Skocz do zawartości

jakość dżwięku


finny

Recommended Posts

Dzien dobry.

Mam pytanie, chyba z gatunku prostych. 

Posiadam wzmacniacz Yamaha RN602, telewizor z androidem Sony. Opłacam tez abonament Tidal Hifi. Muzyki słucham głównie z Tidala. Pytanie brzmi ktora opcja jest lepsza?

Sluchanie z telewizora połączonego z wzmakiem kablem optycznym (na pewno kest to wygodniejsze pod względrm sterowania), czy bezpośrednio z aplikacji yamahy preinstalowanej w Yamaszce? Czy może to wszystko jedno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze probowałem. Nie dowierzam jednak swoim uszom, bo np mi osobiscie bardzo podobają sie moje Tonsil Zg 60 201c, do których jestem przyzwyczajony od 20 lat, czyli cale moje dorosłe życie, a które jak czytam na forach są symbolem wiochy😁

Oprócz tego myślałem, ze moje pytanie jest zerojedynkowe, a nie z gruntu czy ładniejszy jest np kef czy elac. Kestem audiofilem amatorem czyli znam tylko dźwięki które słyszałem u siebie. Mieszkam w puszczy i nie mam czasu jeżdzic po salonach odsłuchowych..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, finny napisał:

mi osobiscie bardzo podobają sie moje Tonsil Zg 60 201c

...Jestem audiofilem amatorem czyli znam tylko dźwięki które słyszałem u siebie

I tego się 3maj ;)  Posłuchaj sam i sam wybierz co Ci lepiej brzmi.

Swoich kolumn słuchasz oczami więc nie sugeruj się opiniami z internetów :) ->  przyjdzie ktoś komu nie spodobają się Twoje Tosile i co wtedy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzieki za odpowiedz.

12 minut temu, McKarmi napisał:

Z tego co mi się wydaje, to TV będzie wszystko resamplował do 16bit/48kHz na wyjściu. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest słuchać przez apkę Yamahy.

 

1 godzinę temu, Adam1971 napisał:

Gdzie ta puszcza jest

Dzieki za odpowiedz. Z tą puszczą troche przesadziłem, ale faktem jest że mieszkam w miejscowosci o nazwie Leśniczowka, woj.lubelskie, 20 lm od Ukrainy.

Ja kombinowałem nie mając elementarnej usystematyzowanej wiedzy tak: Telewizor to telewizor. Siłą rzeczy musi podawac dzwiek w nie najlepszej jakosci, kiepski dac itd. Z koleji Yamaha ma wbudowane "coś" co spelnia jakieś standarty inne. Podobnie jak posiadany przezemnie dap fiio x5 IIIgen. Certyfikaty Hi res itp. Wiec zakladam, ze nie powinno sie uzywac telewizora. Telewizor jest jednak przyjemniejszy w sterowaniu. Z drugiej strony cyfra to cyfra. 

Inna moja watpliwosc to użytkowanie Yamahą aplikacją musiccast. Jedno, ze nie lubie jej, bo nie daje pelnej funkcjonalnosci Tidala. Drugie to pytanie czy słuchając z aplikacji dzwiek przesylany jest do Yamahy przez wifi co by ograniczało do jakości telefonu, czy sluzy ona tylko do sterowania, a sam dzwiek generowany jest w Yamasze?

Edytowano przez finny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Aktualnie postawilem na dwa rozwiazania. W jednym pomieszczeniu mam zestaw prl: Wspomniane Tonsile zg60 c201 + Fonica PW0350. Do tego Fiio BTA30. . W drugim Yamaha RN602 + KEF q750. Zastanawiam sie jeszcze czy nie zmienic 602 na AS 700 + przedwzmacniacz ze stremaerem Yamaha wxc50

Edytowano przez finny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2024 o 20:13, Adam1971 napisał:

Jesłi zamienic Yamahe to na nowy model Yamaha MusicCast R-N600A do tej Yamahy nie potrzeba stremera jest wbudowany

No tak, ale fachowcy z forum pisza ze dzwiek z golego wzmacniacza zawsze bedzie lepszy niz z amplitunera, a co dopiero sieciowego. Podobno tam daja streame i daca wiec zeby koszty sie zgadzaja tną po kosztach na wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tego zdania posadam  DENON PMA-600NE  i Ampituner Yanaha 303d 

róznica jest bardzo duza  na korzyść Denona . Są tez apiitunery wyzszej klasy np DENON PMA-900HNE

który jast duzo lepszy od DENON PMA-600NE jeśli chodzi o dzwięk

dodatkowo posiada funkcje sieciowe i tu się koło zamyka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, finny napisał:

No tak, ale fachowcy z forum pisza ze dzwiek z golego wzmacniacza zawsze bedzie lepszy niz z amplitunera, a co dopiero sieciowego. 

Bzdura. W przypadku audio koszty produkcji a cena detalicznana ze sobą słabo powiązane. Te dodatkowe 5-10 zł za moduł FM nic nie znaczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Butler napisał:

Tak tylko wtracę... Tidal Hifi Plus zainstalowany na Sony Bravia to u mnie SUBIEKTYWNIE najlepsze jakościowo źródło muzyki. Połączenie z amplitunerem HDMI.

No właśnie mam Sony Bravia i Tidal Hifi. Łącze go optykiem z Rn602. Kupilem ostanio Kefy q750. Martwiłem się, ze nie uslysze roznicy w stosunku do Tonsil Maestro S. Wiecie Panowie, że na moje ucho to szkoda pieniedzy. Jednak uslyszalem,😁. Zaczalem szukac wiec dalej. Jako ze mam sentyment do yamahy znalazlem to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3768458.html 

po wstepnej decyzji o zakupie yamahy a-s700 nalezalo dokupic streamer dac, ktory bylby zarowno polepszeniem wobec soniaka. Dlatego wybor pada na yamahe wxc50 

5 godzin temu, Kraft napisał:

Bzdura. W przypadku audio koszty produkcji a cena detalicznana ze sobą słabo powiązane. Te dodatkowe 5-10 zł za moduł FM nic nie znaczą.

Modul fm moze i tyle kosztuje, ale tam masz jeszcze moduly do streamingu, wifi, bluetooth, airplay, musiccast, radia internetowe, serwer samba, upnp dlna dab+, usb...

5 godzin temu, Kraft napisał:

Zgadzam się. To przecież ten sam wzmacniacz, tylko pod nowym oznaczeniem.

No troche wiecej tego jest:

Ale zmiana.602 na 600 to rzeczywiscie dla fanatykow modelu

Edytowano przez finny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Bzdura. W przypadku audio koszty produkcji a cena detalicznana ze sobą słabo powiązane. Te dodatkowe 5-10 zł za moduł FM nic nie znaczą.

Nieźle jesteś odklejony widzę. 

Amplituner to nie wzmacniacz z modułem FM za 5zł, to coś więcej i nie pieprz bzdur.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak. Wzmacniacz ze wejściem gramofonowym gra gorzej niż taki bez wejścia (bo dodatkowy układ kosztuje). Wzmacniacz z podwójnymi terminalami gorzej od takiego z pojedynczymi (dodatkowej pary nikt darmo nie da), a czarny gorzej od naturalnie srebrnego (koszt barwienia). Grają gorzej, bo w ich przypadku producent musiał zaoszczędzić na innych podzespołach - tych bardziej "grających". Można i tak rozumować.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Butler napisał:

Tak tylko wtracę... Tidal Hifi Plus zainstalowany na Sony Bravia to u mnie SUBIEKTYWNIE najlepsze jakościowo źródło muzyki. Połączenie z amplitunerem HDMI.

A u mnie Tidal z TV dużo gorzej niż Wimm Pro.

Z TV muzyka jest bo jest.

A jakiego masz daca? To jest ważne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
20 minut temu, 1Ender napisał:

A u mnie Tidal z TV dużo gorzej niż Wimm Pro.

Z TV muzyka jest bo jest.

A jakiego masz daca? To jest ważne. 

Dac jest wbudowany w yamasze rn602 - BurrBrown1791.

W yamasze wxc50 bedzie Sabre ESS ES9006AS

Wyjscie z telewizora kablem optycznym. Moze wychodzisz wyjsciem sluchawkowym? Wtedy rzeczywiscie kaszanka.

7 godzin temu, Kraft napisał:

Czyli tak. Wzmacniacz ze wejściem gramofonowym gra gorzej niż taki bez wejścia (bo dodatkowy układ kosztuje). Wzmacniacz z podwójnymi terminalami gorzej od takiego z pojedynczymi (dodatkowej pary nikt darmo nie da), a czarny gorzej od naturalnie srebrnego (koszt barwienia). Grają gorzej, bo w ich przypadku producent musiał zaoszczędzić na innych podzespołach - tych bardziej "grających". Można i tak rozumować.

 

Posiłkuje sie tematem z innego wątku.

Elizo napisał:

Ponoć jakościowo sam wzmacniacz (701) jest lepszy niż ten wbudowany w amplituner (602) - czy różnica w odsłuchu jest duża?

Różnica jest duża, szczególnie przy dynamicznej muzyce i większej głośności. Poza budową końcówki mocy wzmacniacza, znacznie istotniejsza jest wydajność układów zasilania, które szczególnie w popularnych amplitunerach są bardzo słabe i zdecydowanie niewystarczające do poprawnego wysterowania nawet mniej wymagających kolumn.

Edytowano przez finny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kraft napisał:

W przypadku audio koszty produkcji a cena detalicznana ze sobą słabo powiązane. Te dodatkowe 5-10 zł za moduł FM nic nie znaczą.

Zgadzam się;) koszt produkcji a cena detaliczna są ze sobą słabo powiązane, gdyby jakiś CEO doposcil do tego by urządzenie, po dołączeniu do niego jakiegos modułu podrozaloby tylko o koszt modułu a przy okazji miałoby realny wpływ na zmniejszenie sprzedaży(dużo drozszego)  zewnętrznego modułu  to zarząd z automatu by go odwołał;). Dlatego nierzadko cena idzie mocno do góry względem gołego urządzenia tej samej klasy i zrównuje się nie rzadko z cena wyższej klasy gołego urzadzenia co tylko potwierdza to co już kiedyś mówiłem, że w tym samym budżecie ten sam producent da Ci dwa wyjścia albo lepsza jakość albo lepsza funkcjonalność 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2024 o 21:14, Butler napisał:

Tak tylko wtracę... Tidal Hifi Plus zainstalowany na Sony Bravia to u mnie SUBIEKTYWNIE najlepsze jakościowo źródło muzyki. Połączenie z amplitunerem HDMI.

Bo Ty jesteś inny. Nie w negatywnym słowie. Tylko unikatowy. Twój Sony chyba nie dokonuje obróbki. Zaryzykuje jest Bit perfect? A androidy nie.

Dnia 3.01.2024 o 23:30, finny napisał:

No właśnie mam Sony Bravia i Tidal Hifi. Łącze go optykiem z Rn602.

Ale to chyba nie każdy Sony.

Butler Ty masz na jakim oprogramowaniu ten Tv?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...