Skocz do zawartości

Kolumny do Accuphase E280 , 20-30 tyś


ormats

Recommended Posts

Wybór wzmacniacza warunkuje wybór kolumn. Jeśli wybierzesz kolumny które wymagają dużo prądu , żeby je napedzic to odpada słabszy wzmacniacz. Lepiej kupić coś z zapasem mocy. W moim przypadku to dało bardzo dobry efekt. Jeżeli np wybierzesz tańszą opcję jaką jest E280 to automatycznie zmniejsza ci się spektrum kolumn  do wyboru.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Admiral napisał:

I stoję  w punkcie wyjścia

Pomogę bardzo chętnie bez podziękowania.

Zachęcam, byś przed wydaniem nawet 1€ postudiował na temat „pogłosu” zwanego hałasem. 

Następnie wybrał kolumny. Design, fornir, kształt są ważne. Będziesz z nimi/kolumnami żył.

I w tym większym „zaadoptowanym” pomieszczeniu/pokoju w jak najmniejszym pogłosie/hałasie  je tak ze dwa tygodnie przetestował. Zmieniaj wymiary trójkąta odsłuchowego.

Weź urlop i niech po 10 godzin gra. 

Wzmaka pożycz od znajomych/kolegi. Jakikolwiek.

Winyl czy tam stream to absolutnie nie ma istotnego znaczenia.

A ja bardzo chętnie i cierpliwie poczekam na Twoje obserwacje.

Życzę powodzenia i dużo radości w trakcie odsłuchów.

Pozdrawiam
Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Admiral napisał:

zastanawiam się czy  zauważę  różnicę  przy kupnie wzmaka za  30 tys   w porównaniu z  wzmakiem za  10-20 tys.  (...) od razu napiszę że nie chcę na kolumny  wydać więcej niż za wzmaka

Tak, usłyszysz różnicę, ale oczywiście skonsumujesz ten wydatek w pełni tylko pod warunkiem dobrze zbudowanego toru. Pytanie o metraż i w związku z tym: podłogówki, czy monitory? Bo w budżecie 15-30 tys. możesz już dostać rewelacyjne kolumny podstawkowe, ale na równie dobre podłogowe trzeba przecież wyasygnować ze 2 razy więcej...

Czy rozważasz też np. używany Accu w klasie A, typu e600? Bo to już zupełnie inne granie niż podstawowe integry tej marki, więc i paczki mogą być inne. Ale, jak zaczynamy mówić o klasie A, to pojawiają się od razu inne marki i modele...

Charakter kolumn powinien pasować przede wszystkim Tobie. Z Accu mogą oczywiście zagrać Dynaudio (stałe połączenie w salonach Nautilusa), ale ja spróbowałbym też znanego Ci już ProaAca, czy Spendora (bo obie firmy lubię :) i mają w ofercie modele, które nie są jakoś koszmarnie wymagające co do wzmacniaczy). Przy okazji: jakiego modelu ProAca słuchałeś i jak wrażenia? Nie oczarował Cię wokalami?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Admiral cześć :)

Weź sobie temat na spokojnie. Poczytaj o różnych kolumnach, wzmacniaczach. Zachęcam również do obejrzenia filmów na naszym kanale, gdzie znajdziesz wiele materiałów, które mogą Ci pomóc - https://www.youtube.com/@Q21salon

Zachęcam też do opisania swoich preferencji brzmieniowych, budżetu na cały zestaw, Twojego pomieszczenia wraz ze zdjęciami. W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny :) Nasza oferta jest niezwykle szeroka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ruszyłem d*** , u źródła niestety nie ma E280. Od ręki trudno kupić. Po zebraniu kolejnych opinii skłaniam się jednak do E-4000, przyrost jakości usprawiedliwia wzrost ceny. Ktoś poleci jakieś kolumny podstawkowe , do małego pomieszczenia do tego wzmacniacza? Myślałem o sonus faber , ale jako przjsciowy stan nie chce wywalać na nie góry   standy do SFGuarnieri to 15 tys. Namierzylem kolumny, które mi się bardzo podobają:Wharfedale Elysian 2 i nie kosztują majątku. Czy ktoś ma zdanie w kwestii takiego połączenia i tych kolumn?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to grac bardzo liniowo.

Te Nowe wharfedale graja liniowo. Niektórzy powiedzą nudno drudzy za to będa doceniać. Bardzo udane kolumny chodź nie do końca jestem do nich przekonany pod kątem ceny. Słuchałe sich już?

Jeśli stanie na E4000 to moim zdaniem warto tez sprawdzić:

Audiovector R1 Arrete

KEF Reference 1

Dali Epicon 2

Spendor 2/3

Sonus Faber Olimpica 1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Admiral napisał:

Namierzylem kolumny, które mi się bardzo podobają:Wharfedale Elysian 2 i nie kosztują majątku.

Też się nimi interesowałem, ale w końcu nie wypożyczyłem, bo diablo ciężkie, jak na podstawkowe (30 kilo sztuka) i nie chciało mi się ich nosić. Jestem b. ciekaw wrażeń z odsłuchu. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Zobacz też nową serię Aura. Podobno czerpie garściami z Elysian.

Może Aura 4 by Ci podpasywała :)

 

Pytanie tylko czy się pojawią. Z Wharfedale jest generlanie problem z dostępnością.

17 godzin temu, Admiral napisał:

Chyba kupię w ciemno póki jest e4000 i objadę  nim salony na odsłuch. Dzięki za sugestie  na YouTube  jest dużo testów może cis uściślę. 

Nie ogladaj YT z testami. No jest błąd!

Sam testuj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 godzin temu, Admiral napisał:

Kupiłem operę Callas, po cena przystępna i jakość zadowalająca , dla mnie lepiej zagrała niż dali epicon.

Słuchałem ich przez blisko rok. Ciężko było mi znaleźć coś, co by je jednoznacznie przebiło. Dopiero, jak znacznie zwiększyłem budżet. ;)

Gratulacje, dużo radości i czekamy na opis kolejnych wrażeń! :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne opinie. Powiem tak veni, vidi, vici, pojechałem posłuchałem i kupiłem. Pewnie jest ze dziesiątki lepszych kolumn, Accu z operą zagrało tak dobrze ze nie chcę więcej. Dali ma górę dobrą, ale bas , średnica miękka i rozmyta. Dynaudio , tez bas nie powala. Audiovectory słuchałem też rozdzielczości brak. Sonusy gurnieri gdyby były 2 dychy tańsze... nie słuchałem ich na żywo, ale to są nadal tylko monitory. Bez sensu przepłacać.  W sumie po zakupie nowego gramiaka [reloop], moje leciwe Cambridge i Acusic Energy graja super. 

P.s. można na tym forum umieszczać filmy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...