Skocz do zawartości

Eversolo DMP-A8 vs LUMIN D3 /porównanie 1:1


Marek333

Recommended Posts

Hejka

29 minut temu, Marek333 napisał:

Jak wypada porównanie Lumina D3  i Eversolo A8 pod kątem dynamiki , szczegółowości , po prostu  jakości dźwięku ?

Nie wiem. Do dzisiaj nie miałem pojęcia o istnieniu tych źródeł.

Miałem Lumina starszego, przerobionego na liniowe/Sbooster. A także dwa transporty od nich. Mam niedaleko mnie firmę, która zajmuje się dystrybucją i ma zgodę na różne upgrady/gwarancja zachowana.

Przy porównaniach miałem ogromny problem. Nie słyszałem różnicy w brzmieniu. Tak na 100%. Ale bardzo chciałem je usłyszeć.

A ja mam Marku jedno ode mnie pytanie😃

Od 1 do 10, na ile oceniasz, jak „głęboko” wpadłeś w sieci tzw audiofilizmu?😊😉

 

Pozdrawiam serdecznie

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I have tested Lumin D3 and I have the Eversolo dmp-A8 now. Here are my impressions:

Lumin is better built.

Lumin has higher output voltage (6V vs. 4.2V). This is a big difference and can be important if you are using the device as a preamp.

Eversolo sounds better. Lumin sounds good, but can sound a bit nervous sometimes. the bass is slightly boosted. Sound stage isn't as good as the Eversolo. Eversolo sound is tonally balanced, rich but also detailed, dynamic, but never aggressive, has better and wider sound stage than D3, only the depth could be a bit deeper.

Eversolo has DSP and analogue volume control.

Eversolo has a LPS and a SPS, Lumin SPS only.

Eversolo has much better connectivity options (even analogue inputs). Lumin has only an USB input for an external storage device and only a BNC output.

Eversolo has a remote control.

Both apps are very good. 

Eversolo is 600 EUR cheaper.

I have returned the D3 and kept the A8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcysko napisał:

Altair G1 jest już nieprodukowany. W sklepach zostały tylko końcówki serii.

Właśnie o takim G1 myślę. Jest w zbliżonej kwocie i dlatego go rozważam.

Jeśli jednak Auralic nie ma jakiejś istotnej przewagi, to nie musze się spieszyć z zakupem i mogę zakup streamera odłożyć w czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj testuję Altair G1.

Poza wyższą głośnością nie zauważam różnicy w stosunku do notebooka podpiętego po USB. Nie używam iOS, więc z apką też słabo. 

Ja jednak drugi wzmacniacz najpierw wezmę. Potem na spokojnie będę testował streamery.

 

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To jednak drogi streamer jak na nowego w branży,

Może trochę racji tu jest, ale bardziej uznana konkurencja jak np. Auralic czy Rose zaczyna od tego pułapu startować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie mowie że to źle. Rewolucja jest potrzebna.

Piotr , właściwe pytanie to co ta rewolucja wnosi. Druga sprawa to jak się używa streamera. W moim przypadku to tylko transport , więc tak naprawdę jakiejś wielkiej przepaści nie przewiduję między A6 , a A8. tak jak nie było jej między streamerami które miałem.

Co do ceny A8. Wszystko zależy od polityki firmy. Od pewnego czasu obserwuję w świecie cyfry robienie ludzi w konia. Metoda jest dziecinnie prosta i zawsze skuteczna. operowanie nazewnictwem i szybkie wypuszczanie nowych modeli. To się zaczęło od KD i teraz przeniosło na streamery. Zasada ta sama , jak osiągniemy planowany zysk z jednego urządzenia wprowadzamy na rynek drugie , znacznie zróżnicowane cenowo. Dodajemy " Master" , " MKII " , " Limited Edition " , kolejną wyższą cyferkę i co nam wpadnie do głowy . Siła sugestii jest silna.  

Czasem czytam recenzję modeli sprzed kilku lat. Wg. recenzentów były doskonałe :) Ale jak wychodzi za jakiś czas taki " Master " ,to jest doskonalszy niż ten doskonały , a jak wychodzi kolejny " Master LE MKII" to już porównanie z tym pierwszym się pomija jak by nie istniał , Lub pisze się o " kontynuacji serii referens / to też ulubione moje słowo :) /,

I tak można w nieskończoność ..... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie miałem okazji zbyt długo ich słuchać obok siebie, ale kilka słów mogę rzucić :) 

EverSolo bardziej rysuje krawędzie pasma, stawiając na przyjemne napowietrzenie średnicy, która w Luminie jest gęstsza i nieco bardziej barwna. Scena jest szersza i głębsza w D3, ale holografia jest moim zdaniem na plus w EverSolo. W kwestii dynamiki i szczegółu ciężko powiedzieć, za krótko słuchałem. EverSolo ma też bardzo ciekawe DSP, więc można go wpasować w więcej systemów. 

Mamy oczywiście oba sprzęty u siebie, zapraszamy na odsłuchy i porównania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Tu akurat nie ja się nim bawiłem, ale chłopaki chwalili działanie

Nie neguję. Ale żeby ustawić filtry potrzebny jest mikrofon pomiarowy i wiedza , dużo wiedzy. 

Loudness można wg. upodobania . Opóźnienie , nie wiem dokładnie o co chodzi , czy to nie przypadkiem po prostu balans ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2023 o 00:30, Marek333 napisał:

Szczerze mówiąc planuję wymienić Lumina D3 na A8 ... z wielu powodów nie tylko  modelu DACA w środku ale też fajnego sterowania itp. Jak uda mi się gdzieś pożyczyć i lepiej zagra to kupię. Znów będę musiał coś sprzedawać. Echh..

Tylko test w domu. Inaczej się nie uda.

Dnia 18.12.2023 o 01:22, Chmarski napisał:

Może trochę racji tu jest, ale bardziej uznana konkurencja jak np. Auralic czy Rose zaczyna od tego pułapu startować. 

Tak. Tylko te urządzenia są. Nie było na nie boomu. Nie brakowało towaru i nie sprzedają się paletami, zapewne. No był bym zdziwiony :P

Dnia 18.12.2023 o 09:53, tomek4446 napisał:

Piotr , właściwe pytanie to co ta rewolucja wnosi. Druga sprawa to jak się używa streamera. W moim przypadku to tylko transport , więc tak naprawdę jakiejś wielkiej przepaści nie przewiduję między A6 , a A8. tak jak nie było jej między streamerami które miałem.

Wnosi nowe marki. A to jest potrzebne aby Ci zakorzenieni w rynku nie szli w górę z ceną tylko dlatego że mogą.

Ja też bym sobie życzył jedynie transport. Wiec zamiast płacić za A6 i A8 czekam na typowy transport za połowę ceny A 6 :P

Dnia 18.12.2023 o 09:53, tomek4446 napisał:

Co do ceny A8. Wszystko zależy od polityki firmy. Od pewnego czasu obserwuję w świecie cyfry robienie ludzi w konia. Metoda jest dziecinnie prosta i zawsze skuteczna. operowanie nazewnictwem i szybkie wypuszczanie nowych modeli. To się zaczęło od KD i teraz przeniosło na streamery. Zasada ta sama , jak osiągniemy planowany zysk z jednego urządzenia wprowadzamy na rynek drugie , znacznie zróżnicowane cenowo. Dodajemy " Master" , " MKII " , " Limited Edition " , kolejną wyższą cyferkę i co nam wpadnie do głowy . Siła sugestii jest silna.  

Czasem czytam recenzję modeli sprzed kilku lat. Wg. recenzentów były doskonałe :) Ale jak wychodzi za jakiś czas taki " Master " ,to jest doskonalszy niż ten doskonały , a jak wychodzi kolejny " Master LE MKII" to już porównanie z tym pierwszym się pomija jak by nie istniał , Lub pisze się o " kontynuacji serii referens / to też ulubione moje słowo :) /,

I tak można w nieskończoność ..... 

Pisałem to samo w innym wątku!

Absolutnie się z tym zgadzam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...