Skocz do zawartości

Salon z kuchnią w prostokącie.


Pitt39

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
12 minut temu, AudioTube napisał:

Czy w ogóle jest to możliwe?

Trzeba koncentrować się na pozytywnych stronach tego co się ma, a nie na tym czego nie posiada, a bardzo by się chciało... guma ludzkich oczekiwań  nie może być nadmiernie naciągnięta- i nieważne co się pod pojęciem oczekiwań kryje - gdyż doświadczenie poznawcze, będzie zasnute mgłą niezadowolenia, że przecież tam gdzieś na sklepowej półce stoi lepszy sprzęt który na mnie czeka, że na bank zagra lepiej... i zamiast koncentrować się  na pozytywnych aspektach obcowania z  dobrym brzmieniem szukamy dziury w całym, a gonienie króliczka staje się często celem samym w sobie.

Paulo Pitt Coelho 😅

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
9 minut temu, AudioTube napisał:

Tak. Potrzebujesz mapy. 

Dużo pieniędzy raczej :-D.

Nie, na szczescie oprócz słuchania muzyki i ogladania filmów, coś mnie tam  jeszcze intereju, wiec nie spędza mi to sensu z powiek; jem dobrze, wysypiać też się wysypiam.

Znów zacząłem więcej słuchać muzyki, zastanawiać  się co mnie w niej interesuję, który gatunek najbardziej cieszą moje ucho i na tej podstawie obrać kierunek poszukiwań, bo rozumiem że nie ma uniwersalnych ustrojstw do wszystkiego.

W wolnej chwili montuje kolejny absorber i patrze jak sie ma teoria do praktyki, choc wiadomo  że to na zasadzie prób i błędów, a nie profesjonalnych analiz, więc i obarczona dużym ryzykiem błędu. Tyle; fajny sposób na pogłębienie wiedzy w temacie który wydaje się ciekawy 🙂

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kw202 napisał:

Jak po drodze nie zaliczysz jakiejś wtopy to nawet nie odczujesz jak to hobby drenuje portfel. 

Najlepszym nauczycielem jest doświadczenie. Kosztuje drogo, ale dobrze tłumaczy.

8 godzin temu, Pitt39 napisał:

W wolnej chwili montuje kolejny absorber

Twoje „stereo” d…nie urywa, ale kłaniam się wpół i gratuluję z całego serca, ponieważ idziesz po najkrótszej i najtańszej drodze, by już „za chwilę” posmakować świetnego brzmienia. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2024 o 10:43, Pitt39 napisał:

Znów zacząłem więcej słuchać muzyki

 

Dnia 12.01.2024 o 10:43, Pitt39 napisał:

W wolnej chwili montuje kolejny absorber

Szczerze to Ci trochę ci zazdroszczę. 

W jednym aspekcie masz przewagę nad innymi.

Nie każdy (czytaj nie każdego żona) jest w stanie zaakceptować jakieś dziwne "ustroje akustyczne" w salonie, wysuwanie kanapy i kolumn na "środek pokoju" itp. "tylko" w poszukiwaniu lepszego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palmos napisał:

Nie każdy (czytaj nie każdego żona) jest w stanie zaakceptować jakieś dziwne "ustroje akustyczne" w salonie, wysuwanie kanapy i kolumn na "środek pokoju" itp. "tylko" w poszukiwaniu lepszego brzmienia.

Trzeba małymi krokami wprowadzać zmiany, żeby się za bardzo nie połapały. 

Sofę przesuwać każdego dnia po cm, mówić ze się lepiej tv ogląda, bo większa przekątna ekranu... a jak to nie działa, to obiecać coś lub zwyczajnie zaszantażować, że dusisz się, nie możesz rozwinąć skrzydeł swojej pasji, a jednocześnie czujesz na sobie nieubłagany ząb czasu... wiec kiedy jak nie teraz 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pójść dalej: nie piję za dużo, nie szlajam się z kolegami jak inni, i za innymi kobietami się nie oglądam, a Ty mi żałujesz kilku centymetrów salonu? Samochód zawsze zatankowany, śmieci wyniesione, i po psie sprzątam i po nocy z nim łażę w deszcz i mróz.. Wszystkie słoiki odkręcam, zlewy przetykam, kłaki ze spływów też ja wyciągam, nawet deskę nauczyłem się opuszczać. Te kilka centymetrów na tle tego wszystkie to faktycznie tak dużo???

Edytowano przez frommert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
17 godzin temu, frommert napisał:

Można pójść dalej: nie piję za dużo, nie szlajam się z kolegami jak inni, i za innymi kobietami się nie oglądam, a Ty mi żałujesz kilku centymetrów salonu? Samochód zawsze zatankowany, śmieci wyniesione, i po psie sprzątam i po nocy z nim łażę w deszcz i mróz.. Wszystkie słoiki odkręcam, zlewy przetykam, kłaki ze spływów też ja wyciągam, nawet deskę nauczyłem się opuszczać. Te kilka centymetrów na tle tego wszystkie to faktycznie tak dużo???

Jak to mówią, mądrego to i dobrze posłuchać 😁. Można się śmiać, ale jest w tym wiele prawdy zyciowej.

16 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Mam kolegę co mu żona kolumny do ściany dosuwa... ma cholera taki fetysz ze muszą dotykać, inaczej chora... no masakra, szkoda chłopa 

No szkoda, szkoda. tym bardziej doceniam to co mam... wczoraj znów sofe o 5 cm od ściany, a że moja nie jest aż tak spostrzegawcza i głupot się nie czepia, to nawet nie zwróciła uwagi 😅. To akurat jest najsensowniejsze posuniecie, bo nic - a przynajmniej u mnie - tak nie wpływa na odbiór muzyki jak to ustawienie(teraz od ucha mam 1m, wiec jest już akceptowalnie). 

Teraz czas zabrać się za kolumny, choć akurat tu mnie zauważałem różnice.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2024 o 08:29, Pitt39 napisał:

Aktualizacja.

powiesiłem 2 absorbery za kolumnami

Za sofą powiesiłem kolejny, ale bez szału, wiec zdjąłem... może cos tam się zmieniło, ale tak kosmetycznie że nie daje rady zniwelować psychologicznego zniechęcenia do klipschów(łeb jak bolał tak boli, a może i mocniej bo doszedł ten element psychologiczny).

Generalnie było zostać przy soundbarze, byłem szczęśliwszy... 😄

ps. nie chce ktoś kupić?😅

Dnia 3.01.2024 o 08:57, gienas napisał:

Ja zrobiłbym tak:

W ten zabytek pod tv włożylbym malinę ( raspberry pi ) z jakimś dyskiem i wszystko pozostaje bez zmian - sterujesz aplikacją z telefonu/laptopa/tabletu a zakres regulacji dźwięku - baaaardzo duży.

Do tego zakres możliwości o dwa nieba dalej...

 

Dnia 3.01.2024 o 17:38, Pitt39 napisał:

Już znalazłem odpowiedni wątek na forum i czytam co to za diabeł. Dzięki

 

1.jpg

 

Wyglada na to że lubisz retro. Zauważyłem też ze masz talent do "Rzeźbienia" w drewnie. To mozna połączyć i stworzyć coś w drewnie w retro stylu z "wsadem" typu "malina" itp.

Zamieszczam tutaj link z tego forum z ciekawym pomysłem:

 

Może to Cie zainspiruje @Pitt39.

W razie czego zawsze możesz sie dopytać o "pewne kwestie" @HQ150 na pw, bo wiedzę w tym temacie ma olbrzymią.

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Wyglada na to że lubisz retro. Zauważyłem też ze masz talent do "Rzeźbienia" w drewnie. To mozna połączyć i stworzyć coś w drewnie w retro stylu z "wsadem" typu "malina" itp.

Może to Cie zainspiruje @Pitt39.

W razie czego zawsze możesz sie dopytać o "pewne kwestie" @HQ150 na pw, bo wiedzę w tym temacie ma olbrzymią.

Pozdr.

Lubię majsterkować lubie też styl retro, ale w rzeźbieniu nie mam doświadczenia(tu potrzebna praktyka jak i podstawowe narzędzia). Dziękuje jednak za inspirację.

Zacząłem dziś szurać tymi kolumnami po pokoju i wielkich różnic nie ma, a do tego znów mnie tak zdenerwowały(lewy wzbudza się strasznie), ze wyniosłem je do innego pomieszczenia w celu testów. Tam też dudniły rzecz jasna(nawet bez włączenia BR).

Naszedł mnie jednak pomysł, ze może praktycznie podstaw przerobić je na miejsce odsłuchowe, tylko że jest praktycznie w kwadracie(najgorzej), wiec od razu się nasuwa pytanie.

Udało sie komus na forum pomieszczenie o wymiarach 340x270x265(długość/szrokośc/wysokość) zbudować przyzwoity pokój odsłuchowy.

Tam  oczywiście moge wszystko jak mi się podoba. Na plus jest w rogu domu i nie będę przeszkadzać mojej drugiej połowce, a Ona mnie stojąc nad garami(otwarta kuchnia na salon ma tyle samo plusów co minusów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pitt39 napisał:

Udało sie komus na forum pomieszczenie o wymiarach 340x270x265(długość/szrokośc/wysokość) zbudować przyzwoity pokój odsłuchowy.

Tam  oczywiście moge wszystko jak mi się podoba. Na plus jest w rogu domu i nie będę przeszkadzać mojej drugiej połowce,

To świetny pomysł. W kwadracie polecam takie ustawienie na początek. 

Screenshot_20240114-131945_Samsung Notes.jpg

Przepraszam za jakość, ale malowanie paluchem na ekranie telefonu nie jest wygodne.

To z "K" to kanapa po przekatnej, naprzeciwko oczywiscie kolumny. Jesli mowa o pierwszych odbiciach to jest "fantastiko" (łatwo tez tworzymy pole bliskie) kwestia tylko modow, ale tutaj dsp wiele pomoże.

Co o tym myślisz?

Plusem jest tutaj adaptacja narożników. Wszelkie obsorbery swoja szerokością odchodzą od sciany a to jak wiadomo lubi sie z pochłanianiem.

Ps: sam w przyszłości szykuje pokój w plus/minus kwadracie w takim wlasnie ustawieniu😇

Screenshot_20240114-132815_Samsung Notes.jpg

Tutaj juz rysunek wyposażony o absorbery/dyfuzory. Pieknie licuja sie z ścianami nie odstajac, a jednak dzialajac... 👍

Myślę że warto sie nad tym "pochylić".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejdzie drugi regał, tam jest okno 😁

dlatego najlepiej jakby fotel stał za regałem na wysokości głowy upchać jak najwięcej książek, a we wnęki pianki...  

tu jest o tyle dobrze, ze gdzie mi sie coś umysli przykleić, doczepić to przejdzie, włącznie z sufitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam ludzie kombinują w tym kierunku, pytanie jak to gra...

dla mnie jak pisałem na plus mogło by być  to, że:

1. Ciszej, jedna i druga strona sobie nie przeszkadza.

2. Można wstawić wygodny fotel do odsłuchu

3. "Ustroić" jak się chce, bo nikt tam nie zagląda.

image.png.f1bf2aeb43c9c03fccf0e681d1f6d6c8.png

image.png.48e4a210a58bb78692b920791068944a.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AudioTube napisał:

Ja tylko na sekundę i uciekam. Dobrze jest wykonać pomiar jak tam te fale sobie biegają. 

Oprócz Bartka, ktoś sie tym zajmuję na forum?. Jakie koszta. 2 wioski obok mnie jest apama acoustic, zawszę też mogę przedzwonić. Ciekawę jednak czy cena nie wyrwie mnie z butów ;).

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tutaj spoko pomysł z sufitem.

Dzieki, poczytam. Ogólnie Bartek pisał że jak na akustykę ma się mniej niż 10k, to juz lepiej nakupić/zrobić ustrojstw i samemu kombinować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień, nowe wyzwania.

Ogarnąłem to małe pomieszczenie. Wyrzuciłem co niepotrzebne, a wrzuciłem  to co może być korzystne ... póki co jest łysawo, to i dudni( klaskając w dłonie słychać to wyraźnie). Ale wjedzie jakiś fotel, do tego gruba zasłonka, dorobie kolejnych ustrojstw może jakaś pułapka i metodą prób i błędów  będę  działa... wiadomo że to małe, nie te wymiary, ale może  udasię coś osiągnąć, a jak  nie, to wtedy wynajmę mądrego akustyka. W ostateczności zainwestuje w dobre słuchawki 😁

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do takiego pomieszczenia raczej nie, bo pewnie wyrwę z butów, ale jak rzadko zabieram głos o konkurencji to powiem wprost żeby do Apamy nie dzwonić bo jedyną misją tej firmy jest zalanie świata pianką... jak masz ogarniczony budżet a chcesz to zrobić to musisz określić ile i jakbyś napisał do mega acoustic to w ramach umowy z nimi ja mogę Ci coś porozkładać w tym pokoju i nie bierzemy za to kasy. Jakbyś chciał pomiary robić... no to już są koszta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartek Chojnacki napisał:

ja do takiego pomieszczenia raczej nie, bo pewnie wyrwę z butów, ale jak rzadko zabieram głos o konkurencji to powiem wprost żeby do Apamy nie dzwonić bo jedyną misją tej firmy jest zalanie świata pianką... jak masz ogarniczony budżet a chcesz to zrobić to musisz określić ile i jakbyś napisał do mega acoustic to w ramach umowy z nimi ja mogę Ci coś porozkładać w tym pokoju i nie bierzemy za to kasy. Jakbyś chciał pomiary robić... no to już są koszta

Dzięki za radę, to nawet nie dzwonię ;-).

Pierwsze podstawowe pytanie.  Czy z takiego pokoju da się cos przyzwoitego wyciągnąć, jeśli nie ma ograniczeń co do modyfikacji(wiadomo że dla każdego cos przyzwoitego będzie oznaczało inny poziom, ale że jestem laikiem, który mało słyszał, wiec i moje oczekiwania będą adekwatnie niższe).

Pobawię się jeszcze najbliższe dni.

Jak nic nie uda się zrobić na plus, to przemyśle ile mogę zainwestować w ustrojstwa i się odezwe.

A  ogólnie.

Właśnie skończyłem odsłuch/kombinowanie(kolumny przesunąłem we wszystkie możliwe miejsca).

Na razie jest że tak powiem średnio, i wali mocniej niż w salonie z kuchnią, ale nie zniechęcam się.

Absorbery zastosowałem tak jak na zdjęciu poniżej(na czerwono zaznaczyłem te miejsca gdzie na obecna chwile coś się znajduję.

Efekt:

Wygładziła się góra i średnie, za to basy niskie tony walą po uszach

Dla testów przyciągnąłem duży materac za miejscem odsłuchowym  o wymiarach 200x220. I to zdecydowanie pomogło.

Dlatego trzeba będzie zając się "plecami".

 

 

 

aa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...