Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.1 do Denon X2800H


PiPi

Recommended Posts

11 godzin temu, PanKlor napisał:

Rozumiem, że byłby wtedy dedykowanym tylko do kina. Proponuję abyś kupił kolumny które Ci się spodobały i posłuchał ich u siebie w domu. Może okazać się, że będziesz jednak chciał subwoofer do muzyki bo Twoje pomieszczenie i miejsce odsłuchu spowoduje, że bas z kolumn nie będzie Ci się podobał. 

Dziękuję za podpowiedź.

10 godzin temu, Q21 napisał:

Zgadzam się, daj sobie jeszcze chwilę i posłuchaj, jak ten zestaw zagra w domu :) 

Dziękuję, tak zrobię. Suba można w każdej chwili dokupić.

Generalnie, to doszedłem do wniosku, że najlepiej jakby były usługi wypożyczenia sprzętu do odsłuchu. Można wtedy postawić 2-3 kolumny w domu i posłuchać 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PanKlor napisał:

Są takie usługi. 😉

Poważnie? Ciekawe, czy w moim przypadku da radę? Ja nie kupuję sprzętu za kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy.

No to odzywam się do Q21, gdyż u nich byłem obsługiwany, więc chciałbym dokończyć temat z nimi.

Dzięki za podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 08:35, PiPi napisał:

Muszę zaufać Q21. Ja nic nie grzebałem w ustawieniach. 

Nie musisz.

Możesz ale nie musisz.

 

Dnia 20.01.2024 o 08:22, PiPi napisał:

Poważnie? Ciekawe, czy w moim przypadku da radę? Ja nie kupuję sprzętu za kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy.

No to odzywam się do Q21, gdyż u nich byłem obsługiwany, więc chciałbym dokończyć temat z nimi.

Dzięki za podpowiedź.

Tak, dogadasz się z nimi apropo tego. I tez jestem za tym aby to zrobić.

Chłopaki Ci to ogarnął.

Sprzet w domu i bedziesz wiedział wszystko :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to prośba jeszcze o podpowiedź w dwóch tematach.

1. Wstępnie wybrany amplituner to Denon X2800H albo Onkyo TX Nr6100. Czy jest sens dopłacać do Marantz Cinema 60? Czy lepiej sprawdzi się w muzyce? 

2. Wstępnie wybrane kolumny to Q Acoustics 3050i albo Heco Aurora 700 albo Monitor Audio Bronze 500. Czy warto dopłacać do Dali Oberon 7? Czy lepiej sprawdzą się w muzyce? 

Muzyka Rock'owa, pokój 20m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

2. Trzy różne pary kolumn, dla każdego coś innego będzie najlepsze :)

Wiele mi to nie rozjaśniło 😃

Jak wygląda sytuacja z tymi Dali? Czy faktycznie jest tak, że jak je połączymy z Marantzem, to będziemy mieli dużo lepszą jakość dźwięku, niż w przypadku tych 3 innych kolumn w połączeniu z Onkyo albo Denonem?

Pytam się, gdyż do Marantza trzeba dopłacić 2000zł, więc czy jest sens płacić prawie drugie tyle za ten amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PiPi napisał:

1. Wstępnie wybrany amplituner to Denon X2800H albo Onkyo TX Nr6100. Czy jest sens dopłacać do Marantz Cinema 60? Czy lepiej sprawdzi się w muzyce? 

nie ma sensu. Model ktory gra nieco równiej. Byc może w stereo zyskasz ułamek, ale sporo stracisz w kinie.

12 godzin temu, PiPi napisał:

2. Wstępnie wybrane kolumny to Q Acoustics 3050i albo Heco Aurora 700 albo Monitor Audio Bronze 500. Czy warto dopłacać do Dali Oberon 7? Czy lepiej sprawdzą się w muzyce? 

nie. Masz wybrane 3 solidne kolumny o róznym brzmieniu. wybierz z tych to które bardziej Ci odpowiada.

10 godzin temu, Butler napisał:

Nie nazwał bym tego że lepszy. To że brzmi równiej i bez wyostrzania nie znaczy że będzie się bardziej podobać.

Dokładnie tak. Jest spokojniejszy. Przez co wiele osób odbiera go bardziej liniowo w muzyce. Ale dzieki temu traci na kinie. Miałem klienta który testował SR7013 albo 7015 no i nie zdecydował się właśnie ze względu na kinowe brzmienie. Poszła Yamaha.

 

Przed chwilą, PiPi napisał:

Jak wygląda sytuacja z tymi Dali? Czy faktycznie jest tak, że jak je połączymy z Marantzem, to będziemy mieli dużo lepszą jakość dźwięku, niż w przypadku tych 3 innych kolumn w połączeniu z Onkyo albo Denonem?

nie

Przed chwilą, PiPi napisał:

Pytam się, gdyż do Marantza trzeba dopłacić 2000zł, więc czy jest sens płacić prawie drugie tyle za ten amplituner?

nie. Lepiej dołożyć do X3800 z Amazonu. Dołożysz 1000 zł a nie 2K. Ta roznice wsadz w suba albo kolumne centralna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
29 minut temu, Piotr Sonido napisał:

nie. Lepiej dołożyć do X3800 z Amazonu. Dołożysz 1000 zł a nie 2K. Ta roznice wsadz w suba albo kolumne centralna.

Super, dziękuję, to jest odpowiedź, która mi wszystko wyjaśnia.

Odnośnie kolumny centralnej, to jak się zdecyduję na 1 z 3 kolumn wymienionych powyzej to nie kupować zestawów 5.0 do nich dedykowanych, tylko samemu kombinować? W którym zestawie z tych 3 kolumn będzie najlepszy centralny?

Czy również na tył dać lepsze kulumny, czy te które są standardowo proponowane w zestawach wystarczą? 

 

Odnośnie suba, to wstępnie chciałem kupic. SVS SB1000 (cena) ok. 2000zł, ale namawiają mnie na REL. I tutaj jest T0 MKIII w podobnej cenie albo wda razy droższy HT 1003 MKII dwukrotnie droższy, jest też HT 1000 za ok. 3000zł.

29 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Lepiej dołożyć do X3800 z Amazonu. Dołożysz 1000 zł a nie 2K

Tak na szybko przejrzałem i na Amazon Denon 3800 jest po 6000zł, czyli 2 x drożej niż Denon 2800. Czy jest sens tyle dokładać i będzie dużo lepszy dźwięk?

Ja generalnie chciałem wybrać coś z zestawu Denon plus Q Acoustics 3050i albo Monitor Bronze 500, ale syn upiera się przy Denonie z Heco Aurora 700. 

Jednak i Wy mi piszecie i internet podpowiada, że to nie jest dobre zestawienie i żeby do Heco brać Onkyo. My słuchaliśmy wszystkich 3 kolumn z Onkyo i było strasznie, jakby dźwięk dochodził zza ściany.

Edytowano przez PiPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PiPi napisał:

Odnośnie kolumny centralnej, to jak się zdecyduję na 1 z 3 kolumn wymienionych powyzej to nie kupować zestawów 5.0 do nich dedykowanych, tylko samemu kombinować? W którym zestawie z tych 3 kolumn będzie najlepszy centralny?

A to zalezy.

Wszystkie 3 mają w miare sensowne kolumny centralne. Wymiana na Klipsch 404 będzie znaczną poprawą.

55 minut temu, PiPi napisał:

Odnośnie suba, to wstępnie chciałem kupic. SVS SB1000 (cena) ok. 2000zł, ale namawiają mnie na REL. I tutaj jest T0 MKIII w podobnej cenie albo wda razy droższy HT 1003 MKII dwukrotnie droższy, jest też HT 1000 za ok. 3000zł.

Do kina nie seria T tylko HT, bo gra to lepiej z wiekszym kopem. Serii I chyba nie dostaniesz już. Model 1003 albo 1205II

56 minut temu, PiPi napisał:

Tak na szybko przejrzałem i na Amazon Denon 3800 jest po 6000zł, czyli 2 x drożej niż Denon 2800. Czy jest sens tyle dokładać i będzie dużo lepszy dźwięk?

Nie. Bo na amazonie on bywa za 4500. Polujesz na okazje i wtedy kupujesz :)

56 minut temu, PiPi napisał:

Ja generalnie chciałem wybrać coś z zestawu Denon plus Q Acoustics 3050i albo Monitor Bronze 500, ale syn upiera się przy Denonie z Heco Aurora 700. 

Jednak i Wy mi piszecie i internet podpowiada, że to nie jest dobre zestawienie i żeby do Heco brać Onkyo. My słuchaliśmy wszystkich 3 kolumn z Onkyo i było strasznie, jakby dźwięk dochodził zza ściany.

Wybierzcie to co dla Was bedzie dobre. Nie sugnerujcie się nikim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Do kina nie seria T tylko HT, bo gra to lepiej z wiekszym kopem. Serii I chyba nie dostaniesz już. Model 1003 albo 1205II

Wielkie dzięki za pomoc. 

Jeżeli chodzi o suba, który grałby w muzyce i był w sensownych pieniądzach, to SVS SB 1000, czy coś ciekawszego się znajdzie w tym. budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PiPi napisał:

Jeżeli chodzi o suba, który grałby w muzyce i był w sensownych pieniądzach, to SVS SB 1000, czy coś ciekawszego się znajdzie w tym. budżecie?

To dobry subwoofer. Tylko tak jak pisałem wcześniej - jeżeli chcesz kupić kollumny podłogowe to najpierw posłuchaj muzyki bez subwoofera. Jest szansa, że będzie ok. Wtedy będziesz mógł kupić subwoofer typowo do kina. SB1000 jest ok ale niestety nie zapewni takiego zejścia i masy basu jak konstrukcje otwarte lub wyższe modele SB-2000, SB-3000. Na przyszłość rozważ też 2 subwoofer jeżeli tylko masz gdzie go postawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nie. Bo na amazonie on bywa za 4500. Polujesz na okazje i wtedy kupujesz :)

Czy różnica pomiędzy AVR2800 i 3800 jest tylko w dźwięku kina, czy również stereo? 

Jeżeli docelowo planuję instalację 5.1, to jest sens dopłacać do 3800 ?

Chyba, że w stereo też gra lepiej niż 2800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PiPi napisał:

Czy różnica pomiędzy AVR2800 i 3800 jest tylko w dźwięku kina, czy również stereo? 

 

Są tacy którzy Ci powiedzą, że grają podobnie - miałem bezpośrednie porównanie S970 i x3800 (s970 to tańszy odpowiednik X2800). Różnicę zauważyłem od razu po kalibracji. Ale X2800 ma takiego samego Audyssey jak X3800 a s970 oczko niżej. Różnica więc nie powinna być aż tak duża.  Bardzo duża różnica moim zdaniem pojawia się po dokupieniu Diraca i tutaj X3800 zdecydowanie wygrywa - zarówno w stereo jak i w kinie. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PanKlor napisał:

SB1000 jest ok ale niestety nie zapewni takiego zejścia i masy basu jak konstrukcje otwarte lub wyższe modele SB-2000, SB-3000. Na przyszłość rozważ też 2 subwoofer jeżeli tylko masz gdzie go postawić.

Tak zrobię, najpierw posłucham w stereo i będę wiedział, czy potrzebuję subem wzmocnić muzykę, czy wybrać model do kina. 

Jeżeli wybierałbym  kinowy, tzn. otwarty, to jaki model rozważać? Miejsce na dwa mam, pytanie czy jest sens? W przypadku dwóch to otwarte, czy zamknięte się kupuje?

10 minut temu, PanKlor napisał:

Ale X2800 ma takiego samego Audyssey jak X3800 a s970 oczko niżej. Różnica więc nie powinna być aż tak duża.  Bardzo duża różnica moim zdaniem pojawia się po dokupieniu Diraca i tutaj X3800 zdecydowanie wygrywa - zarówno w stereo jak i w kinie.

Wnoszę zatem, że dla zwykłego słuchacza, nie audiofila, 2800 powinien wystarczyć. Co do Diraca, to nie wiem, czy będę potrafił wogóle tak pozmieniać parametry, żeby czuć różnicę. Nie mam, aż tak dobrego słuchu muzycznego. A to nie dość, że trzeba dopłacić do 3800, to jeszcze do Diraca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PiPi napisał:

Jeżeli wybierałbym  kinowy, tzn. otwarty, to jaki model rozważać?

Klipsch SPL-120 albo polować na nowego RP-1000SW w jakiejś dobrej cenie. Zwróć uwagę na rozmiar, one są większe niż SB-1000.

 

14 minut temu, PiPi napisał:

Miejsce na dwa mam, pytanie czy jest sens?

Tak, o ile tylko będziesz wiedział jak to ustawić. Drugi subwoofer pozwala wyrównać pasmo. Niskie tony mają to do siebie, że są nierówno rozłożone w pomieszczeniu (poczytaj o modach pomieszczenia). Drugi (i kolejne) subwoofer pozwala na poprawę brzmienia. 

 

14 minut temu, PiPi napisał:

W przypadku dwóch to otwarte, czy zamknięte się kupuje?

Najlepiej 2 takie same, chociaż to już jest raczej kwestia zgrania. Osobiście w 20 metrach myślałbym o 2 x SB-2000 Pro/3000 gdyby miały jeszcze służyć do słuchania muzyki. Jeżeli tyko kino to 2 Klipsche tak jak napisałem wyżej.  

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PanKlor napisał:

Najlepiej 2 takie same, chociaż to już jest raczej kwestia zgrania. Osobiście w 20 metrach myślałbym o 2 x SB-2000 Pro/3000 gdyby miały jeszcze służyć do słuchania muzyki. Jeżeli tyko kino to 2 Klipsche tak jak napisałem wyżej

A czy to nie jest tak, że do muzyki to tylko przednie kolumny powinny wystarczyć bez suba, a suba otwartego kupić tylko pod efekty kinowe? Czytałem trochę o REL i na papierze wygląda fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PiPi napisał:

A czy to nie jest tak, że do muzyki to tylko przednie kolumny powinny wystarczyć bez suba, a suba otwartego kupić tylko pod efekty kinowe?

Dużo zależy od gatunku i kolumn. Zobacz, że są instrumenty które schodzą poniżej 40 Hz (obrazek). Dodatkowym ograniczeniem jest Twoje pomieszczenie. Kolumny stereo ustawiasz symetrycznie względem słuchacza, w jakiejś tam odległości od ściany itp. Może się okazać, że przy takim ustawieniu jakiś zakres niskich częstotliwości jest wycinany przez Twoje pomieszczenie (pamiętasz? - mody pomieszczenia). W takiej sytuacji subwoofer który możesz postawić  w innym miejscu pomieszczenia może pomóć wyrównać pasmo i odzyskać te stracone (wygaszone przez nakładanie się fal)  wcześniej częstotliwości. Dla uproszczenia możesz przyjąć, że takie zjawiska są zauważalne/słyszalne od ~100 Hz w dół.  

 

image.png.5fe2fd683ef1ffadd7a8e71d725d2b51.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PanKlor napisał:

Dużo zależy od gatunku i kolumn. Zobacz, że są instrumenty które schodzą poniżej 40 Hz (obrazek). Dodatkowym ograniczeniem jest Twoje pomieszczenie. Kolumny stereo ustawiasz symetrycznie względem słuchacza, w jakiejś tam odległości od ściany itp. Może się okazać, że przy takim ustawieniu jakiś zakres niskich częstotliwości jest wycinany przez Twoje pomieszczenie (pamiętasz? - mody pomieszczenia). W takiej sytuacji subwoofer który możesz postawić  w innym miejscu pomieszczenia może pomóć wyrównać pasmo i odzyskać te stracone (wygaszone przez nakładanie się fal)  wcześniej częstotliwości. Dla uproszczenia możesz przyjąć, że takie zjawiska są zauważalne/słyszalne od ~100 Hz w dół.  

Brzmi to zbyt mądrze dla mnie, ale rozumiem teraz o co chodzi z posłuchaniem samego stereo i dopiero podjęciem decyzji o rodzaju suba (otwarty, czy zamknięty). 

Dziękuję za wyjaśnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 08:37, Piotr Sonido napisał:

Z Denonem lepiej graja kolumny jaśniejsze.

dlatego Bronze 500 tak, AE120 tak, QA tak, Heco mimo że jestem ich absolutny fanem tym razem mniej :D

Klamka zapadła. Będę miał do odsłuchu w domu Monitor Audio Bronze 500 i Dali Oberon 7 oraz Denon AVR X2800H. Oczywiście docelowo, jako część kina domowego. 

Posłucham na spokojnie i podejmę decyzję. 

Jeśli mi się uda, to spróbuję załatwić sobie jeszcze Onkyo TX-NR6100 i Marantz Cinema 60s.

Ciekawe, czy będzie na nich różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PiPi napisał:

Wielkie dzięki za pomoc. 

Jeżeli chodzi o suba, który grałby w muzyce i był w sensownych pieniądzach, to SVS SB 1000, czy coś ciekawszego się znajdzie w tym. budżecie?

No to właśnie seria HT.

On jest uniwersalny. Modele 1003 albo 1205

No albo SVS SB

21 godzin temu, PiPi napisał:

Czy różnica pomiędzy AVR2800 i 3800 jest tylko w dźwięku kina, czy również stereo? 

Jeżeli docelowo planuję instalację 5.1, to jest sens dopłacać do 3800 ?

Chyba, że w stereo też gra lepiej niż 2800.

Niewiele lepiej. Bo 3800 jest zbudowany praktycznie na bazie zasilacza z 2800. W stereo graja bardzo podobnie. Różnią się jednak kalibracją.

Dość mocno.

20 godzin temu, PiPi napisał:

A czy to nie jest tak, że do muzyki to tylko przednie kolumny powinny wystarczyć bez suba, a suba otwartego kupić tylko pod efekty kinowe? Czytałem trochę o REL i na papierze wygląda fajnie.

Niby tak ale z drugiej strony z amplitunerem kina może to grac tak sobie. No nie wiem jakie masz oczekiwania od tego systemu w stereo

8 godzin temu, PiPi napisał:

Klamka zapadła. Będę miał do odsłuchu w domu Monitor Audio Bronze 500 i Dali Oberon 7 oraz Denon AVR X2800H. Oczywiście docelowo, jako część kina domowego. 

Posłucham na spokojnie i podejmę decyzję. 

Jeśli mi się uda, to spróbuję załatwić sobie jeszcze Onkyo TX-NR6100 i Marantz Cinema 60s.

Ciekawe, czy będzie na nich różnica.

No i super. W dobre dni pukasz. Daj znać po testach :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No i super. W dobre dni pukasz. Daj znać po testach

Który (teoretycznie) wzmacniacz z tych 3 (Denon 2800, Onkyo 6100, Marantz Cinema 6s) powinien bardziej pasować do muzyki dla Bronze 500, a a który dla Oberon 7?

Oczywiście tak, żeby nie stracić na jakości kina.

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Niby tak ale z drugiej strony z amplitunerem kina może to grac tak sobie. No nie wiem jakie masz oczekiwania od tego systemu w stereo

O.K. Czy mam rozumieć, że ze wzmacniaczem kolumny grały by w stereo wystarczająco dobrze bez suba, a z amplitunerem trzeba sprawdzić i dopiero wtedy zdecydować się na otwarty albo zamknięty?

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Niewiele lepiej. Bo 3800 jest zbudowany praktycznie na bazie zasilacza z 2800. W stereo graja bardzo podobnie. Różnią się jednak kalibracją.

Dość mocno.

Ale żeby wykorzystać tę kalibrację, to trzeba dokupić Dirac? I tutaj znowu jest problem 3800 jest dużo droższy, a do tego Dirac i robi się duża różnica w kasie. 

Można jeszcze rozważyć Onkyo 7100 jest tańsze i też chyba ma możliwość użycia Dirac?

25 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No i super. W dobre dni pukasz. Daj znać po testach :)

Syn się strasznie zbulwersował, że wybrałem te dwa modele do testów w domu, z których ostatecznie jeden zostanie zakupiony, on nie widzi świata poza Aurora 700. 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, PiPi napisał:

Który (teoretycznie) wzmacniacz z tych 3 (Denon 2800, Onkyo 6100, Marantz Cinema 6s) powinien bardziej pasować do muzyki dla Bronze 500, a a który dla Oberon 7?

Oczywiście tak, żeby nie stracić na jakości kina.

Do Bronze Denon a do Oberona Onkyo

44 minuty temu, PiPi napisał:

O.K. Czy mam rozumieć, że ze wzmacniaczem kolumny grały by w stereo wystarczająco dobrze bez suba, a z amplitunerem trzeba sprawdzić i dopiero wtedy zdecydować się na otwarty albo zamknięty?

Nie. Bo w kinie i tak go będziesz musiał miec. Informuje że jeśli on już bedzie. To wez uniwersalny model jak HT czy SB i miej jedno i drugie

45 minut temu, PiPi napisał:

Ale żeby wykorzystać tę kalibrację, to trzeba dokupić Dirac? I tutaj znowu jest problem 3800 jest dużo droższy, a do tego Dirac i robi się duża różnica w kasie. 

Można jeszcze rozważyć Onkyo 7100 jest tańsze i też chyba ma możliwość użycia Dirac?

2 rzeczy. Do Diraca tak. Ale 3800 ma już Audysseya XT32 który jest lepszy od klasycznego który jest w 2800. A XT32 nie dokupujesz.

Diraca tak.

7100 ma juz Diraca na pokladzie. I to też jest dobra opcja.

46 minut temu, PiPi napisał:

Syn się strasznie zbulwersował, że wybrałem te dwa modele do testów w domu, z których ostatecznie jeden zostanie zakupiony, on nie widzi świata poza Aurora 700. 😃

No to weź aurore też na testy. W czym problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...