Skocz do zawartości

Pokój 16m2 - plan Dolby Atmos 7.1.2 lub 7.1.4


Yacko

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
5 minut temu, Gmow1977 napisał:

Kto Ci tak robotę spartolił...?Dźwięki mogą  się przwnosić na inne części budynku ...

Nie była planowana zabudowa audio więc jest zrobione standardowo, pewnie bez żadnych gum itp.

3 minuty temu, 77Mariusz77 napisał:

Ten subwoofer to już masz ?

Pojutrze prawdopodobnie.

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SB3000 , Rel T9x i Klipsch RP1400 SW . 

Gdybym miał mieć jeden do kina byłby to Klipsch z nowej serii a jeżeli SVS do z serii PB. 

Nie wiem czy odsluchiwales ale otwarty sub to jednak robi o wiele lepszą robotę w kinie. 

Jeżeli ma być też do stereo to ok ale to jest kompromis. .

Pocieszające jest to , że jeszcze trzy wejścia masz wolne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 77Mariusz77 napisał:

Ja mam SB3000 , Rel T9x i Klipsch RP1400 SW . 

Gdybym miał mieć jeden do kina byłby to Klipsch z nowej serii a jeżeli SVS do z serii PB. 

Nie wiem czy odsluchiwales ale otwarty sub to jednak robi o wiele lepszą robotę w kinie. 

Jeżeli ma być też do stereo to ok ale to jest kompromis. .

Pocieszające jest to , że jeszcze trzy wejścia masz wolne :)

Lubię słuchać trance i miałem wrażenie, że z zamknięte bas był bardziej precyzyjny, mniej się rozlewał, więc taki trochę kompromis. Mniej efekciarsko ale trochę lepiej muzycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 77Mariusz77 napisał:

Dokładnie. 

Jak świadomy zakup to spoko. 

Jedno co już mogę powiedzieć, że z pewnością pojawi się z czasem drugi 😁

Nie załamuj mnie i tak budżet naciągnięty to mało powiedziane. Oby tylko drgań nie było bo pozostanie wersja powrotu do 11m2 :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, klips napisał:

Do oglądania filmów z lepszą połową mam drugi set w salonie o pow. 40m2

Czyli jednak w salonie (też) musi być. Właśnie dlatego nie zdecydowałem się na kino w dedykowanym pomieszczeniu, bo rzadko kto by tam zaglądał i tak skończyłoby się na siedzeniu w salonie. Mimo, że w dedykowanym ma się prawdziwą wolność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Czyli jednak w salonie (też) musi być. Właśnie dlatego nie zdecydowałem się na kino w dedykowanym pomieszczeniu, bo rzadko kto by tam zaglądał i tak skończyłoby się na siedzeniu w salonie. Mimo, że w dedykowanym ma się prawdziwą wolność.

U mnie salon nie do ogarnięcia do kina, więc raczej stereo pozostanie + centralny ewentualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Czyli jednak w salonie (też) musi być. Właśnie dlatego nie zdecydowałem się na kino w dedykowanym pomieszczeniu, bo rzadko kto by tam zaglądał i tak skończyłoby się na siedzeniu w salonie. Mimo, że w dedykowanym ma się prawdziwą wolność.

Rzadko kto....

ma taką możliwość ,żeby sobie pozwolić na takie pomieszczenie.Większość kombinuje jak upchać "Kino" w salonie, bo metraż nie pozwala a małżonki często stają na drodze jakże ważnej adaptacji akustycznej i zaciemnienia tego salonu.

Dedykowane pomieszczenie pozwala na nieograniczoną adaptację pod audio i obraz ...dzięki temu  możemy cieszyć się prawdziwym Kinem w domu.Ja już nie chodzę do kina komercyjnego....Owszem byłem ostatnio po wielu latach aby porównać do mojej salki i ??? ....PORAŻKA.!!!Owszem było głośno...ale to wszystko.  .Obraz i dźwięk o niebo lepsze mam w swojej salce ....A nic  nie potrafi tak zepsuć filmu jak te dwa kryteria... IMG-20220830-WA0006.jpg.e3bcadb18d21b9b95b201ce1a15ff6cb.jpgIMG-20220814-WA0005.jpg.682ea223385446e17c137597f8f168ee.jpg

IMG-20220814-WA0003.jpg.facec9390b88c2010bf64ece2327fc65.jpg

20231223_163828.jpg.ff93b1c649d46e573a34d6eb5cab92cb.jpg

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się jeszcze problem wyboru końcówki mocy potrzebnej do zasilenia 2 kanałów. Znowu kilka opcji w kolejności od najdroższej.

1. Końcówka Emotiva BassX A2 i zasilić nim fronty (gdybym wiedział, że tak się skończy to lepszym zakupem byłby X3800H, który by z tą końcówką wyszedł tyle co X4800H a na surround i tak różnicy wielce nie odczuję).

2. Tania lub nawet używana końcówka 2 lub 4 kanałowa (zasilałaby np. tylne surround lub 4 górne)

3.  Zwykły wzmacniacz stereo na tylne surround - tu będą pewnie dodatkowe szumy.

Najbardziej interesowałaby mnie opcja 2, bo jednak wybrałem X4800H ponad X3800H m.in. ze względu na moc i jakość stereo.

Jest jeszcze opcja najgorsza - zamiast 7.14 zbudować 7.1.2 lub 5.1.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yacko napisał:

Pojawia się jeszcze problem wyboru końcówki mocy potrzebnej do zasilenia 2 kanałów. Znowu kilka opcji w kolejności od najdroższej.

1. Końcówka Emotiva BassX A2 i zasilić nim fronty (gdybym wiedział, że tak się skończy to lepszym zakupem byłby X3800H, który by z tą końcówką wyszedł tyle co X4800H a na surround i tak różnicy wielce nie odczuję).

2. Tania lub nawet używana końcówka 2 lub 4 kanałowa (zasilałaby np. tylne surround lub 4 górne)

3.  Zwykły wzmacniacz stereo na tylne surround - tu będą pewnie dodatkowe szumy.

Najbardziej interesowałaby mnie opcja 2, bo jednak wybrałem X4800H ponad X3800H m.in. ze względu na moc i jakość stereo.

Jest jeszcze opcja najgorsza - zamiast 7.14 zbudować 7.1.2 lub 5.1.4.

Jak już masz tego Denona  to  idź śmiało w 7.1.4 .Nie bòj się używanych końcówek .Te starsze są pewnie lepsze bo budowane ze stabilniejszych półproduktów.Śmiało jakąś na przód  i jazda 😉 

Ja mam stare Rotela i nic nie brumi nie  syczy ....Dźwięk kryształ...

 

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

Jak dla mnie to zasilenie kanałów surround można zrobić jakimś chińczykiem za parę stówek. Nie przesadzałbym. Jakiś tam sens może mieć zainwestowanie w lepszą do stereo ale uważam, że są lepsze sposoby na wydanie pieniędzy w KD. 

Takie rozwiązanie by pasowało mi najbardziej bo po to kupiłem droższy X4800H zamiast X3800H aby mieć tez dobre stereo. Najlepsza byłaby jakaś tania końcówka 4 kanałowa, wtedy zasilałbym ją komplet górnych. Niestety nic sensownego nie mogę znaleźć.

1 minutę temu, Gmow1977 napisał:

Jak już masz tego Denona  to  idź śmiało w 7.1.4 .Nie bòj się używanych końcówek .Te starsze są pewnie lepsze bo budowane ze stabilniejszych półproduktów.Śmiało jakąś na przód  i jazda 😉 

 

Niedawno pozbyłem się starej końcówki stereo NAD, która ważyła ponad 15kg za śmieszne grosze, a grała na stereo nie gorzej niż X4100W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Yacko napisał:

Takie rozwiązanie by pasowało mi najbardziej bo po to kupiłem droższy X4800H zamiast X3800H aby mieć tez dobre stereo. Najlepsza byłaby jakaś tania końcówka 4 kanałowa, wtedy zasilałbym ją komplet górnych. Niestety nic sensownego nie mogę znaleźć.

Niedawno pozbyłem się starej końcówki stereo NAD, która ważyła ponad 15kg za śmieszne grosze, a grała na stereo nie gorzej niż X4100W.

A widzisz ? Miałbyś jak znalazł...😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Yacko napisał:

Najlepsza byłaby jakaś tania końcówka 4 kanałowa, wtedy zasilałbym ją komplet górnych. Niestety nic sensownego nie mogę znaleźć.

Nie wiemy co to znaczy tania. Jak nie musi mieć triggera (kwestia wygody, ewentualnie rachunkow) to 1 lub 2 takie https://www.amazon.pl/Fosi-Audio-V1-0G-2-kanalowy-zintegrowany/dp/B071XQGYRJ/ref=sr_1_5?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=1HEGKOTMCNV29&keywords=fosi%2Baudio%2Bv1&qid=1704798344&sprefix=fosi%2Baudio%2Bv1%2Caps%2C122&sr=8-5&th=1 i problem z głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
20 minut temu, PanKlor napisał:

Dzięki za link, to chyba wzmacniacz a nie końcówka. Nie badałem tematu, ale myślę, że brak triggera załatwiłbym przekaźnikiem, może nawet są już gotowe rozwiązania.

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PanKlor napisał:

Nie ma to większego znaczenia. Ustawiasz gałkę w jednym położeniu i nie dotykasz. Po taniości na jakiś surround poszedłbym w takim kierunku. 

Z pokrętłem nie ma problemu raz się skalibruje i OK, bardziej martwię się o dodatkowe szumy/zakłócenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanKlor napisał:

Skoro ludzie słuchają na tym muzyki i jako entry level się sprawdza to skąd obawa o szumy lub zakłócenia? 

No ja akurat też miałem 2 atmosy na podobnym urządzeniu....i niestety brumiło  .Wkur......o to strasznie . Żadne kombinacje  z masą i wpięciem do jednej listwy nie pomagały. Ale ręki nie dam sobie uciąć że to wina tego ustrojstwo a nie sieci elek.  w mieszkaniu...

Teraz leży w końcie....w milczeniu😅 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...