Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.1 do Denon X2800H


PiPi

Recommended Posts

Jaki zestaw 5.1dla człowieka, który nie jest audiofilem. Do filmów i muzyki z radia i Spotify? Muzyka rockowa.

Pokój 20m2. Wstępnie wybrany amplituner to Denon X2800H. Może być inny.

Rozważanie głośniki. 

1. Taga Harmony 807. 

2. Wilson Raptor 7.

3. Pylon Pearl 27.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mówisz o parze czy siecie 5.1?

Z tej trójki Pearl 27

Ale lepiej się sprawdzą jaśniejsze w brzmieniu Bronze 500 , mniejsze Acoustic Energy AE120, magnat signature 507, Emotiva T1+

Dziękuję za odpowiedź. 

Popatrzyłem na proponowane rozwiązania i widzę sporą różnicę w cenie w stosunku do moich wstępnych wyborów. 

Mam maks 4000 zł na 5 głośników plus dodatkowa kasa na Subwoofer.

Generalnie to ma być połączenie słuchania muzyki kinem domowym i ewentualnie podłączeniem konsol do gry. 

Jak pisałem, ja się nie znam, ale raczej chciałbym przednie głośniki zwykle podłogowego, żeby fajnie grały przy muzyce. Odsłuch praktycznie w 100% radio i Spotify. Muzyka rockowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, zdecydowanie Pylony są tu najciekawszą opcją :) Przyjemne, naturalne granie z dobrą detalicznością jak na ten budżet. Jaki budżet na subwoofer rozważasz? 

Widziałem, ze Sub Pearl to koszt ok. 2000zł. 

A jakby porównywać do tych Pylonów zestaw oparty na Dali Spektor 6?

Tylko, że jest trochę droższy i Sub również droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PiPi napisał:

Jaki zestaw 5.1dla człowieka, który nie jest audiofilem. Do filmów i muzyki z radia i Spotify? Muzyka rockowa.

Pokój 20m2. Wstępnie wybrany amplituner to Denon X2800H. Może być inny.

Rozważanie głośniki. 

1. Taga Harmony 807. 

2. Wilson Raptor 7.

3. Pylon Pearl 27.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Cześć

Mamy taki zestaw, warty grzechu :)

Indiana Line seria Tesi, modele 561,241,761

https://www.tophifi.pl/glosniki/zestawy-glosnikow/indiana-line-zestaw-5-0-tesi-561-241-761.html

Jak lubisz cieplejsze granie, zbilansowane, i dość dynamiczne, to zachęcamy do odsłuchu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PiPi napisał:

Widziałem, ze Sub Pearl to koszt ok. 2000zł. 

A jakby porównywać do tych Pylonów zestaw oparty na Dali Spektor 6?

Tylko, że jest trochę droższy i Sub również droższy.

Subwoofer nie musi być od zestawu, więc tu na spokojnie :) Warto spojrzeć na Klipsch SPL-120, a jak chcesz używać go również w muzyce, to SVS SB-1000 jest przyjemnym rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiPi napisał:

Dziękuję za odpowiedź. 

Popatrzyłem na proponowane rozwiązania i widzę sporą różnicę w cenie w stosunku do moich wstępnych wyborów. 

Mam maks 4000 zł na 5 głośników plus dodatkowa kasa na Subwoofer.

Generalnie to ma być połączenie słuchania muzyki kinem domowym i ewentualnie podłączeniem konsol do gry. 

Jak pisałem, ja się nie znam, ale raczej chciałbym przednie głośniki zwykle podłogowego, żeby fajnie grały przy muzyce. Odsłuch praktycznie w 100% radio i Spotify. Muzyka rockowa. 

Quadral Argentum 6000

19 godzin temu, PiPi napisał:

Widziałem, ze Sub Pearl to koszt ok. 2000zł. 

nie warto

Tańszy Magnat RS12 i Heco Sub 30A sa lepsze a tańsze

Nie musi być do kompletu.

Spektory zdecydowanie nie do Denona!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Quadral Argentum 6000

nie warto

Tańszy Magnat RS12 i Heco Sub 30A sa lepsze a tańsze

Nie musi być do kompletu.

Spektory zdecydowanie nie do Denona!

 

Jako fani pizzy neapolitańskiej, korzystamy z okazji i upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. 

Wybieramy się w czwartek na najlepszą pizzę w Polsce, którą można zjeść w Pabianicach, więc umówiliśmy się na odsłuch w Q21. 

Dlatego pozwoliłem sobie wrzucić kilka zestawów, które są u nich na stronie. 

pylon-audio-pearl-27

dali-spektor-6-1-vokal

magnat-monitor-s-5-0-s70-s10-d-s14-c.

indiana-line-tesi-561-241-761

polk-audio-signature-elite-es55-es15-es35

heco-aurora-700-300-center-30-sub-30-a

q-acoustics-3050i-5-1-plus-cinema-pack

W tym momencie wybrałbym pomiędzy Heco Aurora 700, a Q Acoustics 3050i. Kwestia, czy z Subem z zestawu, czy SVS SB-1000 albo Klipsch SPL-120.

Wiem, że to trochę więcej kosztuje niż pierwotnie pisałem, ale to już na pewno maks jeżeli chodzi o budżet. Zakładam, że co do kasy, to powinno się udać dogadać podczas odsłuchu.

Kwestia ustawienie sprzętu. Nie będzie to trójkąt równoboczny. 

Między podłogówkami mam ok. 2m. Mogę je odsunąć od ściany z tyłu ok. 15-20 cm. Od miejsca odsłuchu (narożnik L) do podłogówek, to ok. 3,5m.

Satelitki za narożnikiem, który może być odsunięty od ściany ok. 30cm. 

Kwestia, gdzie postawić SUB'a? Mam dwie opcje.

Jeszcze nawiąże do kwestii Denona 2800, nie upieram się przy nim, ale na papierze wygląda O.K. 

W Q21 do zestawów generalnie proponują Onkyo TX NR 6100. IMG_20240117_094939.jpg.ec17090ec7c4039c1fd8fde3921e152a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PiPi napisał:

Kwestia, gdzie postawić SUB'a? Mam dwie opcje.

 

Jak masz prąd za kanapą to jeszcze po lewej stronie się coś zmieści. Subwoofer mozna podłączyć bezprzewodowo. Nikt Ci nie powie gdzie lepiej zagra w Twoim pomieszczeniu. Będziesz musiał sprawdzić. Najprościej zrobisz to stawiając subwoofer w miejscu gdzie będziesz siedział. Puszczasz jakiś kawałek gdzie jest sporo basu i na kolanach słuchasz w miejscach gdzie potencjalnie może stanąć subwoofer. Tam gdzie bas będzie najlepszy, tam ustawiasz subwoofer. Może się zdarzyć, że dużo basu i jakiś pik przykryje Ci resztę pasma i będzie Ci się wydawało, że tak jest ok. Dlatego warto zawsze takie ustawienie zweryfikować pomiarem w REW (najprościej i najtaniej). Jeżeli system ma służyć też do słuchania muzyki wybrałbym SVS SB (największy na jaki możesz sobie pozwolić). Dodatkowym atutem w przestrzeni mieszkalnej jest to, że będzie mniejszy niż otwarty Klipsch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Jak masz prąd za kanapą to jeszcze po lewej stronie się coś zmieści. Subwoofer mozna podłączyć bezprzewodowo. Nikt Ci nie powie gdzie lepiej zagra w Twoim pomieszczeniu. Będziesz musiał sprawdzić. Najprościej zrobisz to stawiając subwoofer w miejscu gdzie będziesz siedział. Puszczasz jakiś kawałek gdzie jest sporo basu i na kolanach słuchasz w miejscach gdzie potencjalnie może stanąć subwoofer. Tam gdzie bas będzie najlepszy, tam ustawiasz subwoofer. Może się zdarzyć, że dużo basu i jakiś pik przykryje Ci resztę pasma i będzie Ci się wydawało, że tak jest ok. Dlatego warto zawsze takie ustawienie zweryfikować pomiarem w REW (najprościej i najtaniej). Jeżeli system ma służyć też do słuchania muzyki wybrałbym SVS SB (największy na jaki możesz sobie pozwolić). Dodatkowym atutem w przestrzeni mieszkalnej jest to, że będzie mniejszy niż otwarty Klipsch. 

Dziękuję za podpowiedź, wypróbuje ten patent z kolanami. Z lewej strony, tzn. tam gdzie narysowałem SUB 2, czy z lewej strony siedząc prosem do telewizora, czyli przy lewej satelitce?

Oczywiście, że chciałbym wykorzystać go również do muzyki, więc dzięki za podpowiedź o SVS. Że względów budżetowych wchodzi w grę tylko wersja 1000 bez PRO. 

Prośba jeszce o przybliżenie informacji o pomiarze REW.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zgadnie gdzie będzie lepiej. Właśnie po to musisz poczolgac się po podłodze.

Google i REW. Użytkownik tomw popełnił też ostatnio post nt pomiarów z wykorzystaniem tego programu. Potrzebował będziesz mikrofonu pomiarowego UMIK-1 (albo innego ktory zostal skalibrowany fabrycznie), można wypożyczyć. Koszt zakupu to ok 600 pln. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PanKlor napisał:

Nikt nie zgadnie gdzie będzie lepiej. Właśnie po to musisz poczolgac się po podłodze.

Google i REW. Użytkownik tomw popełnił też ostatnio post nt pomiarów z wykorzystaniem tego programu. Potrzebował będziesz mikrofonu pomiarowego UMIK-1 (albo innego ktory zostal skalibrowany fabrycznie), można wypożyczyć. Koszt zakupu to ok 600 pln. 

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiPi napisał:

Jako fani pizzy neapolitańskiej, korzystamy z okazji i upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. 

Wybieramy się w czwartek na najlepszą pizzę w Polsce, którą można zjeść w Pabianicach, więc umówiliśmy się na odsłuch w Q21. 

Serio ? Tam jest najlepsza? Skąd takie info? Ja jestem fanem pizzy i o tym nie wiem.

Chlopaki z Q21 nie zaprosili mnie. A powinni! :P

21 godzin temu, PiPi napisał:

Dopytaj czy są na stanie.

21 godzin temu, PiPi napisał:

W Q21 do zestawów generalnie proponują Onkyo TX NR 6100. 

Zostaw Denona i do niego QA 3050i

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Serio ? Tam jest najlepsza? Skąd takie info? Ja jestem fanem pizzy i o tym nie wiem.

Chlopaki z Q21 nie zaprosili mnie. A powinni! :P

Jeżeli Admin uzna, że to jest reklama, to prośba o usunięcie posta. Generalnie uważam, że jak ktoś odwiedza Q21 celem odsłuchu i lubi pizzę neapolitańską, to idealnie trafił. W Pabianicach jest Zielona Górka. Warto obejrzeć Warsztaty Mistrza z Jędrzejem. Warto z nim porozmawiać, zawsze chętnie podpowie coś ciekawego.y czasami robimy sobie wypad, żeby zjeść pizzę, a mamy grubo pona 100km.

Tylko ze to jest forum audio, więc wracajmy do tematu.

 

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Zostaw Denona i do niego QA 3050i

Ma ten moment chciałbym wybrać pomiędzy A 3050i albo Hector Aurora 700 chyba że w podobnych pieniądzach da się złożyć coś na bazie AE120 albo Bronze 500.

Z tego co widziałem to subwoofer powinien być SVS SB1000, gdyż nadaje się do muzyki, a Q 3050i podobno mają delikatny dół. 

Odnośnie amplituner, to zafiksowałem się na Denona 2800, ale znowu internet podpowiada, że on bardziej do Heco, a do AQ Onkyo 6100 pasuje, gdyż gra żywiej. 

Generalnie z moim "słuchem muzycznym", to nie wiem czy dzisiaj usłyszę to co powinienem, więc pewnie będę musiał wybrać na czuja 😃.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PiPi napisał:

Jeżeli Admin uzna, że to jest reklama, to prośba o usunięcie posta. Generalnie uważam, że jak ktoś odwiedza Q21 celem odsłuchu i lubi pizzę neapolitańską, to idealnie trafił. W Pabianicach jest Zielona Górka. Warto obejrzeć Warsztaty Mistrza z Jędrzejem. Warto z nim porozmawiać, zawsze chętnie podpowie coś ciekawego.y czasami robimy sobie wypad, żeby zjeść pizzę, a mamy grubo pona 100km.

Jak mnie zaproszą to na pewno podjade. Spejalnie nie będę tam jechał na pizze.

A byłem , nie wiedziałem :(

34 minuty temu, PiPi napisał:

Ma ten moment chciałbym wybrać pomiędzy A 3050i albo Hector Aurora 700 chyba że w podobnych pieniądzach da się złożyć coś na bazie AE120 albo Bronze 500.

Z Denonem lepiej graja kolumny jaśniejsze.

dlatego Bronze 500 tak, AE120 tak, QA tak, Heco mimo że jestem ich absolutny fanem tym razem mniej :D

35 minut temu, PiPi napisał:

Z tego co widziałem to subwoofer powinien być SVS SB1000, gdyż nadaje się do muzyki, a Q 3050i podobno mają delikatny dół. 

Maja dobry doł.

Ale i tak kalibracja obetnie ci bas z kolumn, tak powinna zrobić. Wiec sub tak.

SVS SB 1000 albo REL HT 1003

36 minut temu, PiPi napisał:

Odnośnie amplituner, to zafiksowałem się na Denona 2800, ale znowu internet podpowiada, że on bardziej do Heco, a do AQ Onkyo 6100 pasuje, gdyż gra żywiej. 

Właśnie odwrotnie.

Który internet tak mówi? Ja jestem internetem :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Właśnie odwrotnie.

Który internet tak mówi? Ja jestem internetem :D

https://www.audiostereo.pl/topic/131026-amplituner-onkyo-vs-denon/

 


 Poniżej inne forum


Co do samych różnic między amplitunerami. Denon jest łagodniejszy, milszy w odbiorze, ma kalibracje Audysseya. Onkyo jest mocniejsze, gra żywiej, bardziej do przodu i jest zdecydowanie prostsze w obsłudze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Z Denonem lepiej graja kolumny jaśniejsze.

dlatego Bronze 500 tak, AE120 tak, QA tak, Heco mimo że jestem ich absolutny fanem tym razem mniej :D

Maja dobry doł.

Ale i tak kalibracja obetnie ci bas z kolumn, tak powinna zrobić. Wiec sub tak.

SVS SB 1000 

 

Byliśmy i testowaliśmy kolumny z Onkyo 61000 i Denon 2800. 

Z Onkyo głos był, jak zza ściany, a z Denona fajny, dlatego poniższe testowaliśmy na Denon.

Mi się podobały QA 3050i oraz Bronze 500, Pylon Sapphire 25 tak średnio. 

Synowi najbardziej podeszły Heco 700, dlatego że miały najwięcej szczegółów i wyraźny wokal.

On ma zdecydowanie lepsze ucho ode mnie, więc pewnie się go posłucham.

Chyba na takie się zdecydujemy i do tego dorzucimy SVS SB1000. 

Obawiam się trochę tego co napisałeś o niedopasowaniu Heco do Denona, ale nam się podobało. Może zbyt krótko słuchaliśmy. 

P.S. Pizza jak zwykle pyszna 🍕.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiPi napisał:

I to chyba ja jeszcze tam pisałem :)

Wiesz że potrzeby kogoś to nie są Twoje?

21 godzin temu, PiPi napisał:

Co do samych różnic między amplitunerami. Denon jest łagodniejszy, milszy w odbiorze, ma kalibracje Audysseya. Onkyo jest mocniejsze, gra żywiej, bardziej do przodu i jest zdecydowanie prostsze w obsłudze. 

Zgadza się.

9 godzin temu, PiPi napisał:

Mi się podobały QA 3050i oraz Bronze 500, Pylon Sapphire 25 tak średnio. 

Szafiry sięsłabo zgrywają z Denonem jak Dali właśnie

9 godzin temu, PiPi napisał:

Synowi najbardziej podeszły Heco 700, dlatego że miały najwięcej szczegółów i wyraźny wokal.

Najwięcej szczegółów? Względem Bronze 500 i QA 3050i? ?????

9 godzin temu, PiPi napisał:

Obawiam się trochę tego co napisałeś o niedopasowaniu Heco do Denona, ale nam się podobało. Może zbyt krótko słuchaliśmy. 

P.S. Pizza jak zwykle pyszna 🍕.

Nie słuchajcie nikogo tylko siebie. Jesli to Wam się najbardziej podobało to idziecie w to. TAK to ma działać.

To jest prawidłowa droga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Najwięcej szczegółów? Względem Bronze 500 i QA 3050i? ?????

Tak, jak pisałem, ja mam kiepski słuch, a syn zdecydowanie lepszy. Mi oprócz Pylonów podobały się wszystkie 3 propozycje. On twierdzi, że najlepiej w tym zestawieniu grały Heco. 

 

27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie słuchajcie nikogo tylko siebie. Jesli to Wam się najbardziej podobało to idziecie w to. TAK to ma działać.

To jest prawidłowa droga.

Muszę mu zaufać i tak, to chyba się zakończy. 

Co do wyboru pomiędzy Onkyo i Denonem, to słuchaliśmy na obu i było zupełnie odwrotnie niż tutaj jest napisane. Onkyo grało, jak by głośniki były za ścianą albo zakopane, gdzieś daleko, nieobecne. A Denon, jakby muzycy siedzieli z nami w pomieszczeniu. Dziwne, że wszyscy piszą na odwrót. Podobno oba amplitunery ustawione były na podstawowe parametry, tzn. pure.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PiPi napisał:

Tak, jak pisałem, ja mam kiepski słuch, a syn zdecydowanie lepszy. Mi oprócz Pylonów podobały się wszystkie 3 propozycje. On twierdzi, że najlepiej w tym zestawieniu grały Heco.

W porzadku, absplutnie to rozumiem. W takim razie to jest Wasza droga. Bronze i QA natomiast na pewno mają wiecej szczegolow niz Heco. Ale to nie kryterium. wolicie te, to mamy rozwiązanie :)

32 minuty temu, PiPi napisał:

Co do wyboru pomiędzy Onkyo i Denonem, to słuchaliśmy na obu i było zupełnie odwrotnie niż tutaj jest napisane. Onkyo grało, jak by głośniki były za ścianą albo zakopane, gdzieś daleko, nieobecne. A Denon, jakby muzycy siedzieli z nami w pomieszczeniu. Dziwne, że wszyscy piszą na odwrót. Podobno oba amplitunery ustawione były na podstawowe parametry, tzn. pure.

No właśnie podobno.

Z tego opisu ja bym wnioskował że jednak nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie podobno.

Z tego opisu ja bym wnioskował że jednak nie.

Muszę zaufać Q21. Ja nic nie grzebałem w ustawieniach. 

Mogę spróbować jeszcze raz posłuchać obu, może będzie inaczej, ale raczej w okolicach Warszawy, ponieważ drugi raz do Pabianic na ten moment nie dam rady podjechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2024 o 19:31, Q21 napisał:

Subwoofer nie musi być od zestawu, więc tu na spokojnie :) Warto spojrzeć na Klipsch SPL-120, a jak chcesz używać go również w muzyce, to SVS SB-1000 jest przyjemnym rozwiązaniem. 

Dzięki za wczorajszy odsłuch. Zdajemy sobie sprawę, że internet pisze co innego, ale mam najbardziej podpasowało połączenie Heco Aurora 700 z Denonem. 

Prośba o pomoc w doborze Suba.

Chcieliśmy kupić SVS SB1000, żeby grał również w muzyce, a nie tylko do kina. 

Może jednak, skoro Heco ma mocny bas, kupić jakiś inny otwarty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PiPi napisał:

Może jednak, skoro Heco ma mocny bas, kupić jakiś inny otwarty?

Rozumiem, że byłby wtedy dedykowanym tylko do kina. Proponuję abyś kupił kolumny które Ci się spodobały i posłuchał ich u siebie w domu. Może okazać się, że będziesz jednak chciał subwoofer do muzyki bo Twoje pomieszczenie i miejsce odsłuchu spowoduje, że bas z kolumn nie będzie Ci się podobał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...