Skocz do zawartości

Harbeth P3SRXD vs Elac Vela Bs403


majkel74

Recommended Posts

Tak właśnie myślę czy dobrej klasy lampa by nie pokazała tutaj fajnego grania, część lamp jak el84, 300b potrafi góra zagrać dość "agresywnie" ale i pięknie. Trzeba by trochę pomyśleć jaki wzmacniacz ale sądzę że mógłby być ciekawie. Kolega ma NAF  z tego co pamiętam na kt66 i sobie mocno chwali choć ma i wysokiego Sansui do porównań.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wing0 napisał:

Może spodziewałeś się dźwięku jak ze swojego suba i dużych kolumn

Też tak sobie pomyślałem. Raz, że 20m2, czy więcej to nie jest ich metraż. Dwa, że małe monitory to przecież zawsze jakiś kompromis konstrukcyjny. Jak się stawia na jak najlepszą reprodukcję wokali i instrumentów operujących w ramach średnicy (a z tego Harbethy przecież słyną), to bas musi na tym trochę ucierpieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AudioTube napisał:

Tych XD trójek nie widziałem, nie słyszałem.

XD mają przeprojektowaną zwrotnicę. Część recenzentów podkreśla lepszy, równiejszy bas w porównaniu z poprzednią wersją. Tutaj opina zwykłego słuchacza, który porównywał bezpośrednio obydwa modele i komentuje notki promocyjne.

https://forums.stevehoffman.tv/threads/harbeth-p3esr-xd-vs-p3esr.1045355/

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo tylko posiadanie tych pudełek po butach +1.

Metraż/kubatura gdzie grają nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Trójkąt odsłuchowy i oczekiwany spl. To mnie interesuje.

Ls3/5a Falcony stoją na mojej liście. Plus al in one Bluesound. 
Na Kaszubach, gdzie spędzam każdą wolną sekundę. Za basem tęsknić nie będę. Oby tylko mroźne zimy były, dużo książek i życzliwi ludzie wokół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AudioTube napisał:

Samo tylko posiadanie tych pudełek po butach +1.

Sądzę że to nie są potrzebne wtręty z Twojej strony. Jesteś gość na poziomie. Te paczki jak i Falcony, RLS Calisto itp mają swoje ograniczenia chyba każdy kto ma deko oleju w głowie to wie. Ale mają i swoje zalety Herberty geja bardzo przyjemnie zależy czego słuchasz i na czym ci w dźwięku zależy. Nie są to raczej kolumny które jako jedyne warto mieć w domu chyba że ktoś jest w nich po prostu zakochany. 

A tak z drugiej beczki szkoda że producent odszedł od Xtenderów to była fajna opcja uzupełnienia tych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dołącza takie oto wynalazki o nazwie Nelson …

https://audioplaza.pl/products/38522-harbeth-nelson-czarne-aktywne-standy-salon-poznan-wroclaw

 

 

 

Wyglada to jak dla mnie dość dziwacznie. Cena z kosmosu, a w środku 11cm głośnik. Jeśli czułbym potrzebę dodania suba, to byłby to jakiś Rel z 20cm głośnikiem w zamkniętej obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziś słuchałem Harbethów P3 w swoim podstawowym systemie, w którym Gryphona Atillę zastąpił Mark Levinson No585. I powiem tak, audio wciąż zaskakuje…

Czyta się dużo że im lepszy wzmacniacz tym lepiej itd. ale jakby nie patrzeć Atilla to już była wysoka półka. Z drugiej strony słuchać głosy, że wystarczy każdy poprawny wzmacniacz, bo i tak wszystko zależy od kolumn…

No nie, jednak wzmacniacz ma znaczenie zasadnicze. P3 zagrały z ML fenomenalnie. Dźwięk niesłychanie przejrzysty, czysty, szybki. Mnóstwo powietrza, detali i zero wyostrzeń, natarczywości. Bas zadziwia. Oczywiście niedowiarkow nie przekonam, ale nie jest to moim celem. Wiadomo ze nie ma tu potęgi, ale jakość i równowaga tonalna jest naprawdę dobra. Rytmika, tempo, barwa.

Gitara akustyczna najlepsza jaką u siebie słyszałem. Jak na żywo. Niesamowita wręcz mikrodynamika. Wokale - również kapitalne.

Przyjemność ze słuchania, emocje 10/10.

P3 mają potencjał, który dopiero teraz wydobyłem w 100 proc (chyba ze się mylę i mogą zagrać jeszcze lepiej …).

W rezultacie zakończyłem ogłoszenie na olx i zostawiam sobie Harbethy do słuchania na zmianę z S25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk solidny i na dobrego daca wbudowanego do tego. Ma tez taką zaletę, że nie ma już go za bardzo na co wymienić i powinien długo cieszyć ucho i oko;)

Co do porównania wpływu na S25 i P3 to trudno to tak mi określić, mysle ze większa zmiana jest w graniu P3 co ciekawe, bo tu jest sytuacja jakby grały inne monitorki, większe i lepsze, przy S25 charakter brzmienia się specjalnie nie zmienił, doszło więcej klarowności, dynamiki, dyscypliny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Faktycznie konkurencją i częstym punktem odniesienia w różnych porównaniach dla No585 jest Diablo 300. Super maszyna, natomiast z modułem DAC już horrendalnie droga…

Tutaj ciekawy opis, z odniesieniami do innych piecy, długi strasznie ale kto ciekawy, to warto przeczytać: https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/wzmacniacze-i-amplitunery/3197-mark-levinson-n-585

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...