Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

A nie jest to tak, że żadne kolumny tego basu nie zaprezentują, jeśli go w nagraniu nie ma? Nie tylko studyjne?

Nie jest tak, nie wiem czego tam słuchasz , może w Twoim zestawieniu bas jest lichy, ale tutaj mowa o wałach mających porządnego kopa i rozbudowane pasmo, ja nie wiem jak można nie ogarniać, że w rapie nie ma basu, ten gatunek tym żyje.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S!N! napisał:

Mam wrażenie, że branża tworzy takie padła bezbasowe, żeby szukać później jelenia na kupno subwoofera, który jest protezą i z reguły więcej z nim problemu, niż pożytku.

To nie wrażenie tylko tak jest. Kupisz za małe to trzeba suba. Jeżeli kupimy za małe kolumny i subwoofer to rzeczywiście można to nazwać protezą. Ja tylko raz słyszałem dobrze zestrojone suby w stereo. Nawet już nie wiemieniam jakie buczypudła słuchałem bo szkoda piany bić ich użytkowników na forum. Jak im się podoba to niech sobie słuchają. 

Jeżeli zaś subwofer czy subwoofery są częścią systemu nie nazwałbym ich protezą.

Cały taki wątek był poruszany wielokrotnie. To jest tak, że ile użytkowników tyle opini. 

Ja się uwolniłem od subwoofera 

 

Ja w ogóle jestem trochę z niecodziennymi gustami i przekonaniami w tym temacie bo dla mnie nie ma za dużych kolumn do pokoju o ile się zmieszczą i nie przeszkadzają w przemieszczaniu się. 

4 minuty temu, Dedal napisał:

A wiec proponuję się przenieść na forum BMW bo jak widać tego tu nie znajdziesz, od samego rana narzekania jak stara baba🙃

Bóg mnie wybrał. Ja tam lubię rzędowe 6. Fajnie to brzmi i jeździ.

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzaj. Po to jest forum by dyskutować. Pamiętaj, że tu są opinie zwłaszcza w takim indywidualnym temacie jak audio. Nie musisz się zgadzać i możesz mieć swoją. Zawsze znajdziesz kogoś kto ją poprze jak i tego nie zrobi.

Zawsze możesz kupić bmw i się cieszyć z jazdy samochodem. 

Ja tam lubię napisać temacik kontrowersyjny by ruszyć dyskusje. Przynajmniej coś się dzieje. Lubię czytać opinie ludzi zwłaszcza tych co się ze mną nie zgadzają. Zawsze może coś w tym być a ja nie mam problemu zmienić własnego zdania i przyznać racji jeżeli zostanę przekonany odsłuchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Nie mam zamiaru ci nic robić bo to nie moja sprawa. A ja się cieszę z dynamiki i braku ciszy gdyż dźwięk silnika sprawia mi frajdę. Oszczędność mnie nie interesuje bo dla mnie emocje są ważniejsze. Emocje oraz przyjemność z jazdy. Nie traktuje samochodu jako tylko środka do transportu. To samo mam z audio. Ma dawać emocje. 

Mamy po prostu inne potrzeby.

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie wszystko wiedzący Słaba psychika użytkownika, mało tam pewnie klawiatury lub telefonu nie zapluł z rana, tylko nie wiem po co czyta jak go tak trzęsie :) 

Wracając do tematu zgadzam się z Twoją opinią co do wielkości kolumn w pokoju czy też samego suba, mam wielu znajomych, którzy wstawili duże pudła do niewielkiego pomieszczenia i są zadowoleni,  ponad to nie mam nic przeciwko jak ktoś lubi czy używa subwoofer a nawet dwa , ale żeby to prawidłowo zestroić to nie lada wyzwanie. Osobiście wolałbym, aby to kolumny grały pełnym pasmem basowym, a nie były z niego wykastrowane.Na stronie rela mamy np. podane paki oraz jaki model lub modele do nich pasują no to wiadomo, że te konstrukcje nie domagają na dole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz jest dyskusja na osobny temat. 

Ocena czyjejś psychiki nie jest prosta i na forum tego nie zrobisz. To trzeba mieć specjalistyczną wiedzę z dziedziny psychologi, psychiatri i psychoterapii.

Niech każdy sobie kupuje co chce. Nawet niech samego siebie okłamuje.  Nic mi do tego. Ja mogę tylko wyrazić własną opinię.

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pojęcie o psychice jeden z drugim 🤔.

Jak Psikuta.s bez S na końcu. 

21 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

 

Niech każdy sobie kupuje co chce. Nawet niech samego siebie okłamuje.  Nic mi do tego. 

Wolny wybór ale ... no właśnie ale sie oszukuje więc , moje jest mojsze.

Dyskusja !

To jakis żart 🤫

 

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Mam wrażenie, że branża tworzy takie padła bezbasowe, żeby szukać później jelenia na kupno subwoofera, który jest protezą i z reguły więcej z nim problemu, niż pożytku.

Myslisz?

Że Pylon robi to specjalnie bo wprowadził do oferty suby? Ale te suby są takie sobie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur Brol napisał:

A nie jest to tak, że żadne kolumny tego basu nie zaprezentują, jeśli go w nagraniu nie ma? Nie tylko studyjne?

 

 

Poprzednia gen dimondow prezentowala go w kiepskiej jakości ( czytaj jednostajny i buczący) nawet wtedy gdy go nie było. Buczal nawet wtedy, gdy mialeś wylaczony wzmacniacz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audiowit napisał:

Poprzednia gen dimondow prezentowala go w kiepskiej jakości ( czytaj jednostajny i buczący) nawet wtedy gdy go nie było. Buczal nawet wtedy, gdy mialeś wylaczony wzmacniacz :).

Druga generacja jest podobna pod tym względem, dlatego już sprzedałem :)

 

10 godzin temu, AudioTube napisał:

Jaki z tego morał?

Otóż to, ludzie nie wiedzą w jak problematycznych pomieszczeniach słuchają, z powycinanym pasmem, górki i dołki, a tworzą teorie na temat brzmienia zestawu, który nie ma basu albo jazgocze. Panowie jeśli traktujecie te hobby poważnie to spróbujcie posłuchać z jakimś DSP u siebie, bo inaczej wszelka dyskusja nie ma sensu. Ale nie 5 min, tylko kilka dni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, edmundo napisał:

Nie, jakby wszystko jest nim przyprawione, dociążone, co może się podobać oczywiście...

No to moze byc duzym plusem np takie jasne rockowe nagrania.Faktycznie to juz sprawa indywidualna pod ucho sluchacza i tego co slucha.

Moze na dzien dzisiejszy trzeba miec dwa zestawy kolumn w zaleznosci od tego co sluchamy 🤔 ciemniejsze basowe i jasne detaliczne..... 🤷‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ufo27 napisał:

Moze na dzien dzisiejszy trzeba miec dwa zestawy kolumn w zaleznosci od tego co sluchamy 🤔 ciemniejsze basowe i jasne detaliczne.....

I tu trafiłeś w sedno, bo nie wykluczam, ze wrócę do 30mk2, miło je wspominam, ale teraz chciałem spróbować czegoś innego. Ogólnie to przecież i gusta i repertuar decydują, stąd ta kłótnia. Ktoś chce mieć realnie brzmiące fale morskie, ale wtedy nie będzie miał idealnych skrzypiec czy dzwoneczków. Mówimy o high fidelity a nie o perfect fidelity, jak oddać fale morskie z małych głośniczków w domu a prawdziwe gdzie stoisz nad morzem na scenie kilometrowej a sufit w kosmosie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

dla mnie nie ma za dużych kolumn do pokoju o ile się zmieszczą i nie przeszkadzają w przemieszczaniu się.

A co z ustawieniem (miejscem z tyłu i po bokach paczek)? Nigdy nie miałeś wrażenia, że kolumny duszą się w zbyt małym pomieszczeniu? Trudno uwierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S!N! napisał:

Nie jest tak, nie wiem czego tam słuchasz , może w Twoim zestawieniu bas jest lichy, ale tutaj mowa o wałach mających porządnego kopa i rozbudowane pasmo, ja nie wiem jak można nie ogarniać, że w rapie nie ma basu, ten gatunek tym żyje.

Chodziło mi o to, że jeśli basu w utworze nie ma, to żadne kolumny go nie zaprezentują.

Jeśli on jest, ale go nie słychać,  to wtedy trzeba inne kolumny sobie sprawić.

YouTubem się na początku karmiłem. 

Jak już kupiłem kolumny , byłem rozczarowany brakiem tego basu.

Poprostu w muzyce której słucham go zbyt dużo nie ma. Nie że wcale, tylko mniej niż na utworach które są w necie używane. 

Np. utwór z Pink Panther. Nie pamiętam tytułu ale to chyba tytułowy był. 

Najwyzszy model Dali, YouTube.

Nawet przez ten kanał to brzmi zjawiskowo. Z Pylonow już nie ma takiej mocy. Oczywiście są one chyba kilka razy mniejsze od Dali, więc wiadomo gdzie tkwi problem.

Mocy może im brakuje w takim przypadku ale są to wciąż bardzo dobrze brzmiące kolumny. 

Jak dla mnie. 😏

5 godzin temu, Misio38 napisał:

Naprawdę jest tu tyle ludzi dla ktorych wszystko to lipa? Mam kompletnie odmienne zdanie co do sprztu audio i uważam, że większość gra po prostu dobrze. Choć akurat Diamond mi nie podszedł, już lepiej mi pasują Opale które niedawno zakupił sobie mój ojciec. A, że jeden woli śliwki, a inny jabłka? I jeszcze się wyzywać z tego powodu?

Dokładnie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

A co z ustawieniem

W systemach bez DSP na niskich, doświadczyłem/bez pomiarów, że odsunięcie/dosunięcie do ściany wpływa na „bas”. Mniejszy/głośniej i w drugą stronę. Pomiary pokażą. Powinny, o ile zgodnie z procedurą.
Na ile my je zrozumiemy i zaaplikujemy, to inna kwestia.

Każdy to wie, że sweet spotem mamy o wiele większe pole do manewru. Jasne, często tego manewru nie ma/małe pokoje, ale choć w teorii. 
 

22 minuty temu, Rafał S napisał:

Nigdy nie miałeś wrażenia

Ja miałem. Ale już „mu/im” nie ufam. Żyjemy sobie obok, ale zawsze mam świadomość, że one się zmieniają, tylko nie znam zasady, nie rozumiem dlaczego czasem coś mnie się wydaje.

55 minut temu, edmundo napisał:

ludzie nie wiedzą w jak problematycznych pomieszczeniach słuchają

Bo dźwięku nie widać.

A design i kolor forniru owszem.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dedal napisał:

No i fajnie , ale to nie powód żeby z dupy od rana strzelać .

To po co strzelasz ?

 

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Że Pylon robi to specjalnie bo wprowadził do oferty suby? Ale te suby są takie sobie.

Podpytywałem ich o suba i z informacji wynikało, że to klienci po prostu domagali się takiej budy, jak byłem ostatnio w salonie to sprzedawca też mi mówił, że jeszcze przed produkcją słuchacze dopytywali czy będzie sub z rodziny pylona. Moim zdaniem niektóre firmy dodają do oferty takiego wspomagacza bo kolumny po prostu nie domagają w tym pasmie i jak widać jest na to zapotrzebowanie i najważniejsze, że jest to też dla nich dodatkowy zarobek. Ten subik brzmi dobrze z Diamondami, ale do takiego T9x imo mu trochę daleko. Przecież jak się wejdzie na rela to jest tam wymieniona cała rodzina monitor audio i z jakim subem je łączyć bo nie dają rady na dolnym basie. Do jasperów nie planują i nie będzie żadnego subwoofera, ale w tym wypadku się nie dziwie bo akurat dól jest mocny.

 

10 godzin temu, ufo27 napisał:

Moze na dzien dzisiejszy trzeba miec dwa zestawy kolumn w zaleznosci od tego co sluchamy

Może to być śmieszne dla audiofilów, ale w roboczym pomieszczeniu 2m na 4m , zagraconym, zwykła wieżyczka bez problemu jest w stanie wydobyć z siebie dźwięk, który jest bardzo satysfakcjonujący, nie potrzebowałbym dwóch zestawów, gdybym przeniósł taką sygnaturę na kolumny, obcuję z różnorodnymi gatunkami i nie zdarzało mi się, żeby mnie coś tam drażniło i ,żeby było czegoś za mało, bądź za dużo, nawet najgorsze tracki brzmią przyzwoicie, bas jest bardzo detaliczny, słychać w nim każdy szczegół, wokal mega naturalny z tłem i pogłosami oraz wysokie po prostu idealne, bez szpilek i pisze to jako były posiadacz potężnego suba od rela oraz jasperów 25, kiedyś zrobiłem eksperyment i wziąłem sprzęt z pracy do 30m2 to tutaj niestety nie grał tak samo, ale w tamtym pomieszczeniu brzmienie jest idealne pewnie ze względu na to, iż mały metraż i małe przetworniki.

 

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

Poprostu w muzyce której słucham go zbyt dużo nie ma. Nie że wcale, tylko mniej niż na utworach które są w necie używane. 

No właśnie w tym rzecz, iż ktoś kto gustuję w podobnych klimatach gdzie ten rytm basowy jest skąpy nie bardzo wie o co chodzi użytkownikom poszukującym kolumn, gdzie bas ma być detaliczny, jak potrzeba to rozciągnięty, przede wszystkim pokazywać różnorodność bitu, który posiada warstwy , różnego rodzaju smaczki w tle, czasami potrafi zejść bardzo nisko i wolno lub szybko się wygasić i w tej gasnącej końcówce producent potrafi jeszcze coś fajnego dodać tak brzmią te tracki. Szczerze napisawszy na odsłuchał albo jest to wszystko zamazane albo dudni , buczy lub właśnie jest przesyt wysokich albo wokalu i nie ma opcji wydobycia tych smaczków z okręgu całego basu, a na szybkiej stopie z reguły kolumna się wykłada.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R’n’B bez „basu” nie gra. Kto słucha, ten wie o czym piszę.

Od niedawna także i brzmienie, kawałki, które @S!N! wklejał. 
Bez „czystego”, barwnego, zróżnicowanego całego „basowego” pasma nie zawracałbym sobie tym głowy. Szkoda czasu, ponieważ to nie gra. 
Szkoda, że tyle przeszkód na drodze do radości z tych właśnie gatunków muzyki. 
 




 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...