sapphire 25 \ Pearl 27
- Indiana Line Diva\Tesi
- Melodika BL40 mk3  
- Dynavoice DF-6\8
- Kef Q750 

A może lepiej podstawkowe?

 

Pomieszczenie wygląda następująco:

kuchniasalon.jpg.1373132d9ff6751e5bda65996f95c72d.jpg

 

- Źródłem będzie głownie system streamingowy (Digione podłączone cyfrowo do DAC'a Yamahy lub Rotel RDG-1520) i odtwarzacz CD.
- Dźwięki wychodzące z głośników będzie różnorakie - rock progresywny, muzyka akustyczna, blues, jazz. Uwielbiam brzemienie gitary basowej Marcusa Millera, gitarowe zabawy w stylu Wischbone Ash, solówki Steve Rothery'ego czy trąbkę Chucka Mangione. 
- kolumny mogą być nowe jak i używane
- budżet bliżej nie określony, zakładam 2.5-4k PLN
- nie muszę kupić sprzętu od razu, jestem cierpliwy, mogę czekać na okazję :)


Oczekuję przestrzennego, ciepłego i dynamicznego brzemienia. Muzyki często słucham cicho, robiąc coś międzyczasie i rozmawiając z kimś lub jako tło do czytania książek, chyba że jestem sam w domu, wtedy słucham głośno :)
Chciałbym ograniczyć wybór do 2-3 typów i szukać ich gdzieś w okolicy, żeby móc ich odsłuchać. Ewentualnie wysyłkowo wypożyczyć nowy sprzęt na próbę, chociaż bardziej skłaniałbym się do kolumn używanych.

 

Będę wdzięczny za jakieś porady :)

Dzięki

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model As 801 i 701 tak do uściślenia to praktycznie to samo. Bo oba się pojawiły.

Może poza Tesi , Nova Diva jest fajna to o niej myslałeś? Oraz Poza BL40 Które też sa fajne. to pozostałe delikatnie wysuwają się do przodu.

Ale wszystkie modele sa godne zestawienia i polecenia.

Jesli szukasz informacji w stylu wez to i to. To nie tak to działa. Bo po to są odsłuchy. Byłeś na jakims?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę pomieszczenie, możesz zastosować tak kolumny podłogowe, jak i dobre monitory. Zacznę od monitorów, bo do Twojego systemu idealnie pasowałyby duńskie Buchardt P300. Wiem, że to niestety znacznie ponad budżet, ale efekt końcowy może Cię naprawdę miło zaskoczyć. Zresztą zawsze z ceną możemy coś dobrego zrobić. Drugą propozycją monitorów jest Dynaudio Emi 20. Natomiast wracając do podłogówek, to spójrz koniecznie na Pylon Audio Sapphire 25, koniecznie na Q Acoustics 3050 oraz na Polk Audio Elite ES55. Każda z powyższych kolumn bardzo fajnie sprawdzi się w połączeniu ze wzmacniaczem Yamaha.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Model As 801 i 701 tak do uściślenia to praktycznie to samo. Bo oba się pojawiły.

 

Przepraszam, ale popełniłem błąd w wątku. Kupiłem AS701 i do niego szukam kolumn. Teraz mam BW603s2 (z Rotelem 980BX) i z Yamahą nie grają zbyt dobrze. 

Na pewno jak gdzieś w okolicy będzie IL Diva pojadę na odsłuch.

Podobnie mam oko na te Pylony.

Odnośnie monitorów to mam jakiś wewnętrzny opór do nich, obawiam się, że tego dźwięku będzie za mało w pomieszczeniu 32m2. Najchętniej bym ich posłuchał na miejscu i wtedy ocenił. O Dynaudio Emi 20 czytałem dużo dobrego, jak się coś trafi w okolicy to na pewno się wybiorę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AudioTube napisał:

Twoje pomieszczenie odsłuchowe to 4x4mtr/rysunek
 

No właśnie tego nie wiedziałem jaką wielkość pomieszczenia brak pod uwagę, bo te moje 16m2 to chyba inne niż 16m2 w zamkniętym pokoju?

Powinienem  w takim razie szukać kolumn do powierzchni 16m2? Skoro tak, to chyba nie ma sensu kupować dużych podłogówek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, goblinos napisał:

Powinienem  w takim razie szukać kolumn do powierzchni 16m2

Zachęcam byś tego aspektu/powierzchnia nigdy/przenigdy nie brał pod uwagę. 
Weź pod uwagę: design, ponieważ będziesz z tym „żył” długo, tak jak z dziewuchą, żoną itp.

Miejsce na kolumny/ja mam ponad 1 mtr kw do dyspozycji.

Brzmienie, sprawdź je u siebie, nigdy w salonie.

I kupuj portfelem, a najlepiej odejmij od ceny 1000 zł i za to będziesz miał na 6-8 dobrych koncertów Live. 

Pozdro

Adam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AudioTube napisał:

Zachęcam byś tego aspektu/powierzchnia nigdy/przenigdy nie brał pod uwagę. 
Weź pod uwagę: design, ponieważ będziesz z tym „żył” długo, tak jak z dziewuchą, żoną itp.

 

Szczerze mówiąc do designu raczej nie przywiązuje aż tak uwagi. Sprzęt ma dobrze grać, a nie wyglądać :)

Mam w okolicy możliwość odsłuchu Heco MS900, Pylon Audio Sapphire 31 i monitorki Heco Celan Revolution 3. Od tego chyba zacznę

Z wymagań które stawiam to również, żeby kolumny nie musiały być zbyt mocno odsunięte od ściany (więc EMIT chyba odpadają) i żeby dało się cicho słuchać muzyki bez degradacji dźwięku (jak w przypadku BW603)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, goblinos napisał:

Sprzęt ma dobrze grać

Mam takie samo podejście. Czy dopuszczasz zastosowanie kolumn aktywnych?

15 godzin temu, goblinos napisał:

żeby kolumny nie musiały być zbyt mocno odsunięte od ściany

Nie muszą. To mit, jeden z kilku.

15 godzin temu, goblinos napisał:

żeby dało się cicho słuchać muzyki bez degradacji dźwięku

Jeśli cicho to około 35db z 2 metrów, to się nie da. Przykro mi.

15 godzin temu, goblinos napisał:

Mam w okolicy możliwość odsłuchu Heco MS900, Pylon Audio Sapphire 31 i monitorki Heco Celan Revolution 3. Od tego chyba zacznę

Przytargaj je i jak najdłużej możesz posłuchaj muzyki. Kilkadziesiąt godzin/80-100 powinno już dać pewne wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2023 o 08:37, Kraft napisał:

Twoja prawda. U mnie to zestawienie gra świetnie. Naprawdę. 

Ale właśnie o to chodzi. Znowu nie dostrzegasz całości. Ty masz klapki jak oczach jak konie na Krakowskim rynku.

blinkers-1303771_960_720.jpg.b4ffa6cbe7ab0e97a6c5908f3bfbc643.jpg

Pisze Ci kolega wyżej że według niego to nie gra dobrze. Takie komentarze się pojawiają cykliczne na tym forum. TopHiFi tez o tym kiedyś wspomniało. Pewnie tego piszącego kolegi już tam nie ma.

Ale, nie. Najważniejsze to dac uwagę do mnie?

Poza tym u Ciebie to nie ma znaczenia bo każdy wzmak brzmi tak samo. Litości.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2023 o 22:54, goblinos napisał:

Szczerze mówiąc do designu raczej nie przywiązuje aż tak uwagi. Sprzęt ma dobrze grać, a nie wyglądać :)

Mam w okolicy możliwość odsłuchu Heco MS900, Pylon Audio Sapphire 31 i monitorki Heco Celan Revolution 3. Od tego chyba zacznę

Z wymagań które stawiam to również, żeby kolumny nie musiały być zbyt mocno odsunięte od ściany (więc EMIT chyba odpadają) i żeby dało się cicho słuchać muzyki bez degradacji dźwięku (jak w przypadku BW603)

Cześć

Dorzuć do tej listy nasz najnowszy produkt, czyli Indiana Line DIVA 5 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-diva-5.html

Graliśmy już w tym roku na Audio Show. Wielu się podobało, więc może być to naprawdę dobry kierunek :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...