Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

6 minut temu, Gargan napisał:

 

Próbowałeś te końcówki mocy Onkyo sparować z przedwzmacniaczem innej marki np. Rotel albo Leema albo Emotiva? Może lampowym Vincent?

Może problem nie jest w kolumnach?

Nie ale myslalem o tym kiedys właśnie zeby narzucic jej cieplejszy charakter jakims przedwzmacniaczem ale jakos na nic nie wpadlem.Raz chcialem atola pr300 sprawdzic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ufo27 napisał:

No właśnie duzo osob mysli ze do takiej muzyki ma byc sporo gory a to istna katastrofa !!!! Kolega kupil sobie klipsch rp280 do metalu no ja wymiekam po 5min.

No właśnie metal to często są kiepskie realizacje i jeśli kolumny są mocno detaliczne z jasną górą to musi to brzmieć kiepsko.Dlatego do metalu to lepsze będą kolumny grające po ciemniejszej stronie. Wcześniej w jednym z wątków kolega który słucha wyłącznie metalu i  posiadał Qudrale Platinum Plus Nine chciał do nich kupić wzmaka.Ostro zastanawiał się czy nie kupić tego , którego mam jak, ale jak podesłał mi materiał do przesłuchania to od razu mu odradziłem bo to było nie odpowiednie połączenie i wzmak od razu pokazywał jak kiepsko zrealizowany jest materiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ufo27 napisał:

Nie ale myslalem o tym kiedys właśnie zeby narzucic jej cieplejszy charakter jakims przedwzmacniaczem ale jakos na nic nie wpadlem.Raz chcialem atola pr300 sprawdzic

Nie sądzę, żeby któryś z tych przedwzmacniaczy znacząco ocieplił Ci dźwięk. Raczej poprawią kulturę i dokładność prezentacji. Wypożycz - wypróbuj. Za dużo kolumn już zmieniłeś, żeby nie trafić.

A' propos ile i jak dobrze słyszymy 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gargan napisał:

Nie sądzę, żeby któryś z tych przedwzmacniaczy znacząco ocieplił Ci dźwięk. Raczej poprawią kulturę i dokładność prezentacji. Wypożycz - wypróbuj. Za dużo kolumn już zmieniłeś, żeby nie trafić.

Faktem jest ze najwiecej mialem kolumn niz wzmacniaczy.Moze utkwiłem w czarnej dupie i krece sie w kolko....

Moze jeszcze ten raz sprawdze te diamondy a jak nie to moze czas na zmiame zasilania...

 ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gargan napisał:

@ufo27 Końcówki mocy bym zostawił. 

Więcej do powiedzenia w zakresie "jak to gra" ma przedwzmacniacz i źródło. 

Głownie slucham z tidala hifi master

 

10 minut temu, S!N! napisał:

@ufo27Ze wzmakami jest tak samo co drugi bez jaj ;d

Z tych co mialem tak wlasnie bylo dlatego zostalem przy końcowce a w ampli mam eq dzieki czemu mam mozliwosc podbicia pewnych czestotliwosci lub ich przyciszenia.

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ufo27 napisał:

Głownie slucham z tidala hifi master

Ja też. Gówniana jakość 😁

1 minutę temu, ufo27 napisał:

O fajna sprawa nie natrafilem na niego w sumie skupialem sie na czyms imnym.Moze to dobry trop dzieki 👍

Tylko jak będziesz pożyczać to upewnij się, że to wersja z kolekcją akustyki. Najlepiej zadzwoń lub napisz do salonu. NAD pozwala na rozbudowę systemu i czasem sprzedaje tylko bazę bez bajerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ufo27 napisał:

Ja właśnie chce uniknac krzykliwości.

Z MA mialem rx2 i silver 500 nie spodobaly mi sie jakos.Goldow nie sluchalem chodz kiedys chcialem kupic gx300 ale kolega 2 razy upalił w gx50 wstegi i dalem sobie siana.

Aria zas czesto pisza o tym ze graja za ostro.Ale focala nie mialem.Mialem tez IL tesi 560 to znowu za nudno zasnac przy tych kolumnach moglem ale to tez kolumny tanie i chodzi tylko o przyklad ze za cieplo tez nie moze byc

Spróbuj monitor audio gold 300. 

Ogólnie ja też nie lubię w monitor audio serii bronze i silver. Tak samo nie lubię elac Carina a vela mi się podoba. 

Goldy grają delikatnie górą ale mają bardzo dobrej jakości. Wokal ma piękną barwę lekko ocieploną. A bass dynamiczny i zróżnicowany pod dużą kontrolą. 

Moim zdaniem Goldy są sporo lepsze od jasper i mają większy potencjał. A też chciałem wymienić diamondy na jaspery 😉 ale najlepiej żebyś sam porównał bo to co mi się podoba niekoniecznie może się podobać Tobie. Ale przy takich pieniądzach lepiej pojeździć i posłuchać jak najwięcej kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gargan napisał:

Więcej do powiedzenia w zakresie "jak to gra" ma przedwzmacniacz i źródło. 

nie zgodzę się.

bo grają jednak kolumny. to jest element który przetwarza elektrykę w ciśnienie powietrza. a kolumny napędza końcówka mocy. być może najbardziej poprawną wersją, która skupia te sprawy jest kolumna aktywna.

kluczowe w dobrym odbiorze jest dopasowanie tych elementów. bo na średnim poziomie cenowym źródła i przedwzmacniacze grają raczej poprawnie.

bo przedwzmacniacz to ma w sumie tłumić sygnał ze źródła. jasne, wiele jest z rozbudowaną elektroniką, jakieś korekcje wysokich i niskich, loudnes, balans... cyfrowe sterowanie, dopasowanie poziomów na wejściach...

ale są też takie, nawet bez zasilania - pasywne: selektor wejść i tłumik, zwykle potencjometr, czasem coś bardziej skomplikowanego typu drabinka rezystorowa.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...