Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

 A ja bym ci do Diamondów polecił takiego wzmaka, on nawet jak byś wymienił Diamondy na Jaspery to sprawdzi się idealnie.Dokupić do niego najlepszego z tych Wimów i masz świetny komplet. No chyba że jesteś gadżeciarz i musisz mieć te ekraniki jak w Evo, ale dzwiękowo to on do Restek Chellenger nie pasuje.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/restek-challenger-vollverstaerker/2565540015-172-9430

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 13.01.2024 o 18:39, Artur Brol napisał:

Jesli zrodlem jest wyjscie cyfrowe, to tak, dac jest potrzebny.

Mozesz tez np. kupic cos takiego 

https://www.imperiumaudio.pl/cambridge-audio-cxa81-black-edition-zintegrowany-wzmacniacz-stereo.html

i dokupic jakis niedrogi streamer - jest tego troche na rynku.

 


 

Mając na uwadze opinie, które do tej pory słyszałem, rozumiem, że bardziej polecanym wzmacniaczem do pylonów diamond 28 czy 30, są wzmacniacze A/B, np. CXA81, , zamiast EVO 75W klasy D. Podobno CXA81 mocniejszy - prawie 100W na kanał, oraz jest zdecydowanie lepszy jakościowo. Z koleii  EVO 75 jest bardziej "lajfstajlowy" i wygodny (faktycznie ma wejście HDMI - idealne pod TV + optyczne).

Jeśli powyższe opinie są prawdą, to załóżmy, że kupię samego Cambridge CXA81 (za 4 300 zł zamiast 7 700 za EVO 75W), który nie ma podłączenia do internetu (ani Wi-Fi, ani ETHERNET) czyli żadnych funkcji sieciowych. W jedyne wejście optyczne, które posiada CXA81, podłączę TV (model LG OLED65C32A).

 

Czas na uzupełnienie moich braków i amatorskie pytanie:

1. Czy konieczny jest zakup dodatkowego streamera (np. WIIM pro lub pro plus), do odtwarzać muzykę w najwyższej lub bardzo dobrej jakości? 

2. Czy jakość muzyki ze SPOTIFY PREMIUM lub płatnej wersji TIDAL ze źródła "TV", będzie lepsza czy gorsza niż z WIIM-ów (pro lub pro plus)? 

3. Skoro w CXA81 jest tylko jedno wejście optyczne, jak jednocześnie do niego wpiąć TV i np. WIIM-a ?

 

Nie jestem pewny, czy TV jest ma możliwość przesyłania plików audio, w takim formacie lub jakości jak by to sobie życzył wzmacniacz, ale chyba po to, w CXA81 jest wbudowany jakiś świetny DAC - ESS Sabre ES9016K2M, aby było to możliwe. Nie rozumiem do końca, w jakim celu WIIM ma swojego DAC-a, skoro jego rolą jest przesłanie audio do wbudowanego DAC w CXA81 🙂 Z pozycji telefonu, można odtwarzać muzykę z serwisów TIDAL i SPOTIFY, zarówno na WIIM jak i na każdym TV z tymi aplikacjami.

Oczywiście rozumiem, że posiadanie WIIM-a to także dodatkowe korzyści (jeśli coś ważnego pominąłem, proszę o uzupełnienie):

- dedykowana aplikacja do sterowania z telefonu / tableta
- możliwość korekty dźwięku (10 stopniowa)
- multiroom 
- budzenie / alarmy

 

EDIT: czy ten wyróżniany w opisach CSA81, super Bluetooth z kodekiem aptX HD, faktycznie tak dobrze działa i pozwala na przesyłanie muzyki z telefonu, lub komputera? 

 

Jestem już blisko realizacji zamówienia, potrzebuję waszej rady co do powyższych kwestii. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowano przez Kam2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal napisał:

A Słuchałeś tego CXA81 z Pylonami ?

Pzdr

Jeszcze nie. Ale zamierzam iść na odsłuch z gotowym zestawem, a nie siedzieć tam pol dnia i sprawdzać wszystko po koleii. 

 

Martwi mnie fakt, że albo ktoś mówi że Cambridge świetnie pasuje i jest najczęściej wybieranym wzmakiem z pylonami , albo z koleii że ten zestaw za jasno gra, aż boli głowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym go nie kupił 🙂 idź posłuchaj , to najlepsze co możesz zrobić by później nie żałować . Pzdr 

Ps i dlaczego pylon . Wiesz czego oczekujesz od brzmienia ?

Może rekonesans na początek , połączenie skrajnych systemów i może się coś wyklaruje .Pieniądze można bardzo łatwo wydać 🤨

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal napisał:

No ja bym go nie kupił 🙂 idź posłuchaj , to najlepsze co możesz zrobić by później nie żałować . Pzdr 

Z czym zatem rekomenduje połączyć pylony Diamond 28?

 

Każda opinia z tego forum, jest dla mnie ważna 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pierwszy raz słuchałem pylon 28 mk2 + Yamaha RN800. 

Bardzo mi się to podobało. Znajomy doradził, żeby wybrać porządniejszy wzmacniacz, byle nie Yamaha. 

 

Dlatego min, szukam porad na tym forum. 

 

Ps. Pytanie w temacie. Jaki wzmacniacz polecają znawcy pod pylon 28 / 30.

Edytowano przez Kam2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest kilkadziesiąt firm na rynku .

Z których 3/4 mogą Ci spasować .

Moja rada pomoże Ci dobrze wybrać, mniej nerwów stracić i pieniędzy .

Ale jest jedno ale 🤗 wybrany już  zestaw  odsłuchać na wypożyczeniu w domowych warunkach . Pzdr  i owocnych poszukiwań 👍

5 minut temu, Kam2 napisał:

 

 

Dlatego min, szukam porad na tym forum

No i ja doradzam jak najlepiej potrafię .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal napisał:

 

Ale jest jedno ale 🤗 wybrany już  zestaw  odsłuchać na wypożyczeniu w domowych warunkach . Pzdr  i owocnych poszukiwań 👍

Właśnie dlatego wolę coś co rekomendują znawcy tematu, bo nie mam psychy na testowanie i odsyłanie do sklepu.

Zdecydowanie wolę sprawdzić konkretny zostaw i mieć spokój ducha. Wiadomo że jak odsłucham "mój typ" oraz przy okazji kolumny za 30 000 zl, to wówczas będę czuł że coś gra zdecydowanie lepiej i czegoś mi brakuje w moim zestawie za 15k zł, ale nie jest mi to totalnie potrzebne. 

A co do Yamaha, to podoba mi się możliwość korekty dźwięku bezpośrednio z pokręteł na wzmacniaczu, czego nie ma w wychwalanym CXA81. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym rozpoznasz naganiacza od znawcy albo gorzej kogoś kto powiela na forum nie swoje opinie a sprzętu nie słyszał a czasem nie widział na oczy ale czytał 🤷🏿‍♂️

Zrobisz jak uważasz . Dobranoc tyle ode mnie na dziś . Za 5 g wstaje . Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją pomoc i opinie. Osobiście nie czułbym się komfortowo, zabierając czas pracownikom sklepów stacjonarnych na odsłuchy i ogólnie za wszelkie konsultacje, jeśli zamierzam zamówić sprzęt po dużo niższych cenach (-20%) z internetu (np. z Q21 czy Elektropunkt z bydgoszczy). Wierzę w moc internetu i liczę na to, że ktoś ma już sprawdzone PYLON-y 🙂 

Pozdrawiam

Wracając do posta, który został gdzieś w połowie tego wątku bez odpowiedzi:

 

Mając na uwadze opinie, które do tej pory słyszałem, wnioskuję, że bardziej polecanym wzmacniaczem do pylonów diamond 28 czy 30, są wzmacniacze A/B, np. CXA81, , zamiast EVO 75W klasy D. Podobno CXA81 mocniejszy - prawie 100W na kanał, oraz jest zdecydowanie lepszy jakościowo. Z koleii  EVO 75 jest bardziej "lajfstajlowy" i wygodny (faktycznie ma wejście HDMI - idealne pod TV + optyczne).

Jeśli powyższe opinie są prawdą, to załóżmy, że kupię samego Cambridge CXA81 (za 4 300 zł zamiast 7 700 za EVO 75W), który nie ma podłączenia do internetu (ani Wi-Fi, ani ETHERNET) czyli żadnych funkcji sieciowych. W jedyne wejście optyczne, które posiada CXA81, podłączę TV (model LG OLED65C32A).

 

Czas na uzupełnienie moich braków i amatorskie pytanie:

1. Czy konieczny jest zakup dodatkowego streamera (np. WIIM pro lub pro plus), do odtwarzać muzykę w najwyższej lub bardzo dobrej jakości? 

2. Czy jakość muzyki ze SPOTIFY PREMIUM lub płatnej wersji TIDAL ze źródła "TV", będzie lepsza czy gorsza niż z WIIM-ów (pro lub pro plus)? 

3. Skoro w CXA81 jest tylko jedno wejście optyczne, jak jednocześnie do niego wpiąć TV i np. WIIM-a ?

4. Czy bluetooh w CXA81 z kodekiem aptX HD, faktycznie tak świetnie działa, że pozwala na przesyłanie z telefonu lub komputera w bardzo dobrej jakości? Podobno, już robią gramofony, komunikujące się tylko poprzez BT

 

Nie jestem pewny, czy TV jest ma możliwość przesyłania plików audio, w takim formacie lub jakości jak by to sobie życzył wzmacniacz, ale chyba po to, w CXA81 jest wbudowany jakiś świetny DAC - ESS Sabre ES9016K2M, aby było to możliwe. Nie rozumiem do końca, w jakim celu WIIM ma swojego DAC-a, skoro jego rolą jest przesłanie audio do wbudowanego DAC w CXA81 🙂 Z pozycji telefonu, można odtwarzać muzykę z serwisów TIDAL i SPOTIFY, zarówno na WIIM jak i na każdym TV z tymi aplikacjami.

Oczywiście rozumiem, że posiadanie WIIM-a to także dodatkowe korzyści (jeśli coś ważnego pominąłem, proszę o uzupełnienie):

- dedykowana aplikacja do sterowania z telefonu / tableta
- możliwość korekty dźwięku (10 stopniowa)
- multiroom 
- budzenie / alarmy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kam2 napisał:

Dziękuję za Twoją pomoc i opinie. Osobiście nie czułbym się komfortowo, zabierając czas pracownikom sklepów stacjonarnych na odsłuchy i ogólnie za wszelkie konsultacje, jeśli zamierzam zamówić sprzęt po dużo niższych cenach (-20%) z internetu (np. z Q21 czy Elektropunkt z bydgoszczy). Wierzę w moc internetu i liczę na to, że ktoś ma już sprawdzone PYLON-y 🙂 

 

 

Przykro to napisać, ale czytając Twoje posty i spoglądając na podejście tutaj na bank będzie nietrafiony wybór  - to co dla pracowników salonów jest dobre, gdzie niektórzy będą Ci wciskać bzdury lub dobre dla internetu, niekoniecznie będzie cieszyć Twoje ucho, każdy słyszy coś innego, podam Ci przykład: kontaktowałem się kiedyś w sprawie ciemnego brzmienia z salonem i polecił jakiś tam wzmak, mój znajomy zadzwonił z pytaniem o jasne brzmienie rozmawiając z tą samą osobą i wyobraź sobie, że magicznym sposobem również polecono ten sam wzmak, ile to ja się naczytałem o basowych wzmakach, a rzeczywistość szybko je weryfikowała - na odsłuchach też zdarzały się niemiłe i abstrakcyjne sytuacje, gdzieś tam pisałeś o cambridge no widzisz ja bym nie dał złamanego grosza za niego i dla mnie gra to męcząco, bez odsłuchu i zapoznaniem się z różnorakimi konfiguracjami zapomnij o zadowoleniu z zakupu no chyba, że rzeczywiście będziesz miał szczęście i nie jesteś jakiś wymagający i trafisz w idelany set dla siebie @Dedaldobrze radzi ;)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kam2 napisał:

Mając na uwadze opinie, które do tej pory słyszałem, wnioskuję, że bardziej polecanym wzmacniaczem do pylonów diamond 28 czy 30, są wzmacniacze A/B, np. CXA81, , zamiast EVO 75W klasy D. Podobno CXA81 mocniejszy - prawie 100W na kanał, oraz jest zdecydowanie lepszy jakościowo. Z koleii  EVO 75 jest bardziej "lajfstajlowy" i wygodny (faktycznie ma wejście HDMI - idealne pod TV + optyczne).

Jeśli powyższe opinie są prawdą, to załóżmy, że kupię samego Cambridge CXA81 (za 4 300 zł zamiast 7 700 za EVO 75W), który nie ma podłączenia do internetu (ani Wi-Fi, ani ETHERNET) czyli żadnych funkcji sieciowych. W jedyne wejście optyczne, które posiada CXA81, podłączę TV (model LG OLED65C32A).

 

Czas na uzupełnienie moich braków i amatorskie pytanie:

1. Czy konieczny jest zakup dodatkowego streamera (np. WIIM pro lub pro plus), do odtwarzać muzykę w najwyższej lub bardzo dobrej jakości? 

2. Czy jakość muzyki ze SPOTIFY PREMIUM lub płatnej wersji TIDAL ze źródła "TV", będzie lepsza czy gorsza niż z WIIM-ów (pro lub pro plus)? 

3. Skoro w CXA81 jest tylko jedno wejście optyczne, jak jednocześnie do niego wpiąć TV i np. WIIM-a ?

4. Czy bluetooh w CXA81 z kodekiem aptX HD, faktycznie tak świetnie działa, że pozwala na przesyłanie z telefonu lub komputera w bardzo dobrej jakości? Podobno, już robią gramofony, komunikujące się tylko poprzez BT

 

Nie jestem pewny, czy TV jest ma możliwość przesyłania plików audio, w takim formacie lub jakości jak by to sobie życzył wzmacniacz, ale chyba po to, w CXA81 jest wbudowany jakiś świetny DAC - ESS Sabre ES9016K2M, aby było to możliwe. Nie rozumiem do końca, w jakim celu WIIM ma swojego DAC-a, skoro jego rolą jest przesłanie audio do wbudowanego DAC w CXA81 🙂 Z pozycji telefonu, można odtwarzać muzykę z serwisów TIDAL i SPOTIFY, zarówno na WIIM jak i na każdym TV z tymi aplikacjami.

 

WItam.

CXA 81 ma tylko 80 watt przy 8 oHm i 120 watt przy 4 oHm. 

Jesli chcesz uzywac Spotify i zakladam ze przez WIFI a nie Bluetooth to tak, potrzebujesz , streamer.

CXA81 ma 2 optyczne i jedno  coaxialne.

Muzyka przez Bluetooth w CXA81 brzmi bardzo zadowalajaco.

Dac w CXA jest calkiem niezly, podepnij TV do niego, jesli oczywiscie sa w tym TV odpowiednie wyjscia i powinno byc ok.

Wiim ma  DAC'a bo mozesz go pewnie podlaczyc do innego urzadzenia , ktore daca nie posiada.

Jest naprawde sporo sprzetu na rynku, powinienes sprawdzic co sie da. Wybierz wzmacniacze w/g jakiegos klucza, czy to bedzie cena, funkcje, all in one czy zintegrowany, analogowy czy z wejsciami cefrowymi i postaraj sie przetestowac ich jak najwiecej.

Zgadzam sie z @Dedal i @S!N! 

Troche to pewnie potrwa ale warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2024 o 18:29, Kam2 napisał:

W tym CAPITAN ROKSAN nie ma czegoś takiego jak HDMI albo wejście optyczne :D

 

ROKSAN.png

Capitan? No nie ma. To wzmacniacz analogowy. Te wejscia znalazł byś w zewnetrznym odtwarzaczu sieciowym.

Dnia 13.01.2024 o 18:30, Artur Brol napisał:

Byłby. CXA dobrze gra z Pylonami.

Dnia 13.01.2024 o 18:31, Kam2 napisał:

Znasz coś podobnego do Cambridge Evo, ale w cenie do 5 tyś zł ?

Za mała cena.

 

7 godzin temu, Kam2 napisał:

Mając na uwadze opinie, które do tej pory słyszałem, rozumiem, że bardziej polecanym wzmacniaczem do pylonów diamond 28 czy 30, są wzmacniacze A/B, np. CXA81, , zamiast EVO 75W klasy D.

Skąd taki wniosek?

7 godzin temu, Kam2 napisał:

1. Czy konieczny jest zakup dodatkowego streamera (np. WIIM pro lub pro plus), do odtwarzać muzykę w najwyższej lub bardzo dobrej jakości? 

Jeśli chcesz stream to tak

Ale może być tani bo ten wzmacniacz ma DAC

7 godzin temu, Kam2 napisał:

2. Czy jakość muzyki ze SPOTIFY PREMIUM lub płatnej wersji TIDAL ze źródła "TV", będzie lepsza czy gorsza niż z WIIM-ów (pro lub pro plus)? 

Gorsza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kam2 napisał:

3. Skoro w CXA81 jest tylko jedno wejście optyczne, jak jednocześnie do niego wpiąć TV i np. WIIM-a ?

Dwie opcje:

1. TV możesz podpiąć pod wejście optyczne WiiMa i potem z WiiMa wychodzisz optykiem na wzmacniacz.

2. Kupujesz switch optyczny z kilkoma wejściami i jednym wyjściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest możliwość odsłuchu to trzeba z tego korzystać .

Nie chciałem tak ostro o CA jak  @S!N! ale mi nie leży również .

Więc do brzegu , to że mi nie pasuje to nie znaczy że Tobie nie zagra . 

Więcej zaangażowania 😉 kilka gratów posłuchasz w salonach  zobaczysz czego chcesz i pójdzie łatwiej .

Pzdr 

Ps jedno mnie nurtuje jeszcze , po co reklama tych salonów ? 

W Krakowie nie ma gdzie posłuchać i dobrych cen wynegocjować 🤔

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dedal napisał:

Nie chciałem tak ostro o CA jak  @S!N! ale mi nie leży również .

Marek, pełna zgoda,  że CXA81 nie pasuje do wielu kolumn (choćby do MA Silver wspomnianych w innym wątku). Ale akurat z tymi Pylonami może mieć sens, Znam Diamondy tylko w wersji podstawkowej (ciemniejsze i cieplejsze granie niż MA Silver) i pamiętam, że całkiem przyjemnie brzmiały z CA. Ja bym go w ciemno nie skreślał.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cambridge Evo ma nawet HDMI ARC, nie trzeba streamera, elegancka jedna rzecz, nie trzeba włączać wieloma pilotami jak się chce dźwięk z TV - będzie słuchał pilota TV, domownicy zadowoleni.

 

A z takim "głupim" wzmakiem to zaraz będzie "ej bo wzmacniacz trzeba włączyć", nagle dźwięk z głośników telewizora słychać fuj! To nie jest user experience za 7 tysięcy złotych prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

A z takim "głupim" wzmakiem to zaraz będzie "ej bo wzmacniacz trzeba włączyć", nagle dźwięk z głośników telewizora słychać fuj! To nie jest user experience za 7 tysięcy złotych prawda?

Nieprawda. Ja mam TV podłączony po optyku. W TV głośniki są wyłączone w systemie, więc w razie czego tylko cisza będzie. Do tego mam pilota uniwersalnego, w którym przyciski głośności skopiowałem z pilota wzmacniacza, a dwa inne przyciski poświęciłem na przełączanie źródła na wzmacniaczu. Obsługa TV i wzmacniacza odbywa się jednym pilotem bez przełączania na nim urządzeń. Jedynie włączenie wzmacniacza wymaga podniesienia czterech liter z kanapy... bo nie ma u mnie trybu standby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...