Skocz do zawartości

Kolumny do drum'n bass.


Neurofunk

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić budżetowe podłogówki. Słucham każdej muzyki, ale sporo drum'n bass, więc zależałoby mi na dole pasma. Pokój około 20m. Wzmacniacz Marantz PM7200.

Rozważam trzy opcje. Dwie bardzo budżetowe:
- Yamaha NS-F51;
- Polk Audio T50;
- Klipsch R620F.
Generalnie audiofilem nie jestem. Wiele muzyki będzie leciało z YT i MP3. Wybitnie głośno też nie słucham. Może polecicie coś innego wartego rozważenia? W zakresie od 700 do 1300.
Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham drumy tak, więc pozdro dla Ciebie, ogólnie nie wyobrażam sobie słuchania tego gatunku na jakimkolwiek marantzu na Twoim miejscu szukałbym jakiś używek najlepiej z podbitym i szybkim basiorem ze starszego zbioru o ciemnej charakterystyce, może to śmiesznie zabrzmi, ale moja partnerka posiada tosce 303, którą kupiła za 30 zł i ma takiego powera, ze z kolumnami wyczynia co chce plus jakieś tam budżetówki marketowe kupione 15 lat temu i gra to mega przyjemnie i soczyście, drumy tam latają jak złoto. Po nicku widzę, iż lubujesz neurofunk, ja , zaś team jump up :P Z tych trzech to raczej Polk, może jakieś magnaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połamańców potrzeba mocnego pierdyknięcia, soczystego, żeby był to czuć,,  a nie kolumn co sypią i skrzeczą górą lub co gorsza wybija się wokal, większość tych śmiesznych słupków to sobie można w buty wsadzić bo nie zagrają dnb z powerem.

 

Skrillex nawala na monitorach krk do seta.

 

 

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2024 o 20:09, S!N! napisał:

Kocham drumy tak, więc pozdro dla Ciebie, ogólnie nie wyobrażam sobie słuchania tego gatunku na jakimkolwiek marantzu na Twoim miejscu szukałbym jakiś używek najlepiej z podbitym i szybkim basiorem ze starszego zbioru o ciemnej charakterystyce, może to śmiesznie zabrzmi, ale moja partnerka posiada tosce 303, którą kupiła za 30 zł i ma takiego powera, ze z kolumnami wyczynia co chce plus jakieś tam budżetówki marketowe kupione 15 lat temu i gra to mega przyjemnie i soczyście, drumy tam latają jak złoto. Po nicku widzę, iż lubujesz neurofunk, ja , zaś team jump up :P Z tych trzech to raczej Polk, może jakieś magnaty.

Co jest nie tak z tym wzmakiem? Szczerze mówiąc nie chce za bardzo pchać się teraz w audio do domu. Ten wzmacniacz miałem od dawna i chciałbym go najzwyczajniej wykorzystać. 

 

Roz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 08:04, S!N! napisał:

To co wysłałeś to akurat neurofunk, a właśnie po nicku użytkownika można wnioskować, której odmiany słucha, chociaż ja tak naprawdę każdej od jump upu po liquid Macky Gee rlzz ❤️@Piotr SonidoCzy w swojej pracy spotkałeś idealna kolumnę do połamańców niezależnie od kwoty  ?

Wiesz co to zalezało od oczekiwań odbiorcy.

Mi takie rytmy świetnie grały na starych Heco Metasach.

W niższym budzecie na Klipschach Synergy, na nowych gra to tragicznie.

Na PMC, ale ja lubie te kolumny, Sonusy też to fajnie graja.

nie no generalnie tak.

6 godzin temu, Neurofunk napisał:

Co jest nie tak z tym wzmakiem? Szczerze mówiąc nie chce za bardzo pchać się teraz w audio do domu. Ten wzmacniacz miałem od dawna i chciałbym go najzwyczajniej wykorzystać. 

 

Roz

 

Jak działa to zostaw.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
7 godzin temu, S!N! napisał:

@Piotr Sonido Czyli z obecnie dostępnych w co dokładnie celować  (bo w dnb mamy również rapowe brzmienia}? Metasy które? Magnat supreme 2002 dałby sobie radę czy będzie dramat? Aurora raczej odpada, melodika tym bardziej.

Mi się na Music Style i Aurora dobrze słuchało.

Ale Metasy są lepsze które? Na przykład XT501 o wyższego brata ciezko. Supreme 2002 mają sporo basu. Dobry szybki wzmacniacz by im sięprzydał. Bo w drumsie momentam moze być za dużo za miekko, mniej kontrolowanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 19:58, S!N! napisał:

@Piotr SonidoNo jak dla mnie to powinny być kolumny o ciemniejszej charakterystyce z bardzo łagodnymi wysokimi oraz właśnie dużym basem o miękkiej strukturze bez buczenia z potężnym impaktem na średnim i powerem na dole, kiedy trzeba, wokal delikatny, niewielki, niewybijający się.

No to z nowych Magnaty Supreme.

Z uzywanych Aurora / Music Style ELACi albo KEFy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za pomoc. Głośniki już kupione. Od jakiegoś czasu myślałem o Klipschach i trafiła się okazja. Kupiłem używane rf-62mk2. Koszt 1100 z transportem. Z czasem napiszę jak to gra pod Marantzem, bo chwilowo mam pęknięty bębenek, więc odsłuch bez sensu.

 

IMG_20240226_082616.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 14.02.2024 o 07:39, Piotr Sonido napisał:

wokal delikatny, niewielki, niewybijający się.

To zawęża uniwersalność kolumny. Dla mnie wszystkie pasma są ważne, ale średnica i wokal to podstawa, tam są emocje. Ale to tylko moje zdanie, bo nie słucham takiej rąbanki, przepraszam za wyrażenie. Nie łykam tego kręcenia potkami, gość stoi przy aparaturze, macha witkami a muza sama gra. Ja może za stary jestem, ale cudacznie to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomasz1w napisał:

Ja może za stary jestem

Wątpię, aby wiek miał tutaj znaczenie, raczej nie ogarniasz i nie zgodzę się z Tobą, iż wokal to podstawa, podstawa w muzyce klubowej to dół bez tego utwór nie ma jaj.

 

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

gość stoi przy aparaturze

To się nazywa konsoleta/konsola, mixer plus 2x Cd players i granie jest bardziej skomplikowane, niż tak jak sobie to uprościłeś, stawiając Cię za nią raczej nie nie zrobiłbyś fajnego blendu i nie złączył perfekcyjnie dwóch trackow.

@SebA coś więcej ? Możesz opisać brzmienie prostymi słowami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S!N! napisał:

Wątpię, aby wiek miał tutaj znaczenie, raczej nie ogarniasz i nie zgodzę się z Tobą, iż wokal to podstawa, podstawa w muzyce klubowej to dół bez tego utwór nie ma jaj.

Zgoda, zależy kto czego słucha. Dlatego są różne priorytety i podejścia.

6 minut temu, S!N! napisał:

To się nazywa konsoleta/konsola, mixer plus 2x Cd players i granie jest bardziej skomplikowane, niż tak jak sobie to uprościłeś, stawiając Cię za nią raczej nie nie zrobiłbyś fajnego blendu i nie złączył perfekcyjnie dwóch trackow.

Ja bym nic nie zrobił, nawet nie próbował 😉 Wiem, że bardzo uprościłem. Peace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz1w Lużno, nie zrozum mnie źle, ale po prostu nie na miejscu jest szarganie mixingu, który jest tak naprawdę wielką sztuką, tutaj serio potrzeba finezji, dobrego ucha, również abstrakcji oraz oryginalności podczas własnego seta, niektórym się wydaję, iż się puści dwa kawałki i to wszystko, a jest wręcz odwrotnie. Już nie wspomnę o opanowaniu sratchu i każdego jego rodzaju oraz użyciu go podczas dynamicznych i szybkich przejść. Pozdro !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S!N! Kiedyś Paradigm miał relatywnie niedrogie i z życiem/werwą czyli przyjemnie grające paczki ale co teraz mają w ofercie i czy ich profil dźwiękowy nie skręcił w stronę "wyrafinowania" to nie wiem. Jakoś w ostatnich latach cicho na naszym rynku o produktach tej firmy. Nawet nie wiem czy dystrybucja jeszcze istnieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa A gdzieś mi się obiło o uszy, że te paki właśnie grały przyjemnie, pamiętasz może model? Finezja na basie jak najbardziej pożądana tak samo jak w innych pasmach tylko tutaj bardziej chodzi o to, aby góra nie była ostra i nie wychodziła przed szereg tak samo jak wokal, żeby to nie zabijało nagrań, bas nie może być szczupły tylko mocny, szybki, soczysty od góry do dołu i przede wszystkim tam, gdzie ma schodzić nisko to ma dojeżdżać do końca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przez mgłę, że parę lat temu miałem w domu bardzo zgrabne i naprawdę ładne, podłogowe konstrukcje Paradigma. Nie pamiętam modelu, chyba coś "Monitor". Nie pamiętam też z jakim piecem grały, może z Denonem albo starym NADem, nie pamiętam.

Za to dobrze pamiętam jedno, płyty Faithless już nigdy i na niczym tak fajnie (z werwą i właściwą dla mnie barwą w takiej muzyce) mi nie zagrały.  

Też słucham dużo  "elektronicznej sieczki" ;) stąd moja propozycja Paradigma.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Pozdrawiam

Adam 

A czekaj ! Ostatnio Klipsch wypuścił monitory pod nazwą "The Sevens" czy jakoś tak, znajdziesz w sieci. Masz tam  też wbudowany wzmacniacz i gdzieś mi się o uszy obiło, że do naszej muzy też się bardzo dobrze nadają. Warto rzucić uchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...