Skocz do zawartości

Yamaha R-N800A vs Cambridge CXA81 pomoc w zakupie.


Aneta Sikorska

Recommended Posts

10 minut temu, Dedal napisał:

Dlatego  ta Yamaha może się wpisywać 🙂

Nie mówię, że nie. Dalej ją mam na wyporzyczeniu ale tak sobie myślę czy jak wymienię kolumny to nie lepsza droga by był choćby nawet taki cxa81. Z tego co czytałem to nie dużo kolumn się zgrywa z 81. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dedal napisał:

Miałem z ciekawości 803d no i bym tego nie kupił ta Yamaha pewnie nie odbiega diametralnie od tej którą testujesz , sznyt firmowy pewnie posiada .

Może przetestuj lepsze kolumny , nie ma co się pchać na siłę 😉 Pzdr

Kolumny to swoją drogą. Jak to się mówi to darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby 🙂 rozglądam się dalej za czymś innym niż cxa81 i 800 ale wybór z nowych urządzeń w kwocie do 5tys jest skromny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaaaa ale się tu burza zrobiła :) Byłam słuchałam w różnych konfiguracjach cxa81 i yamahe. Szczerze ? Aż tak dużej różnicy nie ma Yamaha gra jaśniej, bardziej agresywnie. Cxa to bardziej poukładany, wyrównany dźwięk z minimalnie lepszą sceną. Ale tak jak kolega LICHU napisał czy na co dzień jesteśmy to w stanie uchwycić ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę jednak w yamaha płacimy za 2 rzeczy strimer i wzmacniacz a w cxa81 tylko wzmacniacz. To siłą rzeczy musi to lepiej zagrać. Postawię na cxa81 ale prześpię się z tym jeszcze. Jedynie z czym mam dylemat jak to kobieta to z kolorem. Czarny bardziej uniwersalny ale cięzko dokupić oryginalne używane klocki w tym kolorze jak strimer czy cd. Ze srebrnym jest prościej. Natomiast pytanie czy pchać się w strimer  MXN10 lub CXN V2 ? Czy to totalnie bez sensu i zostac przy wiim pro plus ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aneta Sikorska napisał:

Na logikę jednak w yamaha płacimy za 2 rzeczy strimer i wzmacniacz a w cxa81 tylko wzmacniacz. To siłą rzeczy musi to lepiej zagrać.

Czy ja wiem czy musi? Nie cena gra. A każde marki różnie pozycjonują swoje produkty. Czasami wręcz abstrakcyjnie.
W pewnym momencie kończy się wzrost jakości, a zaczyna pozycjonowanie cenowe, dopieszczony wygląd, prestiż związany z ceną i kierowanie produktu do obywateli z bardzo zasobnym portfelem, którzy chcą mieć poczucie, że obcują i mają coś, na co inni nie mogą sobie pozwolić. 
A tym bardziej, że w audio nie ma żadnego wzorca co jest "lepsze", a co nie. To są czysto subiektywne odczucia, a czasami wystarczy, że dany produkt nam się bardziej podoba i ma wyższą cenę, by podświadomie określić, że przez to "lepiej" gra. Nasze mózgi łatwo się oszukuje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Tak, pchać się np w CXN v2

W czym on jest lepszy od takiego wiim ? Tym że ma więcej wyjść i wyświetlacz. Z tego co czytałam to nie wnosi za dużo do systemu a pozostawia pole do popisu innym klockom. Wiadomo, że to klasa sama w sobie natomiast cena spora. 

 

5 minut temu, zolt napisał:

Czy ja wiem czy musi? Nie cena gra. A każde marki różnie pozycjonują swoje produkty. Czasami wręcz abstrakcyjnie.
W pewnym momencie kończy się wzrost jakości, a zaczyna pozycjonowanie cenowe, dopieszczony wygląd, prestiż związany z ceną i kierowanie produktu do obywateli z bardzo zasobnym portfelem, którzy chcą mieć poczucie, że obcują i mają coś, na co inni nie mogą sobie pozwolić. 
A tym bardziej, że w audio nie ma żadnego wzorca co jest "lepsze", a co nie. To są czysto subiektywne odczucia, a czasami wystarczy, że dany produkt nam się bardziej podoba i ma wyższą cenę, by podświadomie określić, że przez to "lepiej" gra. Nasze mózgi łatwo się oszukuje. :)

I dużo w tym prawdy. Dla tego dziś noc nie przespana, Wybór jest dość ciężki...... oba grają dobrze, aczkolwiek miałam wrażenie że brzmieniu brakowało masy i życia. Było bardzo głośno, szczegółowo ale głośnik średnio niskotonowy  praktycznie nie pracowały. Bas był twardy piszę tutaj o yamaha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aneta Sikorska napisał:

I dużo w tym prawdy. Dla tego dziś noc nie przespana, Wybór jest dość ciężki...... oba grają dobrze, aczkolwiek miałam wrażenie że brzmieniu brakowało masy i życia. Było bardzo głośno, szczegółowo ale głośnik średnio niskotonowy  praktycznie nie pracowały. Bas był twardy piszę tutaj o yamaha. 

Więc wybierz to, co Ci po prostu bardziej odpowiada.
Trzeba ustalić czy ważniejsza jest funkcjonalność, wygląd, odczucia muzyczne czy finanse. Trzeba sobie zrobić listę co jest priorytetowe i jakie punkty znajdują się na górze listy, a które na dole i dokonać wyboru bez pośpiechu. I być może rozważyć inne propozycje.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aneta Sikorska napisał:

W czym on jest lepszy od takiego wiim ? Tym że ma więcej wyjść i wyświetlacz. Z tego co czytałam to nie wnosi za dużo do systemu a pozostawia pole do popisu innym klockom. Wiadomo, że to klasa sama w sobie natomiast cena spora. 

Choćby to, zema więcej wej/wyj,. Z tego co ja czytałem, chyba nawet na tym forum, to Wiim nie przebija takiego CXN, czy nawet Node.

Warto poszukać informacji, może też kilka recenzji CXNa się znajdzie.

Kiedyś miałem CA SM6 i było to bardzo fajne brzmienie. 

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

@DiBatonio a co z tym Eversolo DMP A6?

Z tego co w innym watku widzialem, dosc chwalony jest. Cena tez chyba podobna. 

Nie mnie pytaj, tylko właścicieli Eversolo. 

To też inna cena niż CXN,  ale jak ktoś lubi świecidełka, wyświetlacze i kupuje oczami, to czemu nie....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aneta Sikorska napisał:

Dla tego dziś noc nie przespana, Wybór jest dość ciężki...... oba grają dobrze, aczkolwiek miałam wrażenie że brzmieniu brakowało masy i życia. Było bardzo głośno, szczegółowo ale głośnik średnio niskotonowy  praktycznie nie pracowały. Bas był twardy piszę tutaj o yamaha. 

Na tych dwoch poprzestaniesz? Yamaha i CXA81?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...