Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

17 godzin temu, S!N! napisał:

@ufo27Ciekawe info.

 

W sumie od razu zapytam speców jak to jest z tymi wzmakami oraz ich graniem na godzinie 12 to jest ogólnie szczyt wzmacniacza i tego nie należy przekraczać  ? Jak miałem wcześniej Jaspery 25 mkII to nawet nie dochodziłem do godziny 15 na denonie 2500ne przy tej pozycji było już dość głośno , obecnie mam Jasper 18 i muszę jednak trochę wyżej podbijać gałkę volume, niż na 25:) Gdzieś w necie trafiłem na filmy jak ludzie słuchali denka a110 na gałce skręconej praktycznie przed 12  lub powyżej 15 .

Weź sobie sprawdź jaka jest czułość wejściowa różnych wzmacniaczy.

Te które czułość mają poniżej 0,2V mogą nie dojść nawet do godziny 12:00 na potencjometrze. 

Sam używam wzmacniacza, który ma czułość dla mocy maksymalnej 1,2V. Możesz sobie kręcić niemal do końca regulacji głośności bez przesterowania.

DENON PMA-2500NE ma czułość w okolicy 0,15V. PMA-A110 ma czułość 0,14V. Godzina 11:00, 12:00 to w ich przypadku może być moc maksymalna w zależności od źródła sygnału.

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seri Audio Gato wzmaków, 250 do 400 setek czułość jest jeszcze mniejsza. Do pełnego wysterowania około 1.5V trzeba.

Gała głośności to nie taki „zwykły” potencjometr. Bezoporowy. Skala na display. 0-100. Pamiętam jak dziś, że przy 86dB kolumnach na Scanach/Satori, żeby nóżka się ruszyła, trzeba było za 65-70 przekręcić. Na przestery bez szans/moc wyjściowa kosmiczna👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gargan napisał:

DENON PMA-2500NE ma czułość w okolicy 0,15V. PMA-A110 ma czułość 0,14V. Godzina 11:00, 12:00 to w ich przypadku może być moc maksymalna w zależności od źródła sygnału.

No ok tylko w instrukcji produktu nie ma nigdzie takowej informacji, aby nie przekręcać gały powyżej godziny 12, jeśli dajmy na to środek to maksimów i to co powyżej skutkuje uszkodzeniem głośnika, bądź wzmacniacza to po co w takim razie jest jeszcze pół skrętu gały ? Tak jak wspomniałem wyżej wcześniej nie przekroczyłem godziny 15 (było głośno) nawet nie lubię jakoś tak słuchać, ale obecnie jestem w stanie to zrobić ze względu na mniejsze kolumny i odejście dwóch dodatkowych revelatorów. Moja kobieta ma toscę to ja pierdolę - tam jest ogień od 3 kreski na potencjometrze, nie słyszałem z tych nowych wzmaków, aby coś tak grało.

@AudioTube Fajne te produkty audio gato, granie po jasnej stronie ?

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S!N! Dla mnie śliczne i eleganckie. Drobne. Ustawne. Nie grzeją się. Te ze streamerem kompletne. Miałem na customowych kolumnach o brzmieniu dokładnie po środku. 
Świeża średnica, pozłacająca, średnio analityczna i aksamitna góra i dość szybkim, sprężystym dole. Niestety tylko do 30-35 Hz schodziły. Pokój nie „oddychał”, tak jak chciałem. Na kilku utworach dudniło. Nie stosowałem wtedy DSP sub, niskim i średnim basie. 

400tki jakby, jakby więcej basu.

Nie miałem innych kolumn. 

Nie miałem szczęścia do jasnego grania. Nawet nie wiem jak to może brzmieć. Nie liczę tych tańszych B&W. Tam jest coś, co nie potrafię opisać tylko jednym - jasne brzmienie. 

Ważne. 
Mam 51 lat. To powinno dać do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S!N! napisał:

No ok tylko w instrukcji produktu nie ma nigdzie takowej informacji, aby nie przekręcać gały powyżej godziny 12, jeśli dajmy na to środek to maksimów i to co powyżej skutkuje uszkodzeniem głośnika, bądź wzmacniacza to po co w takim razie jest jeszcze pół skrętu gały ? Tak jak wspomniałem wyżej wcześniej nie przekroczyłem godziny 15 (było głośno) nawet nie lubię jakoś tak słuchać, ale obecnie jestem w stanie to zrobić ze względu na mniejsze kolumny i odejście dwóch dodatkowych revelatorów. Moja kobieta ma toscę to ja pierdolę - tam jest ogień od 3 kreski na potencjometrze, nie słyszałem z tych nowych wzmaków, aby coś tak grało.

@AudioTube Fajne te produkty audio gato, granie po jasnej stronie ?

Jesli można,  jesli chodzi o Gato Audio wzmacniacze , granie bardziej analogowe, czyste , wypelnione I z przyjemnymi wokalami.

Mialem dwa w domu. AMP 150 I DIA 250 s. Tego jak najbardziej polecam.

AMP 150 jeśli masz osobny przetwornik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTube Dzięki za odpis, no ja jasnego brzmienia to unikam jak ognia i w sumie akurat ten rodzaj podawania muzy jestem w stanie mniej więcej rozróżnić. eee tam wiek to nie definicja , ważne jak i na ile człowiek czuję się w środku.

@Artur BrolNo właśnie z tym analogowym graniem to ja mam trochę problem, każdy to inaczej opisuje tutaj czytając niektóre posty ludzie opisują to jako prezentacje podgrzanego wokalu czego nienawidzę i brzmi to karykaturalnie,( takie podają wzmaki) czystość i bas raczej zaokrąglony, a definicja tego znaczenia to przecież po prostu jak najbardziej prawdziwy dźwięk i jak najbardziej czysty. Mi osobiście granie analogowe to w ogóle kojarzy się z dźwiękiem na szpuli oraz przede wszystkim na starych djskich czarnych krążkach i grało to piękną przestrzenią, wokal się nie narzucał, ale był cholernie przyjemny. Nigdzie nie mieli tego Gato Audio, ale jak się trafi to na pewno sobie sprawdzę dla samej wiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S!N! podgrzany „wokal” zrobiłem sobie kilka mcy temu. Mam kolumny z możliwością regulacji. Króciutko. O około 4dB /lutownica/zwrotka. W zakresie od 500 do około 1200dB obniżyłem charakterystykę. W kombinacji z respons pokoju „zagrało” to niefajnie. Skrzypce, wiolonczela zagotowały się. Tym się żywię jako audiofil i to było niestrawne. 

Wróciłem do fabrycznych, otworzyłem to pasmo i bryzę wpuściłem. Barwa na moje ucho taka jak powinna być. 
 

Podejrzewam, że masz zapisany swój wzorzec barwy. Można ją znaleźć w doborze kolumn/drivery i strojenie! Lub być może w cząstkowej adaptacji pokoju/akustyka. 

Co Ty o tym myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

@Artur BrolNo właśnie z tym analogowym graniem to ja mam trochę problem, każdy to inaczej opisuje tutaj czytając niektóre posty ludzie opisują to jako prezentacje podgrzanego wokalu czego nienawidzę i brzmi to karykaturalnie,( takie podają wzmaki) czystość i bas raczej zaokrąglony, a definicja tego znaczenia to przecież po prostu jak najbardziej prawdziwy dźwięk i jak najbardziej czysty. Mi osobiście granie analogowe to w ogóle kojarzy się z dźwiękiem na szpuli oraz przede wszystkim na starych djskich czarnych krążkach i grało to piękną przestrzenią, wokal się nie narzucał, ale był cholernie przyjemny. Nigdzie nie mieli tego Gato Audio, ale jak się trafi to na pewno sobie sprawdzę dla samej wiedzy.

Dla mnie to jest cos bardziej naturalnego. 

Mnie bardzo dzwiek tego Gato sie podobal. Polece go kazdemu, plus to ze wszystko w nim bardzo sprawnie dzialalo.

Bardzo ciekawie w nim dziala regulacja glosnosci. Tzn, w innym wzmacniaczu dzwiek staje sie glosniejszy, w Gato jest inaczej - nie odczuwasz ze jest glosniej, ale jest poprostu tego dzwieku wiecej. Takie odczucie mialem, uzywajac go. Potem czytalem recenzje i w niej ktos to ladnie w slowa ubral.

Jak najbardziej polecam sprawdzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

 Mnie bardzo dzwiek tego Gato sie podobal. Polece go kazdemu, plus to ze wszystko w nim bardzo sprawnie dzialalo.

Bardzo ciekawie w nim dziala regulacja glosnosci. Tzn, w innym wzmacniaczu dzwiek staje sie glosniejszy, w Gato jest inaczej - nie odczuwasz ze jest glosniej, ale jest poprostu tego dzwieku wiecej.

Miałem w domu Gato Amp 150 przez prawie 2 tyg. i niestety tak go nie odebrałem. Gdyby tak u mnie grał, to by został na dobre. Wprost przeciwnie: musiałem zrobić naprawdę głośno, żeby dźwięk wypełnił pokój. No i sopranom brakowało dla mnie pełnej otwartości (w połączeniu z moimi ówczesnymi kolumnami, pewnie z innymi paczkami byłoby inaczej). Góra pasma taka, jak napisał Adam - gładka, kremowa. Wtedy szukałem innej. Z zalet: sprężysty bas i wzorowy porządek na scenie. Ale źródła pozorne dla mnie trochę za małe, wolę rysowanie grubszą kreską. Ładna była ta średnica, ale trochę zbyt szczupła. Jeśli coś zwracało uwagę to właśnie drive basu, kultura i dyscyplina całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Dla mnie to jest cos bardziej naturalnego. 

Na sąsiednim forum toczyła się o to dyskusja i niby właśnie nie jest to coś bardziej naturalnego, a wręcz przeciwnie coś bardziej gładkiego, jak podają wzmaki analogowe to one nie mają nic wspólnego z naturalnością.

7 godzin temu, AudioTube napisał:

Co Ty o tym myślisz?

Jak ktoś lubi prezentacje wokalu na twarz to nie mam z tym problemu, ale ja jednak nie chce żeby on przeszkadzał całej reszcie i męczył tylko był tam gdzie ma być. W rapie i pochodnych całej elektroniki brzmi to groteskowo, gdzie np. bas się przez to gubi bo słowa wybijają się przed szereg innych pasm i krzyczą w pokoju, producenci rapowi nie wyciągają głosów rapera, aby stał przed nosem słuchacza tak samo jest też w wysokim, Co do wzorca to pewnie każdy z nas go ma, jeden nie dosłyszy wysokich to pewnie będzie lubił jak je dodatkowo podbarwi kolumna, zaś tego z młodszym słuchem takie granie będzie męczyć po 5 minutach ( pomijając tych co lubią takie sypanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylazłem właśnie spod zimnego prysznica. Jestem tak organicznie pozytywnie naładowany. 
Wieczorem gram, niech takie świeże, ożywcze i pobudzające brzmienie przyjdzie. 
Precz z graniem analogowym, nudnym, sennym i pozbawionym wszystkiego czego audiofile z krwi kości potrzebują. Chcę się wgryźć w tą tkankę. Do szpiku💪😊
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gargan napisał:

Jakieś zmiany sprzętowe planujesz?

To tylko środki. Celem jest czyste, krystalicznie czyste i barwne brzmienie. W całym paśmie. 99% z nas do tego dąży/to moja hipoteza na podstawie obserwacji, rozmów, maili, gestów, mimiki itd itp

Terminy np analogowe brzmienie zostawiłem z boku. Wnosi chaos. 
 

W dziale akustyka kolega Tomek zabiera się za adaptację. A mnie to wygląda na poszukiwanie czystego brzmienia. Namawiam do zerknięcia na ten wątek. Co tam się wykluje. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...