Skocz do zawartości

Stereo - salon 25+25m2


Lukas82

Recommended Posts

5 godzin temu, Lukas82 napisał:

Jeszcze takie pytanie: Ta Yamaha 800A jakie ma brzmienie ?

Przepraszam, za tak podstawowe pytanie, ale próbuje sie nauczyć wszelkich nomenklatur nazewniczych w dziedzinie audio.  Oprócz B&W i Monitor Audio Bronze 500 jakies jeszcze fajne duże kolumny da się tam dobrać ? No i zasadnicze pytaie numer 2, czy jeśli słuchałem tego na B&W 603 S2 to czy na innych podłogowych B&W z serii 6 i 7 dźwięk będzie podobny, czy tu juz nie ma tak prosto ? :)

RN800 brzmi ma całkiem dobrą podstawę basową, w dodatku nie jest jasna ani kująca. Można ją łączyć z różnymi kolumnami, ale też nie mogą to być prądożerne konstrukcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że RN800A ma podbite basy, a żeby dżwięk jako tako wyrównać trzeba połączyć z czymś co ma jasniejszy środek i górę (?). A jak rozpoznać prądożerne konstrukcje ? Po skuteczności/czułości ?

No i jeszcze najważniejsze pytanie - w sumie troche temat tabu w dziedzinie audio - czy ewentualnie kręcenie korektorem zmienia tutaj coś w tym brzmieniu? Np jeśli poskładamy w zestaw z ciemnieją górą, ale podkręcimy sopranami to efekt końcozwy będzie podobny jakby zastosowac od razu jaśniejsze kolumny, czy to zupełnie nie tędy droga ?

 

@Q21 składa ten amplituner m.in. z Monitor Audio Bronze 500, które maja skuteczność 90dB, choć rekomendują wzmacniacz 60-200W

@Top Hi-Fi & Video Design promuje np. B&W 603 S2 Anniversary, choć przy skuteczności 88,5dB zalecana moc wzmacniacza to 30-200W

Coś mi podpowiada, że gdzieś się zgubiłem, gdyż np w porównaniu do Monitorów B&W mają 2x gorszą skutecznosć, czyli trzeba dostarczyć im wiecej mocy, ale.....producent(?) zaleca 2x mniejszą moc wzmacniacza. Impedancja pozostaja taka sama, więc przyznam szczerze, że tutaj to się pogubiłem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jednak Yamaha ma podbitą górę. Do Bronze 500 w pełni wystarczy pod kątem zasilenia, reszta jest kwestią gustu :) Regulacja tonów dużo zmienia. Ogółem aż tak bym się nie przejmował cyframi w specyfikacji, jak już to właśnie skutecznością. 88,5 dB oraz 90 dB to całkiem spora czułość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2024 o 12:10, Lukas82 napisał:

Jeszcze takie pytanie: Ta Yamaha 800A jakie ma brzmienie ?

Takie jak RN803 i AS 701. Jasne, detaliczne. Taka przyjemna Vka.

Z Bowersami i Monitor będzie to dzwięk jasny, bardzo konkretny. Trzeba to lubić.

18 godzin temu, Lukas82 napisał:

Czyli rozumiem, że RN800A ma podbite basy, a żeby dżwięk jako tako wyrównać trzeba połączyć z czymś co ma jasniejszy środek i górę (?). A jak rozpoznać prądożerne konstrukcje ? Po skuteczności/czułości ?

Jak połączysz z jaśniejszymi kolumnami to na pewno nie wyrównasz brzmienia. Spotęgujesz górę.

 

Dnia 18.01.2024 o 07:14, Piotr Sonido napisał:

nie ma co się tym przejmowac, Yamaha ma auropejską gwarancję. Kraje UE + UK + Szwajcaria. Więc jeśli Yamaha europe tak pisze to tak jest. Nie wazne że polski dystrybutor daje inaczej.

No to jest dokładnie to samo.

Ok, super. Bo z powyższego zdecydowanie wynika że Yamaha was robiła w konia. Ale dlaczego? Nie mogę tego pojąć.

Tutaj okazało sie ze kolega tez ma rację. Krecicie.

https://europe.yamaha.com/en/support/warranty/high-end-extended-warranty.html

obraz.png.4e9181df7a3bf89e16bd508a6e25c651.png

 

Co tu się dzieje?

Czy to blad Yamahy?

No i już mamy róznice na wadzę.

Dolna żelazna płyta ma kluczowe znaczenie dla brzmienia?

Ok, to w audio to nie wyjdzie. Bo moc bedzie identyczna.

 

Wiemy coś na temat tej gwarancji? I zasilacza?

Udało się to wyjaśnić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Takie jak RN803 i AS 701. Jasne, detaliczne. Taka przyjemna Vka.

Z Bowersami i Monitor będzie to dzwięk jasny, bardzo konkretny. Trzeba to lubić.

Jak połączysz z jaśniejszymi kolumnami to na pewno nie wyrównasz brzmienia. Spotęgujesz górę.

 

Wiemy coś na temat tej gwarancji? I zasilacza?

Udało się to wyjaśnić?

Dzięki, to bardzo cenna informacja o 800A. A napiszesz coś o Bowersach albo tych Monitorach jesli miałes z nimi styczność ?

 

Co do gwarancji to nie wiem nic, ale zasilacz - skoro transformator jest taki sam to...daje takie same napięcia i ten sam prad max. Płytka prostownika i stabilizatora wygląda z gruubsza tak samo - przynajmniej te krytyczne elementy są takie same i w tym samym miejscu, więc nie zakładam żeby ktoś robił inny design na rezystorach, bo to nie ma sensu. Tu cała cena leży w tym HDMI (to może być komuś potrzebne) i wzmocnieniu mechanicznym (to już marketing niestety), a być może jeszcze gwarancji, bo jednak róznica cenowa mała nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Takie jak RN803 i AS 701. Jasne, detaliczne. Taka przyjemna Vka.

Z Bowersami i Monitor będzie to dzwięk jasny, bardzo konkretny. Trzeba to lubić.

Jak połączysz z jaśniejszymi kolumnami to na pewno nie wyrównasz brzmienia. Spotęgujesz górę.

 

Wiemy coś na temat tej gwarancji? I zasilacza?

Udało się to wyjaśnić?

"V" w RN803 i AS701...

To chyba dawno ich nie słuchałeś...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Takie jak RN803 i AS 701. Jasne, detaliczne. Taka przyjemna V-ka.

 

29 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

"V" w RN803 i AS701...

To chyba dawno ich nie słuchałeś...:)

W audio wszyscy mogą mieć rację. Taki trend.

Czy ma to jednak coś wspólnego z prawdą obiektywną? Mam wrażenie, że ta się zainteresowanym ciągle wymyka. Może to nasze gonienie króliczka, to własnie pogoń za tą prawda? 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

 

W audio wszyscy mogą mieć rację. Taki trend.

Czy ma to jednak coś wspólnego z prawdą obiektywną? Mam wrażenie, że ta się zainteresowanym ciągle wymyka. Może nasze gonienie króliczka, to pogoń za tą prawda? 

 

Trendy, to trendy  :)...

Yamaha na przestrzeni lat, nie co wyłagodniała. Szczególnie te wyższe i wysokie modele w sposób zauważalny różnią się od swoich niższych przedstawicieli.

Akurat AS701, to gatunek szczególny, bo jest duuuuużo tańszy od AS1200 a nie odbiega od niej 4 razy w cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a nie odbiega od niej 4 razy w cenie.

Chyba miało być "w graniu", a nie w cenie.....

Jeśli już ustaliliśmy, co autor miał na myśli :) , to zajmijmy się tym " nie odbiega od niej 4 razy lepszym graniem".

Dwa razy jest lepsza ? A może trzy ?

Jak to obliczyć ? Przecież to niewymierne.

Miałem 701-kę, mam 1200-tkę, i ta gra dla mnie zdecydowanie lepiej od poprzedniczki.

Ile razy lepiej? Nie wiem. Ale lepiej.

Poza tym różnica w cenie wynika ze zdecydowanie lepszego wykonania, lepszych komponentów, włączników hebelkowych, drewnianych boczków, wskaźników wychyłowych etc.

To wszystko kosztuje.

Dla niektórych jest to warte dopłaty kilku tysięcy, dla innych już nie. Każdy ma wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie łączył yamahy z bowersami z serii 600. Dla mnie to grało męcząco, z początku może spoko, ale szybko ten dźwięk zacznie męczyć. Chyba że ktoś naprawdę lubi aż tak jasne brzmienie.  Co innego z serią 700, wtedy yamaha jest ok. 

Taniej wyjdzie i dobrze z yamaha as 701 + wiim mini.  ( a cenowo wypada korzystnie) A zagra na poziomie rn 800/1000. Tak jak Piotr pisał.  Więcej byś miał z budżetu na kolumny

Nie ograniczaj się do monitor audio bronze i bowers. Może coś Ci się innego spodoba np. 

Kef q750/950, Dali oberon 7, Q Acoustics QA 3050i

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lukas82 napisał:

Dzięki, to bardzo cenna informacja o 800A. A napiszesz coś o Bowersach albo tych Monitorach jesli miałes z nimi styczność ?

Obie te kolumynśa także o jasniejszym brzmieniu. Bowersy grają bardziej analitycznie , jeszcze bardziej. Do obu, ja polecam jednak coś cieplejszego.

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

"V" w RN803 i AS701...

To chyba dawno ich nie słuchałeś...:)

No tak. To chyba mało macie jednak wyboru w tej cenie.

I brak porównania.

Skoro one nie są V to jak Gra Denon PMA 900? Jak Gra Magnat MA 900? Jak Gra AXR100?

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Trendy, to trendy  :)...

Yamaha na przestrzeni lat, nie co wyłagodniała. Szczególnie te wyższe i wysokie modele w sposób zauważalny różnią się od swoich niższych przedstawicieli.

Akurat AS701, to gatunek szczególny, bo jest duuuuużo tańszy od AS1200 a nie odbiega od niej 4 razy w cenie.

Ale ja nei pisze  o wyższych modelach. Tylko o niższych.

AS 701 jest kupe lat na rynku. Przypominam.

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

Jeśli już ustaliliśmy

Nie ustaliliśmy. Koledzy dalej nie wyjaśnili.

Co z gwarancją?????

10 godzin temu, Carmion napisał:

ja tam bym nie łączył yamahy z bowersami z serii 600. Dla mnie to grało męcząco

Dla 90% to gra męcząco. Poprzednia osoba która pisała pod logiem top HiFi pisała to samo. Ale teraz jednak marketing musi się zgadzać.

Zaznaczyłem przyjemna Vka. Nie uważam że to jest złe. Jest duzo takich produktów.

Tylko nie laczyc z tymi kolumnami i juz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Obie te kolumynśa także o jasniejszym brzmieniu. Bowersy grają bardziej analitycznie , jeszcze bardziej. Do obu, ja polecam jednak coś cieplejszego.

No tak. To chyba mało macie jednak wyboru w tej cenie.

I brak porównania.

Skoro one nie są V to jak Gra Denon PMA 900? Jak Gra Magnat MA 900? Jak Gra AXR100?

Ale ja nei pisze  o wyższych modelach. Tylko o niższych.

AS 701 jest kupe lat na rynku. Przypominam.

Nie ustaliliśmy. Koledzy dalej nie wyjaśnili.

Co z gwarancją?????

Dla 90% to gra męcząco. Poprzednia osoba która pisała pod logiem top HiFi pisała to samo. Ale teraz jednak marketing musi się zgadzać.

Zaznaczyłem przyjemna Vka. Nie uważam że to jest złe. Jest duzo takich produktów.

Tylko nie laczyc z tymi kolumnami i juz.

 

Nie twierdzę, że Denon czy Magnat brzmią ostro lub w "V" ale również mają skłonności do rozjaśnienia.

Pamiętaj, że do nas przychodzą różni klienci, z różnymi urządzeniami, więc w tym samych warunkach można się zorientować co brzmi ostro a co nie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie twierdzę, że Denon czy Magnat brzmią ostro lub w "V" ale również mają skłonności do rozjaśnienia.

No nie. Magnat nie ma żadnych słoności do rozjaśnień. Żadnych.

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Pamiętaj, że do nas przychodzą różni klienci, z różnymi urządzeniami, więc w tym samych warunkach można się zorientować co brzmi ostro a co nie ;)

Tak zdajaje sobie sprawe bo sam do Was przynosilem swoj sprzet.

Ostro a analitycznie to nie to samo.

Chodź czesto idzie w parze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że graja analitycznie ? Bo rozjaśnianie, to jeśli się nie mylę to tendencja do podbijania wysokich tonów. Natomiast analitycznie - z nazwy wynika, że byłyby słyszane wszystkie (a przynajmniej więcej)  dźwięki, ale....albo tam jest wiecej wysokich, albo wiecej średnich, albo wiecej obu (?) Chyba, że to jest jeszcze cos innego :) Przepraszam za tak zapewne laickie pytanie, ale skoro rozmawiamy o konkretach.... :)

Zadam też pytanie z innej "beczki", a czy po budowie/parametrach kolumny da sie jakoś oszacować ich barwę dżwieku ? Z naciskiem na oszacować. Zakładam, że jak np w Monitor Audio Bronze 500 są 2 głosniki niskotonowe po 20cm membrany to dół będzie dość basowy niż takie np. Indiana Line 2x13cm. Zakładam też, że jeśli coś ma swój osobny głośnik do samych średnic to te srednice też będą uwydatnione bardziej niż we wspólnym  nisko-średniotonowym.  Czy stąd bierze się analityka Bowersów? Bo tam jest 2x(chyba 16,5)(L) + 1x15 (M) + kopułka (H)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2024 o 12:15, Lukas82 napisał:

Audio Bronze 500 są 2 głosniki niskotonowe po 20cm membrany to dół będzie dość basowy

Przetworniki takie same ale nie grają tak samo. Ten na dole gra tylko basem. Ale fakt - basu tym kolumnom nie brakuje.

Dnia 26.01.2024 o 12:15, Lukas82 napisał:

Zakładam też, że jeśli coś ma swój osobny głośnik do samych średnic to te srednice też będą uwydatnione

Raczej to nie jest reguła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...