Skocz do zawartości

Pokój 16m2 - plan Dolby Atmos 7.1.2 lub 7.1.4


Yacko

Recommended Posts

34 minuty temu, Butler napisał:

Brutto było 20m2, ale po adaptacji akustycznej ~ 20cm na ścianę  zostało około 18m2. 4,5x4,0. System 7.2.4.

Ja w wykończeniówce? Nie... Z wykształcenia i zawodu zupełnie co innego. Ale jak się ma przedwojenny dom to człowiek staje się elektrykiem, hydraulikiem, kafelkarzem, murarzem, kominiarzem itd :D

Ha ha 😅 to prawda 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Mega to wyszło Ty i Gmow1977 powinniście przemyśleć adaptację pomieszczeń na zlecenie :)
Z tyłu u góry przewody na projektor przyszłościowo ?
Sporo tego sprzętu w szafie, odbiornik pilotów gdzieś z przodu na przewodzie ? Kanapa L nie zabiera Ci 3 miejsca dobrego odsłuchu ? Prosta nie sprawdziłaby się lepiej ? Pewnie na te dwie osoby jest wycentrowane ? Wykładzina prosta w łączeniu ?

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yacko napisał:

Z tyłu u góry przewody na projektor przyszłościowo ?

Stara fotka :) Projektor jest, było nawet ich już parę bo testowałem kilka rozwiązań. Prawdopodobnie jednak zostanę z Epson EH-LS12000B.

2 minuty temu, Yacko napisał:

Sporo tego sprzętu w szafie, odbiornik pilotów gdzieś z przodu na przewodzie ?

Tak, mam takie ustrojstwo, głupio by było operować pilotem do tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Stara fotka :) Projektor jest, było nawet ich już parę bo testowałem kilka rozwiązań. Prawdopodobnie jednak zostanę z Epson EH-LS12000B.

Tak, mam takie ustrojstwo, głupio by było operować pilotem do tyłu.

Zostawiłeś sobie jakieś przepusty tył - przód na zapas aby w razie czego coś dołożyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Yacko napisał:

Kanapa L nie zabiera Ci 3 miejsca dobrego odsłuchu ? Prosta nie sprawdziłaby się lepiej ?

Sweet point jest po środku. Elka jest żebyśmy się pomieścili, mam trójkę dzieci.

10 minut temu, Yacko napisał:

Wykładzina prosta w łączeniu ?

Hę? Nie mam łączenia, jest na całość pomieszczenia, za drzwiami będą panele bo w tej chwili korytarz in progress.

1 minutę temu, Yacko napisał:

Zostawiłeś sobie jakieś przepusty tył - przód na zapas aby w razie czego coś dołożyć ?

W suficie nie, ale awaryjnie mogę w listwie przypodlogowej dookoła pokój objechać. Już korzystałem bo okazało się że HDMI do ampli-TV przestał działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Yacko napisał:

Mega to wyszło Ty i Gmow1977 powinniście przemyśleć adaptację pomieszczeń na zlecenie :)
Z tyłu u góry przewody na projektor przyszłościowo ?
Sporo tego sprzętu w szafie, odbiornik pilotów gdzieś z przodu na przewodzie ? Kanapa L nie zabiera Ci 3 miejsca dobrego odsłuchu ? Prosta nie sprawdziłaby się lepiej ? Pewnie na te dwie osoby jest wycentrowane ? Wykładzina prosta w łączeniu ?

Salka Butlera to jest wzorowy praktycznie bezkompromisowy "napierdalator", po prostu cudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, Butler napisał:

Hę? Nie mam łączenia, jest na całość pomieszczenia, za drzwiami będą panele bo w tej chwili korytarz in progress.

Teraz spojrzałem, faktycznie są do kupienia szerokości 5m. Dla mnie to niewykonalne tak idealnie wymierzyć i przyciąć przy takich kształtach pomieszczenia :)

5 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Salka Butlera to jest wzorowy praktycznie bezkompromisowy "napierdalator", po prostu cudo.

Do tego jest też domowy klimat, podoba mi się bardzo, ale nie mam na tyle zdolności i doświadczenia w wykończeniach aby się zbliżyć do takiego poziomu. Pewnie gra to zacnie. Wentylacja szafy pewnie też przemyślana i nie hałasuje zbytnio w środku.

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yacko napisał:

Teraz spojrzałem, faktycznie są do kupienia szerokości 5m.

Do tego jest też domowy klimat, podoba mi się bardzo, ale nie mam na tyle zdolności i doświadczenia w wykończeniach aby się zbliżyć do takiego poziomu. Pewnie gra to zacnie.

To jest też kluczowe - nie wygląda jak typowa "salka kinowa" zbliżona do komercyjnego kina. Rozumiem szary kolor dla obrazu, osobiście może bym te barwy jeszcze "udomowił", ale wykładzina jako przytulna i zarazem akustycznie super podłoga to hit, 7.2.4 hula, całe ściany zaadaptowane, no miód. Ja mam salon z kuchnią i 5.1.2 (kocham), ale jakbym miał kiedyś dom chybazrobiłbym osobno na taką modłę :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

To jest też kluczowe - nie wygląda jak typowa "salka kinowa" zbliżona do komercyjnego kina. Rozumiem szary kolor dla obrazu, osobiście może bym te barwy jeszcze "udomowił", ale wykładzina jako przytulna i zarazem akustycznie super podłoga to hit, 7.2.4 hula, całe ściany zaadaptowane, no miód. Ja mam salon z kuchnią i 5.1.2 (kocham), ale jakbym miał kiedyś dom chybazrobiłbym osobno na taką modłę :D 

Z moim szczęściem to chyba bym na wykładzinie położył dodatkowy dywan pod i w okolicy sofy bo pewnie by ktoś zaraz coś wylał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy nie miałem do czynienia z wykończeniówką, absolutnie. Zero. Życie jednak wymaga ciągłej nauki, jest YT, dużo można zdalnie podpatrzeć. Nie stać mnie na ekipy które by to wszystko robiły za mnie, już sam sprzęt kina był dla mnie potężnym wyzwaniem finansowym.

19 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

ale jakbym miał kiedyś dom chybazrobiłbym osobno na taką modłę

Kluczem było to że ten salon nie musiałem podporządkować innej funkcji. Stał pusty przez dwa lata po tym jak moi rodzice odeszli. Doprowadziłem go do stanu absolutnie surowego, wstawilem akustyczne okno., przenioslem futryne drzwi... Nie bylo kompromisów. Kuchnia i sypialnie są piętro wyżej, nie musiałem się oglądać za problemami otwartych przestrzeni. Miało być skromniej, ale tu udało się kupić w dobrej cenie ampli, tu głośniki, potem namówili mnie w sąsiednim forum na projektor (miał być sam TV), i jakoś poszło. Podkreślę jedno, budżet wstępny to miało być 25 koła. A wyszło... Ehh, nie liczylem, i chyba nie chcę :D

19 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

ale wykładzina jako przytulna i zarazem akustycznie super podłoga to hit

https://allegro.pl/oferta/wykladzina-dywanowa-destiny-czarny-4m-11884474832

Było ryzyko bo przed kupnem na żywo jej nie widziałem. Ale faktycznie, udał nam się ten zakup. Pod nią jest jeszcze podkład żeby jeszcze przyjemniej się chodziło.

29 minut temu, Yacko napisał:

Wentylacja szafy pewnie też przemyślana i nie hałasuje zbytnio w środku.

Szafa wentylowana, wyciąg do komina poprowadzony. Ale NAS jednak trochę słychać, to industrialny model w rackowym mocowaniu. W tym roku prawdopodobnie przeniosę go do piwnicy.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Butler napisał:

Też nigdy nie miałem do czynienia z wykończeniówką, absolutnie. Zero. Życie jednak wymaga ciągłej nauki, jest YT, dużo można zdalnie podpatrzeć. Nie stać mnie na ekipy które by to wszystko robiły za mnie, już sam sprzęt kina był dla mnie potężnym wyzwaniem finansowym.

 

Sam projektor to już mega wydatek, ale efekt wiadomo nieporównywalny do mniejszego TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem z początku że sam TV 75" to będzie nagle wow bo jest duzo większy niż dotychczas.. A w sumie w ogóle tego nie czuć z około 3m. Ekran rozwijany jest 30cm bliżej i ma 107" 21:9 (250cm szerokości), obiektywnie też nie jest jakiś wielki, ale przy tej odległości to zupełnie inny wymiar oglądania.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Myślałem z początku że sam TV 75" to będzie nagle wow bo jest duzo większy niż dotychczas.. A w sumie w ogóle tego nie czuć z około 3m. Ekran rozwijany jest 30cm bliżej i ma 107" 21:9 (250cm szerokości), obiektywnie też nie jest jakiś wielki, ale przy tej odległości to zupełnie inny wymiar oglądania.

U mnie wypadnie punkt odbioru około 2m od ekranu więc jakoś to będzie na razie przy tym 55" a 75" to już byłoby nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...