Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.1 do Denon X2800H


PiPi

Recommended Posts

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Do Bronze Denon a do Oberona Onkyo

O.K. Czyli na zasadzie uzupełnienia. Jaśniejsze kolumny, to cieplejszy wzmacniacz i na odwrót?

 

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie. Bo w kinie i tak go będziesz musiał miec. Informuje że jeśli on już bedzie. To wez uniwersalny model jak HT czy SB i miej jedno i drugie

O.K. Czyli do kina nie napalać się na otwarte konstrukcje?

 

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Do Bronze Denon a do Oberona Onkyo

Czyli Marantza odpuszczam.

 

19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

2 rzeczy. Do Diraca tak. Ale 3800 ma już Audysseya XT32 który jest lepszy od klasycznego który jest w 2800. A XT32 nie dokupujesz.

Diraca tak.

7100 ma juz Diraca na pokladzie. I to też jest dobra opcja.

No, z tym będzie problem, gdyż kończy się powoli budżet.

O ile Denon 2800 i Onkyo 6100 to porównywalna cena, to do Onkyo 7100 trzeba dorzucić 1500 (ale ma już w cenie Dirac?). Za to Denon 3800jest dużo droższy (na ten moment 2500) i do tego trzeba dokupić Dirac. Spora różnica wychodzi.

Czy mam rozumieć że najsłabszy jest Audysseya, lepszy Audyssey XT32, a najlepszy Dirac?

Dziwna sprawa, skoro Onkyo 7100 ma już Dirac i jest 1000 tańsze od Denona 3800, a do Denona trzeba jeszcze dokupić Dirac za 1000?

Wychodzi na to, że Denon 3800 musi być dużo lepszy.

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to weź aurore też na testy. W czym problem.

Nie wiem, czy mi dadzą. Jeśli tak, to dedykowane jest Onkyo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PiPi napisał:

O.K. Czyli na zasadzie uzupełnienia. Jaśniejsze kolumny, to cieplejszy wzmacniacz i na odwrót?

Generalnie tak ale też zależy co kto lubi.

 

35 minut temu, PiPi napisał:

Czyli do kina nie napalać się na otwarte konstrukcje?

Napalać nie. Tylko pamiętaj, że aby uzyskać efekt "kinowy" podobny do konstrukcji otwartej to trzeba by wyjść poza podstawowe modele.

 

36 minut temu, PiPi napisał:

Czy mam rozumieć że najsłabszy jest Audysseya, lepszy Audyssey XT32, a najlepszy Dirac?

Z grubsza tak jest. 

 

37 minut temu, PiPi napisał:

Wychodzi na to, że Denon 3800 musi być dużo lepszy.

To bardzo subiektywne. Obiektywnie X3800 pozwala na najbardziej zaawansowany setup w tej klasie cenowej - 4 subwoofery albo 3 i buttkicker, swobodna konfiguracja preout, DL Bass Control którego nie ma u konkurencji itp. itd. Niektóre z tych dodatków kosztują i trzeba to brać pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Napalać nie. Tylko pamiętaj, że aby uzyskać efekt "kinowy" podobny do konstrukcji otwartej to trzeba by wyjść poza podstawowe modele.

Prośba o info, jakie można rozważać do zakupu. 

P.S. Czy przy wyborze do testów Bronze 500 Oberon 7 warto jest jeszcze kombinować z Aurora 700? 

Czy to jednak nie są kolumny klasę niżej?

6 minut temu, PanKlor napisał:

To bardzo subiektywne. Obiektywnie X3800 pozwala na najbardziej zaawansowany setup w tej klasie cenowej - 4 subwoofery albo 3 i buttkicker, swobodna konfiguracja preout, DL Bass Control którego nie ma u konkurencji itp. itd. Niektóre z tych dodatków kosztują i trzeba to brać pod uwagę. 

Czy przy 1 maks 2 ślubach, nie wystarczy Denon 2800 albo Onkyo 7100,później już są duże różnice cenowe. Kieszeń niestety nie jest z gumy 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PiPi napisał:

Prośba o info, jakie można rozważać do zakupu.

Minimum SB2000 Pro, najlepiej SB3000 lub jakis odpowiednik konkurencji.

 

22 minuty temu, PiPi napisał:

P.S. Czy przy wyborze do testów Bronze 500 Oberon 7 warto jest jeszcze kombinować z Aurora 700? 

Sam musisz ocenić czy czegoś Ci będzie brakowało. Wtedy pewnie bardziej osluchane osoby podpowiedzą dalsze kroki.

 

23 minuty temu, PiPi napisał:

Czy przy 1 maks 2 ślubach, nie wystarczy Denon 2800 albo Onkyo 7100,później już są duże różnice cenowe. Kieszeń niestety nie jest z gumy 😃

Zawsze możesz jeszcze rozważyć Pioneera Lx305 ;). Posłuchaj tych amplitunerów. Dużym plusem Onkyo i Pioneera jest Dirac Live (bez BC). Jeżeli masz cierpliwość możesz polować na X3800 na Amazonie, pojawiają się e okolicy 4k PLN. Posłuchaj tych wypożyczonych sprzętów. Pamiętaj aby je poprawnie skalibrować, po to testujesz je w swoim mieszkaniu.. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, PanKlor napisał:
1 godzinę temu, PiPi napisał:

P.S. Czy przy wyborze do testów Bronze 500 Oberon 7 warto jest jeszcze kombinować z Aurora 700? 

Sam musisz ocenić czy czegoś Ci będzie brakowało. Wtedy pewnie bardziej osluchane osoby podpowiedzą dalsze kroki.

To będzie dzień, może dwa słuchania i decyzja. Już nikt bardziej osłuchany nie będzie miał czasu na podpowiedź. 

Zastanawiam się czy wogóle kombinować z Aurora 700, podpowiedziano mi żeby w moim budżecie skupić się na wyborze pomiędzy Bronze 500 i Oberon 7. 

Jeżeli jednak, to Aurorę testować z Onkyo? 

Odnośnie amplitunerów, to jeśli zdecyduję się na Oberon to pewnie z Onkyo i wtedy 7100. A jak na Bronze to pewnie z Denon, ale ze względów finansowych będzie to 2800.

Z wcześniejszych odpowiedzi wnioskuję, że do tych 3 kolumn nie ma co podpinć Marantza Cinema S60? Może jakbym stanął na głowie, to bym go załatwił do testów, ale sporo zachodu by to wymagało. Pytanie czy gra warta świeczki?

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Minimum SB2000 Pro, najlepiej SB3000 lub jakis odpowiednik konkurencji.

Ceny zacne. 

Jeżeli jednak pozostałym przy muzyce bez suba i chciałbym go mieć tylko do kina, czyli otwarty, to za czym można się rozejrzeć w cenie 2000 - 3000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PiPi napisał:

O.K. Czyli na zasadzie uzupełnienia. Jaśniejsze kolumny, to cieplejszy wzmacniacz i na odwrót?

Nie zawsze. Ale w tym przypadku tak.

22 godziny temu, PiPi napisał:

O.K. Czyli do kina nie napalać się na otwarte konstrukcje?

Do kina tak. Ale chcesz słuchać na tym tez muzyki tak?

22 godziny temu, PiPi napisał:

Czy mam rozumieć że najsłabszy jest Audysseya, lepszy Audyssey XT32, a najlepszy Dirac?

Tak, z tym że najsłabszy Audyssey i tak nie jest słaby :)

22 godziny temu, PiPi napisał:

Dziwna sprawa, skoro Onkyo 7100 ma już Dirac i jest 1000 tańsze od Denona 3800, a do Denona trzeba jeszcze dokupić Dirac za 1000?

Co w tym dziwnego?

To Denon

21 godzin temu, PiPi napisał:

P.S. Czy przy wyborze do testów Bronze 500 Oberon 7 warto jest jeszcze kombinować z Aurora 700? 

Tak. Albo podmień je z Oberonami jeśli nie ma możliwości 3 par sprawdzić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:
22 godziny temu, PiPi napisał:

O.K. Czyli na zasadzie uzupełnienia. Jaśniejsze kolumny, to cieplejszy wzmacniacz i na odwrót?

Nie zawsze. Ale w tym przypadku tak.

O.K. Dziękuję.

 

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:
23 godziny temu, PiPi napisał:

O.K. Czyli do kina nie napalać się na otwarte konstrukcje?

Do kina tak. Ale chcesz słuchać na tym tez muzyki tak?

No właśnie nie wiem. Po zakupie głośników sprawdzę, jak to gra i się zastanowię, czy potrzebuję basu w muzyce, czy tylko w kinie. I rozumiem, że wtedy otwarte do kina, a zamknięta do muzyki?

 

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:
22 godziny temu, PiPi napisał:

P.S. Czy przy wyborze do testów Bronze 500 Oberon 7 warto jest jeszcze kombinować z Aurora 700? 

Tak. Albo podmień je z Oberonami jeśli nie ma możliwości 3 par sprawdzić.

Powiedzieli mi, że Aurora wymięka przy Bronze i Oberon, sam już nie wiem co zrobić. Z drugiej strony te Bronze 500 są mocne, jak na moje 20m2. Czy się nie zadławią, ale mi się podobają. Z kolei syn chce Aurora, ale rynek mówi posłuchaj Oberon + Onkyo. Do Aurora lepiej Onkyo podpiąć niż Denon?

Mam jeszcze 2 dodatkowe pytania. 

1. W zestawach kina domowego Do Bronze I Oberon są odpowiednio głośniki 50 i Oberon 1. Czy jest sens je podmieniać na mocniejsze, tzn. Bronze 100 i Oberon 3? Będą stały od razu za kanapą, więc żeby zbyt głośno nie było. Z drugiej strony forumicz napisał, że zamiast, np. Bronze 50 dać FX, atmosowe, czy coś takiego, ale w zestawach kina domowego nie proponują takiego rozwiązania. 

2. Denon ma wersję AVC, AVR i AVR DAB. Z tego co się do szukałem, to różnica jest w radio, ale nie do końca czaje o co chodzi. Czy to jest tak, że wszystkie 3 mają radio internetowe, AVR dodatkowo analogowe, a AVR DAB jeszcze dodatkowo cyfrowe. Czy jest sens się upierać przy AVR albo AVR DAB, jeśli w lepszej cenie można mieć AVR. I jakie radia posiada Onkyo 7100?

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:
23 godziny temu, PiPi napisał:

Dziwna sprawa, skoro Onkyo 7100 ma już Dirac i jest 1000 tańsze od Denona 3800, a do Denona trzeba jeszcze dokupić Dirac za 1000?

Co w tym dziwnego?

To Denon

To wychodzi na to, że lepiej to Onkyo zakupić, różnica w cenie jest duża. Chyba, że Denon ma jakieś inne przewagi?

A może lepiej wziąć na przód Monitor Audio Silver 200, a centralny i tylne z serii Bronze dobrać? 

Czy Silver 200 jest lepszy od Bronze 500?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PiPi napisał:

AVC, AVR i AVR DAB

AVC nie ma ani tunera analogowego ani cyfrowego DAB. Radia słucha się przez sieć internetową.

AVR ma tuner analogowy, ale nie ma DAB

AVR DAB ma oba tunery

Praktycznie wszystkie stacje dostępne są online. Jeszcze nie miałem problemów z wyszukaniem jakiejkolwiek a mam AVC. Można filtrowac wg. gatunku, albo np. lokalne, dobrze to działa. Oczywiście warunkiem jest podłączenie ampli do internetu.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

AVC nie ma ani tunera analogowego ani cyfrowego DAB. Radia słucha się przez sieć internetową.

AVR ma tuner analogowy, ale nie ma DAB

AVR DAB ma oba tunery

Praktycznie wszystkie stacje dostępne są online. Jeszcze nie miałem problemów z wyszukaniem jakiejkolwiek a mam AVC. Można filtrowac wg. gatunku, albo np. lokalne, dobrze to działa. Oczywiście warunkiem jest podłączenie ampli do internetu.

Dzięki, jasne. W takim razie, jak amplituner będzie na stałe podpięty pod internet, to AVC w zupełności wystarczy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotr Sonido napisał:
23 godziny temu, PiPi napisał:

Czy mam rozumieć że najsłabszy jest Audysseya, lepszy Audyssey XT32, a najlepszy Dirac?

Tak, z tym że najsłabszy Audyssey i tak nie jest słaby :)

Trochę się w tym pogubiłem. Czy te systemy ustawiają parametry dla kolumn w systemie kina domowego, czy też dają dużą różnicę w stereo? 

Jeśli tylko do kina, a w stereo nic nie dają, to dla mnie nie ma sensu ich kupowania, jak to jest tylko poprawienie brzmienia dodatkowych głośników. Lepiej tę kasę przerzucić na lepsze głośniki przednie, np. SILVER 200 albo 300, a tylko i centralny zrobić z serii BRONZE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

No właśnie nie wiem. Po zakupie głośników sprawdzę, jak to gra i się zastanowię, czy potrzebuję basu w muzyce, czy tylko w kinie. I rozumiem, że wtedy otwarte do kina, a zamknięta do muzyki?

Albo uniwersalny.

Jak psiałem amplituner gra mniej dynamicznie w stereo. Sub się przyda.

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

owiedzieli mi, że Aurora wymięka przy Bronze i Oberon, sam już nie wiem co zrobić.

Kto tak powiedział? Aurora czesto jest wybierana zamiast Oberona. To podobne granie, a tańśze.

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

Z drugiej strony te Bronze 500 są mocne, jak na moje 20m2. Czy się nie zadławią, ale mi się podobają.

Nie bo to kolumny grajace pod bardzo dużą kontrola basu. U nich nie ma tendencji do nadmiernego pompowania.

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

Do Aurora lepiej Onkyo podpiąć niż Denon?

tak

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

1. W zestawach kina domowego Do Bronze I Oberon są odpowiednio głośniki 50 i Oberon 1. Czy jest sens je podmieniać na mocniejsze, tzn. Bronze 100 i Oberon 3

Nie

Ale lepiej brac FX

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

2. Denon ma wersję AVC, AVR i AVR DAB. Z tego co się do szukałem, to różnica jest w radio, ale nie do końca czaje o co chodzi.

Czy ma FM czy nie.

Nie potrzebne bo teraz masz radio internetowe wszedzie

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

Czy Silver 200 jest lepszy od Bronze 500?

Inne, Mniej potezne. Ale góra i środek lepszej klasy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

No właśnie nie wiem. Po zakupie głośników sprawdzę, jak to gra i się zastanowię, czy potrzebuję basu w muzyce, czy tylko w kinie. I rozumiem, że wtedy otwarte do kina, a zamknięta do muzyki?

Expand  

Albo uniwersalny.

Jak psiałem amplituner gra mniej dynamicznie w stereo. Sub się przyda.

A z uniwersalnych, to na jakie modele można popatrzeć?

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

owiedzieli mi, że Aurora wymięka przy Bronze i Oberon, sam już nie wiem co zrobić.

Kto tak powiedział? Aurora czesto jest wybierana zamiast Oberona. To podobne granie, a tańśze.

Tutaj, to zgłupiałem, syn upiera się za Aurora, ale na testach będę miał Oberon, bo niy lepszy. Oberona nie słuchałem, podepnę i zobaczę. 

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

1. W zestawach kina domowego Do Bronze I Oberon są odpowiednio głośniki 50 i Oberon 1. Czy jest sens je podmieniać na mocniejsze, tzn. Bronze 100 i Oberon 3

Nie

Ale lepiej brac FX

Patrzyłem, na te FX i wydają się super sprawą. Oberon takich nie ma? 

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

2. Denon ma wersję AVC, AVR i AVR DAB. Z tego co się do szukałem, to różnica jest w radio, ale nie do końca czaje o co chodzi.

Czy ma FM czy nie.

Nie potrzebne bo teraz masz radio internetowe wszedzie

Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

To już zostało mi wyjaśnione, dziękuję.

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 25.01.2024 o 07:57, PiPi napisał:

Czy Silver 200 jest lepszy od Bronze 500?

Inne, Mniej potezne. Ale góra i środek lepszej klasy.

Patrzyłem jeszcze na Silver 300, tutaj różnica jakościowa do Bronze 500 powinna być duża? 

Tylko cenowo też jest duża. Wtedy zostałbym przy tylnych i centralnym z serii Bronze. 

Pytanie czy przy Silver 300 nie trzeba mieć już Denona 4800, czy 3800 albo 2800 pozwolą mu się rozwinąć?

Jeszcze wczoraj wieczorem ograniczyłem się do wyboru pomiedzy

Bronze 500 + 50 +159 i Denon 2800 albo 3800

a

Oberon 7 + 1 + Vokal i Onkyo 6100 albo 7100.

A tu widzę, że są kolejne opcje.

 

P.S. Cały czas chodzi mi po głowie ta Aurora i jej porównanie jakości do Oberona 7 wersus różnica w cenie. Ciężki temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2024 o 12:14, PiPi napisał:

A z uniwersalnych, to na jakie modele można popatrzeć?

Mam czasem wrazenie ze nieczytasz co pisze.

Bo to już chyba 3 raz kiedy je podaje REL HT1003, 1205 albo SVS SB2000

Dnia 26.01.2024 o 12:14, PiPi napisał:

Tutaj, to zgłupiałem, syn upiera się za Aurora, ale na testach będę miał Oberon, bo niy lepszy. Oberona nie słuchałem, podepnę i zobaczę. 

Kto powiedział że lepszy? W czym lepszy? Dlaczego lepszy? Bo droższy?

Dnia 26.01.2024 o 12:14, PiPi napisał:

Patrzyłem, na te FX i wydają się super sprawą. Oberon takich nie ma? 

nie ma

Dnia 26.01.2024 o 12:14, PiPi napisał:

Patrzyłem jeszcze na Silver 300, tutaj różnica jakościowa do Bronze 500 powinna być duża? 

Tak

Dnia 26.01.2024 o 12:14, PiPi napisał:

Pytanie czy przy Silver 300 nie trzeba mieć już Denona 4800, czy 3800 albo 2800 pozwolą mu się rozwinąć?

No wiesz, im lepszy amplituner tym takie kolumny pokażą węcej od siebie.

Dnia 26.01.2024 o 12:14, PiPi napisał:

P.S. Cały czas chodzi mi po głowie ta Aurora i jej porównanie jakości do Oberona 7 wersus różnica w cenie. Ciężki temat.

No to do sprawdzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 26.01.2024 o 12:14, PiPi napisał:

A z uniwersalnych, to na jakie modele można popatrzeć?

Mam czasem wrazenie ze nieczytasz co pisze.

Bo to już chyba 3 raz kiedy je podaje REL HT1003, 1205 albo SVS SB2000

Namawiają mnie na Svs SB 1000, czy on nie wystarczy do 20m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu bo miałem podobne problemy z wyborem. w końcu zdecydowałem się na zestaw monitor audio bronze 500 5.1, które zamówiłem z Anglii. Dzisiaj przyszły do mnie 500 z centralnym a reszta się opóźnia z powodu braku na magazynie. Moje pytanie brzmi do jakiego subwoofera porównać subwoofer monitor audio bronze 6g W10 i ewentualnie jaki wybrać zamiast? fx na tył bedą lepsze od 50 z tego co tutaj wyczytałem i pewnie je wymienia ale czy mgąbyż zamontowane w samym rogu? pozdrawiam a i decyduje się na denona 2800 bo raczej szkoda przepłacać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin Lemiech napisał:

fx na tył bedą lepsze od 50 z tego co tutaj wyczytałem i pewnie je wymienia ale czy mgąbyż zamontowane w samym rogu? pozdrawiam a i decyduje się na denona 2800 bo raczej szkoda przepłacać:)

Tak na prawdę to te kierunkowe 50tki są bardziej zgodne z wytycznymi Dolby, a FX to trochę lekarstwo w sytuacji kiedy mamy ciasno, albo kanapę przy samej ścianie. FX rozpraszają dźwięk w różnych kierunkach, niektórzy to lubią. Trzeba raz posłuchać tego efektu i wszystko stanie się jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...